Ακριβά vs φτηνά ρούχα & παπούτσια

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω παντος εχω ξεμεινει απο ρουχα...:P Οτι μακριμανικες μπλουζες εχω ειναι απο δωρα, κοντομανικες ειναι ολες με συγκροτιματα κλπ (ξερετε, απο αυτες που βρησκεις στο μοναστιρακι με 10-20 ευρω, μονο πυ η περισσοτερες δικες μου δεν ειναι απο μοναστιρακι:P) αλλα εχω μπολικες, τοσα χρονια της ιδιες φοραω και ολο και καπιες τσιμπαω...:P Παντελονια παλι... Τζιν εχω να παρω απο οταν ειμουν σην πρωτη γυμνασιου (ευτιχος τοτε τα ηθελα φαρδια κλπ, και τωρα τα θελω κολιτα οποτε οκ:P), και εχω και καναδυο που μου τα εδωσε ο ξαδερφος μου αργοτερα επειδη δεν του κανανε, εχω μια φορμα που την πειρα αναγκαστικα για το σχολειο, και η μονη αγορα που εχω κανει τελευτεα ειναι ενα δερματινο παντελονι και lether Chapps, φτηνα δεν τα λες, αλλα δεν νομιζω να ειναι και μαρκας (δεν ξερω βεβαια απο μαρκες δερματος... η μονη που ξερω ειναι η red monkey)
Απο παπουτσια παλι.. Νταξει... Εχω μαρκες και ακριβα, οχι γιατι εχω καπιο κολιμα, αλλα απο αθλιτικα αμα δεν ειναι μαρκα διαλιονται μεσα σε λιγες μερες, και απο μποτες δεν βρησκω στο νουμερο μου στην Ροδο, παραμονων Wehrmacht, και οταν ειμαι Αθηνα βρισκω ευκαιρια να περνω καλα πραγματα

Απο εκει και περα, αν ας πουμε πηγενα αυριο να αγωρασω ρουχα, δεν θα επερνα μαρκες, εκτος ισως απο κανενα τζιν μαρκας επειδη ειναι πιο ανθεκτικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Εσάς τις γυναίκες ποτέ δεν θα μπορέσω να σας καταλάβω! Τι μανία είναι αυτή με τα ρούχα? Εμένα ότι μάρκας ρούχο βρω, ότι σχέδιο και να έχει, το φοράω. :P

Το ίδιο γίνεται με τα παπούτσια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sou

