Ποια η γνώμη σας για τον στοματικό έρωτα;

Ποια η γνώμη σας για τον στοματικό έρωτα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 266)
  • Τρελαίνομαι, μ' αρέσει περισσότερο κι από το παγωτό! :redface:

    Ψήφοι: 139 52.3%
  • Ωραίο είναι, αλλά το αντάλλαζα ευχαρίστως με μια βάφλα :P

    Ψήφοι: 68 25.6%
  • Δεν μ' αρέσει βασικά, αλλά το κάνω για να τον/την ικανοποιώ :look:

    Ψήφοι: 22 8.3%
  • Προτιμώ να φάω χαλασμένη φέτα, παρά να το δοκιμάσω! :sick:

    Ψήφοι: 37 13.9%

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ναι ναι ναι και πάλι ναι!
δίκιο έχεις!!!
ΟΜΩΣ... δεν ειναι κακό ΠΡΙΝ κάνουν ότι κάνουν... να έχουν διαβάσει κάτι...
Σίγουρα κάθε πράξη είναι εντελώς διαφορετική απ ότι το απλά διαβάζω κάτι και δεν το ζω...ΟΜΩΣ... αν διαβάσεις εδώ μέσα για την αντισύλληψη... για το σεξ... για την πρώτη φορά... για το πρώτο φιλι... για ένα σωρό τέτοιου είδους θέματα που απλά "προετοιμάζουν" ένα παιδί που το εχει ανάγκη...
Να μάθει, να πάρει κουράγιο, να πάρει γνώμες κι ύστερα.... να δοκιμάσει και μόνος του.
Σαφώς και το διάβασμα δεν υποκαθιστα την εμπειρία... απλά σε βοηθάει όταν είσαι 15 να πάρεις κουράγιο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsosgian

Νεοφερμένος

Ο mitsosgian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Αν και δε πιστεύω με τόσο ιντερνετ οτι θά διαβάσει εγώ θέλω να πιστεύω οτι πρέπει να εχουν εμπειρίες για να εχουν γνώμη αλλά οι εποχές ειναι διαφορέτικες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
όταν τον θες τον άλλον ναι είναι υπέροχος ο στοματικός είτε να τον κάνεις είτε να στον κάνουν! όλα τα λεφτά!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Τρελαινομαι... αν θέλω τον άλλον, τρελαίνομαι! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Ι love it.... Τόσο απλά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
όταν τον θες τον άλλον ναι είναι υπέροχος ο στοματικός είτε να τον κάνεις είτε να στον κάνουν! όλα τα λεφτά!:clapup:
Aυτό ακριβώς δηλώνω και εγώ.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina-Maria

Νεοφερμένος

Η Katerina-Maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
σορρυ βρε παιδια για την ερωτηση αλλα δεν εχω ολοκληρώσει ακόμα και δεν ξερω...καταλαβαινω το στοματικο ερωτα που κάνει η γυναικα στον αντρα αλλα ο αντρας στη γυναικα τι ακριβως κάνει?:hmm:απλα γλύφει ή εχει κ άλλα?...εμενα πάντως μου φαινεται πολυ αηδιαστικο να κάνω στοματικο σε ενα αντρα...ισως να μου φαινεται τωρα...α και κατι άλλο γενικα ξερω οτι στους αντρες τους αρεσει πολυ δηλαδη αν η κοπελα τους αρνειται να κάνει τοτε ισως την χωρισει??:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ουσιαστικά στην γυναίκα η κλειτορίδα είναι το αντίστοιχο του πέους (σε ένα έμβρυο είναι το ίδιο όργανο που μετέπειτα εξελίσσεται σε πέος ή κλειτορίδα αντίστοιχα). Οπότε ο άνδρας όταν κάνει στοματικό στη γυναίκα, κυρίως γλύφει την κλειτορίδα της.

Όσον αφορά το ότι σου φαίνεται αηδιαστικό το να κάνεις στοματικό, νομίζω είναι κάτι που το παθαίνουν πολλοί άνθρωποι, ιδίως γυναίκες (μιας και μεγαλώνουν πιο καταπιεσμένες σεξουαλικά), πριν κάνουν σεξ. Χαλάρωσε και θα σου έρθει στην πορεία. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
σορρυ βρε παιδια για την ερωτηση αλλα δεν εχω ολοκληρώσει ακόμα και δεν ξερω...καταλαβαινω το στοματικο ερωτα που κάνει η γυναικα στον αντρα αλλα ο αντρας στη γυναικα τι ακριβως κάνει?:hmm:απλα γλύφει ή εχει κ άλλα?...εμενα πάντως μου φαινεται πολυ αηδιαστικο να κάνω στοματικο σε ενα αντρα...ισως να μου φαινεται τωρα...α και κατι άλλο γενικα ξερω οτι στους αντρες τους αρεσει πολυ δηλαδη αν η κοπελα τους αρνειται να κάνει τοτε ισως την χωρισει??:confused:

