• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Φροντίζετε τον εαυτό σας;

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Δεν έχω καπνίσει ποτέ, πίνω βέβαια αρκετά και τρώω ότι μου κάτσει εκείνη τη στιγμή.
Δεν τρώω σχεδόν καθόλου γλυκά και καθόλου αναψυκτικά.
Απο αθλητισμό, μόνο περπάτημα κι αυτό πολύ είναι.:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Πρέπει να σκεφτώ σοβαρά να ελλατώσω κάποια πράγματα. Ειδικά με το αλκοόλ ξεφεύγω εύκολα...
Γενικά, πίνω και καπνίζω οκ. Δε γυμνάζομαι και σίγουρα κάτι πρέπει να κάνω γι' αυτό. Δε θα έλεγα πάντως ότι σκέφτομαι τον εαυτό μου :|

Μια από τα ίδια...Στα λεγα ρε ούτε μεχρι τα 50 δεν θα φτάσουμε.:P

Πάμε για αποτοξίνωση.(Στοχεύω σε 1 μήνα απόλυτα υγιεινής ζωής :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Προσωπικά προσπαθώ να προσέχω όσο μπορώ την διατροφή μου (σπάνια τρώω τηγανιτά, δεν τρωω πολλά ψωμιά, λιπαρα, έτοιμα φαγητά), πίνω αναψυκτικά και ποτά σπάνια, αλλά δεν γυμνάζομαι (εκτός αν πιάνεται το σαικς :P), πίνω ένα καφέ την ημέρα σχεδόν στάνταρ, καπνίζω αραιά και που και τελευταία προσέχω και πιο πολύ το δέρμα μου με κρέμες, μάσκες κλπ. Σκεφτόμουν επίσης να αρχίσω καράτε, αλλά θα δείξει (φοβάμαι μη μείνω πουθενά και τρέχω μετά! :D)

Πάντως οι περισσότεροι που ξέρω δεν προσέχουν καθόλου τον εαυτό τους: καπνίζουν πολύ, τρώνε άστατα και ό,τι να 'ναι (έχω φιλοξενήσει φίλη που με ρώτησε καποια στιγμή αν έχω κάτι να τσιμπήσει - της είπα να της φτιάξω ένα τοστάκι με τυρι, γαλοπούλα και ντομάτα. Μου ζήτησε πατατάκια με ρίγανη και καπάκι έφαγε μισό κουτί παγωτό σοκολάτα!:eek: Κι όλα αυτά τις 12 το βράδυ! Και είναι αδύνατηηηηηηηηηη.. :cry_x:), δεν γυμνάζονται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ωχ! αυτο με τους καφεδες και τα αναψυκτικα, γαμωτο...
πινω κανα δυο καφεδακια, και αναψυκτικα.. κριμα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
όσο τον φρόντιζα δεν έβλεπα άσπρη μέρα, οπότε το παράτησα το σπορ... φέτος θα ξεκινήσω να κάνω ό,τι γουστάρω πάλι και να πάνε στα τσακίδια οι ορθοπεδικοί :mad:

μ'αρέσει να με φροντίζουν όμως :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dracula82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dracula82 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Καπνίζω 1 πακέτο τη μέρα. (Lights-αν και αυτό δε μετράει καθόλου όπως έχουν έρευνες αποδείξει) Δεν αθλούμαι, αλλά τρώω υγιηνό σπιτικό φαί αφού μένω με τους δικούς μου. Τρώω φρούτα κάθε μέρα επίσης. Δεν πίνω καθόλου. Φαντάζομαι αυτό σημαίνει είμαι κάπου στη μέση?? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Είμαι κάπου στη μέση.

Δηλαδή...

ΤΑ ΚΑΚΑ:
Δε γυμνάζομαι. Σκέφτομαι να αρχίσω χαλαρό γυμναστήριο, όχι για τίποτα άλλο, παρά για τη μέση μου, που όσο πάει χειροτερεύει.
Δεν τρώω συχνά φρούτα. Μόνο όταν με περιποιείται η μαμά.
Τρώω αρκετές φορές έξω. (Η διατροφή μου δεν είναι και η πιο ισορροπημένη.)

ΤΑ ΚΑΛΑ:
Κοιμάμαι καλά και στάνταρ ώρες.
Πίνω πάντα πρωινό αρκετά καλό και πάντα γάλα.
Δεν πίνω καφέδες ΚΑΘΟΛΟΥ.
Δεν πίνω ποτά.
Δεν καπνίζω.
Δεν πίνω τους τελευταίους 4 μήνες Coca-Cola (έχω απεξαρτηθεί). :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
'Οταν νοιώθω καλά τον φροντίζω, αλλιώς τον αφήνω στην τύχη του. Μετά αρρωσταίνω (σπάνια όπως αυτή την εβδομάδα), μάλλον επειδή δεν νοιώθω καλά, και τότε αρχίζω να τον προσέχω ξανά. Dr.Strangelove, γιατρός για τους άλλους, αλλά καταστροφέας του εαυτού μου ώρες ώρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Μμμ... τρώω όσο πιο υγιεινά μπορώ αν και στην διατροφή μου δεν έχω φρούτα (δεν μπορώ να τα φάω, δεν μου κάνουν αίσθηση...βασικά με κυνηγάν ακόμα και τώρα για να φάω από κανένα και αν :P)