Νεοφερμένος

Η sou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Σημαντικό είναι, αυτό που φοράς να ταιριάζει με την προσωπικότητά σου και να μπορείς να το υποστηρίξεις. Αλλιώς, είσαι σαν καρογκιόζης:D
Όσο για τα φθηνά και τα ακριβά, πιστεύω ότι, ότι δίνεις παίρνεις. και αυτό συμβαίνει με τα περισσότερα πράγματα. Φυσικά, να μη φθάσουμε και στο άλλο άκρο, που επειδή είναι μία γνωστή μάρκα, πληρώνεις μια περιουσία! Αυτο είναι εκμετάλλευση πλέον. Το έχουν παρακάνει. Οπότε, εκπτώσεις και πάλι εκπτώσεις!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
τα περισσότερα μου ρούχα είναι jeans και μπλουζάκια όπου είναι μόνο μάρκες το ίδιο και οι τσάντες μου είναι μόνο επώνυμες. Τώρα για τα παππούτσια είναι τα μόνα που δεν με νοιάζει έχω και ακριβά και φτηνά.
Το ίδιο και με την κορούλα μου της αγοράζω μόνο επώνυμες μάρκες μέχρι και οι κάλσες τιης είναι μάρκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Και εγώ επιμένω στις ...Μarkes. Έχω πουκάμισα Aarmani, τζιν Leevais, εσώρουχα Mare di Fu, κάλτσες Adibas, παπούτσια Timderland... Τα ψωνίζω σε επιλεγμένα υπαίθρια καταστήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
:hehe::hehe::laugh::laugh::laugh:
Eίσαι μέσα στα επώνυμα ρούχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Αν μου αρέσει κάτι θα το πάρω είτε είναι φθηνό είτε ακριβό (αν έχω λεφτά βέβαια γιατί δε δουλεύω κιόλας...) Η αλήθεια είναι ότι μαγαζιά τύπου Zara, Bershka με έχουν βολέψει απίστευτα γιατί έχουν πολύ ωραία ρούχα και πολύ φθηνά. Δε βρίσκω το λόγο να πάρω κάτι ακριβό μόνο και μόνο για να πω ότι πήρα μπλούζα Replay... Αυτά βέβαια δεν ξέρω αν θα αλλάξουν όταν με το καλό βρω δουλειά και έχω σταθερό μισθό. Πολύ με φοβάμαι η αλήθεια είναι... :P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dalcfu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dalcfu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Ποτέ δε με συγκίνησαν οι μάρκες. Μια χαρά βολεύομαι και με μη επώνυμα ρουχαλάκια. Ίσως και κάποιες φορές να τα βρίσκω περισσότερο κομψά από κάποια επώνυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
και τα δυο!!!!
αναλογα..επενδυω σ ενα καλο κομματι αλλα καθως συνηθηζω να καταστρεφω τα ρουχοπαπουτσα μου αγοραζω και πολλα φτηνα...
μ αρεσουν τα φτηνα γιατι αγοραζω συνεχεια και πολλα-ενδυκτεικα εχω φτασει πανω απο 20 ζευγαρια μποτες απο τα οποια μονον τα 5-6 κοστιζουν πανω απο 150
αγοραζω ακριβα γιατι ξερω οτι θα μου μεινουν κ θα στρωνουν ομορφα.

αποφευγω παντως τα φτηνα-φτηνιαρικα εσωρουχα,τα σιχαινομαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Αγοράζω πάντα επώνυμα και ακριβά ρούχα επειδή είναι του γούστου μου...Μπορεί να βγώ για ψώνια και με όλα τα χρήματα να αγοράσω ένα παντελόνι ή μία μπλούζα!
Απλά πιστεύω πως το επώνυμο ρούχο δίχνει διαφορετικά επάνω μου σε σχέση με κάποιο φτηνότερο.
Δεν μπορώ να πω πως δεν έχω αγοράσει ποτέ φτηνό ρούχο γιατι απλά ενθουσιάστηκα με την εμφανισή του...αλλά μετά τα 2 πλησίματα ήταν για τα σκουπίδια!

Ευτυχώς αυτό το κόλλημα το έχει και ο μελλοντικός μου σήζυγος και όποτε βγαίνουμε για ψώνια πάντα τα χαίρομαι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
No offence αλλά έχω απορία...

Ναι, να το δεχτώ ότι τα "επώνυμα" ισως είναι καλύτερα ποιοτικά και κρατάνε περισσότερο αλλά...δεν τα βαριέστε;;; :worry:

Προσωπικά, στην παρούσα φάση προτιμώ τα "αναλώσιμα" ρούχα που δεν θα κλάψω το μισθό μου επειδή απλώς τα ... βαρεθηκα, ούτε θα φορέσω 17 φορές την ίδια μπλούζα στο μήνα για να "βγάλει τα λεφτά της"... [προτιμώ 17 διαφορετικές και ας μου κρατήσουν λιγότερο :P].

Έχω και "καλά" κομμάτια στην ντουλάπα μου, αλλά δεν είναι "αυτοσκοπός" όταν πάω για ψώνια. Θα πάω και στο κολωνάκι θα πάω και στην Αγ.Μάρκου δλδ, δεν κολλάω..


Θυμάμαι στο σχολείο μου που υπήρχε μια παρέα κοριτσιών που είχαν ... κοινή ταυτότητα τα (ομολογουμένως) πανάκριβα ρούχα τους. Ούτε τότε ούτε και σήμερα μπορώ να το καταλάβω αυτό...