Δε νομίζω ότι είναι λόγος χωρισμού, αν και υπάρχουν διάφορα φρούτα εκεί έξω :p

Πάντως κι εμένα μου φαινόταν το ίδιο αηδιαστικό όπως φαίνεται σε εσένα τώρα (η σκέψη και μόνο του από τον άντρα στη γυναίκα, και το ανάποδο) , αλλά στη συνέχεια κατάλαβα ότι καλύτερα να μην απορρίπτεις κάτι πριν καν το δοκιμάσεις. (:redface:)

Τα υπόλοιπα στα είπε η Λία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
σορρυ βρε παιδια για την ερωτηση αλλα δεν εχω ολοκληρώσει ακόμα και δεν ξερω...καταλαβαινω το στοματικο ερωτα που κάνει η γυναικα στον αντρα αλλα ο αντρας στη γυναικα τι ακριβως κάνει?:hmm:απλα γλύφει ή εχει κ άλλα?...εμενα πάντως μου φαινεται πολυ αηδιαστικο να κάνω στοματικο σε ενα αντρα...ισως να μου φαινεται τωρα...α και κατι άλλο γενικα ξερω οτι στους αντρες τους αρεσει πολυ δηλαδη αν η κοπελα τους αρνειται να κάνει τοτε ισως την χωρισει??:confused:
Να σου πω την αληθεια, πιο πολυ "νοημα" εχει να κανει ο αντρας στη γυναικα, παρα το αναποδο :P

Εσενα σου φαινεται αηδιαστικο σε εναν αντρα ; Χμ. Τι να πει και ο αντρας δλδ :P Κοιτα, στην αρχη ολα φαινονται περιεργα, μην αγχωνεσαι. Αν και μετα απο πολλες προσπαθειες σου φαινονται περιεργα, ξεκινα να αγχωνεσαι :P. Φυσικα, θεωρειται αυτονοητο η καθαριοτητα και η περιποιηση. Ενα παραπανω στην αρχη που δε ξερει καποιος, και μπορει να σοκαριστει αρνητικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Θετικά του στοματικού: not pregnancy.

σχετ: there is no connection between the gastrointestinal system and the reproductive tract. Ingested sperm will be killed and broken down by acid in the stomach and proteins in the small intestine. The breakdown products will be absorbed as a negligible quantity of nutrients.

..όμως:

Despite this, oral sex does carry a potential risk of pregnancy if semen from the man comes in contact with the vaginal area indirectly. This can occur if the semen in the ejaculate is carried on the fingers, hands, or other body parts; and comes in contact with the vaginal area. It is therefore still necessary to exercise caution when having oral sex to prevent pregnancy.

Αρνητικά: STD risk

Chlamydia, human papillomavirus (HPV), gonorrhea, herpes, hepatitis (multiple strains), and other sexually transmitted diseases (STDs)—including HIV—can be transmitted through oral sex.[9] While the exact risk of transmitting HIV through oral sex is unknown, it is very low.[10] Any kind of direct contact with body fluids of a person infected with HIV (the virus that causes AIDS) poses a risk of infection. The risk from most of these types of infection, however, is generally considered far less than that associated with vaginal or anal sex.
If the receiving partner has wounds or open sores on their genitals, or if the giving partner has wounds or open sores on or in their mouth, or bleeding gums, this poses an increased risk of STD transmission. Brushing the teeth, flossing, undergoing dental work, or eating crunchy foods such as chips relatively soon before or after giving oral sex can also increase the risk of transmission, because all of these activities can cause small scratches in the lining of the mouth. These wounds, even when they are microscopic, increase the chances of contracting STDs that can be transmitted orally under these conditions. Such contact can also lead to more mundane infections from common bacteria and viruses found in, around, and secreted from the genital regions.

