Format από win vista σε win 7

dimialat

Νεοφερμένος

Η dimialat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.


VGA mode μπαίνεις;

όχι δεν μπαίνει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
γενικά πάντως, αν είναι να πάρεις ξανά laptop μη πάρεις sony vaio, είναι πανάκριβα και δεν αξίζουν. Dell, toshiba και lenovo.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimialat

Νεοφερμένος

Η dimialat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Καλημέρα, Καλή χρονιά....
τελείωσε η διαδικασία αλλά τώρα βάζω το cd για να εγκαταστήσω τα windows αλλά δεν βρίσκει τον σκληρό.... Θα σκάσω τι έκανα πάλι και δεν μπορώ να τα εγκαταστήσω. Τον έσωσα από τις γραμμές και δεν βρίσκω το σκληρό... σας παρακαλώ τι να κάνω;
Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thinkpad560z

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thinkpad560z αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Download a live cd that allows you to configure your hard drive and manage partitions (Like a live linux, partition magic, hiren's boot cd, etc).. Download hiren's boot cd, burn it, enter the bios, make your system boot from cd (before hard drive in "boot sequence" option). Enter hiren's boot cd to the dvd drive of your laptop boot from cd, choose option "disk partition tools", choose "partition magic"... Now you will have to make a new partition and format it using the "NTFS " file system.. When you are ready, you will need to restart.. Try installing win vista now , things should be working ok (about your hard drive I mean)... Contact me for any help..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimialat

Νεοφερμένος

Η dimialat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Download a live cd that allows you to configure your hard drive and manage partitions (Like a live linux, partition magic, hiren's boot cd, etc).. Download hiren's boot cd, burn it, enter the bios, make your system boot from cd (before hard drive in "boot sequence" option). Enter hiren's boot cd to the dvd drive of your laptop boot from cd, choose option "disk partition tools", choose "partition magic"... Now you will have to make a new partition and format it using the "NTFS " file system.. When you are ready, you will need to restart.. Try installing win vista now , things should be working ok (about your hard drive I mean)... Contact me for any help..

Ευχαριστώ, αλλά θα ήθελα να σε ρωτήσω από πού να κάνω download το live cd; εκεί λίγο μπερδεύτηκα.
Υ.Γ. Αν σου είναι εύκολο και στα ελληνικά θα σου ήμουν υπέρ υπόχρεη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thinkpad560z

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thinkpad560z αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
https://www.softexia.com/hirens-bootcd.html

Μία μόνο από τις διευθύνσεις (είναι freeware)... Μόλις το κατεβάσεις, αν δεν κατάλαβες παραπάνω τι εννοούσα ενημέρωσέ με!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimialat

Νεοφερμένος

Η dimialat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
https://www.softexia.com/hirens-bootcd.html

Μία μόνο από τις διευθύνσεις (είναι freeware)... Μόλις το κατεβάσεις, αν δεν κατάλαβες παραπάνω τι εννοούσα ενημέρωσέ με!!!

Σε έχω ζαλίσει, Συγνώμη.
Κατέβασα Download Hiren’s BootCD 15.2, αντέγραψα τα (7) αρχεία που είχε σε ένα cd το έβαλα στο Pc έβαλα πρώτο να διαβάσει το cd αλλά
δεν το διάβαζε και συνέχισε να εμφανίζει το μήνυμα operating system not found.
Τι έχω κάνει πάλι λάθος βρε παιδιά;;;
ΑΑΑ!!! τώρα που τον ξανά άνοιξα έβγαλε πάλι τις γραμμές... pppppppffffffffff
Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thinkpad560z

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thinkpad560z αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Ρε συ.. δεν είπα να αντιγράψεις αρχεία σε cd !!! είπα όπως είναι να το ανοίξεις με ένα πρόγραμμα που καίει iso(π.χ. nero etc) και να το κάψεις σε cd!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimialat

Νεοφερμένος

Η dimialat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ρε συ.. δεν είπα να αντιγράψεις αρχεία σε cd !!! είπα όπως είναι να το ανοίξεις με ένα πρόγραμμα που καίει iso(π.χ. nero etc) και να το κάψεις σε cd!!!

AAAAA λάθος κατάλαβα. Δεν έχω το nero, μήπως υπάρχει κάποιο άλλο εκτός από αυτό;
Ευχαριστώ και πάλι συγνώμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thinkpad560z

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thinkpad560z αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Windows 7 έχεις? (Υπάρχει και της Microsoft στα 7 και vista νομίζω)... Αλλιώς κατέβασε έστω ένα trial Nero ή Ashampoo , ή Ultra iso και κάνε τη δουλειά σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimialat

Νεοφερμένος

Η dimialat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Windows 7 έχεις? (Υπάρχει και της Microsoft στα 7 και vista νομίζω)... Αλλιώς κατέβασε έστω ένα trial Nero ή Ashampoo , ή Ultra iso και κάνε τη δουλειά σου...

Windows vista έχω αλλά ήθελα να του βάλω 7. Θα κοιτάξω να κατεβάσω κάποιο από αυτά. Ελπίζω να μην έχω κάποιο άλλο πρόβλημα. Νομίζω πως έχω καταλάβει πως γίνεται η όλη διαδικασία.
Ευχαριστώ πάντως για όλες τις συμβουλές και την υπομονή σας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thinkpad560z

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thinkpad560z αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Παρακαλώ, δεν έχω θέμα, εξ' άλλου θα με χρειαστείτε όταν κάνετε boot από το cd για να σας καθοδηγήσω τι πρέπει ακριβώς να κάνετε ώστε να ξαναφτιάξετε το δίσκο... Πάντως ό,τι κάνουμε τώρα γίνεται για το δίσκο... Σε περίπτωση θέματος με κάρτα γραφικών το πρόβλημα υπάρχει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimialat

Νεοφερμένος

Η dimialat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Παρακαλώ, δεν έχω θέμα, εξ' άλλου θα με χρειαστείτε όταν κάνετε boot από το cd για να σας καθοδηγήσω τι πρέπει ακριβώς να κάνετε ώστε να ξαναφτιάξετε το δίσκο... Πάντως ό,τι κάνουμε τώρα γίνεται για το δίσκο... Σε περίπτωση θέματος με κάρτα γραφικών το πρόβλημα υπάρχει!!!

Αυτές τις μέρες λόγο δουλειάς δεν θα μπορέσω να το φτιάξω. Όταν το κάνω θα σε χρειαστώ σίγουρα όπως είπες και εσύ.... Ευχαριστώ τα ξανά λέμε σύντομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top