Eδώ συζητάμε τα πάντα για το χορό!

Νάντια

Νεοφερμένος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Ασχολουμε κυριως με latin, ευρωπαικους, jazz και hip hop. Τωρα βεβαια μετα απο τοσα χρονια καταλαθως κατεληξα στο hip hop (μπερδεμα στα τμηματα) αλλα ειπα "δεν παει στα κομματια,ας το δοκιμασω κι αυτο"!! Προσωπικα λατρευω το latin αν και η δασκαλα που μου κανει hip hop λεει οτι ειναι ενας χορος που μπορεις να αρχισεις και στα 40 σου. Θα θελα να δω παντως μια 40αρα να κανει αυτα τα τρελα σηκωματα που με κανει ο καβαλιερος μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mersi

Νεοφερμένος

Η mersi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Με τον παραδοσιακό χορό,βαδίζουμε στα βήματα των προγώνων μας!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
όσο κι αν κάποιοι σνομπάρουν την παράδοση μας, οι παραδοσιακοι χοροί ειναι συναρπαστικοί,είτε πρόκειται γαι τους στεριανούς είτε για τους νησιώτικους... είναι γιομάτοι ρυθμούς, ήχους, χρώματα και κυρίως ανεβάζουν υπερβολικά τη διάθεση...μέσα στο κύκλο καθώς κινείσαι, γίνεσαι ένα σώμα που πάλλεται συγχρονισμένα στο ρυθμό και στον ήχο...και πιστέψτε με υπάρχουν πολλοί άνθρωποι σε όλη την ελλάδα που το μεράκι τους και το πάθος τους, το εκφράζουν μέσα απο τη παραδοσιακή μουσική και το χορό...επίσης υπάρχουν μαζαγιά που αποκλειστικά, το μόνο που παίζουν είναι κρητικά ή ποντιακά και πάντα είναι γεμάτα από κόσμο που χορεύει και ξεφαντώνει....ούτε κι εγώ το πίστευα αλλά βρέθηκα σε ένα από αυτά και το γλέντι δεν σταματούσε... ναι ναι κι εγώ είμαι κολλημένη με τους παραδοσιακούς χορούς ειδικά τους θρακιώτικους, τους ποντιακούς και τους κρητικούς οπότε ανεπιφύλακτα σας το συστήνω.....επιστροφή στις ρίζες....

πριιιιιιιιιιιιιιιχου χουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ επιφώνημα που λέγεται σε θρακιώτικους χορούς... χαχαχαχα... πολύ ωραία αισθηση όταν χορεύεις και φωνάζεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η silence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
απο μικρη τον λατρευα και ακομα τον λατρευω!!!
νε βοηθαει να εκφραζω τα συναισθηματα μου, να εκδηλωνω ακομα πιο πολυ την θυλικοτητα μου, και να ξεδινω!!
με κανει χαρουμενη!!
απο πολυ μικρη ξεκινησα με παραδοσιακους χορους, συνεχισα με μοντερνο και κατεληξα στην jazz( αφου ειμαι και εγω λιγο:P)

τωρα λεω να ξεκινησω χορο της κοιλιας!!
μου αρεσει πολυ!!

ααααα μην ξεχασω ειχα βρeθει και σε μια εκδηλωση μιας σχολης απο το μπραχαμι στο boom boom περριτο να πω πως χωρις να ξερω χορεψα και latin με εναν κυριο 50 χρονον...
τελικα ειναι να το χεις!

συμφωνειτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Ο τίτλος τα λέει όλα...
Πείτε ο,τι θέλετε, αρκεί να έχει σχέση με το χορό!



Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν.

Αφού μπήκες στον χορό, θα χορέψεις!

Αλλού χτυπούν τα τύμπανα ,αλλού χορεύει η νύφη!