Περπατάω αρκετά αλλά δεν γυμνάζομαι... βαριέμαι εύκολα το γυμναστήριο οπότε πάντα γράφομαι και μετά το σταματάω :redface:

Δυστυχώς καπνίζω πολύ και πίνω πολλούς καφέδες...
Αλκοόλ πίνω μόνο όταν βγω έξω και θα πιω ένα ποτό ( αν και τώρα τελευταία πίνω λίγο παραπάνω ας όψεται η σχέση :P)

Νομίζω πως είμαι στη μέση και προς τα κάτω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πάντως μερικά πράγματα είναι πολύ απλό να ενταχθούν στην καθημερινότητά μας και να μας γίνουν συνήθεια...!

Κι εγώ δεν έτρωγα παλιά καθόλου φρούτα, αλλά αν κάποιος τα συνδυάσει με κάτι κατάλληλο... γιάμι!
Πχ μέσα στη σαλάτα... με κρέας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Πχ μέσα στη σαλάτα... με κρέας...

Βρε γιδάκι δεν λες κανένα φρούτο που μπορούμε να βάλουμε σε σαλάτα...και βασικά και τι σαλάτα...μπας κι αρχίσω η έρημη να τα τρώω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Οκ, αλλά δοκίμασε μία μπουκιά με ένα απ' όλα!
  1. Σαλάτα μαρούλι, παρμεζάνα, καρύδια, πράσινο μήλο και ντρέσινγκ με μπαλσάμικο και λαδάκι! ρίξε και κρουτόν αν θέλεις, αλλιώς με ένα ψωμάκι δίπλα, τέλεια!!
  2. Κους-κους με μέντα, ψιλοκομμένο αγγουράκι και ντομάτα, σταφίδες... (δες κι εδώ... σταφίδες όμως βάλε!!)
  3. Γιαούρτι με ψιλοκομμένα φρούτα, κανέλλα και λίγα δημητριακά...
  4. Κόκκινο κρέας με βατόμουρα, ψάξε για γερμανικές ή τσέχικες συνταγές...
  5. Κοτόπουλο με ανανά, σαν αυτό, ή αυτό...
Αχ πρέει να διακόψω... Ψάξε όμως, αξίζει!!

Και για σνακ, ψωμάκι, τυράκι και... φράουλα; μούρα; σύκο; Πάει!!

Επανέρχομαι... και: γλυκά με φρούτα!! Τάρτες μα φράουλες, πχ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
η καλυτερη σαλατα που εχω φαει, βικακι, ηταν με τοματα, ανανα, μαρουλι και ξυδι....
παρε ιδεες!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Απλά έχω την αίσθηση πως αν τα μαγειρεύεις τα φρούτα χάνουν μεγάλο μέρος από την θρεπτική τους αξία.. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
κι εγω το νομιζω αυτο... γιαυτο και τ α λαχανικα δεν τα βραζουμε πολυ αλλωστε... το ιδιο και με τα φρουτα!



πσ. ακους ιφριτ????? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Νομίζω τρώω υγιεινά. Όχι υστερικά, άλλωστε μου αρέσουν τα γλυκά και τα τυριά. Δεν καπνίζω, δεν πίνω καφέ, δεν πίνω αναψυκτικά. Περπατάω πολύ και το καλοκαίρι κολυμπώ, αλλά δεν πηγαίνω γυμναστήριο ούτε κάνω σπορ. Δεν βάφομαι πολύ, αλλά προσέχω την ατομική υγιεινή και καθαριότητα. Δυστυχώς αποφεύγω τον γυναικολόγο αν κι έχω συγκεκριμένο πρόβλημα, επειδή φοβάμαι ότι θα μου πει ότι πεθαίνω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χάνουν μέρος, αλλα αν δεν το παρακάνεις, διατηρούν βιταμίνες και αλλα θρεπτικά στοιχεια. Aλλωστε ποιος είπε να τα μαγειρέψεις? μπορείς ακόμα κι αν η συνταγή λέει να τα μαγειρέψεις, απλά να τα βάλεις ωμά! Για πιο πολύ γεύση, άσε το φαΐ για λίγο με τα φρούτα, για να "δέσει" η γεύση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demon

Νεοφερμένος

Ο demon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Δεν αθλούμαι, δεν καπνίζω, πίνω σπάνια (μια φορά το δίμηνο περίπου ή και λιγότερο), πίνω πάααααρα πολύ καφέ, τρώω σπίτι σχετικά υγιεινά, έχω και μερικά κιλά παραπάνω (γύρω στα 7 - 8 ). Επίσης περπατάω πολύ (το χειμώνα κυρίως).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dracula82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dracula82 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Απλά έχω την αίσθηση πως αν τα μαγειρεύεις τα φρούτα χάνουν μεγάλο μέρος από την θρεπτική τους αξία.. :confused:

Το έχω ακούσει και γω αυτό-τώρα αν αληθεύει 100% δεν ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
έφτασα 100 κιλά περίπου. Λέει κάτι αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top