Κουβεντούλα χωρίς θέμα ΧΙΙΙ

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
αααχ.. επιτελους.. καποιος λεει και κατι αλλο εκτος απο pc!!

ποσο χαρηκα Λια μου!!:clapup:
απολαυσε τη μοναξια!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Ξεχνάς κάτι εσύ τις κοιτάς εξωτερικά τις διανομές εγώ μπορώ να ψάξω τεχνικά τα οποία δεν ξέρεις τι κάνουν.Και επειδή είμαι ειλικρινής σου λέω ότι βαριέμαι να το κάνω!:P

Και τα βίστα όσο και αν τα βρίζεις για αδαείς χρήστες είναι πολύ πιο καλά από τα εξ πι.Και ειδικά στη χώρα μας έχουμε ηλεκτρονικά αναλφάβητους όπως οι γονείς μου.

Απλά απαντάω για να πω ότι δε θα συνεχίσω τη συζήτηση προκειμένου να διατηρήσω την ψυχραιμία μου και την ηρεμία μου και όχι επειδή μπορεί να νομίζει κανείς ότι δε μπορώ να επιχειρηματολογήσω.


Τελείως φιλικά.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

T_Chameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Καλησπέρα αγαπητοί χρηστές του e-steki..(όχι του σουβλατζίδικου εδώ πιο κάτω:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αυτοματισμός από αυτοματισμό έχει διαφορά. Όταν στο Μπουμπούντου όλα γίνονται ματσακονιασμένα και αυτόματα, παρακάμπτοντας το Package Manager της διανομής, ο χρήστης δε θα μάθει τίποτα. Χίλιες φορές να δοκιμάσει Sidux που είναι ένα τροποποιημένο Debian Sid με 2 σκριπτάκια παραπάνω και να σκάει apt-get (a life:P) παρά να μου χει το Automatix και δε συμμαζεύεται. Εδώ το συγκεκριμένο οι ίδιοι στο Μπουμπούντου το αφόρισαν.
Άσχετως με την άποψη που έχεις για τα ubuntu συμφωνω.Αλλά μερικές φορές είναι πιο πρακτικό να πας σιγά σιγά προς τα βαθιά.Πχ σε VM έχω ήδη βάλει debian για να πειραματίζομαι,αλλά ακόμα μου σπάνε τα νευρα:P.

Είσαι πολύ έξυπνος άνθρωπος -και το ξέρεις ότι σε σέβομαι και γι' αυτό μεταξύ άλλων- αλλά μην κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις. Ο καθηγητής μπορεί όντως να είναι παγκόσμια αναγνωρισμένος ως αυθεντία στο αντικείμενό του κλπ. ΑΛΛΑ μπορεί να κάνει χρήση του λειτουργικού που εκθειάζεις για τους Χ δικούς του λόγους.

Παράδειγμα:

Είμαι ο Χ και είμαι αυθεντία στις γκόμενες. Δίνω μια συμβουλή στον Bill, ρίχνει 100 μέσα σ' ένα βράδυ. Δίνω συμβουλή σε σένα, την διαστρέφεις και κάνεις τα δικά σου, πάμε παρακάτω. Δίνω συμβουλή στον Fandago, ρίχνει άλλες 200 μέσα σ' ένα βράδυ. Είμαι αυθεντία και όλοι με αναγνωρίζουν ως τέτοιον. Μια μέρα λοιπόν τα φτιάχνω με ένα κύτος που έχει ιδιοκτησία τη μισή Ελλάδα...

Ο Metal Lover στο e-steki θα ποστάρει:

"Τα φτιαξα κι εγώ με κύτος, είναι τέλεια γκόμενα, με τέτοια ερωτοτροπεί και ο Χ"

Ο Valder θα πει:

"Έξυπνος ο Χ, αυθεντία στο καμάκι μεν, αλλά κοίτα τι αίσχος, τι κύτος πήγε και βρήκε, το κάνει για τα λεφτά της".

Εχει σημασία αγαπητέ πότε παύει κάποιος να ακολουθεί πιστά σα χάνος κάποιον άλλο και χρησιμοποιεί τη δική του κρίση. Ο καθηγητής σου μπορεί να γουστάρει το καφετί χρώμα του Μπουμπούντου και να μη τα βγάζει. Όπως εγώ κρατάω αναγκαστικά τα Βίστα λόγω DX10. Όχι επειδή είναι τέλεια. Και σαφώς ενώ θεωρώ πως είμαι έμπειρος χρήστης Η/Υ, δε θα ήθελα ποτέ κάποιος πιό νέος να πιστέψει ότι εξαιτίας της εμπειρίας μου χρησιμοποιώ Βίστα.


