Γραφικός χαρακτήρας

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Εγώ δε κλείνω τα "ο" και μου λένε ότι είναι θέμα βιασύνης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Εμένα πολλές φορές γέρνουν προς τα κάτω οι λέξεις, άμα δεν έχει γραμμή το τετράδιο βλέπω τη διαφορά...ειδικά παλιότερα :P Τώρα το'χω διορθώσει κάπως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Ὄχι, νὰ μὴν κοιταχθῇς :P Τὰ γράμματα ποὺ κάνεις κάθε φορά, ἀντικατοπτρίζουν σὲ μεγάλο βαθμὸ τὴν ἐσωτερική σου κατάσταση ἐκείνη τὴ στιγμή. Ἐγὼ π.χ., ὅταν εἶμαι ἥρεμος καὶ ἔχω τὰ πράγματα σὲ τάξη, τὰ γράμματά μου εἶναι στρωτὰ καὶ εὐανάγνωστα (ἂν καὶ δὲ θὰ ἔλεγα ὅτι κάνω καὶ πολὺ καλὰ γράμματα). Ὅταν ὅμως εἶμαι ἀγχωμένος ἢ κάτι μὲ ἀπασχολεῖ, τότε τὰ γράμματά μου εἶναι ἀτίθασα καὶ ἀσύμμετρα. Ἐπίσης ἔχω παρατηρήσει ὅτι ὅταν γράφω ἕνα κείμενο καὶ ἔχω πολλὲς σκέψεις στὸ μυαλό μου τὶς ὁποῖες θέλω νὰ τὶς χωρέσω σὲ περιωρισμένη ἔκταση κειμένου, τότε τὰ γράμματά μου εἶναι πυκνὰ καὶ πιὸ μικρὰ σὲ μέγεθος. Ἀντιθέτως, ὅταν θέλω νὰ «γεμίσω» κείμενο ἐπειδὴ δὲν ἔχω πολλὰ νὰ γράψω, τότε τὰ γράμματά μου εἶναι ἀραιὰ καὶ πιὸ μεγάλα. Φυσικὰ ὁ πυρῆνας τοῦ γραφικοῦ χαρακτῆρα μένει ὁ ἴδιος, ἁπλῶς κάθε φορὰ ἐκφράζεται μὲ διαφορετικὲς ποικιλίες.

Τα ίδια ακριβώς ισχύουν και για εμένα :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Γουελ, το γραπτό σήμερα πήγαινε κάπως έτσι:
τέλεια γράμματα στη πρώτη σελίδα (καθόλου κουρασμένη)
λιγο πλάγια γράμματα στη δεύτερη σελίδα, αλλά πάλι στρογγυλα, κι από από τη τρίτη σελίδα και όσο πήγαινα προς το τέλος, ΧΑΛΙΑ γράμματα.
Δηλαδή, αν κάποιος έβλεπε την αρχή και το τέλος, θα ορκιζόταν ότι έχει γράψει διαφορετικό άτομο. :confused:

Το' χω παρατηρήσει βέβαια αυτό, από πολύ μικρή, όταν είμαι καλά, κάνω ωραία γράμματα, αλλά όταν βαριέμαι που ζω, ή είμαι κουρασμένη, ή γενικά δεν είμαι πολύ συγκεντρωμένη σ' αυτό που γράφω, κάνω πιο μικρά και πιο "άσχημα" γράμματα.
Καλά, ας μη μιλήσω καν για τετράδια σημειώσεων, λογοτεχνία πχ. Ούτε εγώ η ίδια μερικές φορές δε καταλαβαίνω τι έχω γράψει. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Για πείτε μου... :spasiklas:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Gracias Dalian! :)

Κάν' τε μου και ανάλυση όμως! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.



μοριακη και αναπτυξιακη βιολογια φυτων το μαθημα! γονιδια σχετικα με την αναπτυξη της ριζας το θεμα

καλικατζουρες :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Δὲ γνωρίζω καὶ πολλὰ ἀπὸ γραφολογία, ἀλλὰ ἐκ πρώτης ὄψεως παρατηρῶ τὰ ἑξῆς· Τὰ γράμματά σου εἶναι πολὺ ὁμοιόμορφα καὶ κάθετα πρὸς τὶς γραμμὲς τοῦ τετραδίου (δὲν ἔχουν δηλαδὴ κάποια κλίση). Μοῦ ἔκανε ἐντύπωση ποὺ ἀφήνεις πολὺ περιθώριο πρὶν ἀρχίσῃς μιὰ παράγραφο ἐνῷ εἶναι ἀξιοσημείωτο ὅτι γιὰ νὰ τονίσῃς μιὰ φράση δὲν τὴν ὑπογραμμίζεις (ἔτσι κάνω ἐγὼ συνήθως), ἀλλὰ τὴν μαυρίζεις. Ὅποιος τώρα γνωρίζει περισσότερα ἀπὸ αὐτά, ἂς κάνῃ μιὰ ἀνάλυση...

(Γιὰ τὴ Μάρω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
https://imageshack.us/photo/my-images/534/physics0301.png/



Αναλυστε με.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Για πείτε μου... :spasiklas:


Πολύ ωραία γράμματα! :yahoo:
Μου φαίνεται η παραείναι στρογγύλα; Παραείναι λοιπόν για μένα (:P) κάτι που σημαίνει οτι εδώ έχουμε να κάνουμε με άνθρωπο εγκάρδιο, θερμό και δεκτικό. :)
Λοιπόν για πες μου..το πιεζεις το στυλό όταν γράφεις; :worry:
Επιπλέον..τα α και τα ο σου επειδή (έτσι όπως τα βλέπω εγώ τουλάχιστον) είναι ανοιχτά αυτό σημαίνει ότι ανοίγεσαι σχετικά εύκολα στους άλλους... :redface: Τι ίδιο ισχύει και με τα δ και τα θ σου. Είναι σχετικά ανοιχτά. :)
Παρακαλώ βοηθήστε με΄...προς τα που τα βλέπετε να κλίνουν τα γράμματα; Γιατί εγώ δεν τα βλέπω προς τα πουθενά.. :confused:
Επιπρόσθετα το τ είναι ένα γράμμα που μπορεί να γραφτεί με πολλούς τρόπους, ακόμα και στο χειρόγραφο του ίδιου ατόμου (και αυτό διαπίστωσα ότι κάνεις μερικές φορές διαφορετικό το τ (βλ. 3η σειρά απο το τέλος σε κάθετες και τότε.) )σε αυτή την περίπτωση προδίδει ευστροφία, αλλά αστάθεια αυτοελέγχου.
Κάτι τελευταίο και τελειώνω..είσαι καθόλου συντηρητική; :hmm:
Αν κάνω λάθος στους χαρακτηρισμούς διόρθωσε με.. :redface: :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Δὲ γνωρίζω καὶ πολλὰ ἀπὸ γραφολογία, ἀλλὰ ἐκ πρώτης ὄψεως παρατηρῶ τὰ ἑξῆς· Τὰ γράμματά σου εἶναι πολὺ ὁμοιόμορφα καὶ κάθετα πρὸς τὶς γραμμὲς τοῦ τετραδίου (δὲν ἔχουν δηλαδὴ κάποια κλίση). Μοῦ ἔκανε ἐντύπωση ποὺ ἀφήνεις πολὺ περιθώριο πρὶν ἀρχίσῃς μιὰ παράγραφο ἐνῷ εἶναι ἀξιοσημείωτο ὅτι γιὰ νὰ τονίσῃς μιὰ φράση δὲν τὴν ὑπογραμμίζεις (ἔτσι κάνω ἐγὼ συνήθως), ἀλλὰ τὴν μαυρίζεις. Ὅποιος τώρα γνωρίζει περισσότερα ἀπὸ αὐτά, ἂς κάνῃ μιὰ ἀνάλυση...

(Γιὰ τὴ Μάρω)

Πολύ ωραία γράμματα! :yahoo:
Μου φαίνεται η παραείναι στρογγύλα; Παραείναι λοιπόν για μένα (:P) κάτι που σημαίνει οτι εδώ έχουμε να κάνουμε με άνθρωπο εγκάρδιο, θερμό και δεκτικό. :)
Λοιπόν για πες μου..το πιεζεις το στυλό όταν γράφεις; :worry:
Επιπλέον..τα α και τα ο σου επειδή (έτσι όπως τα βλέπω εγώ τουλάχιστον) είναι ανοιχτά αυτό σημαίνει ότι ανοίγεσαι σχετικά εύκολα στους άλλους... :redface: Τι ίδιο ισχύει και με τα δ και τα θ σου. Είναι σχετικά ανοιχτά. :)
Παρακαλώ βοηθήστε με΄...προς τα που τα βλέπετε να κλίνουν τα γράμματα; Γιατί εγώ δεν τα βλέπω προς τα πουθενά.. :confused:
Επιπρόσθετα το τ είναι ένα γράμμα που μπορεί να γραφτεί με πολλούς τρόπους, ακόμα και στο χειρόγραφο του ίδιου ατόμου (και αυτό διαπίστωσα ότι κάνεις μερικές φορές διαφορετικό το τ (βλ. 3η σειρά απο το τέλος σε κάθετες και τότε.) )σε αυτή την περίπτωση προδίδει ευστροφία, αλλά αστάθεια αυτοελέγχου.
Κάτι τελευταίο και τελειώνω..είσαι καθόλου συντηρητική; :hmm:
Αν κάνω λάθος στους χαρακτηρισμούς διόρθωσε με.. :redface: :)

