Ποια θεωρείτε τη χειρότερη πόλη στην Ελλάδα;

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Η Πάτρα.


Χαχαχαχαχ... Χαχαχα.. Χαχα..

Πύργος Ηλείας, 2016:





Εγώ στη θέση τους θα μετακόμιζα, στην ψύχρα.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Φοβερο επιχειρημα το να βαλεις μια φωτο με σκουπιδια (πιθανοτατα απο καποια απεργια) ωστε να αποδειξεις πως η Πατρα ειναι η χειροτερη πολη της Ελλαδας. Ειμαι σιγουρος πως σε καμια αλλη πολη της Ελλαδας (και του κοσμου ολοκληρου μην σου πω) δεν συμβαινει αυτο.

Όχι. Καθημερινή εικόνα είναι αγαπητέ. Για την απεργία οι εικόνες είναι σαν της agaphbou.

@ Agaphbou, ευχαρίστως θα τα μετακόμιζα τα σκουπίδια στα σπίτια αυτών που τα πετάνε έξω. ;) Μπιχλιάρηδες.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βλέπω μερικοί εδώ λένε μαλακίες για την Λάρισα οπότε ώρα να υπερασπιστώ την πόλη μου.

Καταρχάς έχουμε τα καλύτερα τυριά και αρνιά που υπάρχουν στην Ελλάδα, λόγο του ότι είμαστε σαρακατσάνοι και δυστυχώς μερικοί βλάχοι. Επίσης έχουμε το ψηλότερο βουνό της Ελλάδος στο οποίο ζούσανε όλοι θεοί. Ο Δίας επέλεξε να μείνει Λάρισα, λέτε να μην ήξερε τι έκανε? Μιας που πήγαμε στα παλιά τα χρόνια, ας μην ξεχνάμε ότι έχει γραφτεί και ένα ολόκληρο έπος για έναν Λαρισαίο που γαμούσε κι έδερνε, σε αντίθεση με κάτι άλλους νοτιοελλαδίτες που που τους κεράτωναν και τους σφάζαν οι γυναίκες τους.

Πέραν του ότι ταΐζουμε τη μισή Ελλάδα με τις χωραφάρες μας, έχουμε και τις περισσότερες καφετέριες ανά κάτοικο ξεπερνώντας μέχρι και κολοσσούς χαλαρότητας όπως η Θεσ/νίκη. Πέραν από την πρωτιά σε καφετέριες έχουμε φυσικά και την πρωτιά σε πόρσε γιατί μπορεί να είμαστε αγρότες και τζομπάνιδες αλλά το φυσάμε.

Η πόλη μας είναι πεντακάθαρη και έχουμε τεράστια πάρκα καθώς και ένα ποτάμι που έχει πάντα νερό και έχει και σπάνια μεταλλαγμένα ψάρια που μπορείς να ψαρέψεις. Έχουμε μεγάλους δρόμους γιατί είμαστε large και δεν έχουμε κίνηση και καυσαέριο όπως αλλού. Έχουμε νοίκια με 120ευρώ και δεν έχουμε μετανάστες εκτός από τους αλβανούς τους οποίους δεν θεωρούμε πλέον μετανάστες και τους σεβόμαστε γιατί έχουν αγοράσει και αυτοί καλά αμάξια και άρα έχουν αφομοιωθεί.

Η ζήλια να ταν ψώρα...
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Όχι. Καθημερινή εικόνα είναι αγαπητέ. Για την απεργία οι εικόνες είναι σαν της agaphbou.

@ Agaphbou, ευχαρίστως θα τα μετακόμιζα τα σκουπίδια στα σπίτια αυτών που τα πετάνε έξω. ;) Μπιχλιάρηδες.

Τι εννοείς "αυτών που τα πετάνε έξω"; Ο νομός έχει γενικότερο θέμα εδώ και χρόνια με τα σκουπίδια. Δεν έχουν ΧΥΤΑ και πλήρωναν για να μεταφέρουν τα σκουπίδια στο Μεσολόγγι και τη Ναύπακτο. Και μόλις βρήκαν κάποιες προσωρινές λύσεις, είχαν έλλειψη από απορριμματοφόρα. Οι επίσημοι δεν τολμούσαν καν να βγουν στις παρελάσεις των εθνικών επετείων. Οπότε να τα πετάξεις πού ακριβώς τα σκουπίδια σου; Δεν κατάλαβα.

Βλέπω μερικοί εδώ λένε μαλακίες για την Λάρισα οπότε ώρα να υπερασπιστώ την πόλη μου.

