Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,969 μέλη και 2,478,579 μηνύματα σε 78,943 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 437 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

The Hobbit -Part 1 (2012)

vickie13 (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 241 μηνύματα.

H vickie13 έγραψε: στις 19:57, 10-01-13:

Εντάξει εγώ μίλησα για πιστή μεταφορά του βιβλίου.Αν τώρα το πετσοκόψουν και κρατήσουν μερικά είναι άλλο.Ο μόνος τρόπος πιστεύω για να γυριστεί σωστά το simarilion είναι μόνο σε σειρά 2-3 σεζόν.
Εδώ το χόμπιτ που είναι μικρότερο βιβλίο από τα αυτά του άρχοντα και θα γίνει τριλογία,το σιμαρίλλιον θα έπρεπε να γυριστεί σε 10 ταινίες.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 20:23, 10-01-13:

To silmarilion θα φρικαρει απειρα το κοινο... Θα βλεπεις τους παντες με μολιβι και χαρτι να σημειωνουν ονομα, ιδιοτιτες, φατσες κλπ... Διευκολινει λιγο την κατασταση η εικονα βεβαια, αλλα και παλι θα παιζει τρελο χαος...!
2
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 2,609 μηνύματα.

H Dalian έγραψε: στις 16:19, 11-01-13:

Δεν παίζει να δούμε ποτέ το Silmarillion. Ο γιος του αρνείται να πουλήσει τα δικαιώματα
Παράθεση

Monte Cristo (Mad Max)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 487 μηνύματα.

O Monte Cristo είδε φως, μπήκε, και έγραψε: στις 18:13, 11-01-13:

Απίθανο να βγει το Silmarillion σε ταινία, αν και όχι αδύνατο. Πάντως αν δεν βγει, δεν πιστεύω να είναι λογω δικαιωμάτων.
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,550 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 18:20, 11-01-13:

Διάβασα από εδώ και από εκεί ότι το Hobbit θα περιέχει κομμάτια από το Silmarillion. Δεν έχω ιδέα πως μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο ή αν ισχύει.
Παράθεση

Monte Cristo (Mad Max)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 487 μηνύματα.

O Monte Cristo είδε φως, μπήκε, και έγραψε: στις 19:42, 11-01-13:

Ήδη περιέχει
1
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,550 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 19:54, 11-01-13:

Ε τότε λίγο δύσκολο να φτιαχτεί Silmarillion. Αλλιώς θα έκαναν το Hobbit 1-2 ταινίες και θα άφηναν badget για μια μελλοντική τριλογία ξέρω γω.
Παράθεση

Rempeskes

Επιφανές Μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,659 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 20:01, 11-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dalian
Δεν παίζει να δούμε ποτέ το Silmarillion. Ο γιος του αρνείται να πουλήσει τα δικαιώματα

αμην, θα μεινει και ενα βιβλιο οσο σκοτεινο το εγραψε ο τολκιεν, και οχι το ΜΜΟRPG που φανταζονται στο χολιγουδ
2
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε: στις 21:29, 11-01-13:

3 ώρες ταινία. Μπαίνεις με φλερτ και βγαίνεις παντρεμένος.
Καλή ήταν.
3
Παράθεση

gaspar

Επιφανές Μέλος

Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 2,379 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε: στις 22:19, 11-01-13:

τον αρχοντα παντως δεν μπορει να τον φτασει..
2
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε: στις 23:20, 11-01-13:

Δεν θα το έλεγα. Σαν πρώτη ταινία μου είχε αρέσει παραπάνω από την πρώτη ταινία του Άρχοντα. Ίσως επειδή ήταν πιο αναλυτική. Ο άρχοντας εδώ που τα λέμε είχε διάφορα κοψίματα και έτρεχε σε μερικά σημεία. Αυτή ήταν πιο low paced, πράγμα καλό σε έναν τόσο όμορφο κόσμο.
1
Παράθεση

jj!

Συντονιστής

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 5,255 μηνύματα.

O jj! έγραψε: στις 23:26, 11-01-13:

Βασικά, εγώ νιώθω ότι ο κύριος πρωταγωνιστής είναι ο Gandalf και στις 2 τριλογίες. Δεν ξέρω γιατί
1
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε: στις 23:27, 11-01-13:

Γιατί είναι ένα μάγος που παίζει από την αρχή μέχρι το τέλος και είναι γέρος με μούσι.
Παράθεση

jj!

Συντονιστής

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 5,255 μηνύματα.

O jj! έγραψε: στις 23:29, 11-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Γιατί είναι ένα μάγος που παίζει από την αρχή μέχρι το τέλος και είναι γέρος με μούσι.
Εκτός από αυτό...

Είναι αυτός που κάνει την πλοκή να τρέχει, ρε παιδί μου
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 2,609 μηνύματα.

H Dalian έγραψε: στις 23:30, 11-01-13:

Χωρίς τη συνεισφορά του Gandalf η Μέση-Γη θα ήταν προ πολλού pretty much doomed
Παράθεση

gaspar

Επιφανές Μέλος

Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 2,379 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε: στις 00:45, 12-01-13:

στον άρχοντα μου άρεσε που ηταν πιο ''σοβαρό'' το κλίμα.
το χομπιτ ειναι πιο χαριτωμένο σε βαθμό υπερβολής σε μερικά σημεία.

η αλλη σκηνη που δεν μου αρεσε ηταν το λευκο συμβούλιο.
Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,857 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε: στις 01:00, 12-01-13:

Γενικά η αλήθεια είναι σε θέμα χιούμορ το hobbit ξεπερνά το LotR. Υπήρχαν μερικά σημεία που έλιωσα.
1
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

H Dalian έγραψε: στις 01:17, 12-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από gaspar
στον άρχοντα μου άρεσε που ηταν πιο ''σοβαρό'' το κλίμα.
το χομπιτ ειναι πιο χαριτωμένο σε βαθμό υπερβολής σε μερικά σημεία.

η αλλη σκηνη που δεν μου αρεσε ηταν το λευκο συμβούλιο.
Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,756 μηνύματα.

O epote ) έγραψε: στις 13:42, 12-01-13:

Ο saruman εξαπατηθηκε απο το παλαντιρ, τοτε ξεκινησε η πτωση του. Πριν απο αυτο ηταν μια χαρα τυπος αν και ελαφρως αλαζωνας οπως ο γκανταλφ οταν εγινε λευκος. Στην χρονολογια του χομπιτ, ο σορον μολις ειχε αρχισει να μαζευει την υποσταση του στο μιρκγουντ και δεν ειχε γνωση του δαχτυλιδιου του.
1
Παράθεση

vickie13 (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 241 μηνύματα.

H vickie13 έγραψε: στις 13:54, 12-01-13:

Το χόμπιτ έχω την εντύπωση ότι ο Τόλκιν το είχε ξεκινήσει ως παραμύθι για τα παιδιά του και στην πορεία το άλλαξε.Για αυτό υπάρχει και ο πιο ανάλαφρος τόνος σε σχέση με τον Άρχοντα.Πάντως όποιος περίμενε να πάει να δει Xόμπιτ και να είναι σαν συνέχεια του άρχοντα με μάχες κλπ μάλλον δεν είχε διαβάσει το βιβλίο.
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια