Πού σταματάνε τα προκαταρκτικά, πώς καταλαβαίνουμε που πρέπει να σταματήσουμε;

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Ίσα με εμένα είναι 18....
Αμα είναι 15 και μία μέρα είναι σεξουαλικά ενήλικη...Βάλε δάχτυλο και βλέπεις...Μακάρι να μουν στην ηλικία σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Άσε το ένστικτό σου να σε οδηγήσει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Βάλε δάχτυλο και βλέπεις

ειναι 5 εκατοστα πιο πανω και λεγεται κλειτωριδα τσιφτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αν δεν φας σφαλιάρα, συνέχισε ;)
Βασικά, αν σε κάνει μαύρο στο ξύλο, σταμάτα. :P

Κατά τα άλλα διαχώρισε το "δεν θέλω" από το "θέλω, αλλά σου κάνω τη δύσκολη". Πού ξέρεις, αν συνεχίσεις να την ... ενοχλείς, μπορεί και να να προχωρήσετε. Συμβαίνουν κι αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
δεν θα'πρεπε να το συζητησει πρωτα μαζι της??γιατι ποτε δεν ξερεις τι μπορει να γινει...αν και δεν ξερω πως ακριβως θα μπορουσε να γινει μια τετοια συζητηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
δεν θα'πρεπε να το συζητησει πρωτα μαζι της??γιατι ποτε δεν ξερεις τι μπορει να γινει...αν και δεν ξερω πως ακριβως θα μπορουσε να γινει μια τετοια συζητηση
Να συζητήσει τι; Αυτά βγαίνουν μόνα τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
δεν θα'πρεπε να το συζητησει πρωτα μαζι της??γιατι ποτε δεν ξερεις τι μπορει να γινει...αν και δεν ξερω πως ακριβως θα μπορουσε να γινει μια τετοια συζητηση

Αν ειναι παρθενα, θα ερθει απο μονη της η συζητηση. Αλλιως τα πραγματα γινονται απο μονα τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
ναι δεν το ειπα με την εννοια να κατσουν να το προγραμματισουν η δεν ξερω γω τι,απλα επειδη ειχατε πει να προχωρησει αυτος κι αμα θελει ας του πει να σταματησει...ε και η κοπελα μπορει να αισθανοταν πιεση γι'αυτο καλο θα ηταν να το εχουν συζητησει λιγο το θεμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
ΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!
Διάβασα όλα τα ποστ και με αγχώσατε και εμένα! Και εσείς οι "μεγάλοι" από πάνω τι λέτε βάλε δάχτυλο και προχώρα μέχρι να σε χαστουκήσει και μαλ@κίες? Ακόμα και για πλάκα να τα λέτε, το παιδί έκανε μια ερώτηση, και πιστεύω πρέπει να του απαντήσουμε σοβαρά για να τον βοηθήσουμε όχι να τον αγχώσουμε!
Εγώ έχω να σε συμβουλέψω το εξής: 1ον μην φοβάσαι γιατί πραγματικά δεν είναι τίποτα. (τεχνολογική/θετική είσαι?σκέψου όρια και ολοκληρώματα. Ε ΚΑΜΙΑ σχέση:P). 2ον δεν υπάρχει "όριο" ούτε χρονικό ούτε ποσοτικό για τα προκαταρκτικά. Δηλαδή ακόμα και στο ίδιο το ζευγάρι η κάθε φορά διαφέρει ανάλογα με την όρεξη, την περίσταση κλπ. 3ον....προσπάθησε..χμ.. όταν βρίσκεστε σε τέτοια φάση...να χαλαρώνεις...δηλαδή να κάνεις ότι σου βγει..κάθε φορά και λίγο παραπάνω..και πες της να σου πει αν κάνεις κάτι που την φέρνει σε δύσκολη θέση.
Βοήθησα καθόλου?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Υπάρχει όριο...ανάβεις τόσο πολύ που θες κάπου να το βάλεις το εργαλείο...Φαντάσου να ήσουν άντρας και να κάνατε 3 ώρες προκαταρκτικά...Θα είχε πρηστεί το εργαλείο...και δεν θα μπορούσες να περπατήσεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
όταν βρίσκεστε σε τέτοια φάση...να χαλαρώνεις...
Αρκεί να μην χαλαρώνεις και πάρα πολύ, ειδικά αν η άλλη θέλει να της αλλάξεις τα φώτα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν κάνω εισαγωγές γιατί αν και πάντα ήμουν καλός στην έκθεση δεν ξέρω πώς ακριβώς να προλογήσω την απορία μου...
Είμαι 18 και δεν μπορώ να πώ ότι έχω μεγάλη πείρα στις σχέσεις όσον αφορά τον πρακτικό τομέα... Η απορία μου είναι η εξής.... 1)Όταν λοιπόν τυχαίνει και ξεκινάω ένα "φάσωμα" πώς θα ξέρω αν πρέπει να μείνω στα προκαταρκτικά ή αν πρέπει να συνεχίσω και παραπέρα;;; και 2) μέχρι που είναι δηλαδή τα προκαταρκτικά ακριβώς;;; Σίγουρα έχω μια γενική ιδέα αλλά το ακριβές σημείο πώς καθορίζεται και ποιό ακριβώς είναι;;;