Καταρχάς έχουμε τα καλύτερα τυριά και αρνιά που υπάρχουν στην Ελλάδα, λόγο του ότι είμαστε σαρακατσάνοι και δυστυχώς μερικοί βλάχοι. Επίσης έχουμε το ψηλότερο βουνό της Ελλάδος στο οποίο ζούσανε όλοι θεοί. Ο Δίας επέλεξε να μείνει Λάρισα, λέτε να μην ήξερε τι έκανε? Μιας που πήγαμε στα παλιά τα χρόνια, ας μην ξεχνάμε ότι έχει γραφτεί και ένα ολόκληρο έπος για έναν Λαρισαίο που γαμούσε κι έδερνε, σε αντίθεση με κάτι άλλους νοτιοελλαδίτες που που τους κεράτωναν και τους σφάζαν οι γυναίκες τους.

Πέραν του ότι ταΐζουμε τη μισή Ελλάδα με τις χωραφάρες μας, έχουμε και τις περισσότερες καφετέριες ανά κάτοικο ξεπερνώντας μέχρι και κολοσσούς χαλαρότητας όπως η Θεσ/νίκη. Πέραν από την πρωτιά σε καφετέριες έχουμε φυσικά και την πρωτιά σε πόρσε γιατί μπορεί να είμαστε αγρότες και τζομπάνιδες αλλά το φυσάμε.

Η πόλη μας είναι πεντακάθαρη και έχουμε τεράστια πάρκα καθώς και ένα ποτάμι που έχει πάντα νερό και έχει και σπάνια μεταλλαγμένα ψάρια που μπορείς να ψαρέψεις. Έχουμε μεγάλους δρόμους γιατί είμαστε large και δεν έχουμε κίνηση και καυσαέριο όπως αλλού. Έχουμε νοίκια με 120ευρώ και δεν έχουμε μετανάστες εκτός από τους αλβανούς τους οποίους δεν θεωρούμε πλέον μετανάστες και τους σεβόμαστε γιατί έχουν αγοράσει και αυτοί καλά αμάξια και άρα έχουν αφομοιωθεί.

Η ζήλια να ταν ψώρα...

Λαρισαίος είσαι; Μόλις έχασα πάσα ιδέα για σένα. :'(

Θα προσπαθήσω να προσπεράσω την κόντρα "βουνίσιοι - καμπίσιοι" , "εμείς με τα ορεινά χωράφια παλεύουμε κι εσείς έχετε φάει όλες τις επιδοτήσεις και διαμαρτύρεστε κιόλας" κι όλα αυτά που λέει κάθε σεβαστός 50αρης+ στα μέρη μου μόλις ακούσει τη λέξη "Λαρισαίος" και θα ρωτήσω κάτι άλλο.
.
.
.

Γιατί είστε τόσο αλλοπρόσαλλοι στην ερωτική σας ζωή!?!?! Είναι ίσως η μόνη ισοπεδωτική γενίκευση που τείνω να πιστεύω, δεν γίνεται αυτό το πράγμα! Ισχύει ότι τα βρίσκετε μόνο μεταξύ σας ή ούτε αυτό; :rofl:

Κι επειδή σας αγαπάμε πάνω απ' όλα, πάρε:

 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι εννοείς "αυτών που τα πετάνε έξω"; Ο νομός έχει γενικότερο θέμα εδώ και χρόνια με τα σκουπίδια. Δεν έχουν ΧΥΤΑ και πλήρωναν για να μεταφέρουν τα σκουπίδια στο Μεσολόγγι και τη Ναύπακτο. Και μόλις βρήκαν κάποιες προσωρινές λύσεις, είχαν έλλειψη από απορριμματοφόρα. Οι επίσημοι δεν τολμούσαν καν να βγουν στις παρελάσεις των εθνικών επετείων. Οπότε να τα πετάξεις πού ακριβώς τα σκουπίδια σου; Δεν κατάλαβα.



Λαρισαίος είσαι; Μόλις έχασα πάσα ιδέα για σένα. :'(

Θα προσπαθήσω να προσπεράσω την κόντρα "βουνίσιοι - καμπίσιοι" , "εμείς με τα ορεινά χωράφια παλεύουμε κι εσείς έχετε φάει όλες τις επιδοτήσεις και διαμαρτύρεστε κιόλας" κι όλα αυτά που λέει κάθε σεβαστός 50αρης+ στα μέρη μου μόλις ακούσει τη λέξη "Λαρισαίος" και θα ρωτήσω κάτι άλλο.
.
.
.

Γιατί είστε τόσο αλλοπρόσαλλοι στην ερωτική σας ζωή!?!?! Είναι ίσως η μόνη ισοπεδωτική γενίκευση που τείνω να πιστεύω, δεν γίνεται αυτό το πράγμα! Ισχύει ότι τα βρίσκετε μόνο μεταξύ σας ή ούτε αυτό; :rofl:

Κι επειδή σας αγαπάμε πάνω απ' όλα, πάρε:


Να πεις στους σεβαστούς 50αριδες ότι τα βουνά είναι για να βόσκουν γίδια όχι για χωράφια. Ας είχανε νιονιό να τρώγανε κι αυτοί.


