Η προσωπικότητά μας, στα αντικείμενά μας

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Σκευτομουν σημερα... Αραγε ποσο "διαφορετικα" ειναι τα αντικειμενα μας απο αυτα τον αλλων;... Ξεχωριζουν;....
Απο τα ρουχα μας, μεχρι το κινιτο μας, το pc μας, το οχημα μας, το σπιτι μας... οτιδηποτε!

Σιγουρα τα σπιτια μας εχουν μια δωση του χαρακτιρα μας. Εστω και μια ελαφρια πινελια. Αν και ακομα και εκει, υπαρχουν ανθρωποι που αδιαφορουν και δεν εχουν δωσει καπια πινελια στον χορο τους.

Γιατι ομως το κανουμε αυτο; Ειναι καπια εμφυτη ταση να διαφοροποιηθουμε απο τους αλλους; Ειναι μια προσπαθεια να φωναξουμε "εδω ειμαι;". Ειναι απλα θεμα συνιθιας και οτι θελουμε καπια πραγματα οπως μας βολευουν και μας αρεσουν; Ειναι διαφορετικοι λογοι για τον καθε εναν;
Η γιατι να μην το κανουμε, σε περιπτωση που δεν "χαραζουν" ολοι παντου τον χαρακτιρα τους.

Εγω πιστευω πως εχω αρκετα προσωπικοποιημενα αντικειμενα.... Πολα ρουχα μου εχουν καπια αφτερμαρκετ πινελια μου, πολλα μπουφαν μου εχουν ραφτα, το κινιτο μου εχει "ιδιετερα" φοντα και ηχους, τα pc μου εχουν ρυθμισεις αναλογα με τις ιδιετεροτιτες μου στην χρηση, και φυσικα "ιδιετερα" φοντα και προφυλαξεις οθονης (καθως και αλλα εμφανισιακα μπιχλιμπιδια), το δωματιο μου εχει σαφως πολλες διαστασεις του χαρακτιρα μου, το μηχανακι μου εχει ενα αυτοκολιτο που το ξεχωριζει απο τα υπολιπα ιδια. Ακομα και τα μαλια/γενια μου, δεν ειναι τα πιο συνιθισμενα... Ακομα και το πληκτρολογιο μου την εχει πληρωσει.. Ακομα και τα σχολικα μου βιβλια φαινονται οτι ειναι δικα μου... Μεχρι και η κιθαρες μου, ειναι γεμισμενες με διαφορες παντεντες, αυτοκολιτα και τον κλασικο μαρκαδορο!

Βεβαια ισως το οτι ειναι τοσο χαρακτιριστικα τα αντικειμενα μου να οφειλετε στο οτι βαριεμε, και ειναι μια ενασχολισει το να κανω πειραματα πανω τους... Ισως ειναι αποτελεσμα μιας καλητεχνης φυσης, η ενος συνδιασμου...

Λοιπον; Ειμαι ο μονος βανδαλος των αντικειμενων; Εχουμε και αλλους εδω μεσα; Τι πιστευετε οτι σας ωθει η σας αποθει απο το προσωπικοποιησετε τα αντικειμενα σας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Φυσικο ειναι με οτι καταπιανεσαι να του δινεις κατι απο σενα, να το κανεις περισσοτερο δικο σου. Να το μετατρεπεις ετσι ωστε να σου φανεται πιο οικειο. Καθε μερα φαιρνουμε το "υλικο" μας περιβαλλον οσο γινεται πιο κοντα με τον εσωτερικο μας κοσμο. Ολοι μας εχουμε αναγκη απο αντικειμενα γυρω μας που να αντανακλουν τα "θελω" μας και τα "πιστευω" μας. Γι'αυτο λοιπον ψαχνουμε ρουχα που να μας κανουν ξεχωριστους, γεμιζουμε το pc μας με μουσικη που μας ταιριαζει, διακοσμουμε αναλογως το σπιτι μας, πηγαινουμε στους καταλληλους προορισμους για διασκεδαση..