HPV and oral cancer link

In 2005, a research study at the College of Malmö in Sweden suggested that performing unprotected oral sex on a person infected with HPV might increase the risk of oral cancer. The study found that 36 percent of the cancer patients had HPV compared to only 1 percent of the healthy control group. [11]
Another recent study suggests a correlation between oral sex and head and neck cancer. It is believed that this is due to the transmission of human papillomavirus (HPV), a virus that has been implicated in the majority of cervical cancers and which has been detected in throat cancer tissue in numerous studies. The New England Journal of Medicine study concluded that people who had one to five oral-sex partners in their lifetime had approximately a doubled risk of throat cancer compared with those who never engaged in this activity and those with more than five oral-sex partners had a 250% increased risk.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
σορρυ βρε παιδια για την ερωτηση αλλα δεν εχω ολοκληρώσει ακόμα και δεν ξερω...καταλαβαινω το στοματικο ερωτα που κάνει η γυναικα στον αντρα αλλα ο αντρας στη γυναικα τι ακριβως κάνει?:hmm:απλα γλύφει ή εχει κ άλλα?...εμενα πάντως μου φαινεται πολυ αηδιαστικο να κάνω στοματικο σε ενα αντρα...ισως να μου φαινεται τωρα...α και κατι άλλο γενικα ξερω οτι στους αντρες τους αρεσει πολυ δηλαδη αν η κοπελα τους αρνειται να κάνει τοτε ισως την χωρισει??:confused:

Είναι ένα ευρύτατα διαδεδομένο φαινόμενο για τις νεαρές γυναίκες που δεν έχουν ολοκληρώσει το να θεωρούν αηδιαστικό το στοματικό σεξ. Πρόσεξε: που δεν έχουν ολοκληρώσει. ;) Τώρα αν για Χ λόγους μία γυναίκα ή ένας άνδρας αρνούνται να επιδοθουν στο στοματικό σεξ, δεν πρέπει να προκαλεί καθόλου εντύπωση πως κάτι τέτοιο θα μπορούσε να αποτελέσει λόγο χωρισμού. Η σεξουαλικότητα και η φαντασίωση είναι εξαιρετικά σημαντικοί παράγοντες για έναν άνθρωπο και την ευτυχία του και είναι απολύτως φυσικό αυτός να μη δεχτεί να κάνει συμβιβασμούς όσο και αν συμπαθεί το υποψήφιο έτερον ήμισυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Στον έρωτα όλα επιτρέπονται αρκεί....
να το θέλουν και να το απολαμβάνουν και οι δύο (τρείς,τέσσερεις..)
Αλλιώς.:down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
κολαση το στοματικο!κολαση! ειτε το δεχεσαι ειτε το προσφερεις..!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
[split] Ποια η γνώμη σας για τον στοματικό έρωτα;


Τον κρατάω για τα γεράματα
(-άει γ... παλιόγρια.
- εσύ να πας να γ... ρε ψοφόγερε.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ελιωσα. ΑΧΑΧΑΧΑ

Μου θυμισε το ανεκδοτο:

που γινεται το σεξ οσο μια σχεση προχοραει

το σεξ του αυτοκινητου - το ζευγος 18-19 χρονων στο πισω καθισμα του αυτοκινητου στο 3ο ραντεβου
το σεξ της παραλιας - το ζευγος κανα χρονο μετα στην παραλια στη μηλο που πηγαν διακποπε
το σεξ της κουζινας/μπανιου - το νιοπαντρο ζευγος που πηδιεται παντου στο καινουριο τους σπιτι
το σεξ της κρεβατοκαμαρας - το ζευγος κανει σεξ στο κρεβατι καθε σαββατο βραδυ
το σεξ του σαλωνιου - στο οποιο φοναζεις στη γυναικα σου "αντε γ@μ*σου" οταν περναει μπροστα απο την τηλεοραση
το σεξ του δικαστηριου - στο οποιο η γυναικα σου και ο δικηγορος της σε γ@μ*νε για καθε δεκαρα που εχεις στο διαζυγιο

Στα δια ταυταν ομως, νομιζω πως το στοματικο ειναι επικτητη γευση, οπως ο καφες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Το στοματικό είναι αηδία......Μακριά......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Θα μπορούσα να πω το ακριβώς αντίθετο.. :redface::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Το στοματικό είναι αηδία......Μακριά......

Ποσο χρονων εισαι?!
Ποσα χρονια εχεις ενεργη σεξουαλικη ζωη?! Τα ιδια εχουν πει στην ηλικια σου πολλες...
...θα αλλαξεις αποψη 1000% :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Ποσο χρονων εισαι?!
Ποσα χρονια εχεις ενεργη σεξουαλικη ζωη?! Τα ιδια εχουν πει στην ηλικια σου πολλες...
...θα αλλαξεις αποψη 1000% :)

18 είμαι και δεν έχω ολοκληρώσει.....:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top