Όσοι είναι έξω από τον χορό , πολλά τραγούδια λένε .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
πριιιιιιιιιιιιιιιχου χουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ επιφώνημα που λέγεται σε θρακιώτικους χορούς... χαχαχαχα... πολύ ωραία αισθηση όταν χορεύεις και φωνάζεις

AAA τι μου θύμισες τώρα!!! Την πρώτη φορά που με έβαλε με ζόρι να το κάνω ο δάσκαλος... :D Πολύ γελιο έπεσε :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ο γυναικειος χορος θελει μπριο, αερα, τσαχπινια, θηλυκοτητα! Ειναι να το χεις μεσα σου! Ακομα κι αν ποτε σε σχολη δεν εχεις παει, το χεις, σου βγαινει και εκπλησσεις εσενα και τους... (ενιοτε ανοιχτοματιδες:D), ακομα και τις γυναικες!(ενιοτε ζηλιαρες;)) Παρολαυτα, οσες το χετε μη το σταματατε ποτε! Ειναι εκφραση, ειναι δημιουργια! Το συστηνω ανεπιφυλακτα σε οσες δεν εχουν ακομα αρχισει! Πολλες γυναικες τοχουν και το αφηνουν ανεκμεταλλευτο!

Χορεψτε!

οχι σε μικρο δωματιο ομως!:P




:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάντια

Νεοφερμένος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
κι εγω μικρη ετσι γκρεμιζα ολο το σπιτι οταν χορευα!!!!

αχ παιδια ειμαι πτωμα!!! κομματια!!! καθε τεταρτη με την σχολη χορου κανουμε latin party σε ενα μαγαζι, και καθε τεταρτη ειμαι εκει και χορευω non stop απο τις 11:30 μεχρι η μουσικη να κλεισει, να φυγουν ολοι και να σβησουν τα φωτα (για να διωξουν και τους τελευταιους επιμονους!!!), δηλαδη γύρω στις 4. Το θέμα είναι οτι την επόμενη μέρα το πρωι έχω μάθημα στη σχολή 8:00 η ώρα!!! (εργαστήριο, δεν μπορω να λείψω...). Και τα μαθήματα στη σχολή συνεχίζονται μεχρι τις 6 το απόγευμα (που ώρα για ύπνο...) και μετα στις 7:30 έχω μάθημα tango στη σχολή χορού.
Κι όμως ναι κυριες και κυριοι, εγώ είμαι εκεί κάθε τετάρτη και θα είμαι εκεί καθε τετάρτη γιατί περνάω καλά!!! Χτες πήγα μόνη μου!! Η παρεα μου δεν βγήκε. Αλλά περνούσα τόσο ωραία χορευοντας που δεν με χαλασε καθόλου.!!!
:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Burp

Δραστήριο μέλος

Η Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.
μικρή μου λέγανε είχα ταλέντο στους ηπειρώτικους:confused:

μετά μου λέγαν είχα ταλέντο στα rnb:worry::P

μετά μου λέγαν είχα ταλέντο στο headbanging 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Αυτόν τον καιρό έχω γραφτεί στο δήμο μου για παραδοσιακούς χορούς πιο πολύ για πλάκα και για να γνωρίσω κόσμο, αλλά όσο μαθαίνω χορούς, τόσο μου αρέσει πιο πολύ. Θα πρότεινα να μην γράφεστε σε σχολές γιατί υποθέτω θα είναι ακριβές, σε όλους τους δήμους υπάρχουν πολιτισμικές εκδηλώσεις πολύ φτηνά. Ας πούμε εγώ έδωσα 50 ευρώ για όλη τη σεζόν. Η δασκάλα είναι πολύ καλή (αν και τη φωνάζω με άλλο όνομα γιατί μου θυμίζει μια φίλη μου λολ) και είναι κοντά στο σπίτι μου.

