Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;

Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 233)
  • Ναι, και θα το έκανα ξανά!

  • Μια φορά, αλλά δεν θα το έκανα ξανά!

  • Κάποτε το σκεφτόμουν, αλλά...

  • Όχι, ποτέ μου!

  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

lilith's_child

Νεοφερμένος

Η lilith's_child αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
όχι δεν έχω κάνει ποτέ σχέση με άτομο που γνώρισα οnline, γενικά δεν πολύπιστεύω σε τέτοιου είδους γνωριμίες καθώς θεωρώ πως αφοράνε καθαρά το σεξ

επίσης πολλά άτομα εκμεταλλεύονται την ευκολία του ίντερνετ και παρουσιάζουν μια διαφορετική εικόνα από αυτό που πραγματικά είναι

άσε που έχουμε γεμίσει στους πορνοδιαστροφικούς παντού, οπότε που ξέρω εγώ αν μιλήσω με οποιονδήποτε άγνωστο δεν θα θέλει να εκμεταλλευτεί σεξουαλικά κλπ ,οπότε μακρυά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάσια21

Νεοφερμένος

Η Νάσια21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Όχι μόνο γνωριμίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,969 μηνύματα.
όχι δεν έχω κάνει ποτέ σχέση με άτομο που γνώρισα οnline, γενικά δεν πολύπιστεύω σε τέτοιου είδους γνωριμίες καθώς θεωρώ πως αφοράνε καθαρά το σεξ

επίσης πολλά άτομα εκμεταλλεύονται την ευκολία του ίντερνετ και παρουσιάζουν μια διαφορετική εικόνα από αυτό που πραγματικά είναι

άσε που έχουμε γεμίσει στους πορνοδιαστροφικούς παντού, οπότε που ξέρω εγώ αν μιλήσω με οποιονδήποτε άγνωστο δεν θα θέλει να εκμεταλλευτεί σεξουαλικά κλπ ,οπότε μακρυά


Σου γυρισανε τα μυαλά οι "θεοσεβουμενοι" εδω μέσα;;; :D στην αρχή αλλιως τα έγραφες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
όχι δεν έχω κάνει ποτέ σχέση με άτομο που γνώρισα οnline, γενικά δεν πολύπιστεύω σε τέτοιου είδους γνωριμίες καθώς θεωρώ πως αφοράνε καθαρά το σεξ

επίσης πολλά άτομα εκμεταλλεύονται την ευκολία του ίντερνετ και παρουσιάζουν μια διαφορετική εικόνα από αυτό που πραγματικά είναι

άσε που έχουμε γεμίσει στους πορνοδιαστροφικούς παντού, οπότε που ξέρω εγώ αν μιλήσω με οποιονδήποτε άγνωστο δεν θα θέλει να εκμεταλλευτεί σεξουαλικά κλπ ,οπότε μακρυά

Dat makes no sense.