Τι να πω, ίσως αργότερα, να αλλάξω άποψη αλλά για την ώρα δεν το βλέπω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εγώ έχω μια άλλη απορία,

Υποθέτουμε ότι με το 10% του μισθού σας αγοράζεται τα λεγόμενα φτηνά ρούχα. Αν ξαφνικά άλλαζε αυτό, δλδ με το το 10% του μισθού σας θα μπορούσατε να αγοράσετε το τελευταίο σχέδιο του Valentino ή Armani ή και εγώ δεν ξέρω τι. Θα συνεχίζεται να αγοράζεται τα ίδια με πριν ρούχα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Εγώ ναι..

Πραγματικά μου φαίνεται αδιανόητο να αγοράσω ακριβά ρούχα. Ο πρωταρχικός σκοπός των ρούχων είναι να μας προστατεύουν από το κρύο. Από εκεί και πέρα ΓΙΑΤΙ να αγοράσει κάποιος το ίδιο πράγμα πανάκριβα;;;; Τόσο πολύ επηρεαζόμαστε από τη διαφήμιση και τη δυτική κουλτούρα που για να νιώσουμε καλά πρέπει να υπάρχει η μάρκα πάνω στα ρούχα μας; Τόσο πολύ θέλουμε να αυτοεπιβεβαιωθούμε μέσα από μία μάρκα που ξοδεύουμε υπέρογκα ποσά τη στιγμή που μέχρι και το να πήγαιναν σε φιλανθρωπία θα ήταν καλύτερο; Τόσο πολύ έχει ξεπέσει ο δυτικός πολιτισμός που δίνει τόσο μεγάλη σημασία στο περιτύλιγμα;

Προσοχή δεν λέω ότι δεν πρέπει να είμαστε κομψοί. Είναι σημαντικό και για μένα και εγώ και οι γύρω μου να είναι ντυμένοι με καλαισθησία. Αλλά αυτό δεν έχει καμία σχέση με την τιμή των ρούχων. Άλλωστε, τα πιο κακόγουστα και κιτς ντυσίματα τα έχω δει από κάτι κυρίες που φορτώνονται πάνω τους ότι ακριβή βλακεία βρούν.

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τη φιλοσοφία του ακριβού ρούχου. Εντάξει να έχεις μερικά κομμάτια επειδή σου άρεσαν αλλά να μην αγοράζεις τίποτε αν δεν είναι μάρκα; Είναι ποτέ δυνατόν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ο πρωταρχικός σκοπός ύπαρξης των δυο φίλων είναι η αναπαραγωγή, ωστόσο δεν νομίζω κάνεις να κάνει σχέση μόνο για αυτό :P :P :P

Τόσο πολύ επηρεαζόμαστε από τη διαφήμιση και τη δυτική κουλτούρα που για να νιώσουμε καλά πρέπει να υπάρχει η μάρκα πάνω στα ρούχα μας;
Κόβω το κεφάλι μου ότι στην Αραβία υπάρχουν και "ακριβές" κελεμπίες. Αυτό σημαίνει ότι είναι λόγο των διαφημίσεων του MTV; :confused::clapup:

Τόσο πολύ θέλουμε να αυτοεπιβεβαιωθούμε μέσα από μία μάρκα που ξοδεύουμε υπέρογκα ποσά τη στιγμή που μέχρι και το να πήγαιναν σε φιλανθρωπία θα ήταν καλύτερο;
Αυτοί που δίνουν υπέρογκα ποσά για ντύσιμο, συνήθως (δεν ξέρω το γιατί) ασχολούνται με τις φιλανθρωπίες.

Τόσο πολύ έχει ξεπέσει ο δυτικός πολιτισμός που δίνει τόσο μεγάλη σημασία στο περιτύλιγμα;
Με αυτή την λογική θα μπορούσα να έχω και εγώ μια παρόμοια απορία. Τόσο πολύ έχει ξεπέσει η γυναίκα όπου δίνει τόσο μεγάλη σημασία στο ... χρώμα των μαλλιών;

Αλλά αυτό δεν έχει καμία σχέση με την τιμή των ρούχων.
Ότι έχω πάρει από την λαϊκή μου βγήκε μάπα :P

Άλλωστε, τα πιο κακόγουστα και κιτς ντυσίματα τα έχω δει από κάτι κυρίες που φορτώνονται πάνω τους ότι ακριβή βλακεία βρούν.
Τις πιο κακόγουστες κυρίες τις έχω δει στο δημόσιο λύκειο που πήγαινα ...