Αγαπητέ Lonely_Rider, τα πράγματα είναι απλά.
Καταρχάς, θα πρέπει να συζητήσεις με την κοπέλα σου, για το αν είναι έτοιμη να ολοκληρώσει σεξουαλικά, ή αν θέλει να μείνει ακόμα στα "παιχνίδια" -αυτό αν δεν έχει ακόμα ολοκληρώσει. Κάθε κοπέλα έχει τους δικούς της ρυθμούς, οπότε θέλει λίγη υπομονή απ' τη μεριά σας.

Αν η κοπέλα σου έχει ολοκληρώσει στο παρελθόν και γενικότερα σου δίνει το πράσινο φως, όλα είναι εύκολα. Δεν χρειάζεται να αγχωθείς, ούτε να προγραμματίσεις τίποτα. Αυτά τα πράγματα έρχονται από μόνα τους.

Στις ερωτήσεις σου τώρα...

1. Απ' τις αντιδράσεις της κοπέλας σου, θα το καταλάβεις. Αν δεν επιθυμεί να προχωρήσεις, θα σ' το δείξει.

(Εφόσον, έχει προηγηθεί μια συζήτηση μεταξύ σας, για το αν είναι έτοιμη -γενικότερα- να προχωρήσει, θα ξέρεις κι εσύ πώς να πράξεις.
)

2. Τα ερωτόλογα, τα χάδια και γενικότερα το προκαταρκτικό παιχνίδι είναι ζωτικής σημασίας, για να διεγερθεί η γυναίκα. Οι άνδρες ανάβετε πιο εύκολα, ενώ οι γυναίκες θέλουν περισσότερο χρόνο, για να αφυπνισθούν ερωτικά.

Στο παιχνίδι είναι όλα... ερωτόλογα, χάδια, χουφτώματα, γλείψιμο, παίξιμο με ερωτογενή σημεία κλπ. Αυτά που την κάνουν να αναστατώνεται, θα τα ανακαλύψεις στην πράξη. Θα προχωρήσεις στο ψητό, όταν τη δεις πως έχει προετοιμαστεί αρκετά (έχει υγρανθεί). Χώρια που, αν έχει ανάψει, θα σου πει να προχωρήσεις, ή θα το διαπιστώσεις από άλλα πράγματα (έκφραση προσώπου κλπ).

-Γενικότερα, μάθε να αποκωδικοποιείς τα σήματα απ' την κοπέλα σου -θα βαδίζεις σε σίγουρα μονοπάτια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μην τα βλέπετε όλα τόσο στενά. Είναι τόσοι παράμετροι. Άλλη είναι η κατάλληλη στιγμή για ένα ζευγάρι στα μεσημεριανά παιχνίδια, άλλη στιγμή το βράδυ μετά από κάποια έξοδο. Άλλη στιγμή για ένα αυθόρμητο ζευγάρι, άλλη στιγμή για ένα "άγνωστο" ζευγάρι κτλ κτλ.

Εγώ θα σου πρότεινα αντί να ψάχνεις την στιγμή, να διαλέξεις ποίος είσαι, πως και πότε το θέλεις κάτι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Υπάρχει όριο...ανάβεις τόσο πολύ που θες κάπου να το βάλεις το εργαλείο...Φαντάσου να ήσουν άντρας και να κάνατε 3 ώρες προκαταρκτικά...Θα είχε πρηστεί το εργαλείο...και δεν θα μπορούσες να περπατήσεις....
Αν ένα αγόρι δεν μπορεί να περιμένει 3-13-23-αμέτρητες ώρες για να νιώσει η κοπέλα έτοιμη να κάνει το οτιδήποτε, δεν αξίζει να είναι μαζί της.- Στο κάτω κάτω ας σκεφτεί τον Καραγκούνη να παίζει μπάλα και θα είναι μια χαρά.


