Ακριβά vs φτηνά ρούχα & παπούτσια

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
ποιότητα ναι
εμφάνιση παίζεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
ποιότητα ναι
εμφάνιση παίζεται

Εντάξει..η εμφάνιση είναι ανάλογα το γούστο του καθενός....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εγώ στα ρούχα κοιτάζω απλά να μου αρέσουν και να μου πηγαίνουν. Σπάνια μπαίνω σε μαγαζιά που ξέρω ότι έχουν πολύ υψηλές τιμές (θα μπω μόνο όταν χρειάζομαι κάτι πολύ καλό). Μέχρι στιγμής η ντουλάπα μου έχει ρούχα που κοστίζουν από 20 μέχρι και 80-90 ευρώ, ενώ το πιο ακριβό πράγμα που έχω στην κατοχή μου είναι ένα ζευγάρι επώνυμα μαύρα πέδιλα που απλά τα ερωτεύτηκα και αντιστάθηκα 1,5 μήνα στο να τα πάρω (αλλά τελικά δεν άντεξα)- κοστίζουν 190 Ευρώ. :redface:

Πάντως γενικά ισχύει το ό,τι πληρώνεις παίρνεις, αφού τα ακριβά ρούχα κρατάνε πολύ περισσότερο από τα φθηνότερα και είναι αδύνατον να χαλάσουν από το πλύσιμο ή αν φορεθούν πολύ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Κόβω το κεφάλι μου ότι στην Αραβία υπάρχουν και "ακριβές" κελεμπίες. Αυτό σημαίνει ότι είναι λόγο των διαφημίσεων του MTV; :confused::clapup:

Ακριβές κελεμπίες μπορεί να υπάρχουν επειδή είναι από ακριβό ύφασμα. Υπάρχουν επειδή είναι μάρκας; Και γω 'κόβω το κεφάλι μου' ότι μάρκες στις κελεμπίες υπάρχουν μόνο τα τελευταία χρόνια στις αραβικές χώρες (αν υπάρχουν) εξ αιτίας της δυτικής επιρροής. Δεν έχει διαφήμισεις μόνο το mtv, ούτε μόνο η τηλεόραση. Πλέον περπατάμε στο δρόμο και περιβαλλόμαστε από διαφήμιση...Πάω στοίχημα ότι και στις αραβικές χώρες έχει εισβάλει πλέον η διαφήμιση, όχι τόσο έντονα όσο εδώ αλλά αναμφίβολα υπάρχει και εκεί.

Αυτοί που δίνουν υπέρογκα ποσά για ντύσιμο, συνήθως (δεν ξέρω το γιατί) ασχολούνται με τις φιλανθρωπίες.

Που το στηρίζεις αυτό;
Αναλογικά πάντως αυτοί που έχουν περισσότερα χρήματα λογικό είναι και να ξοδεύουν περισσότερα σε φιλανθρωπίες και να αγοράζουν ακριβότερα ρούχα με τα σημερινά δεδομένα.

Με αυτή την λογική θα μπορούσα να έχω και εγώ μια παρόμοια απορία. Τόσο πολύ έχει ξεπέσει η γυναίκα όπου δίνει τόσο μεγάλη σημασία στο ... χρώμα των μαλλιών;

Μάλλον δεν διάβασες προσεκτικά το προηγούμενο ποστ μου, ούτε και κατάλαβες τη λογική μου. Λέω:

Προσοχή δεν λέω ότι δεν πρέπει να είμαστε κομψοί. Είναι σημαντικό και για μένα και εγώ και οι γύρω μου να είναι ντυμένοι με καλαισθησία. Αλλά αυτό δεν έχει καμία σχέση με την τιμή των ρούχων.

Προφανώς και το να βάψεις τα μαλλιά σου δεν είναι ακριβό. Ούτε έχει διαχωρισμούς μεταξύ ακριβού και φτηνού. Εκτός και αν πας σε ακριβό κομμωτή. Εδώ μιλάμε για ακριβά και φτηνά ρούχα και όταν λέω περιτύλιγμα εννοώ την σημαντικότητα που έχει για κάποιον αυτό να αποτελείται από μία μάρκα.

Αν έχεις κάποιο επιχείρημα πάντως ευχαρίστως να το ακούσω.


Ότι έχω πάρει από την λαϊκή μου βγήκε μάπα :P

Τις πιο κακόγουστες κυρίες τις έχω δει στο δημόσιο λύκειο που πήγαινα ...

Είπα πουθενά να αγοράζουμε από την Λαϊκή; Νομίζω ότι υπάρχουν πολλά αξιοπρεπή μαγαζιά που πουλάνε ρούχα σε λογικές τιμές. Προσωπικά δεν έχω πάρει ποτέ τίποτε από λαϊκές αγορές.