Δηλαδη αν γνωρισεις καποιον εξω, πως ξερεις τι ειναι; Επισης μιλας με καποιον, αντε δινεις και το κινητο σου ή το fb και κανονιζετε καποια στιγμη να βγειτε. Δε χρειζεται να στελνετε γυμνες φωτο ο ενας στον αλλο απο τα πρωτα δεκα λεπτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Έχω κάνει σχέση και από το διαδίκτυο κι όχι μόνο μια φορά.
Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί αυτές τις σχέσεις ορισμένοι τις αντιμετωπίζουν σαν "ραντεβού στα τυφλά". Υποτίθεται οτι πριν αποφασίσεις να δεις "δια ζώσης" τον ιντερνετικό συνομιλητή σου, έχετε προλάβει να ανταλλάξετε μηνύματα, φωτογραφίες κι έτσι δεν πας τόσο απροετοίμαστος σχετικά με το τι θα συναντήσεις.
Κι όχι δεν το θεωρώ πιο επικίνδυνο από τον παραδοσιακό τρόπο γνωριμίας που είχαν οι γονείς ή οι παππούδες μας. Απλώς το παιχνίδι έχει άλλους κανόνες και διαφοροποιείται.
Από κει κι έπειτα, για όποιον τρόπο προσέγγισης κι αν επιλεξει κανείς, χρειάζεται προσοχή και σύνεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,969 μηνύματα.
Έχω κάνει σχέση και από το διαδίκτυο κι όχι μόνο μια φορά.
Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί αυτές τις σχέσεις ορισμένοι τις αντιμετωπίζουν σαν "ραντεβού στα τυφλά". Υποτίθεται οτι πριν αποφασίσεις να δεις "δια ζώσης" τον ιντερνετικό συνομιλητή σου, έχετε προλάβει να ανταλλάξετε μηνύματα, φωτογραφίες κι έτσι δεν πας τόσο απροετοίμαστος σχετικά με το τι θα συναντήσεις.
Κι όχι δεν το θεωρώ πιο επικίνδυνο από τον παραδοσιακό τρόπο γνωριμίας που είχαν οι γονείς ή οι παππούδες μας. Απλώς το παιχνίδι έχει άλλους κανόνες και διαφοροποιείται.
Από κει κι έπειτα, για όποιον τρόπο προσέγγισης κι αν επιλεξει κανείς, χρειάζεται προσοχή και σύνεση.


Εχω κάνει ραντεβου στα τυφλα 3 φορές ως τωρα πιο μικρος .... τις 2 έσκασαν κάτι κουκλες. Έπαθα εναν πανικο αλλα τον ξεπέρασα γρηγορα και την μια εντάξει δεν ηταν και πολυ ομορφη αυτη αλλα δεν πειράζει. Ηπιαμε ενα καφεδάκι. Βασικα το ιδιο μπορει να σκεφτοταν και αυτη για μενα οποτε δεν θα κρινω :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Αν απαντουσα πριν ενα χρονο, θα ελεγα τα χειροτερα, οτι οι γνωριμιες μεσω ιντερνετ ειναι μονο για σεξ, οτι οι περισσοτεροι εκει ειναι βλαμμενοι, κοκ.
Μια μερα λοιπον, οταν δεν ηρθαν τα πραγματα οπως τα περιμενα, μου την βαρεσε και εφτιαξα προφιλ στο tinder. Μιλουσα με αρκετους τις πρωτες 2-3 μερες μεχρι που εκανα swipe right σε εναν τυπο που ειχε πολυ ομορφο χαμογελο και στην περιγραφη ελεγε οτι του αρεσει το ποδοσφαιρο (πραγμα που σπανιζει εδω). Του εστειλα μηνυμα, μιλησαμε λιγο για ποδοσφαιρο, και διαφορα αλλα, και μου ζητησε να συνεχισουμε την συζητηση με ποτο. Ηταν 9 το βραδυ και του ειπα στα ισια οτι αν απλα ψαχνει καποια να περασει το βραδυ του, να μη μου ξαναστειλει μηνυμα. Μου ειπε οτι του αρεσε η συζητηση και οτι δεν μπορει να γραφει με τις ωρες. Τον πιστεψα αλλα δεν βγηκα για αλλους λογους και κανονισαμε ραντεβου σε 2 μερες. 2-3 ωρες πριν βρεθουμε το ακυρωσε αλλα ζητησε να βρεθουμε την επομενη μερα το απογευμα. Δεν εθεσε ωρα και περιμενα μεχρι το μεσημερι και εκνευριστηκα και του εστειλα μηνυμα και του ειπα οτι εκανα αλλα σχεδια και δεν μπορω να βγω μαζι του και προτεινα να βγουμε την μεθεπομενη. Μου ειπε οτι δεν μπορει και οτι πεταει την μεθεπομενη.