Ολα αυτα τα αντικειμενα ειναι ενας ωραιος τροπος να προβαλεις το "εγω" σου, την προσωπικοτητα σου. Μερικοι βαζουν ολη την δημιουργηκοτητα τους και γεμιζουν χρωμα την ζωη τους. Αλλοι ακολουθουν τα τετρημενα λογω ελειψης εμπνευσης ή απο απλη αδιαφορια. Αλλοι βλεπουνε αξια μονο στην "μαρκες" και τις ακολουθουν πιστα, μονο που οι μπογιες ολων αυτων, ειναι αχρωμες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pote ksana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ούφ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Δε νομίζω να ισχύει αυτό και πολύ..
Δυστυχώς εγώ μπορώ να βρώ δεκάδες άχρηστα πράγματα τριγύρω που δε με εκφράζουν καθόλου αλλά τα έχω αναγκαστικά στον χώρο. Πχ,έχω σκεφτεί άπειρες φορές να αποχωριστώ τα διάφορα κακόγουστα που έχω μες το δωμάτιο, και τα χρησιμοποιώ σπάνια αλλά δεν έχω που αλλού να τα βάλω ή λυπάμαι να τα πετάξω,και είναι η επιτομή της καταναλωτικής κοινωνίας: ποδήλατα γυμναστικής, εκτυπωτές και ρούτερ με μισό χιλιόμετρο καλώδια παρέα με τα πολύμπριζα, περιοδικά, κουτάκια για μικροπράγματα, τσαντάκια, σακιδιάκια, κασετίνες.. Στο τέλος καταλήγεις οτι δεν μπορείς να έχεις έναν χώρο με καθαρά προσωπικά και αγαπημένα αντικείμενα,εκτός πια αν εισαι μικρό παιδάκι, εργένης, ή αν έχεις σπίτι με πολλά δωμάτια και μικρο-αποθήκες.. Αν ζεις σε διαμέρισμα, δυστυχώς είσαι τριγυρισμένος/η απ'το πρωί ως το βράδι με μικρο-πράγματα είκοσι διαφορετικών στύλ πάνω στα ίδια έπιπλα,που και να τα βάλεις σε τάξη, εύκολα ξαναγίνονται χάος και σε κάνουν αν μη τι άλλο, να θέλεις να βγείς απ'το σπίτι.. Είναι και θέμα σύγχυσης..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Ει αυτό είναι ωραίο θέμα και δεν έχει πολλές απαντήσεις.

Εγώ έχω από μικρή προσκόλληση με διάφορα αντικείμενα μου και προσπαθώ κάθε τι που υπάρχει στο χώρο μου και γενικώς κάθε τι που χρησιμοποιώ στην καθημερινή μου ζωή να μου αρέσει και να με εκφράζει. Μερικές φορές υπάρχει κάτι στον χώρο, που όπως είπε και ο/η pote ksana προηγουμένως, αναγκάζομαι να το έχω, με νευριάζει κάθε φορά που το βλέπω ακόμα και αν έχει περάσει καιρός που υπάρχει μέσα στο χώρο. Έχω τον εκτυπωτή μέσα στο δωμάτιο μου πάνω από ένα χρόνο και ακόμα όταν μπαίνω στο σπίτι και τον βλέπω εύχομαι να μην υπήρχε αυτό εκεί.

Αυτό βέβαια ξεφεύγει λίγο από την προσωπικότητα μόνο και θίγει θέματα αισθητικής του ατόμου αλλά και η αισθητική μέρος της προσωπικότητας είναι.

Ωραίο θέμα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
αλλά και η αισθητική μέρος της προσωπικότητας είναι.