Έμαθα επιτέλους να χορεύω χασάπικο που το ήθελα χρόνια!!!!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragon-r

Νεοφερμένος

Η rafaella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
το τελευταιο διαστημε που μαθαινει μαθηματα latin χορου ενας φιλος μου ο οποιος εχει Latin μπαρ με μουσικη κ κανει δωρεαν μαθηματα κ μου αρεσει παρα πολυ !!!!! κ μου λενε οτι ειμαι πολυ καλη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Καθηγητής πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Αυτόν τον καιρό έχω γραφτεί στο δήμο μου για παραδοσιακούς χορούς πιο πολύ για πλάκα και για να γνωρίσω κόσμο, αλλά όσο μαθαίνω χορούς, τόσο μου αρέσει πιο πολύ. Θα πρότεινα να μην γράφεστε σε σχολές γιατί υποθέτω θα είναι ακριβές, σε όλους τους δήμους υπάρχουν πολιτισμικές εκδηλώσεις πολύ φτηνά. Ας πούμε εγώ έδωσα 50 ευρώ για όλη τη σεζόν. Η δασκάλα είναι πολύ καλή (αν και τη φωνάζω με άλλο όνομα γιατί μου θυμίζει μια φίλη μου λολ) και είναι κοντά στο σπίτι μου.

Έμαθα επιτέλους να χορεύω χασάπικο που το ήθελα χρόνια!!!!!!:clapup:

Οι παραδοσιακοί χοροί είναι μεράκι...Και δυστυχώς σε πολλά από αυτά τα δημοτικά χορευτικά, δουλειά σοβαρή δεν γίνεται...Έχω γυρίσει σχεδόν όλους τους δήμους των νοτίων προαστίων και η κατάσταση είναι τραγική.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Του χρονου που λογικα καπου θα περασω,θελω να γραφτω καπου για να μαθω breakdance

Ετσι λιγο τα βασικα,3-4 κινησεις.Ειναι ευκολος χορος?Θα χρειαστει πολυ καιρο?Υπαρχουν τετοιου ειδους σχολες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cuius Cuius

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Λατρεύω το χορό! Κάνω μοντέρνο 5 χρόνια και μπαλέτο 3. Σταμάτησα βέβαια 1 χρόνο λόγω Πανελληνίων :'( αλλά τώρα θα επανέλθω δριμύτερη! Θα αρχίσω και κάποιο άλλο είδος χορού γιατί έχω κάποια δωρεάν μαθήματα... αλλά ακόμη δεν ξέρω ποιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
μήπως μπορεί να μου πει κανείς πόσες ώρες την βδομάδα κάνετε χορό και πόσο στοιχίζει;;..
για μοντέρνο,μπαλέτο και λάτιν χορούς ενδιαφέρομαι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
μήπως μπορεί να μου πει κανείς πόσες ώρες την βδομάδα κάνετε χορό και πόσο στοιχίζει;;..
για μοντέρνο,μπαλέτο και λάτιν χορούς ενδιαφέρομαι..

Πάνω κάτω, στο περίπου και γενικά, για ερασιτέχνες τα μαθήματα είναι 6ωρα ή 8ωρα ανα μήνα, γύρω στα 70-100 ευρώ μηνιαίως, στις περισσότερες σχολές εκεί κυμαίνονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cuius Cuius

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
μήπως μπορεί να μου πει κανείς πόσες ώρες την βδομάδα κάνετε χορό και πόσο στοιχίζει;;..
για μοντέρνο,μπαλέτο και λάτιν χορούς ενδιαφέρομαι..

Κάνω 3 ώρες μπαλέτο και 1μιση ώρα μοντέρνο την εβδομάδα περίπου... Ευτυχώς πληρώνω 100 ευρώ το μήνα :) Ψάξε και σίγουρα θα βρεις κάποια οικονομική σχολή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Μήπως γνωρίζει κάποιος/α σχολή για latin στα Ν. προάστια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
εγω εκανα 1 χρονο χιπ χοπ και ηταν πολυ ωραια αν και δεν καναμε σοβαρη δουλεια...
θα εκανα και φετος αλλα δεν βρισκεις καλες τιμε στις σχολες χορου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top