Windows Movie Maker

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
παντως δεν κανω συχνα αλλαγες φορματ σε βιντεο..γιατι εχω το Kmplayer που τα παιζει ολα και συμφερει...!χωρις κανενα επιπλεον decoder..ολα ενσωματωμενα...μεχρι και qkuittime video παιζει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Να 'μαι και γω!
Λοιπον, σημερα εκανα ενα βιντεο με ηχο,εικονα και λογια!
Παω να το αποθηκευσω και το αποθηκευει ως αρχειο μουβι μακερ..δεν εχει αλλη επιλογη!
Ομως δεν ανοιγει μετα:/:
Ουτε με το μιντια πλαιερ:/:
Καμια προταση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Για να τελειώσουμε το βίντεο που έχουμε φτιάξει δεν πάμε File -> Save As γιατί το αποθηκεύει ως αρχείο "Movie Maker".Για να γίνει κανονικό βίντεο (avi) θα πατήσεις από το "3. Finish Movie" το "Save to My Computer".:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggelos17

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Σας παρακαλώ χρειάζομαι βοήθεια...Έχω φτιάξει ένα βίντεο στο συγκεκριμένο πρόγραμμα...Όταν όμως βάζω τίτλο πριν από ένα κλιπ και εφέ...Τα γράμματα εμφανίζονται πολύ αργά και κολλάει (σαν τραβιούνται προς μια κατεύθυνση)...Όποιος ξέρει ας βοηθήσει...Είναι τεράστια ανάγκη!!!Αυτό συμβαίνει στον υπολογιστή με Vista...
-----------------------------------------
Κανείς;
-----------------------------------------
Κανείς;

Αυτό μου συμβαίνει και εμένα στο Windows Movie Maker έχω Windows Vista Home Premium SP 2 και τα γράμματα όταν πάω να βάλω τίτλό πριν απο το βίντεο κλίπ κολλάνε.... Τώρα τι να πώ ψάχνωντας πάω και εγώ...:(
-----------------------------------------
Σε αυτόν με τα Vista, δες θερμοκρασίες κάρτας γραφικών (GPU) και λοιπών υποσυστημάτων. https://www.almico.com/sfdownload.php
Σε αυτόν με τα XP είναι λογικό το μήνυμα, τα αρχεία τα φόρτωσες από αλλού, οπότε δε γίνεται η εξαγωγή του βίντεο. Όταν ανοίξεις το έργο, απλά δες αν εμφανίζει μήνυμα για την αναζήτηση των αρχείων που λείπουν. Αν ναι, απλά βρες τα και επέλεξέ τα. Αυτομάτως θα εισαχθούν όπως είχες κάνει και την πρώτη φορα.
Πάντως δυσκολεύομαι να πιστεψω ότι το WMM των XP άνοιξε έργο φτιαγμένο στα Vista.

Φίλε μου Manthak47 έτρεξα το πρόγραμμα SpeedFan και αυτά είναι που μου βγάζει είναι όλα καλά στο PC μου γιατί έχω το ίδιο πρόβλημα με kambana.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Για να τελειώσουμε το βίντεο που έχουμε φτιάξει δεν πάμε File -> Save As γιατί το αποθηκεύει ως αρχείο "Movie Maker".Για να γίνει κανονικό βίντεο (avi) θα πατήσεις από το "3. Finish Movie" το "Save to My Computer".:)
αφου ειχα απελπιστει χτες,δοκιμασα και αυτο!
:thanks::thanks::thanks::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Για να τελειώσουμε το βίντεο που έχουμε φτιάξει δεν πάμε File -> Save As γιατί το αποθηκεύει ως αρχείο "Movie Maker".Για να γίνει κανονικό βίντεο (avi) θα πατήσεις από το "3. Finish Movie" το "Save to My Computer".:)