Απλά και κατανοητά.-

Αν και με χαροποιεί ιδιαίτερα το ότι ρίχνω 200 σε ένα βράδυ και μάλιστα διπλάσιες από τον Bill (:P), θεωρώ ότι κάνει ένα λάθος. Δεν βρίσκω τι άλλο κέρδος μπορεί να έχει ένας καθηγητής στην προσωπική του χρήση ενός λειτουργικού, πέρα από το ποιο θεωρεί ότι είναι το καλύτερο για αυτόν. Επίσης, αν ο Metal του ζήτησε να του προτείνει το καλύτερο, τότε δεν βρίσκω λόγο γιατί ως αυθεντία να μην του έδωσε την μαγική συμβουλή για να ρίξει 200 γκόμενες σε ένα βράδυ (αντίστοιχα να βρει το καλύτερο λειτουργικό για αυτόν) ;)
Όποιος βρει τις 100 γκόμενες που έριξα να τις φέρει πίσω!:P

Μα προσπαθείτε να μου παρουσιάσετε και οι 2 κάτι υποκειμενικό ως κάτι αντικειμενικό. Δεν γίνεται αυτό που να κωλοχτυπιόμαστε ομαδικώς!

Αντικειμενικός ξέρεις πότε είσαι; Όταν λες:

Έκατσα κάτω, σύγκρινα 4 λειτουργικά συστήματα και με βάση το Χ κριτήριο διαλέγω αυτό για τον Α Β Γ λόγο! Όχι γιατί το είπε ο τάδε που επειδή είναι έτσι θα είναι έτσι. Μου φαίνεται πάτε να μου κάνετε μάθημα επίκλησης στην αυθεντία αλλά ξεχνάτε ότι στη Νεοελληνική Γλώσσα κάτι σελίδες παρακάτω από το εδάφιο το οποίο όλοι ανακαλούμε στη μνήμη μας περί επίκλησης, έχει και ένα εδάφιο περί λογικής του παραλόγου...

Ο αστυνομικός είναι όργανο, το μπουζούκι είναι όργανο, άρα ο αστυνομικός είναι μπουζούκι. Άντε μη πάρω το γκλοπ του παππού και σας αρχίσω! :P

Θέλετε να παίξετε μπάλα στη συζήτηση; Να βάλουμε 4 διανομές και ένα κοινό κριτήριο και μετά ας έρθουμε να συζητήσουμε, διότι μου φαίνεται μόνο εγώ συζητάω εδώ (και η Fielda το ντροπαλό και φίνο γκομενάκι έχει απηυδήσει!:P)

Δεν έχει άδικο ο Βάλντερ.Είναι καθαρά υποκειμενικό το ποια διανομή θα χρησιμοποιήσει ο καθένας.Τη διαλέγουμε έτσι όπως μας αρέσει.Δεν υπάρχει καλύτερο και χειρότερο.
Μπορούμε να μιλήσουμε για πλεονεκτήματα κάποιας διανομής.Το ότι κάποια διανομή υπερισχύει έναντι κάποιας άλλης;Ως προς τί;Κοινώς,όπως έχει ήδη πει ο Βάλντερ,ας μπουν κάτω κοινές διανομές να δούμε ποια υπερισχύει ως προς το Χ πράγμα.

Πετάγομαι επειδή είχα μάθημα πριν και δεν ανέλυσα τη σκέψη μου.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
+1 άλλο have fun στα linux άλλο developping;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Άσχετως με την άποψη που έχεις για τα ubuntu συμφωνω.Αλλά μερικές φορές είναι πιο πρακτικό να πας σιγά σιγά προς τα βαθιά.Πχ σε VM έχω ήδη βάλει debian για να πειραματίζομαι,αλλά ακόμα μου σπάνε τα νευρα:P.




Όποιος βρει τις 100 γκόμενες που έριξα να τις φέρει πίσω!:P



Δεν έχει άδικο ο Βάλντερ.Είναι καθαρά υποκειμενικό το ποια διανομή θα χρησιμοποιήσει ο καθένας.Τη διαλέγουμε έτσι όπως μας αρέσει.Δεν υπάρχει καλύτερο και χειρότερο.
Μπορούμε να μιλήσουμε για πλεονεκτήματα κάποιας διανομής.Το ότι κάποια διανομή υπερισχύει έναντι κάποιας άλλης;Ως προς τί;Κοινώς,όπως έχει ήδη πει ο Βάλντερ,ας μπουν κάτω κοινές διανομές να δούμε ποια υπερισχύει ως προς το Χ πράγμα.