Τι εννοείς αλλοπρόσαλλοι? Οι Λαρισαίοι/αίες γενικά είναι αρχίδια, ιδιαίτερα αν είναι βλάχοι. Καλό είναι να κρατάς αποστάσεις.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,666 μηνύματα.
Πλην Αθήνας Βόλος μακράν, ίσως να είμαι και άδικος επειδή υπάρχουν πολλές άλλες πόλεις ειδικά κεντρική Ελλάδα που δεν έχω πάει.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,345 μηνύματα.
H Κόρινθος πριν 20 χρόνια ήταν χάλια. Τώρα έχει πεζόδρομο, λιμάνι, παραλία και πλατεία. Δεν τη βάζω στην ίδια κατηγορία με αγρίνιο και τρίπολη.






Έχεις δίκιο,βρίσκομαι συνέχεια στην Κόρινθο για δουλειά ,μια χαρά πόλη είναι !
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Να πεις στους σεβαστούς 50αριδες ότι τα βουνά είναι για να βόσκουν γίδια όχι για χωράφια. Ας είχανε νιονιό να τρώγανε κι αυτοί.


Τι εννοείς αλλοπρόσαλλοι? Οι Λαρισαίοι/αίες γενικά είναι αρχίδια, ιδιαίτερα αν είναι βλάχοι. Καλό είναι να κρατάς αποστάσεις.

Εννοώ ότι τη μία κάνουν λες και πεθαίνουν για σένα και σου ταζουν λαγούς με πετραχήλια και την άλλη μέρα εξαφανιζονται! Και έχω ακούσει από πολλούς τέτοιες ιστορίες, δεν είμαι η μόνη. :lol:

Εν τέλει όσους Λαρισαίους/ες γνώρισα στη Θεσσαλονίκη, χώρισαν όλοι με τα φλερτ τους εκεί και τα έφτιαξαν μεταξύ τους.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εννοώ ότι τη μία κάνουν λες και πεθαίνουν για σένα και σου ταζουν λαγούς με πετραχήλια και την άλλη μέρα εξαφανιζονται! Και έχω ακούσει από πολλούς τέτοιες ιστορίες, δεν είμαι η μόνη. :lol:

Εν τέλει όσους Λαρισαίους/ες γνώρισα στη Θεσσαλονίκη, χώρισαν όλοι με τα φλερτ τους εκεί και τα έφτιαξαν μεταξύ τους.


Είμαστε κομπλεξικοί τι να κάνουμε. Μη μας κάνετε παρέα.
 

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.
Βλέπω μερικοί εδώ λένε μαλακίες για την Λάρισα οπότε ώρα να υπερασπιστώ την πόλη μου.

Καταρχάς έχουμε τα καλύτερα τυριά και αρνιά που υπάρχουν στην Ελλάδα, λόγο του ότι είμαστε σαρακατσάνοι και δυστυχώς μερικοί βλάχοι. Επίσης έχουμε το ψηλότερο βουνό της Ελλάδος στο οποίο ζούσανε όλοι θεοί. Ο Δίας επέλεξε να μείνει Λάρισα, λέτε να μην ήξερε τι έκανε? Μιας που πήγαμε στα παλιά τα χρόνια, ας μην ξεχνάμε ότι έχει γραφτεί και ένα ολόκληρο έπος για έναν Λαρισαίο που γαμούσε κι έδερνε, σε αντίθεση με κάτι άλλους νοτιοελλαδίτες που που τους κεράτωναν και τους σφάζαν οι γυναίκες τους.

Πέραν του ότι ταΐζουμε τη μισή Ελλάδα με τις χωραφάρες μας, έχουμε και τις περισσότερες καφετέριες ανά κάτοικο ξεπερνώντας μέχρι και κολοσσούς χαλαρότητας όπως η Θεσ/νίκη. Πέραν από την πρωτιά σε καφετέριες έχουμε φυσικά και την πρωτιά σε πόρσε γιατί μπορεί να είμαστε αγρότες και τζομπάνιδες αλλά το φυσάμε.

Η πόλη μας είναι πεντακάθαρη και έχουμε τεράστια πάρκα καθώς και ένα ποτάμι που έχει πάντα νερό και έχει και σπάνια μεταλλαγμένα ψάρια που μπορείς να ψαρέψεις. Έχουμε μεγάλους δρόμους γιατί είμαστε large και δεν έχουμε κίνηση και καυσαέριο όπως αλλού. Έχουμε νοίκια με 120ευρώ και δεν έχουμε μετανάστες εκτός από τους αλβανούς τους οποίους δεν θεωρούμε πλέον μετανάστες και τους σεβόμαστε γιατί έχουν αγοράσει και αυτοί καλά αμάξια και άρα έχουν αφομοιωθεί.