Εγώ πάλι σε συγκέντρωση του Ανατόλια έχω δει μεγάλη κακογουστιά...Γενικώς συνήθως ο νεοπλουτισμός συνοδεύεται από αρκετή υπερβολή. Συνήθως, όχι πάντα.


Δεν πιστεύω κάνεις να υπονόησε ότι ανεξαρτήτως χρηματικής άνεσης ΟΛΟΙ πρέπει να φοράμε ακριβά ρούχα. Προσωπικά αν δω κανέναν υπάλληλο με 500ευρώ να αγοράζει ρούχα "Μάρκας" αξιοποιώντας το νέο του καταναλωτικό δάνειο με υποθήκη το τελευταίο σπίτι της γιαγιάς του ... θα γελάω μέχρι ο κόσμος να γυρίσει ανάποδα.

Το ερώτημα μου εμένα είναι από την στιγμή που η οικονομική σου άνεση είναι τέτοια όπου ένα καλό τζιν σου στοιχίζει όπως ένα απλό τζιν π.χ. στον Μ.Ο. των Ελλήνων γιατί να προτιμήσεις το απλό; Ας μην υπερβάλουμε, ούτε να ισοπεδώνουμε όλα. Συνήθως οι αξιόλογες μάρκες έχουν και μια α ποιότητα. Επίσης παίζει ρόλο το που συνήθισες να ψωνίζεις.

Το κυριότερο ωστόσο είναι ότι κάνεις δεν μπορεί να απαγορέψει κανέναν κάτι ούτε να επιμένει σε πολιτικές για την διαχείριση των χρημάτων.


Γιατί να ξοδέψει κάποιος υπέρογκα ποσά για μια μάρκα όσο λεφτά και αν έχει όταν μπορεί να πάρει κάτι φθηνότερο ίδιας σχεδόν ποιότητας στην ουσία; Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος ακόμη και εκατομμυριούχος να ξοδεύει μια περιουσία για να ντυθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Πάντως προσωπικά λυπάμαι να ξοδέψω πολλά λεφτά για ρούχα....
Ειδικά όταν δύο κομμάτια "επώνυμα" που μπορούν να μου αρέσουν ισοδυναμούν με το ενοίκιο του μήνα :P

Επίσης σε "επώνυμα" ρούχα έχω ένα τεράστιο κόλλημα... Δεν θέλω να φαίνεται με τίποτα η μάρκα :P Δεν ξέρω πως το απέκτησα αλλά αισθάνομαι αμήχανα...γενικά δεν θέλω να φωνάζει το ρούχο ότι είναι της τάδε εταιρίας....

Στην ντουλάπα μου υπάρχουν επώνυμα και μη ρούχα...Με το μεγαλύτερο ποσοστό τα μη.... Ειδικά της μία σεζόν είναι από τα "φτηνιάρικα" ....

Βασικά κοιτάω να μου πηγαίνει το ρούχο και να αισθάνομαι καλά σε αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Γιατί να ξοδέψει κάποιος υπέρογκα ποσά για μια μάρκα όσο λεφτά και αν έχει όταν μπορεί να πάρει κάτι φθηνότερο ίδιας σχεδόν ποιότητας στην ουσία; Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος ακόμη και εκατομμυριούχος να ξοδεύει μια περιουσία για να ντυθεί.

Το επιχείρημα περί ίδιας ποιότητας που το στηρίζεις;
Διότι η δική μου προσωπική εμπειρία μου λέει ότι τα περισσότερα ρούχα "μάρκας" έχουν πολύ καλύτερη ποιότητα από τα "μη μάρκας" (και συνήθως καλύτερο σχεδιασμό).
Παρ'ότι ανέφερα παραπάνω ότι δεν έχω κάποιο κόλλημα με τα ρούχα "μάρκας", αυτό είναι κάτι που αναγνωρίζω (απλά θεωρώ βλακεία να ξοδέψω πολλά χρήματα για ρούχα γενικώς, είτε πρόκειται για πολλά και φτηνά είτε για λίγα και ακριβά, έχω άλλα καταναλωτικά κολλήματα εγώ :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
(απλά θεωρώ βλακεία να ξοδέψω πολλά χρήματα για ρούχα γενικώς, είτε πρόκειται για πολλά και φτηνά είτε για λίγα και ακριβά, έχω άλλα καταναλωτικά κολλήματα εγώ :P)