Οκ, ας σοβαρευτώ και ας απαντήσω σοβαρά

Δεν πιστεύω κάνεις να υπονόησε ότι ανεξαρτήτως χρηματικής άνεσης ΟΛΟΙ πρέπει να φοράμε ακριβά ρούχα. Προσωπικά αν δω κανέναν υπάλληλο με 500ευρώ να αγοράζει ρούχα "Μάρκας" αξιοποιώντας το νέο του καταναλωτικό δάνειο με υποθήκη το τελευταίο σπίτι της γιαγιάς του ... θα γελάω μέχρι ο κόσμος να γυρίσει ανάποδα.

Το ερώτημα μου εμένα είναι από την στιγμή που η οικονομική σου άνεση είναι τέτοια όπου ένα καλό τζιν σου στοιχίζει όπως ένα απλό τζιν π.χ. στον Μ.Ο. των Ελλήνων γιατί να προτιμήσεις το απλό; Ας μην υπερβάλουμε, ούτε να ισοπεδώνουμε όλα. Συνήθως οι αξιόλογες μάρκες έχουν και μια α ποιότητα. Επίσης παίζει ρόλο το που συνήθισες να ψωνίζεις.

Το κυριότερο ωστόσο είναι ότι κάνεις δεν μπορεί να απαγορέψει κανέναν κάτι ούτε να επιμένει σε πολιτικές για την διαχείριση των χρημάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Εγώ πάντως έχω χτίσει τα Springfield, καθώς και λογικές τιμές έχουν και είναι πολύ κοντά στο στυλ μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Kι εγώ έχω ένα κόλλημα με τα "ακριβά" ρούχα. Απλά όσο περνάει ο καιρός καταλαβαίνω πως δεν αξίζει να έχεις αυτό το τρελό κόλλημα με την μάρκα, γιατί απλά σε εκμεταλλεύονται. Και το εξηγώ:

Όλα τα brands που μονοπολούν την νεανική ένδυση(γι' αυτήν μπορώ να μιλαώ τώρα), φτιάχνουν τα ρούχα τους στο Λάος, την Καμπότζη, την Κίνα, κλπ φτωχές χώρες με εξευτελιστικά μεροκάματα. Αυτά τα μεροκάματα δικαιολογούν την εξωφρενική τιμή ενός πατελονιού Diesel ή μιας μπλούζας Paul Frank στα ράφια των καταστημάτων? Θεωρώ πως είναι καθαρή αισχροκέρδια αυτό που γίνεται με τις "μάρκες" που ράβουν ρούχα σε εκείνες τις χώρες. Και φυσικά αυτό δεν θα σταματήσει ποτέ, αφού ο δυτικός κόσμος θα συνεχίζει να αγοράζει αυτά τα υπερτιμολογημένα ρούχα.

Γι' αυτό κατέληξα πως θα αγοράζω "μάρκες" που σέβονται τα λεφτά μου και ράβουν τα ρούχα που μου πουλάνε σε χώρες που να δικαιολογούν τέτοιες τιμές. Π.χ. η Benetton είναι από τις τελευταίες εταιρείες που ράβουν τα ρούχα στην έδρα της εταιρείας. Οι υπόλοιπες εταιρείες, μπορεί να βγάζουν το σούπερ ρούχο, με την σούπερ αντοχή που κρατάει τόσα χρόνια, αλλά απλά μας εκμεταλλεύονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Κάθε άνθρωπος ανάλογα με τις συναναστροφές, την οικονονική του κατάσταση και τον σωματότυπό του πράττει ανάλογα στο ντύσιμό του. Το θέμα είναι ότι άν φοράς κάποιο ρούχο γνωστού οίκου να μην το διατυμπανίζεις απο εδώ και απο εκεί, είναι και θέμα χαρακτήρα βέβαια!
Δεν χρειάζεται να ξέρει ο άλλος αν αυτό που φοράς κοστίζει τόσα Ευρώ και είναι της Α' μάρκας.