Εφυγε χωρις να τον συναντησω αλλα μιλουσαμε σχεδον καθημερινα επι 3 μηνες. Αυτο το διαστημα εμαθα περισσοτερα γι' αυτον (πχ δεν πιστευα στην αρχη οτι οντως πνιγεται στην δουλεια και οτι ηταν η αιτια που δεν βγηκαμε εκεινες τις 2 φορες) και στελναμε selfies απο την δουλεια ή ταξιδια (πηγε πχ στο Βεγκας, του ειπα καλα να περασει και την γνωστη φραση what happens in vegas stays in vegas, αλλα αυτος οπου πηγαινε μου εδινε αναφορα και εστελνε φωτο ακομα και μεσα απο club, παρολο που του ειπα οτι δεν θελω να μου δινει αναφορα). Μετα απο 3 μηνες βρεθηκαμε και περασαμε τοσο καλα λες και γνωριζομασταν απο παλια. Εκτοτε ειμαστε μαζι.

Ειχα βγει βεβαια και με αλλους 4 και ηταν ο ενας χειροτερος απο τον αλλον, και πανω στον μηνα εσβησα το προφιλ μου. Ο ενας ηταν ναρκισσος. Επι 2 ωρες μιλουσε μονο για τον εαυτο του. Ο αλλος μιζερος και καταθλιπτικος, ο αλλος τσιγκουνης (εκανε ολοκληρο ζητημα που πληρωσε $5 για εναν καφε) και ο τελευταιος καταπιεστικος και στα προθυρα του stalking.

Ναι μεν υπαρχουν αρκετοι βλαμμενοι στα dating apps, αλλα υπαρχουν και καλα παιδια. Το μονο προβλημα ειναι οτι μπορει να κουραστεις με το να βγαινεις συνεχεια να γνωριζεις κοσμο. Εγω βεβαια ειμαι εσωστρεφης οποτε με κουραζουν τα πολλα ραντεβου και οι πολλες συνομιλιες, κατι που ειναι αναγκαιο κακο σε αυτα τα apps. Πιστευω οτι με αυτα τα apps εχεις μεγαλυτερο pool να γνωρισεις καποιον και δεν περιοριζεσαι μονο στην περιοχη σου. Καποια πραγματα τα ξεκαθαριζεις μεσω προφιλ και γλιτωνεις χρονο σε σχεση με το να συναντουσες καποιον εξω. Εχει τα πλεονεκτηματα του, αλλα θελει να φιλτραρεις καλα αυτους που γνωριζεις.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Το ίντερνετ, σταθερή αγάπη. :P
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,342 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί αυτές τις σχέσεις ορισμένοι τις αντιμετωπίζουν σαν "ραντεβού στα τυφλά". Υποτίθεται οτι πριν αποφασίσεις να δεις "δια ζώσης" τον ιντερνετικό συνομιλητή σου, έχετε προλάβει να ανταλλάξετε μηνύματα, φωτογραφίες κι έτσι δεν πας τόσο απροετοίμαστος σχετικά με το τι θα συναντήσεις.

Αυτό ίσχυε ως ένα βαθμό τη δεκαετία του 1990 με το mIRC κ.λπ. που δεν υπήρχαν ούτε social networks, ούτε εφαρμογές τύπου skype, ούτε smartphones με κάμερες για άμεσες και εύκολες video κλήσεις κ.α. οπότε υπήρχε η πιθανότητα η πραγματική εμφάνιση του να διέφερε αισθητά από τις 5-6 φωτογραφίες που θα είχες λάβει μέσω MMS στο κινητό ή μέσω mail στο PC!:rolleyes:
Πλέον ως "ραντεβού στα τυφλά" μόνο τον "παραδοσιακό" τρόπο γνωριμιών θα μπορούσαμε να χαρακτηρίσουμε (όπου π.χ. δεν ξέρεις απολύτως τίποτα για τον άλλο και πρέπει να του κάνεις ερωτήσεις που μέσω internet θα είχαν απαντηθεί με την πρώτη ματιά)...
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Αυτό ίσχυε ως ένα βαθμό τη δεκαετία του 1990 με το mIRC κ.λπ. που δεν υπήρχαν ούτε social networks, ούτε εφαρμογές τύπου skype, ούτε smartphones με κάμερες για άμεσες και εύκολες video κλήσεις κ.α. οπότε υπήρχε η πιθανότητα η πραγματική εμφάνιση του να διέφερε αισθητά από τις 5-6 φωτογραφίες που θα είχες λάβει μέσω MMS στο κινητό ή μέσω mail στο PC!:rolleyes:
Πλέον ως "ραντεβού στα τυφλά" μόνο τον "παραδοσιακό" τρόπο γνωριμιών θα μπορούσαμε να χαρακτηρίσουμε (όπου π.χ. δεν ξέρεις απολύτως τίποτα για τον άλλο και πρέπει να του κάνεις ερωτήσεις που μέσω internet θα είχαν απαντηθεί με την πρώτη ματιά)...
Χμ, ενας απο τους 4 που συναντησα ειχε εντελως διαφορετικη εμφανιση απο τις φωτο που ειχε στο προφιλ του. Μου πηρε 20 λεπτα να τον βρω γιατι δεν μπορουσα να τον αναγνωρισω. Καταλαβαινω οτι οι περισσοτεροι ανεβαζουν κολακευτικες φωτο, αλλα σε τετοιο σημειο πια; Ο ναρκισσος επισης κουτσαινε και ειπε ψεμματα και για την ηλικια και για το υψος του.
Επισης παρατηρησα οτι καποιοι υπερβαροι δεν ανεβαζουν ολοσωμη φωτο και πολλοι που δεν εχουν μαλλια βγαινουν φωτο μονο με καπελο και σκουφακι. Επισης παιζουν πολλες παλιες φωτο.

Ο χειροτερος ηταν ο τυπος που σχεδον με εκανε stalk και ηταν obsessed μαζι μου. Παω στο 1ο ραντεβου και μου κανει "απο ελλαδα εισαι;". Του λεω, wtf?! Με εψαχνε στο ιντερνετ! Το 2ο ραντεβου αργησε να ερθει γιατι ειχα ενα σωρο δουλειες και δεν προλαβαινα. Αυτος με επρηζε καθημερινα στα μηνυματα και ζητουσε το κινητο μου (ευτυχως δεν το εδωσα).

Μετα απο 2 βδομαδες βγηκαμε και αντι να κανει reservation στο μερος που συμφωνησαμε, πηγαμε και ηταν γεματο και δεν ηθελε να περιμενει 30 λεπτα και πηγαμε σε πιτσαρια απεναντι. Ειχα ξενερωσει με τα μηνυματα και την ολη συμπεριφορα του και τραβουσα το χερι μου οταν προσπαθουσε να με αγγιξει, δεν τον κοιτουσα, αλλαζα την συζητηση οταν πηγαινε σε μη φιλικο επιπεδο και γενικα εδειχνα οτι δεν ενδιαφερομαι. Οταν αρχισα να τρωω την πιτσα με μαχαιροπιρουνο, μου λεει "εσεις οι Ευρωπαιοι ετσι τρωτε την πιτσα;". Ποσο αγροικος?! Σε μια φαση με ρωταει για τις 2 γατες μου και με παρομοιαζει με την simpson's cat lady. Εκει ειναι που ξενερωσα εντελως και του ειπα οτι πρεπει να φυγω (ειλικρινα δεν μιλαω ποτε για τις γατες μου εκτος αν με ρωτησεις, ειμαι εμφανισιμη, και δεν εχω καμια σχεση με cat lady, ημαρτον!) και οτι δεν μου κανει πλεον κλικ. Μου λεει "πρεπει να παω τουαλετα, πληρωσε τον λογαριασμο". Εμεινα με ανοιχτο το στομα οταν το ακουσα. Αυτος πληρωσε $4 τον καφε μου την προηγουμενη φορα και ηθελε να πληρωσω την πιτσα και τα ποτα $48? Δεν ειμαστε καλα. Ζητησα τον λογαριασμο, πληρωσα τα μισα και ζητησα να πακεταρουν την πιτσα που περισσεψε. Επιστρεφει, του λεω η πιτσα δικη σου, οπως και ο μισος λογαριασμος. Πληρωσε το μεριδιο του και φευγοντας μου ζηταει να ξαναβγουμε. Του λεω ξανα οτι δεν ενιωσα οτι εχουμε κανει κλικ και οτι δεν θα μπορεσω να βγω ξανα μαζι του. Φευγοντας επιχειρει να με φιλησει. Γυριζω το κεφαλι μου για να καταληξει στο μαγουλο. Προσπαθει ξανα. Τον αποφευγω ξανα. Προσπαθει και 3η φορα! ΕΛΕΟΣ! Του λεω, τι θα γινει, δεν βλεπεις οτι δεν θελω;

Εκτοτε με επρηξε στα μηνυματα. Του ειπα οτι το timing ηταν λαθος, δεν ενιωσα κλικ και δεν μπορω να ξαναβγω μαζι του. Μετα απο απειρα μηνυματα εστειλε ενα ακομα: "νιωθω οτι ταιριαζουμε και οτι νιωθεις οτι νιωθω αλλα επειδη δεν μου εχεις δωσει το κινητο σου δεν ειμαι σιγουρος και θελω να απαντησεις ειλικρινα". Του ειπα στα ισια οτι δεν με ενδιαφερει και να μη με ενοχλησει ξανα και μου απαντησε με μηνυματα που εσταζαν χολη. Οτι σπαταλησε τον χρονο του μαζι μου, οτι επαιξα μαζι του και με τα συναισθηματα του και διαφορα αλλα τετοια μελοδραματικα και ζητησε να τον κανω unmatch (λες και δεν εχει χερια να το κανει μονος του). Τον εκανα unmatch επι τοπου και δεν ξερω πως με βρηκε αλλα τις επομενες μερες μου ηρθε friend request στο facebook.
 

Διομήδης Κουκουβάγιας

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διομήδης Κουκουβάγιας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Συμπέρασμα; Ήτανε που ήτανε στραβό το κλήμα στον παραδοσιακό τρόπο των διαπροσωπικών σχέσεων, το έφαγε και το internet, υπείκω τοις καιροίς :pc:
Να προσέχετε κυρία Nelliel, ποιούς συναντάτε εκεί έξω :ermm:
 
Τελευταία επεξεργασία:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Χμ, ενας απο τους 4 που συναντησα ειχε εντελως διαφορετικη εμφανιση απο τις φωτο που ειχε στο προφιλ του. Μου πηρε 20 λεπτα να τον βρω γιατι δεν μπορουσα να τον αναγνωρισω. Καταλαβαινω οτι οι περισσοτεροι ανεβαζουν κολακευτικες φωτο, αλλα σε τετοιο σημειο πια; Ο ναρκισσος επισης κουτσαινε και ειπε ψεμματα και για την ηλικια και για το υψος του.
Επισης παρατηρησα οτι καποιοι υπερβαροι δεν ανεβαζουν ολοσωμη φωτο και πολλοι που δεν εχουν μαλλια βγαινουν φωτο μονο με καπελο και σκουφακι. Επισης παιζουν πολλες παλιες φωτο.

Ο χειροτερος ηταν ο τυπος που σχεδον με εκανε stalk και ηταν obsessed μαζι μου. Παω στο 1ο ραντεβου και μου κανει "απο ελλαδα εισαι;". Του λεω, wtf?! Με εψαχνε στο ιντερνετ! Το 2ο ραντεβου αργησε να ερθει γιατι ειχα ενα σωρο δουλειες και δεν προλαβαινα. Αυτος με επρηζε καθημερινα στα μηνυματα και ζητουσε το κινητο μου (ευτυχως δεν το εδωσα).

Μετα απο 2 βδομαδες βγηκαμε και αντι να κανει reservation στο μερος που συμφωνησαμε, πηγαμε και ηταν γεματο και δεν ηθελε να περιμενει 30 λεπτα και πηγαμε σε πιτσαρια απεναντι. Ειχα ξενερωσει με τα μηνυματα και την ολη συμπεριφορα του και τραβουσα το χερι μου οταν προσπαθουσε να με αγγιξει, δεν τον κοιτουσα, αλλαζα την συζητηση οταν πηγαινε σε μη φιλικο επιπεδο και γενικα εδειχνα οτι δεν ενδιαφερομαι. Οταν αρχισα να τρωω την πιτσα με μαχαιροπιρουνο, μου λεει "εσεις οι Ευρωπαιοι ετσι τρωτε την πιτσα;". Ποσο αγροικος?! Σε μια φαση με ρωταει για τις 2 γατες μου και με παρομοιαζει με την simpson's cat lady. Εκει ειναι που ξενερωσα εντελως και του ειπα οτι πρεπει να φυγω (ειλικρινα δεν μιλαω ποτε για τις γατες μου εκτος αν με ρωτησεις, ειμαι εμφανισιμη, και δεν εχω καμια σχεση με cat lady, ημαρτον!) και οτι δεν μου κανει πλεον κλικ. Μου λεει "πρεπει να παω τουαλετα, πληρωσε τον λογαριασμο". Εμεινα με ανοιχτο το στομα οταν το ακουσα. Αυτος πληρωσε $4 τον καφε μου την προηγουμενη φορα και ηθελε να πληρωσω την πιτσα και τα ποτα $48? Δεν ειμαστε καλα. Ζητησα τον λογαριασμο, πληρωσα τα μισα και ζητησα να πακεταρουν την πιτσα που περισσεψε. Επιστρεφει, του λεω η πιτσα δικη σου, οπως και ο μισος λογαριασμος. Πληρωσε το μεριδιο του και φευγοντας μου ζηταει να ξαναβγουμε. Του λεω ξανα οτι δεν ενιωσα οτι εχουμε κανει κλικ και οτι δεν θα μπορεσω να βγω ξανα μαζι του. Φευγοντας επιχειρει να με φιλησει. Γυριζω το κεφαλι μου για να καταληξει στο μαγουλο. Προσπαθει ξανα. Τον αποφευγω ξανα. Προσπαθει και 3η φορα! ΕΛΕΟΣ! Του λεω, τι θα γινει, δεν βλεπεις οτι δεν θελω;

Εκτοτε με επρηξε στα μηνυματα. Του ειπα οτι το timing ηταν λαθος, δεν ενιωσα κλικ και δεν μπορω να ξαναβγω μαζι του. Μετα απο απειρα μηνυματα εστειλε ενα ακομα: "νιωθω οτι ταιριαζουμε και οτι νιωθεις οτι νιωθω αλλα επειδη δεν μου εχεις δωσει το κινητο σου δεν ειμαι σιγουρος και θελω να απαντησεις ειλικρινα". Του ειπα στα ισια οτι δεν με ενδιαφερει και να μη με ενοχλησει ξανα και μου απαντησε με μηνυματα που εσταζαν χολη. Οτι σπαταλησε τον χρονο του μαζι μου, οτι επαιξα μαζι του και με τα συναισθηματα του και διαφορα αλλα τετοια μελοδραματικα και ζητησε να τον κανω unmatch (λες και δεν εχει χερια να το κανει μονος του). Τον εκανα unmatch επι τοπου και δεν ξερω πως με βρηκε αλλα τις επομενες μερες μου ηρθε friend request στο facebook.
Ερώτηση, αφού το πράγμα βρωμουσε από την αρχή με τον stalker πως και ξαναβγήκες μαζί του;
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,634 μηνύματα.
Όταν πρωτοβγήκε το facebook είχα την ψευδαίσθηση ότι θα μπορούσα να κάνω εύκολα όσες σχέσεις θέλω, σύντομα απογοητεύτηκα και κατάλαβα ότι μόνο το αντίθετο μπορεί να κάνει να καταστρέφει δηλαδή.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Όταν δεν βλέπεις τη ματιά του άλλου, τι να εμπιστευτείς; Προσωπικά έχω τύχει να βλέπω chatting δυο ατόμων και ο ένας, αυτόν που έβλεπα να φλομώνει τον άλλο / την άλλη στα χαμόγελα με εικονίδια και το πρόσωπό του να είναι σκυθρωπό. Εδώ και τον άλλον τον βλέπεις, και στο τέλος πληγώνεσαι από τις ασάφειες και τα ψέματα. Δεν λέω ότι όλοι είναι έτσι, αλλά η οθόνη κρύβει πιο εύκολα πολλά ελαττώματα. Η εποχή που ζούμε για πρώτη φορά στην ιστορία του ανθρώπου, μας έφερε τόσο κοντά χιλιομετρικά αλλά νιώθουμε απομακρυσμένοι στο να διατηρήσουμε μια απλή συζήτηση...block, unfollow, ματάκι κλπ.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι, καλά ήταν.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Χμ, ενας απο τους 4 που συναντησα ειχε εντελως διαφορετικη εμφανιση απο τις φωτο που ειχε στο προφιλ του. Μου πηρε 20 λεπτα να τον βρω γιατι δεν μπορουσα να τον αναγνωρισω. Καταλαβαινω οτι οι περισσοτεροι ανεβαζουν κολακευτικες φωτο, αλλα σε τετοιο σημειο πια; Ο ναρκισσος επισης κουτσαινε και ειπε ψεμματα και για την ηλικια και για το υψος του.
Επισης παρατηρησα οτι καποιοι υπερβαροι δεν ανεβαζουν ολοσωμη φωτο και πολλοι που δεν εχουν μαλλια βγαινουν φωτο μονο με καπελο και σκουφακι. Επισης παιζουν πολλες παλιες φωτο.

Ο χειροτερος ηταν ο τυπος που σχεδον με εκανε stalk και ηταν obsessed μαζι μου. Παω στο 1ο ραντεβου και μου κανει "απο ελλαδα εισαι;". Του λεω, wtf?! Με εψαχνε στο ιντερνετ! Το 2ο ραντεβου αργησε να ερθει γιατι ειχα ενα σωρο δουλειες και δεν προλαβαινα. Αυτος με επρηζε καθημερινα στα μηνυματα και ζητουσε το κινητο μου (ευτυχως δεν το εδωσα).