my thought excactly :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Το επιχείρημα περί ίδιας ποιότητας που το στηρίζεις;
Διότι η δική μου προσωπική εμπειρία μου λέει ότι τα περισσότερα ρούχα "μάρκας" έχουν [1]πολύ καλύτερη ποιότητα από τα "μη μάρκας" ([2]και συνήθως καλύτερο σχεδιασμό).
[1]Κατά κανόνα, ίσως, απλά από ένα σημείο και μετά, πόσο αξιολογείται η ποιότητα πια; :)
Υπάρχει ποιότητα που να δικαιολογεί 200? σε κασκόλ ενώ άντε να χρειάζονται 50? για την ποιότητα και μόνο; Δεν νομίζω, απλά εκεί πληρώνεις την μάρκα. Αυτό είναι που ενοχλεί μερικούς όπως εμένα :)
[2]Αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό, αναλόγως αν προτιμάς να ντύνεσαι κυριλάτα ή όχι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
[1]Κατά κανόνα, ίσως, απλά από ένα σημείο και μετά, πόσο αξιολογείται η ποιότητα πια; :)
Υπάρχει ποιότητα που να δικαιολογεί 200? σε κασκόλ ενώ άντε να χρειάζονται 50? για την ποιότητα και μόνο; Δεν νομίζω, απλά εκεί πληρώνεις την μάρκα. Αυτό είναι που ενοχλεί μερικούς όπως εμένα :)
[2]Αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό, αναλόγως αν προτιμάς να ντύνεσαι κυριλάτα ή όχι ;)
Υπάρχουν και casual ακριβά ρούχα. :)
Πάντως νομίζω πρέπει να ορίσουμε τι εννοούμε "φτηνό" και τι "ακριβό" ρούχο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
[1]Κατά κανόνα, ίσως, απλά από ένα σημείο και μετά, πόσο αξιολογείται η ποιότητα πια; :)
Υπάρχει ποιότητα που να δικαιολογεί 200? σε κασκόλ ενώ άντε να χρειάζονται 50? για την ποιότητα και μόνο; Δεν νομίζω, απλά εκεί πληρώνεις την μάρκα. Αυτό είναι που ενοχλεί μερικούς όπως εμένα :)
[2]Αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό, αναλόγως αν προτιμάς να ντύνεσαι κυριλάτα ή όχι ;)


Φαντακουλή μου καταρχήν δεν είναι το ίδιο να φοράς ένα DG ή ένα burberry ένα dior με ένα αμαρκέ και δεύτερο παίζει αρκετό ρόλο η ποιότητα και το ύφασμα του ρούχου εφαρμόζει καλύτερα πάνω σου δεν χαλά από το πρώτο πλύσιμο δεν φεύγει το χρώμα και είμαι σίγουρη γιαυτό που σου λέω γιατί το έχω δοκιμάσει. χχχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Νομίζω ότι θέμα ποιότητας μετά από κάποια τιμή δεν υπάρχει..
Για παράδειγμα τα Bsb όχι και τόσο ακριβά ρούχα, ούτε και φτηνά δεν νομίζω ότι υστερούν σε ποιότητα από άλλα ακριβότερα γυναικεία ρούχα. Ας το παραδεχτούμε ότι μετά από κάποιο σημείο πληρώνεις μόνο την μάρκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Ομολογώ ότι δεν ξέρω από "ακριβά" ρούχα μάρκες γιατί ποτέ δεν έψαξα. Έχω ακούσει όμως για αγορές κασκόλ (μου έχει κολλήσει ναι:P) και μάλιστα για δώρο, αξίας 150? ενώ εμένα με ζεσταίνει μια χαρά και αυτό των 5? αλλά σίγουρα είναι πιο καλής ποιότητας αυτό που έχω των 25?.
Γιαυτό συμφωνώ ότι είναι και το τι θεωρούμε ακριβό υποκειμενικό, μιας και το κασκόλ των 25? για κάποιους είναι φτηνό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
Ομολογώ ότι δεν ξέρω από "ακριβά" ρούχα μάρκες γιατί ποτέ δεν έψαξα. Έχω ακούσει όμως για αγορές κασκόλ (μου έχει κολλήσει ναι:P) και μάλιστα για δώρο, αξίας 150? ενώ εμένα με ζεσταίνει μια χαρά και αυτό των 5? αλλά σίγουρα είναι πιο καλής ποιότητας αυτό που έχω των 25?.
Γιαυτό συμφωνώ ότι είναι και το τι θεωρούμε ακριβό υποκειμενικό, μιας και το κασκόλ των 25? για κάποιους είναι φτηνό :P

Φαντακουλινουλίνο μου όταν είναι τα bday σου, θα κάνω ένα e-steki έρανο να σου κάνουμε και σένα δώρο ένα κασκόλ των 200?
να δεις ότι θα σου αρέσει ακόμη περισσότερο από αυτό των 25 ? που έχεις. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Φαντακουλινουλίνο μου όταν είναι τα bday σου, θα κάνω ένα e-steki έρανο να σου κάνουμε και σένα δώρο ένα κασκόλ των 200?
να δεις ότι θα σου αρέσει ακόμη περισσότερο από αυτό των 25 ? που έχεις. :P
Ευχαριστώ πολύ commie, αλλά δεν νομίζω ότι θα βρεθεί άνθρωπος να συνδράμει στον έρανο :P