Πετάγομαι επειδή είχα μάθημα πριν και δεν ανέλυσα τη σκέψη μου.:P


Έξοχος!:)

Debian, εξαιρετική επιλογή! Ποιό branch; Stable, Unstable ή Testing; Υποθέτω από τη λέξη "πειραματίζομαι", ένα από τα 2 τελευταία ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Έφτιαξα ολομόναχη το καλώδιο της κεραίας της τηλεόρασης!!!:clapup:

Καλά ξέρω μπορεί να φαίνεται γελοίο.. αλλά όλοι οι μάστορες από κάπου ξεκινάμε!:P

:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Έξοχος!:)

Debian, εξαιρετική επιλογή! Ποιό branch; Stable, Unstable ή Testing; Υποθέτω από τη λέξη "πειραματίζομαι", ένα από τα 2 τελευταία ε;

To Etch έχω .Debian 4 r3 .Δεν είμαι ακόμα για unstable debian :redface:.Προς το παρόν κοιτάω άλλα πραγματάκια.

Έφτιαξα ολομόναχη το καλώδιο της κεραίας της τηλεόρασης!!!:clapup:

Καλά ξέρω μπορεί να φαίνεται γελοίο.. αλλά όλοι οι μάστορες από κάπου ξεκινάμε!:P

:clapup::clapup:

:clapup::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
To Etch έχω .Debian 4 r3 .Δεν είμαι ακόμα για unstable debian :redface:.Προς το παρόν κοιτάω άλλα πραγματάκια.



:clapup::P


Δεν πειράζει. Αρκεί που έκανες σωστή αρχή!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Καλησπέρες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Καλημέρα!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Kαλημέρα σε όλα τα καλόπαιδα. :D

Τι είναι αυτά που διαβάζω Μπιλλ? Θες να ρίξεις 100 γκόμενες; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Kαλημέρα σε όλα τα καλόπαιδα. :D

Τι είναι αυτά που διαβάζω Μπιλλ? Θες να ρίξεις 100 γκόμενες; :P

Είναι σε δυαδικό σύστημα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Και πάλι 4 ταυτόχρονα δεν είναι και εύκολο :P

Χθες το έμαθα το δυαδικό! Έμαθα και πρόσθεση :clapup:



Kοροιδέψτε με ελευθερα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Ψ.Συνάδελφε άργησες σήμερα!:P
Καλημέρα!:D

Καλημέρααααααααααα!!!! Συνάδελφε δεν φταίω εγώ, η κίνηση τα φταίει όλα!!! :P

Σε ευχαριστώ για τον κόπο!!!
:D


Kαλημέρα σε όλα τα καλόπαιδα. :D

Καλημέρααααααααααα Angie!!!!!!!! :clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Και πάλι 4 ταυτόχρονα δεν είναι και εύκολο :P
Χθες το έμαθα το δυαδικό! Έμαθα και πρόσθεση :clapup:
Kοροιδέψτε με ελευθερα :P

Από όλη τη συζήτηση για λίνουξ εσυ κράτησες τις 100 γκόμενες.:teasing:(σε κοροιδευω :P)
Τρία ζήτω για την Αντζι!:D:P

Καλημέρααααααααααα!!!! Συνάδελφε δεν φταίω εγώ, η κίνηση τα φταίει όλα!!! :P

Σε ευχαριστώ για τον κόπο!!!
:D




Καλημέρααααααααααα Angie!!!!!!!! :clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup: :clapup:
Τίποτα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Καλημέρααααααααααα Angie!!!!!!!! :clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup: :clapup:

Kαλημέρα Φοιμπππππππς :clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:

Παιδιά χθες έμαθα ότι πέρασα το πρώτο μάθημα για φέτος! Και με βαθμό! 5.5 :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Kαλημέρα Φοιμπππππππς :clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:

Παιδιά χθες έμαθα ότι πέρασα το πρώτο μάθημα για φέτος! Και με βαθμό! 5.5 :P:P:P

:clapup:Μπράβο Ατζι!
Αντε να βγαίνουν οι βαθμοί γιατί θα καλοκαιριάσουμε για τα αποτελέσματα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
thanks Bill! Εσύ τι ανησυχείς; Όλα 10 θα ναι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top