Tips & Tricks για Windows

dizante

Νεοφερμένος

Ο dizante αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Εδώ θα δείτε πως να βάλετε ένα πρόγραμμα στο δεξί κλικ μενού της επιφάνειας εργασίας σας στα Windows, είναι ένα βίντεο που είχα φτιάξει για το blog μου. Δεν ξέρω σε ποια κατηγορία ταιριάζει οπότε το αφήνω στους moderator να το μεταφέρουν.


το βίντεο έχει και HD εικόνα σε fullscreen
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Το thread μετατράπηκε σε γενικά tips & tricks για τα windows.

Ευκαιρία να ρωτήσω:

Έχω Vista. Στο start menu, εκεί που έχει φακέλους όπως Documents, Images, Music, Games, μπορεί κανείς να προσθέσει δικούς του φακέλους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dizante

Νεοφερμένος

Ο dizante αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Γίνεται ακριβώς δίπλα με το καρφίτσωμα στο μενού έναρξη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ναι, αλλά εκεί έχω καρφιτσώσει άλλα πράγματα, δηλαδή προγράμματα.
Θα με βόλευε να έχω δεξιά κάποιους φακέλους όπως Downloads που μου είναι χρήσιμος, παρά Games που δεν τον ανοίγω ποτέ π.χ. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dizante

Νεοφερμένος

Ο dizante αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Ναι, αλλά εκεί έχω καρφιτσώσει άλλα πράγματα, δηλαδή προγράμματα.
Θα με βόλευε να έχω δεξιά κάποιους φακέλους όπως Downloads που μου είναι χρήσιμος, παρά Games που δεν τον ανοίγω ποτέ π.χ. :hmm:

Θα προσπαθήσω να κάνω κάτι με το Registry και θα σου απαντήσω σε λίγο..
** Δεν κατάφερα κάτι με το registry δοκίμασε να κατεβάσεις το Resource hacker και άνοιξε το explorer.exe και δες για menu κλπ γιατί στα 7 το έχουν διαφορετικό το explorer.exe από τις προηγούμενες εκδόσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

passenger123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υπεύθυνος πωλήσεων. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Ναι, αλλά εκεί έχω καρφιτσώσει άλλα πράγματα, δηλαδή προγράμματα.
Θα με βόλευε να έχω δεξιά κάποιους φακέλους όπως Downloads που μου είναι χρήσιμος, παρά Games που δεν τον ανοίγω ποτέ π.χ. :hmm:

Δεν ξέρω μήπως σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο φίλη μου ..είναι άκρως λειτουργικό και free ...και για vista όπως λέει , εγω το εχω στα xp .
https://sourceforge.net/projects/rdwinvifix/ για download το πρόγραμμα fixvista
https://rocketdock.com/ για να δείς τι κάνει και για vista download..
υπάρχουν και άλλα παρόμοια αν ψάξεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top