Επίσης, δεν μου παίρνετε καλύτερα 2 παντελόνια, 3 κοντομάνικες, 2 κάπρι και ένα μαγιό στις εκπτώσεις; Κάπου τόσο θα βγουν. Οπότε νομίζω αν τα φοράω όλα μαζί, πάλι θα ζεσταίνομαι καλύτερα απ' ότι με ένα κασκόλ μόνο :D

Βέβαια θα δεχόμουν το δώρο, αν και θα ένιωθα άσχημα να το φοράω, μην μου πάθει τίποτα ή μου το κλέψουν :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Νομίζω ότι ένα κασκόλ των 200 ευρώ πιθανόν να μην διαφέρει ποιοτικά από κάποιο που μου έφτιαξε η γιαγιά μου από αγνό παρθένο μαλλί...Και γιατί να αρέσει σε κάποιον κασκόλ τόσο ακριβό περισσότερο από κάποιο των 25 ευρώ (που είναι ήδη ακριβό); Πόσα σχέδια κασκόλ μπορεί να υπάρχουν; Και πόσο πιο ποιοτικό μπορεί να είναι ένα κασκόλ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ commie, αλλά δεν νομίζω ότι θα βρεθεί άνθρωπος να συνδράμει στον έρανο :P

Επίσης, δεν μου παίρνετε καλύτερα 2 παντελόνια, 3 κοντομάνικες, 2 κάπρι και ένα μαγιό στις εκπτώσεις; Κάπου τόσο θα βγουν. Οπότε νομίζω αν τα φοράω όλα μαζί, πάλι θα ζεσταίνομαι καλύτερα απ' ότι με ένα κασκόλ μόνο :D

Βέβαια θα δεχόμουν το δώρο, αν και θα ένιωθα άσχημα να το φοράω, μην μου πάθει τίποτα ή μου το κλέψουν :redface:

lol το κασκόλ θα συνοδεύεται με αντικλεπτικό σύστημα καλέ μου... πάντως όταν είναι τα bday σου θα δοκιμάσω για τον έρανο αλλιώς θα σου το στείλω μόνη μου το δώρο σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flyer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
παντα φοραω οτι μου αρεσει!δεν χρειαζεται να ειναι μαρκας! αν και πιστευω ενα ρουχο μαρκας που το εχεις πληρωσει παραπανω απο κατι πιο "φτηνιαρικο" εντελει ειναι πιο οικονομικο! κραταει παραπανω χρονια και τα βγαζει τα λεφτα του σε αντιθεση με κατι πιο φτηνο που το αλλαζεις μεσα σ'εναν χρονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flyer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
επισης απορια! εγω ενα κοστουμι εχω και πολυ σπανια το εχω φορεσει!αλλα γιατι ολα μου φαινονται ιδια? εμφανισιακα τουλαχιστον!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
οτι πληρνεις παιρνεις!!!:clapup::clapup::clapup:
δεν αγοραζω συνεχεια μαρκες στα ρουχα...αλλα κ παλι δε θα παρω κατι ''φτηνιαρικο''...
βεβαια απο παπουτσακια που ναι κ η αδυναμια μου αν δω γοβα που να μαρεσει δε θα σκεφτω τα λεφτα κ ας μεινω νηστικια ολο τον υπολοιπο μηνα!:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Κάτι το επώνυμο δεν σημαίνει πάντα ότι είναι και από καλής ποιότητας υλικά. Αλλά εγώ για ένα πράγμα χαίρομαι : όσα αθλητικά και μποτάκια κ αν έχω ένα ζευγάρι αντέχει 5 χρόνια τώρα : τα αρβυλομποτάκια DrMarten's μου. Με έχουν περπατήσει σε 10 χώρες, έχω σκαρφαλώσει σε δέντρα και σε κατσάβραχα, έχουν δει πολλές συναυλίες και παραμένουν πιστά.

Πάνε με φούστα κοντή (όχι μίνι, νορμάλ καταστάσεις), πάνε με παντελόνι σωλήνα, με φαρδύ παντελόνι και σκοτώνουν εύκολα κατσαρίδες (άρα φοριούνται και με πυτζάμες στο σπίτιη έξω απ αυτό, μια μέρα που η κολλητή ήθελε τσιγάρα και βγήκα με μπλε πυτζάμα με αρκούδια κ με αυτά τα παπά)

Σκυλιά μαύρα, χαλάλι τα 100κάτι ευρά που πλήρωσα εν έτει 2004
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top