Και μονη σου λες οτι δεν ξεφευγει απο την προσωπικοτιτα...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Είναι σα να γίνεται λίγοοο πιο συγκεκριμένο. Δεν διαφωνώ όμως με το αντικείμενα και προσωπικότητα σαν τίτλο και σαν κατεύθυνση του θέματος. Απλά το διευκρίνησα λίγο περισσότερο.

Αν διάβαζα όμως μόνο τον τίτλο σου είπα, θα πήγαινα κατευθείαν στο ποια αντικείμενα από αυτά που έχω αγαπάω και δε θέλω να χάσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Φυσικο ειναι με οτι καταπιανεσαι να του δινεις κατι απο σενα, να το κανεις περισσοτερο δικο σου. .


φυσικα! γιαυτο εχω στο τουτου ενα υπεροχο τιγρε αντικειμενο να κρεμεται!:D:P
οπου βρω κολλαω και κατι απο τιγρακι και λεοπαρ. κοσμηματα στα οποια εχω προσθεσει τιγρε χαντρακια, στα βραχιολια να μη πω δε για τις κουβερτες και τα ειδη σπιτιου!


αυτα που περιγραφεις κρονε λεγονται φετιχ!
καποιοι εχουν καποιοι οχι.
προσωπικα εχω και ειναι γνωστα στον κυκλο μου.
οπου τιγρε σε συνδυασμο με ροζ και στρας, ειμαι εγω, κι εχω τετοιες πινελιες στα αντικειμενα μου και οπουδηποτε μου επιτρεπεται να βαλω χερι χωρις να χαλασω την μοναδικοτητα και την αξια του καθε αντικειμενου.
οι περισσοτεροι κανουν τα φετιχ τους φανερα κι εντονα στο σχολειο, δες τσαντες, πορτοφολια, ρουχα με σταμπες, σκισιματα, ντεκορ δωματιων.
μεγαλωνοντας η ταση φετιχισμου αλλαζει, σε αλλους αποδυναμωνεται, σε αλλους εντεινεται, αλλοι ξεχνιουνται.
κατα καιρους αλλαζει η αισθητικη του καθενος μας και συμφωνα με τη δικη μου αλλοτε αλλαζω ιδεες αλλοτε προσθετω κατι η αφαιρω στις προηγουμενες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • leopard-animal-print-brown.gif
    leopard-animal-print-brown.gif
    56.3 KB · Εμφανίσεις: 2,573

ria82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η silence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
το ο,τι εχουμε αναδεικνυει την προσωπικοτητα μας, το ειναι μας!!
ειτε αυτο λεγεται αυτοκινητο ειτε ρουχα ειτα παπουτσια!!

το οτιδηποτε!!
ο καθενας απο εμας ειναι εντελως διαφορετικος απο τον αλλο!! αυτο ομως ειναι που εχει χαρη, το να γνωριζεις ανθρωπους διαφορετικους απο εσενα , να μαθαινεις πραγματα απο αυτους, και εκεινοι απο εσενα!!

εγω ειμαι ανθρωπος του ροζ, ειμαι ευαισθητη αλλα ταυτοχρονα και πολυ δυνατη, οι φιλες μου βλεπουν το ροζ και βγαζουν αυτρες!!!
εμενα μ αρεσει πολυ!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Η προσωπικότητά μας στα αντικείμενά μας





:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JennyV

Δραστήριο μέλος

Η JennyV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 735 μηνύματα.
έγώ πάντως Κρόνε δεν θα σε έλεγα βάνδαλο:P έχεις φαντασία και σου αρέσει να βάζεις το δικό σου στοιχείο και την προσωπικότητά σου και ναι ίσως έισαι και ένας μικρός καλλιτέχνης!
εγώ άμα δω κάτι που αρέσει αλλά δεν έχει χρώμα ή είναι πολύ μονότονο για τα γουστα μου, βάζω χρώμα, το αλλάζω! επειδή έχω και εγώ μια κιθάρα να κρατσανάω:P δεν μπορώ να κάνω πολλα μιας και είναι κλασική , αλλά γενικά μ τα εξαρτήματά της ότι μπορώ κάνω! γενικά έχω κόλλημα με διάφορα πραγματάκια οπώς με τις νεράιδες, αγγέλουσ, vintage αντικείμενα, με τα αντικείμενα της trimar κα.:D

Γενικά ακούγεται ότι από λεπτομέρειες μπορείς να καταλάβεις διάφορα για την προσωπικότητα ενός ατόμου και μέσα σε αυτό είναι και το γούστο-οι προσωπικές μας επιλογές. Δεν έιναι καθόλου "κακό" ή παράξενο να θέλουμε τα πράγματα που έχουμε να μας αρέσουν και να μας γεμίζουν.. είτε αυτό γίνεται με κάποια επέμβασή μας ,είτε απλά πάμε- βλέπουμε -διαλέγουμε και αγοράζουμε. Το περίεργο πιστεύω είναι το ανάποδο...:hmm:

ΥΓ μπράβο, ωραίο θεματάκι:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Δεν μπορώ να προσδιορίσω κάτι συγκεκριμένο, το μόνο που θα μπορούσα να πώ είναι πως είμαι άνθρωπος του χρώματος. Φοράω πολλά χρώματα, συνδιασμένα μεταξύ τους και πάντα ταιριαστά με μένα. Το πράσινο και οι αποχρώσεις του θα έλεγα πως με χαρακτιρίζουν. Μ'αρέσου πολύ και ειδικά τον τελευταίο καιρό τα αυξάνω στη συλλογή μου.
Συνήθως οι δικοί μου άνθρωποι ξέρουν πως πάνω μου δεν θα βρούν κάτι αταίριαστο με το υπόλοιπο σύνολο. Ίσως τελικά να είναι αυτό που με χαρακτηρίζει.
Κατα καιρούς αλλάζω απόψεις, και κολλάω με διαφορετικά πράγματα γιατί πολυ απλά βαριέμαι τα ίδια και τα ίδια. Είμαι απρόσμενη και μ'αρέσει πολύ:P
Το κόλλημα μού λοιπόν θα έλεγα πως είναι το "καλαισθησία" με ότι αυτό συνεπάγεται.
Απο τα αγαπημένα μου αξεσουάρ είναι τα σκουλαρίκια και τα δαχτυλίδια.
Έχω φετίχ με τα καλλυντικά και με τα αρώματα, ίσως να γεμίζω και 2 συρτάρια απο αυτά.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggi92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Angeliiiiiique ^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
νομίζω πως ναι αν δεις το γραφείο μου κ γενικά τον χώρο μου και τα αντικείμενα που χρησιμοποιώ θα βρεις πολλά ''άγγι'' ^^ στυλό χαρτάκια φακελάκια --->παλιά αγάπη
κουτιά κουτάκια παρακουτάκια --->στοχεύουν στο να έχω την ψευδαίσθηση της οργάνωσης
σακούλες με χάντρες,κλωστές,κορδέλες,σύρματα --->η καλλιτεχνική μας εκτόνωση χαχα
κεριάα,διακοσμητικά παλιού ή made in india στυλ ---> εθισμός -.-
κ ο beloved πίνακας ανακοινώσεωννν που κουβαλάει από φωτογραφίες
μέχρι εισιτήριο σινεμά κ άρθρο από περιοδικό! ---> μανία να παγώνω στιγμές κ να κρατάω ό,τι με αγγίζει ,αντίστοιχα.
εεεε για σκουλαρίκια,δαχτυλίδια κ βραχιολάκια δεν σχολιάζωωωω <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αν και δεν ταυτίζομαι με αντικείμενα και σπάνια προσωποποιώ ένα αντικείμενο (πχ να κολλήσω κάποιο αυτοκόλλητο ή να σχεδιάσω κάτι) ωστόσο υπάρχουν αντικείμενα που τα θεωρώ "δικά μου" επειδή με διευκολύνουν ή τα χρησιμοποιώ καθημερινά (laptop, κινητό, αναπτήρας (:$) κτλ) και φροντίζω όταν αλλάζω κάποιο (π.χ. λόγο παλαιότητας) να νιώθω ότι μου "ταιριάζει" (πχ σαν design)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν δηλώνει κομμάτι της προσωπικότητας μου αλλά πάντα συνδύαζα τα χρώματα.... και οι καθηγητές μου,(σχολείου και σχολής) μου έλεγαν ότι έχω ευαισθησία στα χρώματα ... όταν ζωγράφιζα....