Νομίζω πως το πιέζω το στυλό...φαίνεται ολίγον άλλωστε :redface:
Ναι δεν κλίνουν πουθενά. Τι πάει να πει αυτό;

Τον συντηρητισμό από που τον διέκρινες?

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με οποιοδήποτε χαρακτηρισμό. :) (Είδες...είμαι δεκτική!χεχε)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εεεεεεεεεεεεε θέλω κι εγώ, δικαιολογίες:τα γράμματα είναι πολύ βιαστικά, το καταλαβαίνεις από το ότι δεν είναι "ολοκληρωμένα" μερικά γράμματα.:redface:
[είναι από κινητό]

ΑΚΟΥΩ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • 1338164898244.jpg
    1338164898244.jpg
    40.5 KB · Εμφανίσεις: 827

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Παρακαλώ να είστε επιεικής.. Τα μάτια μου ενδεχομένως να κάνουν πουλάκια και να μην βλέπω καλά προς τα που κλίνουν τα γράμματα αν είναι μικρά μεγάλα κλπ. Oδηγός μου είναι ένα άρθρο που έχει αναρτηθεί σε Blog.
:redface: :D



Προς Noisette
Νομίζω πως το πιέζω το στυλό...φαίνεται ολίγον άλλωστε :redface:
Ναι δεν κλίνουν πουθενά. Τι πάει να πει αυτό;
Τον συντηρητισμό από που τον διέκρινες?
Δεν έχω κανένα πρόβλημα με οποιοδήποτε χαρακτηρισμό. :) (Είδες...είμαι δεκτική!χεχε)

To ότι πιέζει το στυλό φανερώνει αντοχή, ενθουσιασμό, ζωηρή λίμπιντο. ;)
Το ότι δεν κλίνουν πουθενά σημαίνει:
Tα κατακόρυφα γράμματα (με απόκλιση μέχρι πέντε μοίρες από την κάθετη γραμμή) φανερώνουν λογική, ανεξαρτησία, αυτοκυριαρχία ακόμα και σε περιπτώσεις κρίσης. Πρόκειται για άτομα που εργάζονται καλύτερα μόνα τους ή σε διευθυντικές θέσεις παρά ομαδικά.
Τον συντηρητισμό τον διέκρινα απο το τ σου. Αν δεις κάνεις μια μπουκλίτσα πολύ μικρή όμως..
Tο πεζό «τ», αν έχει μπούκλα στην επάνω ζώνη, είναι δείγμα συντηρητισμού.
Εσύ κάνεις πολύ μικρό και αυτό σημαίνει οτι είσαι λίγο; :hmm: Δεν ξέρω τι να πω.. :redface:

Προς ^prinCess^
Εεεεεεεεεεεεε θέλω κι εγώ, δικαιολογίες:τα γράμματα είναι πολύ βιαστικά, το καταλαβαίνεις από το ότι δεν είναι "ολοκληρωμένα" μερικά γράμματα.:redface:
[είναι από κινητό]
ΑΚΟΥΩ. :P

Λοιπόν...Ξεκινώντας..
H σχέση μεγέθους των κεφαλαίων γραμμάτων με των πεζών εκφράζει την άποψη που έχει το άτομο για τον εαυτό του.
Εσύ απ'οτι μπορώ να διακρίνω έχεις αρκέτα μεγάλη διαφορά απο κεφαλαίο σε πεζό κάτι που εκφράζει οτι έχεις μεγάλη αυτοεκτίμηση.