Δεν γίνονται .wmv; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsixritos

Νεοφερμένος

Η tsixritos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 70 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ολα τα βιντεο που εχω κανει στο move maker και στο δημιουργεια dvd τα εγραψα σε dvd μετα τα περασα σε
Εξωτερικο δισκο για να τα εχω αρχεια αλλα δεν μπορω να τα δω μολις παω να τ ανοιξω δεν τ αναγνωριζει στο
Windows media player μου λεει δεν υπαρχει κωδικοποιητης καποιος να βοηθησει δεν αντεχω αλλα ξενυχτια
Ψαχνωντας για λυση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
κατεβασε το kmplayer εκτελεσε το αρχειο να κανει εγκατασταση...και προσπαθησε να παιξεις τα ρχεια..αυτο τ προγραμμα παιζει ολα τα media που μπορεις να φανταστεις..καποιοι codecs μπορει να σου λειπουν,αλλα αυτο το προγραμμα τους εχει ενσωματωμενους..το συνιστω για καθημερινη χρηση..πρωι ,μεσημερι βραδυ ,απο μια κουταλια..:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους.Ασχολουμαι με το movie maker αρκετο καιρο και γενικα εχω μια αποψη επι του θεματος.Στην τελευταια ταινια που εκανα ομως δεν μπορω να βγαλω ακρη.Εχω δοκιμασει τα παντα.Το προβλημα ειναι το εξης.Οταν παω να κανω αποθηκευση της ταινιας ως τελειωτικο εργο (δλδ μορφη avi) αυτο μου το αποθηκευει μεχρι το 40% και μετα μου βγαζει το εξης μηνυμα."Αποτυχια αποθηκευσης ταινιας.Ελεγξτε αν υπαρχει διαθεσιμος χωρος στον C: ή εκει που θελετε να το αποθηκευσετε ή ελεγξτε αν τα αρχεια που τα κανατε εισαγωγη εξακολουθουν να ειναι διαθεσιμα".Τα εχω ελεγξει ολα αυτα και παλι τιποτα.Κολλαει στο 40% και μετα ακυρωνει την αποθηκευση.Εφτασα σε σημειο να ξαναφτιαξω την ταινια απο την αρχη.Μου βγηκαν τα ματια.Τι μπορει να φταιει?Ολα τα βιντεο που κατεβασα απο το youtube εχουν την σωστη προεκταση wmv.Υπαρχει αλλος τροπος να αποθηκευσω την ταινια σε τελικη μορφη περα απο αυτο που εχει το movie maker?Μου χουν σπασει τα νευρα.Βρειτε μου σας παρακαλω μια λυση γιατι ο κοπος μου θα παει χαμενος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Είσαι απόλυτα σίγουρη ότι έχεις τον απαραίτητο χώρο; Μπορεί να συμβαίνει και το εξής απλό, ναι μεν εσύ να προσπαθείς να αποθηκεύσεις το αποτέλεσμα σε κάποιον δίσκο που έχει μπόλικο χώρο ελεύθερο, αλλά το WMM να θέλει ντε και καλά να χρησιμοποιήσει ως προσωρινό προορισμό (tmp) των C: Για αυτό δοκίμασε να ελευθερώσεις χώρο και από τον C ακόμη και στην περίπτωση που χρησιμοποιείς κάποιον άλλον δίσκο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Είσαι απόλυτα σίγουρη ότι έχεις τον απαραίτητο χώρο; Μπορεί να συμβαίνει και το εξής απλό, ναι μεν εσύ να προσπαθείς να αποθηκεύσεις το αποτέλεσμα σε κάποιον δίσκο που έχει μπόλικο χώρο ελεύθερο, αλλά το WMM να θέλει ντε και καλά να χρησιμοποιήσει ως προσωρινό προορισμό (tmp) των C: Για αυτό δοκίμασε να ελευθερώσεις χώρο και από τον C ακόμη και στην περίπτωση που χρησιμοποιείς κάποιον άλλον δίσκο.