Που εκφραζονται σε προσωπικά αντικείμενα μέσα απο τις πασμίνες τα φουλάρια, τα γυαλιά ηλίου και τα κοσμήματα (ξύλινα, μεταλλικά, χάντρες.....)...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Πιστεύω θέλουμε όλοι να νιώθουμε μοναδικοί για αυτό προσπαθούμε με διάφορους τρόπους να τροποποιήσουμε ακόμα και τα πράγματά μας ώστε να το επιδυκνύουμε. Η μαζική παραγωγή και η φτηνή τιμή πώλησης τέτοιων προιόντων μας κάνουν να έχουμε όλοι ρούχα Zara, επίπλα Ikea, διακοσμητικά Praktiker, ηλεκτρονικά Χ και γενικά, ελάχιστοι επιλέγουν χειροποίητα ή πραγματικά μοναδικά αντικείμενα (γιατί κοστίζουν συνήθως ή απλά δεν τους αρέσουν). Οπότε θα αλλάξουν λίγο κάτι κοινότυπο ώστε να μην μοιάζει τόσο με τα υπόλοιπα "αδερφάκια" του. Κάποιοι θυμώνουν όταν βλέπουν άλλους να εχουν τα ίδια πράγματα (σκέψου γυναίκες με τα ίδια ρούχα σε ένα πάρτι) και άλλοι χαίρονται ότι έκαναν καλή επιλογή (πχ. άνθρωποι με το ίδιο κινητό).
Τα πράγματά μου δεν εχουν κάτι που να δείχνει ότι είναι δικά μου, απλά κάνω μικρές αλλαγές ή συνδυασμούς που τα διαφοροποιούν ελάχιστα. Μου αρέσει να κρατάω παλιά πράγματα μαζικης παραγωγής σε καλή κατάσταση (ρούχα, αξεσουάρ, παπούτσια, κ.α.) και να τα φοράω ξέροντας ότι είναι σπάνιο να τα έχουν κι άλλοι. Μερικές φορές παραγγέλνω από το εξωτερικό πράγματα που δεν υπάρχουν εδώ, αλλά αν δω κάποιον να έχει κάτι ίδιο με μένα δεν με πειράζει. Με ενοχλεί όμως όταν βλέπω μια παρέα πολλών ατόμων από πίσω και δεν ξέρω ποιός είναι ποιός, γιατί είναι όλοι ίδιοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
Παντα ειχα μια απορια με αυτους που αγοραζουν mac. Ειναι πραγματι τοσο καλα για την τιμη τους ή αυτα τα ατομα προσπαθουν να βγαλουν προσωπικοτητα μεσα απο την αγορα τους; Εγω πιστευω οτι την εχουν δει καπως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Παντα ειχα μια απορια με αυτους που αγοραζουν mac. Ειναι πραγματι τοσο καλα για την τιμη τους ή αυτα τα ατομα προσπαθουν να βγαλουν προσωπικοτητα μεσα απο την αγορα τους; Εγω πιστευω οτι την εχουν δει καπως.
Μια χαρά είναι τα μακ. Το μονο μειονέκτημα ειναι οτι καποια προγράμματα δεν ειναι συμβατά με το λογισμικό αυτο και πρεπει να κανεις αλλη διαδικασία για να μπορεις να κανεις εγκατάσταση προγραμμάτων που ειναι συμβατά μονο με Windows. Αλλα κατα τ'αλλα αξίζουν,οπως και τα iPhone. Όσοι λενε οτι τα iPhone ειναι άχρηστα,μαλλον δεν εχουν χρησιμοποιήσει ποτε iPhone να δουν ποσό γρήγορο αλλα και αισθητικά καλυτερο ειναι. Καμια σχεση με το android που ειχα. Αλλα κατα τ'αλλα και αυτη η επιλογή ισως ειναι θεμα προσωπικότητας. Γενικα εμενα ας πουμε μου αρεσει ο σχεδιασμός στα προϊόντα της apple και αν είχα τα λεφτά,θα τα αγόραζα όλα :hehe:
Ισχύει ότι στις μερες μας όλα είναι τυποποιημένα και επειδή δεν γίνεται να δώσουμε και μια περιουσία για τα προσωπικά μας αντικείμενα,να καταφεύγουμε σε εύκολες λύσεις. Αλλα πιστεύω οτι ακομα και αυτες οι επιλογες,έστω και το τι θα διαλέξεις ανάμεσα απο τυποποιημένα προϊόντα και πως θα τα συνδυάσεις,λενε πολλα πραγματα για τον καθένα. Για παράδειγμα, θα επιλέξεις κάτι συμβατό ή θα τολμήσεις να δοκιμάσεις κατι αλλο που ισως φανεί περιεργο σε αλλους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Παντα ειχα μια απορια με αυτους που αγοραζουν mac. Ειναι πραγματι τοσο καλα για την τιμη τους ή αυτα τα ατομα προσπαθουν να βγαλουν προσωπικοτητα μεσα απο την αγορα τους; Εγω πιστευω οτι την εχουν δει καπως.