Τα γράμματά σου (έτσι όπως τα βλέπω εγώ τουλάχιστον :P ) έχουν μια χ κλίση προς τα πίσω (αριστερά).
H κλίση των γραμμάτων προς τα πίσω φανερώνει εσωστρεφές άτομο που έστω κι αν διαθέτει έναν πλούσιο συναισθηματικό κόσμο, αποφεύγει να τον εκδηλώσει.

Στην κάτω ζώνη περιλαμβάνονται τα γράμματα που «κρεμάνε»: «γ», «μ», «ρ», «φ», «χ».
H κάτω ζώνη σχετίζεται με τις ενστικτώδεις επιθυμίες του ατόμου, τις υλικές ανάγκες, τις σωματικές δραστηριότητες, τη σεξουαλικότητα.
Κοίταξα οτι το γ σου έχει τόσο μακριά θηλιά που μπερδεύεται με την απο κάτω αρίδα. Δεν συμβαίνει όμως το ίδιο με το μ και το ρ σου. :hmm: Θα κάνω ένα mix λοιπόν και θα πω ότι..δίνεις σημασία στα υλικά αποκτήματα, αγαπάς τα σπορ, έχεις έντονο ερωτισμό και οτι αδυνατείς στο ελάχιστον να κρίνεις, χαρακτηρίζεσαι απο έλλειψη οργάνωσης και δυσκολία με τη μεθοδική σκέψη. :hmm:
Κοίτα αν κάνεις συνήθιστους σχηματισμους στις κάτω θηλιές των γραμμάτων αυτό μπορεί να σημαίνει (δεν μπορώ να δω καλά αλλα νομίζω κάνεις λίγο - δεν ξέρω κιόλας) σεξουαλική εκκεντρικότητα αλλά και ασυνήθιστα έντονο ερωτισμό. :P
Το πατάς το στυλό όταν γράφεις και γράφεις γρήγορα,αργα;
Αυτά.. :redface: ;)

Προς Nightcrawler

μοριακη και αναπτυξιακη βιολογια φυτων το μαθημα! γονιδια σχετικα με την αναπτυξη της ριζας το θεμα
καλικατζουρες :look:

Ότι βλέπω θα πω.. :D
Λοιπόν.λοιπόν..
Οι λέξεις στο γραπτό σου είναι ασύνδετες μεταξύ τους κάτι που σημαίνει ότι είσαι ένα άτομο που δεν διαθέτει καλό αυτοέλεγχο και έχει υπερβολική φαντασία, με αποτέλεσμα έναν αποσπασματικό τρόπο σκέψης.. :hmm:
Τα γράμματα σου δεν κλίνουν προς τα πουθενά κάτι που μαρτυρεί λογική, ανεξαρτησία, αυτοκυριαρχία ακόμα και σε περιπτώσεις κρίσης. Είσαι ένα άτομο που εργάζεται καλύτερα μόνος σου ή σε διευθυντικές θέσεις παρά ομαδικά. :hmm:
Αυτα...δεν μπορώ να πω άλλα..δεν φαίνονται και καθαρά.. :(
;)

Προς dr.tasos

Αναλυστε με.

Αν και δεν διαφαίνεται καθαρά ο γραφικός σου χαρακτήρας (λόγω του ότι είναι περισσότερες οι πράξεις παρά τα λόγια) σύμφωνα με τον οδηγό του internet:
Βλέπω οτι τα γράμματα σου δεν έχουν σταθερή κλίση άλλα παν απο δω άλλα απο κεί σημαίνει ότι:
Στις περιπτώσεις που στο ίδιο χειρόγραφο ενός ατόμου εμφανίζονταιλέξεις ή γράμματα με διαφορετικές κλίσεις, αυτό σημαίνει ότι πρόκειται για χαρακτήρα εύστροφο, αυθόρμητο αλλά και ταυτόχρονα υπερβολικά ευέξαπτο, με ελάχιστο αυτοέλεγχο, που αντιδρά έντονα και έχει ευμετάβλητη διάθεση. Eπιπλέον δυσκολεύεται να αναλάβει μεγάλες ευθύνες.
Δεν ενώνεις τα γράμματα μεταξύ τους κάτι που σημαίνει ότι είσαι ένα άτομο που δεν διαθέτει καλό αυτοέλεγχο και έχει υπερβολική φαντασία, με αποτέλεσμα έναν αποσπασματικό τρόπο σκέψης..