Μετα απο 2 βδομαδες βγηκαμε και αντι να κανει reservation στο μερος που συμφωνησαμε, πηγαμε και ηταν γεματο και δεν ηθελε να περιμενει 30 λεπτα και πηγαμε σε πιτσαρια απεναντι. Ειχα ξενερωσει με τα μηνυματα και την ολη συμπεριφορα του και τραβουσα το χερι μου οταν προσπαθουσε να με αγγιξει, δεν τον κοιτουσα, αλλαζα την συζητηση οταν πηγαινε σε μη φιλικο επιπεδο και γενικα εδειχνα οτι δεν ενδιαφερομαι. Οταν αρχισα να τρωω την πιτσα με μαχαιροπιρουνο, μου λεει "εσεις οι Ευρωπαιοι ετσι τρωτε την πιτσα;". Ποσο αγροικος?! Σε μια φαση με ρωταει για τις 2 γατες μου και με παρομοιαζει με την simpson's cat lady. Εκει ειναι που ξενερωσα εντελως και του ειπα οτι πρεπει να φυγω (ειλικρινα δεν μιλαω ποτε για τις γατες μου εκτος αν με ρωτησεις, ειμαι εμφανισιμη, και δεν εχω καμια σχεση με cat lady, ημαρτον!) και οτι δεν μου κανει πλεον κλικ. Μου λεει "πρεπει να παω τουαλετα, πληρωσε τον λογαριασμο". Εμεινα με ανοιχτο το στομα οταν το ακουσα. Αυτος πληρωσε $4 τον καφε μου την προηγουμενη φορα και ηθελε να πληρωσω την πιτσα και τα ποτα $48? Δεν ειμαστε καλα. Ζητησα τον λογαριασμο, πληρωσα τα μισα και ζητησα να πακεταρουν την πιτσα που περισσεψε. Επιστρεφει, του λεω η πιτσα δικη σου, οπως και ο μισος λογαριασμος. Πληρωσε το μεριδιο του και φευγοντας μου ζηταει να ξαναβγουμε. Του λεω ξανα οτι δεν ενιωσα οτι εχουμε κανει κλικ και οτι δεν θα μπορεσω να βγω ξανα μαζι του. Φευγοντας επιχειρει να με φιλησει. Γυριζω το κεφαλι μου για να καταληξει στο μαγουλο. Προσπαθει ξανα. Τον αποφευγω ξανα. Προσπαθει και 3η φορα! ΕΛΕΟΣ! Του λεω, τι θα γινει, δεν βλεπεις οτι δεν θελω;

Εκτοτε με επρηξε στα μηνυματα. Του ειπα οτι το timing ηταν λαθος, δεν ενιωσα κλικ και δεν μπορω να ξαναβγω μαζι του. Μετα απο απειρα μηνυματα εστειλε ενα ακομα: "νιωθω οτι ταιριαζουμε και οτι νιωθεις οτι νιωθω αλλα επειδη δεν μου εχεις δωσει το κινητο σου δεν ειμαι σιγουρος και θελω να απαντησεις ειλικρινα". Του ειπα στα ισια οτι δεν με ενδιαφερει και να μη με ενοχλησει ξανα και μου απαντησε με μηνυματα που εσταζαν χολη. Οτι σπαταλησε τον χρονο του μαζι μου, οτι επαιξα μαζι του και με τα συναισθηματα του και διαφορα αλλα τετοια μελοδραματικα και ζητησε να τον κανω unmatch (λες και δεν εχει χερια να το κανει μονος του). Τον εκανα unmatch επι τοπου και δεν ξερω πως με βρηκε αλλα τις επομενες μερες μου ηρθε friend request στο facebook.

Ιστορία από το twillight zone. Οι καράφλες επίσης να ξέρετε βγαίνουν και φωτογραφίες και καλά καλιτεχνικές που είναι πολύ κοντινές στη φάτσα και πάντα από το μέτωπο και πάνω είναι εκτός προτραίτου.
 

Guest 254537

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάντως αυτό με τους υπέρβαρουσ κ τις παλιές φώτο ισχύει. Πρώην φίλη έκανε re post photo πριν 10 χρόνια που ήταν 80 κιλά ενώ τώρα είναι 180.
 

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
κάποιος θα λεγε πως επίσης η όλη φάση γνωριμία απ' το internet υπερκαλύπτει το κουσούρι που λέγεται ανύπαρκτα social skillz, το οποίο αν διαθέτεις υπό άλλες συνθήκες δε σε σώνουν ούτε τα πλούσια μαλλιά, ούτε το ύψος ούτε το ωραίο σώμα.

ο καραφλός με ή χωρίς σκουφί τη δουλειά του θα την κάνει, ο μουγκός... :no:
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,143 μηνύματα.
Πάντως αυτό με τους υπέρβαρουσ κ τις παλιές φώτο ισχύει. Πρώην φίλη έκανε re post photo πριν 10 χρόνια που ήταν 80 κιλά ενώ τώρα είναι 180.
Έλα μωρέ τι είναι 100 κιλά μπροστά στην αιωνιότητα ;:crazy:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top