Αρκεί να μην χαλαρώνεις και πάρα πολύ, ειδικά αν η άλλη θέλει να της αλλάξεις τα φώτα. :P
Πιστεύω ότι αν ήθελε να της αλλάξει τα φώτα θα το είχε ήδη δείξει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Αν ένα αγόρι δεν μπορεί να περιμένει 3-13-23-αμέτρητες ώρες για να νιώσει η κοπέλα έτοιμη να κάνει το οτιδήποτε, δεν αξίζει να είναι μαζί της.- Στο κάτω κάτω ας σκεφτεί τον Καραγκούνη να παίζει μπάλα και θα είναι μια χαρά.
Ας σταματήσουν τότε τα προκαταρκτικά. Από ανατομία ξέρεις τόσα πολλά; Ξέρεις τι είναι να πρίζεται τόσο πολύ το όργανο, πόσο μάλλον με στενό παντελόνι, και μετά για ώρες να μην μπορείς να περπατήσεις; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Ας σταματήσουν τότε τα προκαταρκτικά. Από ανατομία ξέρεις τόσα πολλά; Ξέρεις τι είναι να πρίζεται τόσο πολύ το όργανο, πόσο μάλλον με στενό παντελόνι, και μετά για ώρες να μην μπορείς να περπατήσεις; :hmm:
Eίπα εγώ να σταματήσουν τα προκαταρκτικά? Και αν είναι δυνατόν ΠΟΣΟ πια να πριστεί και ΠΟΣΗ ώρα να είναι έτσι αν... ΔΕΝ! ΤΟΣΟΣ πόνος?
Είσαι ο πρώτος που ακούω να λέει κάτι τέτοιο και πίστεψε με έχω ακούσει πολλές μαλ@κίες για το πόσο δεν αντέχουν χωρίς σεξ οι "άντρες" και πως δεν γίνεται να αφήνεις έναν "άντρα" για πολύ καιρό χωρίς σεξ ,γιατί, "άντρας" είναι και θα βρει άλλη. Και εσύ λες πόσο δύσκολο είναι να κρατηθεί, κάνει υπεράνθρωπες προσπάθεις για να μην ορμήξει με το τεράστιο μόριο του να τυραννιέται μέσα στο παντελόνι, και να πονάει για ώρες,τόσο, που να μην μπορεί να περπατήσει.
Μα τι τραβάτε και εσείς..:wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Οπως δεν καταλαβαίνω τα γυναικολογικά σας γιατί δεν είμαι γυναίκα και κάποια πράγματα δεν τα καταλαβαίνεις παρά μόνο αν τα έχεις νοιώσει, έτσι και εσύ δεν καταλαβαίνεις τι πόνο μπορεί να προξενήσουν τα προκαταρκτικά στον άντρα...όταν πχ επί 2-3 ώρες είναι τούρμπο...και δεν είναι τόσο το πέος όσο τα @@...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Αμαν ρε Κακοφονιξ....Λιγη αναμονη δεν βλαπτει....Αργοτερα θα ανταμειφθεις πλουσιοπαροχα για το τοσο περιμενε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Είσαι ο πρώτος που ακούω να λέει κάτι τέτοιο και πίστεψε με έχω ακούσει πολλές μαλ@κίες για το πόσο δεν αντέχουν χωρίς σεξ οι "άντρες" και πως δεν γίνεται να αφήνεις έναν "άντρα" για πολύ καιρό χωρίς σεξ ,γιατί, "άντρας" είναι και θα βρει άλλη.
Μην είσαι απόλυτη στο θέμα του φύλου. Και άντρες, αλλά και γυναίκες υπάρχουν που δεν μπορούν να κρατηθούν πολύ καιρό χωρίς σεξ και κρατιούνται για να μην χυμήσουν στο πρώτο υποψήφιο θύμα. Είναι στον άνθρωπο, τελικά.

Bazinga?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Οπως δεν καταλαβαίνω τα γυναικολογικά σας γιατί δεν είμαι γυναίκα και κάποια πράγματα δεν τα καταλαβαίνεις παρά μόνο αν τα έχεις νοιώσει, έτσι και εσύ δεν καταλαβαίνεις τι πόνο μπορεί να προξενήσουν τα προκαταρκτικά στον άντρα...όταν πχ επί 2-3 ώρες είναι τούρμπο...και δεν είναι τόσο το πέος όσο τα @@...

Ρε μαζί σου...Δεν έχεις μείνει όμως κάνα 12ωρο στο παρκάκι με στενό τζιν...:whistle:

Ααααα τώρα δε ξέρω, μπορεί να γίνω λίγο πολύ περιγραφική, αλλά τόσες ώρες προκαταρτικών και το τζιν έμεινε στη θέση του ρε παιδί μου; Μα τι προκαταρκτικά ήταν τέλοσπαντων; Τι διάολο, 12 ώρες ήταν, κάποια στιγμή έπρεπε να βραδιάσει, γιατί δε το βγαλες (έστω "ξεκούμπωσες"); Ή ήσουν με καμιά ανήλικη και δεν ήθελες να την πιέσεις; :P
(είπα ότι ίσως γίνω πολύ περιγραφική, δε φταίω)
:redface:

Πάντως, πέρα από τη πλάκα, έχω ακούσει για πόνο, αλλά ΕΛΑΧΙΣΤΟ πόνο και προσωρινό, όχι σε σημείο που δε μπορείς να περπατήσεις. δηλαδή λολ, εκτός κι αν μιλάμε για πολύ σκίνι τζιν, γτφ, που σε αυτή τη περίπτωση δε φταίει η κοπέλα, αλλά το τζιν σου.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top