Tο κεφαλαίο I. Eίναι ένα γράμμα που συνδέεται ιδιαίτερα με την ατομικότητα και γράφεται με αναρίθμητους τρόπους. Γενικά πάντως μπορούμε να πούμε ότι: Aν αποτελείται από μια απλή ίσια γραμμή, φανερώνει άτομο που συντομεύει τις διαδικασίες και περιορίζεται στα ουσιώδη.
Αν παρατηρήσεις εσένα το Ι σου είναι μια απλή ίσια γραμμή.
Αυτά. :)

Προς Γιώργος Mt
Ωραία γράμματα! ;)
Bλέπω οτι τα γράμματα σου έχουν μια κλίση προς τα δεξιά.
H κλίση προς τα δεξιά χαρακτηρίζει τα εξωστρεφή και παρορμητικά άτομα, που δίνουν μεγάλη σημασία στις σχέσεις με τους άλλους

Τα γράμματα σου δεν συνδέονται μεταξύ τους κάτι που σημαίνει ότι είσαι ένα άτομο που δεν διαθέτει καλό αυτοέλεγχο και έχει υπερβολική φαντασία, με αποτέλεσμα έναν αποσπασματικό τρόπο σκέψης..

Tο τ είναι ένα ακόμη γράμμα που μπορεί να γραφτεί με πολλούς τρόπους, ακόμα και στο χειρόγραφο του ίδιου ατόμου. Η εγκάρσια γραμμή του πεζού (εγκάρσια ονομάζουμε την γραμμούλα απο πάνω την παράλληλη στο χαρτί) τ αν είναι λοξή, δείχνει επιθετικότητα και κάποια δόση φιλοδοξίας όταν όμως η εγκάρσια γραμμή είναι οριζόντια, έχουμε άτομο εφευρετικό που βαδίζει σταθερά προς το στόχο του
Εσύ την έχεις και έτσι και γιουβέτσί. Βασική είναι ίση με μια δόση λοξού οπότε να υποθέσω ένα mix του παραπάνω χαρακτηρισμου. :P
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
Αμαλία(και όποιος άλλος ξέρει φυσικά) θέλω και εγώ ανάλυση..:redface: Ορίστε:
View attachment 45107
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
DSC00175.jpg

Θέλω κι εγώ.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
:)
Προς nafs
Αμαλία(και όποιος άλλος ξέρει φυσικά) θέλω και εγώ ανάλυση..:redface: Ορίστε:
View attachment 45107
Ξεκινάω.. :redface:
Ωραίο τετράδιο!! (απο ημερολόγιο δεν είναι;) :yahoo:
Μπα μπα..τι βλέπω;;; Βιολογία; :pfff:
Κάνεις περίπου τα ίδια γράμματα με ένα συμμαθητή μου.. :worry: :D
Έλα να σοβαρευτούμε..:mad:

Tα γράμματα δεν τα ενώνεις κάτι που σημαίνει ότι είσαι άτομο που δεν διαθέτει καλό αυτοέλεγχο και έχει υπερβολική φαντασία, με αποτέλεσμα έναν αποσπασματικό τρόπο σκέψης. :worry:

Τα γράμματα σου έχουν μια κλίση ελαφρώς προς τα πίσω κάτι που φανερώνει εσωστρεφές άτομο που έστω κι αν διαθέτει έναν πλούσιο συναισθηματικό κόσμο, αποφεύγει να τον εκδηλώσει. :whistle:

Το πιέζεις το στυλό; Γράφεις γρήγορα; Αργά; :hmm:

Τα γράμματα σου σε ύψος δεν περνάνε τα 3 χιλιοστά οπότε υπάγονται στην κατηγορία των ''μικρών'' γραμμάτων.
Το μικρό γράψιμο είναι χαρακτηριστικό δημιουργικών ανθρώπων με αίσθηση της λεπτομέρειας, που προσαρμόζονται εύκολα στις περιστάσεις, δεν είναι ιδιαίτερα φιλόδοξοι και χαρακτηρίζονται από μετριοφροσύνη και ίσως έλλειψη αυτοπεποίθησης.

Είναι πλατιά η μακρουλά τα γραμματάκια σου; :hmm:
Επειδή δεν μπορώ να ξεχωρίσω, ξεχώρισε τα λίγο.. :P
Tο πλατύ γράψιμο χαρακτηρίζει ανθρώπους περήφανους, ειλικρινείς αλλά και εγωιστές, που όμως βγάζουν προς τους άλλους μια φιλική εικόνα. Tα μακρουλά γράμματα, πάλι, μπορεί να δείχνουν ένα χαρακτήρα που κοιτάζει να βολευτεί ο ίδιος, χωρίς να πολυενδιαφέρεται για τα συναισθήματα και τις γνώμες των άλλων.