Όσον αφορά εμένα, όπως ποείπα, μου αρέσει το καλό ρούχο γιατί πολύ απλά κολλαέι επάνω μου τέλεια όπου άνα άλλο, ίσως της λαικής κ.α., δεν με κολλακεύει καθόλου! Αυτό δεν σημαίνει πως όλοι πρέπει να αγοράζουμε ακριβά ρούχα για να δείξουμε κάτι απαραίτητα!

Κάθε άνθρωπος έχει κάποια χόμπι, να το πώ διαφορετικά, εγώ δεν έχω άλλο παραμόνο να αγοράζω ορισμένα ρούχα και να τα ευχαριστιέμαι όπως εγώ κρίνω!

Φυσικά, αν ο μισθός μου ήταν χαμηλός θα ήμουν πιο συντηρητική...

Και στην τελική η Νίνα δουλεύει από το πρωί μέχρι το βράδυ, γιατί να μην χαραμίσει κάποια χρήματα από τον μισθό της για να νοιώσει εκείνη ότι κάτι κερδίζει απο όλο αυτό το άγχος της εβδομάδας???;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Και στην τελική η Νίνα δουλεύει από το πρωί μέχρι το βράδυ, γιατί να μην χαραμίσει κάποια χρήματα από τον μισθό της για να νοιώσει εκείνη ότι κάτι κερδίζει απο όλο αυτό το άγχος της εβδομάδας???;)

βρε σαφώς! Δεν νομίζω να είπε κανείς το αντίθετο.!!!

Απλώς για μένα, όπως συμβαίνει και με άλλα πράγματα, με προβληματίζει λίγο όταν κάτι γίνεται αυτοσκοπός (Δεν λέω ότι το κάνεις εσύ, ούτε ξέρω τα οικονομικά σου, ούτε φυσικά σε κρίνω!) απλώς δεν ... το καταλαβαίνω :)

στα άλλα που λες μαζί σου... έχω φίλη που κυκλοφορεί με ρούχα που... άμα βάλουμε όλες οι υπόλοιπες τους μισθούς του μήνα μπορεί και να τα αγοράσουμε, και ουδέποτε το έκανε θέμα, ή το τόνισε. Απλώς η κοπέλα προέρχεται από τέτοιο περιβάλλον που αυτό είναι το default για αυτήν δεν το κάνει "για να φανεί". Προσωπικά με ενοχλούν τα άτομα που αγοράζουν (ειτε γιατί τα έχουν είτε γιατί "πεινάνε" για να τα αποκτήσουν) και μετά κυκλοφορούν και το ...διαφημίζουν

[γνωστή της παραπάνω φίλης "ναι, και πολύ στενοχωρήθηκα γιατί το δαχτυλίδι αυτό (σσ. μας το δείχνει σα σημαία) στα bulgary το είχε στο τριπλό μόνο σε χρυσό και όχι και σε λευκόχρυσο και τώρα δεν ξέρω πόσο θα περιμένω μέχρι να το φέρουν και ΑΝ το φέρουν βέβαια!" χμμμ... και..χ*στηκαμε κοπελιά ας πούμε??? :P --]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν έχω κάποιο "κολλημα" με τα ακριβά ρούχα, συνήθως παίρνω ο,τι μου κάνει κλικ (αρκεί να έχω την οικονομική δυνατότητα να το πάρω).
Πάντως έχω παρατηρήσει ότι όσα είναι "μάρκας" έχουν συνήθως και καλύτερη ποιότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Δεν έχω κάποιο "κολλημα" με τα ακριβά ρούχα, συνήθως παίρνω ο,τι μου κάνει κλικ (αρκεί να έχω την οικονομική δυνατότητα να το πάρω).
Πάντως έχω παρατηρήσει ότι όσα είναι "μάρκας" έχουν συνήθως και καλύτερη ποιότητα.

Σωστά...και ποιότητα και εμφάνιση...!!!
ΕΕε δεν είναι σημαντικο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top