Η ζήλια να ταν ψώρα...
Εχετε επισης το πιο γτπ κλιμα ισως ολης της Ελλαδας, βραζει το καλοκαιρι και παγωνει το χειμωνα
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,587 μηνύματα.
Οι εικόνες που βλέπω πιο πίσω με μεγάλη θλίψη μου θυμίζουν Αφρική ή Ινδία και όχι Ευρώπη.

Δεν θα την έλεγα χειρότερη αλλά σίγουρα μία από τις <<άκομψες>> πόλεις της Ελλάδας είναι η δεύτερη πόλη μου, η Κατερίνη. Μικρή, ήσυχη, ίσια ασφαλτόστρωση και έτσι αλλά σε θέμα πολεοδομίας είναι ΤΡΑΓΙΚΉ.

Ένα υπερυψωμένο γιγαντιαίο τσιμέντο είναι αυτό το πράγμα και σίγουρα όχι πόλη.

Το βλέπω καθαρά από αισθητική άποψη.
 

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Θεωρώ την Αθήνα μια πολύ άσχημη και δυσλειτουργική πόλη, βεβαίως με επιλεγμένες ωραίες περιοχές, κι ας φάω το hate του φόρουμ που κατά 90% αποτελείται από πρωτευουσιάνους :D
Δεν θα μπορούσα ποτέ να ζήσω στην Αθήνα.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Η Αθήνα για μένα δεν μπορεί να θεωρηθεί ως μία πόλη. Αλλες περιοχές της είναι άθλιες, άλλες είναι πανέμορφες και άλλες απλώς συμπαθητικές. Σαν σύνολο είναι "άσχημο" γιατί αντικατεστησε τα πανέμορφα νεοκλασικά με ορθογώνια τσιμέντα, αλλά η τόση ανομοιομορφία της έχει κι ένα ενδιαφέρον. Κάθε φορά που πηγαίνω, ανακαλύπτω και κάτι ακόμη. Επίσης πολλά όμορφα μέρη της είναι κρυμμένα και τα ξέρουν μόνο οι ντόπιοι.
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός. Έχει γράψει 1,883 μηνύματα.
Ευκολακι.

1)Λουρος Πρεβεζης ( νταξ κομωπολη)
2)Αγρίνιο

Δεν μπορω να σκεφτω χειροτερα μερη στο γαλαξια.
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Ηγουμενίτσα ή Κοζάνη. Στην πρώτη βέβαια μπορείς τουλάχιστον με λίγα λεπτά δρόμο να φτάσεις θάλασσα. Αλλά κι οι δύο σαν πόλεις πολύ ασχημούλες...
 

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Αιτωλικό,Αγρίνιο,Μεσολόγγι,Λάρισα, Καρδίτσα και Πειραιάς.

Η Αθήνα είναι λίγο πολη παγίδα δηλαδή είναι το κέντρο της Αθήνας που είναι αίσχος είναι πολλες συνοικίες του Πειραιά τύπου Καμίνια και Νίκαια που είναι επίσης αίσχος και είναι και άλλες περιοχές που ειναι πραγματικά διαμαντένιες.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Λοιπον Αθηνα στα μερη αυτα τα ασχημα τα υποβαθμισμενα θα ελεγα εγω,αν κι αυτα εχουν μια δικη τους ομορφια.
Υπαρχουν και περιοχες της που χαιρεσαι να περπατας.
Απο Θεσσαλονικη θα ελεγα η περιοχη στην εγνατια μεχρι το σιδηροδρομικο σταθμο,ποτέ δεν μου αρεσε :D
Λαρισα ναι,οπως και Πατρα/Τριπολη βαριομουν αφορητα:D
Απο νησια Ροδο και μερικα τριγυρω ηταν ωραια το καλοκαιρι αλλα το χειμωνα βαραγες φρικες :D:dash1:
Γενικα πιστευω καθε πολη/χωριο εχει τα καλα και τα ασχημα του.
Πως θα συνηθισεις ειναι και πως εχεις μαθει.
πχ αλλιως ειναι η πολη που μεγαλωσαμε,αλλιως η πολη που εχουμε ωραιες αναμνησεις,παιζουν το ρολο τους και αυτα,με τι τις συνδεουμε.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Κακάσχημη θυμάμαι ήταν η Άμφισσα... Και ένα βόδι συμμαθητής μου στο λύκειο ήθελε να πάμε εκεί αντί για Γιάννενα...


ΥΓ: Προφανώς πήγαμε Γιάννενα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top