Απλά έχουν γαμάτο design και φυσικά είναι .... πούπουλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

einhell

Νεοφερμένος

Ο einhell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Παντα ειχα μια απορια με αυτους που αγοραζουν mac. Ειναι πραγματι τοσο καλα για την τιμη τους ή αυτα τα ατομα προσπαθουν να βγαλουν προσωπικοτητα μεσα απο την αγορα τους; Εγω πιστευω οτι την εχουν δει καπως.
Αν σου περισσεύει το χρήμα πάρε και μακ και φύκια για μεταξωτές κορδέλες, έτσι κι αλλιώς η "προσωπικότητα" προϋπάρχει και κάνεις καλό στην αγορά ;)
Όταν όμως δίνεις 3 μισθούς για να μπαίνεις facebook και να το διαλαλείς, ε τότε μάλλον κάτι προσπαθείς να αποδείξεις και σίγουρα θα μείνεις στην προσπάθεια και με το...μακ στο χέρι! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Τα αντικείμενα που με κάνουν να νιώθω άνετα στον χώρο μου είναι
οι κουβέρτες και τα μαξιλάρια, τα παιχνίδια μου, τα τετραδια, μερκαδόροι και κάθε είδος μπογιατίσματος, χαρτιά όλων των ειδών, φάκελοι όλων των ειδών, υποτιθέμενη χρήσιμη σαβούρα όπως κορδέλες, καπάκια πολύχρωμα, βιβλία, λάπτοπ, τα άνω κάτω ρούχα μου (που όμως με ταράζουν και δεν τα γουστάρω ανακατεμένα) και οποιοδήποτε μέσο θέρμανσης, κουπες με καφέ, τσιμπιδάκια, κρέμες, ρολόγια, ατζέντες νερό, κεριά, η εξωτερική μου τσάντα όπου την κουβαλώ σχεδόν παντού και σπίτι γτ όλο και κάτι θα βάλω ή θα αποθηκεύσω για την άλλη μέρα κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top