Αυτά!! :D

Προς rakels
Eλένη; :redface: Μπράβο..Θα βαθμολογούσα την εργασία σου με 10'! :D :yahoo:
Λοιπόν..:)
Η κλίση των γραμμάτων δίνει πληροφορίες για το πως επικοινωνεί ο άνθρωπος με τους υπόλοιπους.
Εσένα φαίνεται να μην κλίνουν προς τα πουθενά περισσότερο απο 5 μοίρες οπότε τα γράμματα σου δηλώνουν ότι είσαι άνθρωπος κοινωνικός, φιλελεύθερος, αλλά με ανάγκη να σε προσέχουν.

Τα γράμματα σου είναι σχεδόν κολλημένα και τέτοιου είδους γράμματα δηλώνουν άνθρωπο ντροπαλό, ιδεαλιστή και ρομαντικό, που όμως δυσκολεύεται να αισθανθεί άνετα με τους ανθρώπους.

Ανάμεσα στις λέξεις έχεις μεγάλα η μικρά κενά; Γιατί εγώ βλέπω αλλού μεγάλα και αλλού μικρα.. :redface:

Η κεντρική σου ζώνη καταλαμβάνει τον περισσότερο χώρο (δηλαδή τα ‘μέσα’ γράμματα: ‘α’, ‘ε’, ‘η’, ‘θ’, ‘ι’, ‘κ’, ‘ν’, ‘ο’, ‘π’, ‘σ’, ‘τ’, ‘ω’) στο γραπτό σου κάτι που δηλώνει άνθρωπο υλιστή, που τείνει στην υπερβολή και ίσως εγωκεντρικό.

:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
:)
Προς nafs
Ξεκινάω.. :redface:
Ωραίο τετράδιο!! (απο ημερολόγιο δεν είναι;) :yahoo:
Μπα μπα..τι βλέπω;;; Βιολογία; :pfff:
Κάνεις περίπου τα ίδια γράμματα με ένα συμμαθητή μου.. :worry: :D
Έλα να σοβαρευτούμε..:mad:

Tα γράμματα δεν τα ενώνεις κάτι που σημαίνει ότι είσαι άτομο που δεν διαθέτει καλό αυτοέλεγχο και έχει υπερβολική φαντασία, με αποτέλεσμα έναν αποσπασματικό τρόπο σκέψης. :worry:

Τα γράμματα σου έχουν μια κλίση ελαφρώς προς τα πίσω κάτι που φανερώνει εσωστρεφές άτομο που έστω κι αν διαθέτει έναν πλούσιο συναισθηματικό κόσμο, αποφεύγει να τον εκδηλώσει. :whistle:

Το πιέζεις το στυλό; Γράφεις γρήγορα; Αργά; :hmm:

Τα γράμματα σου σε ύψος δεν περνάνε τα 3 χιλιοστά οπότε υπάγονται στην κατηγορία των ''μικρών'' γραμμάτων.


Είναι πλατιά η μακρουλά τα γραμματάκια σου; :hmm:
Επειδή δεν μπορώ να ξεχωρίσω, ξεχώρισε τα λίγο.. :P


Αυτά!! :D

Ημερολόγιό επαγγελματικό που το εχω ως πρόχειρο γιατί έχει πολυ γράψιμο:P
Το στυλο δε το πιεζω και γράφω πολύ γρήγορα συνήθως. Νομίζω ότι είναι πλατιά, δεν είμαι σίγουρη κι εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Ημερολόγιό επαγγελματικό που το εχω ως πρόχειρο γιατί έχει πολυ γράψιμο:P
Το στυλο δε το πιεζω και γράφω πολύ γρήγορα συνήθως. Νομίζω ότι είναι πλατιά, δεν είμαι σίγουρη κι εγώ.

Γράφει γρήγορα όποιος σκέφτεται και γρήγορα, και η ταχύτητα στο γραπτό προδίδει ευστροφία και διεισδυτική σκέψη. :yahoo:
H ακανόνιστη πίεση, πάλι, σημαίνει ότι η δύναμη της θέλησης είναι ασταθής και το άτομο υποφέρει από εσωτερικές συγκρούσεις και αισθήματα ανασφάλειας. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top