Εχει απεριοριστο ελευθερο χωρο.Ειναι σχεδον αδειος.Προσφατα τον εκανα format.Ειλικρινα δεν ξερω τι αλλο να δοκιμασω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους.Ασχολουμαι με το movie maker αρκετο καιρο και γενικα εχω μια αποψη επι του θεματος.Στην τελευταια ταινια που εκανα ομως δεν μπορω να βγαλω ακρη.Εχω δοκιμασει τα παντα.Το προβλημα ειναι το εξης.Οταν παω να κανω αποθηκευση της ταινιας ως τελειωτικο εργο (δλδ μορφη avi) αυτο μου το αποθηκευει μεχρι το 40% και μετα μου βγαζει το εξης μηνυμα."Αποτυχια αποθηκευσης ταινιας.Ελεγξτε αν υπαρχει διαθεσιμος χωρος στον C: ή εκει που θελετε να το αποθηκευσετε ή ελεγξτε αν τα αρχεια που τα κανατε εισαγωγη εξακολουθουν να ειναι διαθεσιμα".Τα εχω ελεγξει ολα αυτα και παλι τιποτα.Κολλαει στο 40% και μετα ακυρωνει την αποθηκευση.Εφτασα σε σημειο να ξαναφτιαξω την ταινια απο την αρχη.Μου βγηκαν τα ματια.Τι μπορει να φταιει?Ολα τα βιντεο που κατεβασα απο το youtube εχουν την σωστη προεκταση wmv.Υπαρχει αλλος τροπος να αποθηκευσω την ταινια σε τελικη μορφη περα απο αυτο που εχει το movie maker?Μου χουν σπασει τα νευρα.Βρειτε μου σας παρακαλω μια λυση γιατι ο κοπος μου θα παει χαμενος...

Εκανα αναδρομη στα προηγουμενα μηνυματα μου και επεσα πανω σε αυτο. Τελικα βρηκα τι εφταιγε μετα κοπων και βασανων...οποτε το δημοσιευω(εστω και 4 μηνες μετα) σε περιπτωση που κι αλλος εχει παρομοιο προβλημα. Λοιπον ο converter που χρησιμοποιουσα για την μετατροπη των βιντεο εκανε ολη τη ζημια. Μου τα μετετρεπε λειψα, οποτε το movie maker αδυνατουσε να τα αποθηκευσει. Αναγκαστικά εψαξα και κατεβασα αλλο converter (πολυ καλο, αν σας ενδιαφερει ) που μου τα μετετρεπε ολοκληρα τα βιντεο στη μορφη που επελεγα καθε φορα. Μεχρι να καταλαβω ποιο ηταν το προβλημα ειδα και επαθα...και μετα αλλες 50 ωρες να το διορθωσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

c3250nik

Νεοφερμένος

Ο c3250nik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εκανα αναδρομη στα προηγουμενα μηνυματα μου και επεσα πανω σε αυτο. Τελικα βρηκα τι εφταιγε μετα κοπων και βασανων...οποτε το δημοσιευω(εστω και 4 μηνες μετα) σε περιπτωση που κι αλλος εχει παρομοιο προβλημα. Λοιπον ο converter που χρησιμοποιουσα για την μετατροπη των βιντεο εκανε ολη τη ζημια. Μου τα μετετρεπε λειψα, οποτε το movie maker αδυνατουσε να τα αποθηκευσει. Αναγκαστικά εψαξα και κατεβασα αλλο converter (πολυ καλο, αν σας ενδιαφερει ) που μου τα μετετρεπε ολοκληρα τα βιντεο στη μορφη που επελεγα καθε φορα. Μεχρι να καταλαβω ποιο ηταν το προβλημα ειδα και επαθα...και μετα αλλες 50 ωρες να το διορθωσω...

Καλησπερα μπορειτε να μας πειτε την λυση που βρηκατε γιατι εχω το ιδιο προβλημα...........και δεν μου το αποθηκευει με τιποτα ???
Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Καλησπερα μπορειτε να μας πειτε την λυση που βρηκατε γιατι εχω το ιδιο προβλημα...........και δεν μου το αποθηκευει με τιποτα ???
Ευχαριστω

Τώρα το είδα το μήνυμά σου!
:D

Κάτσε να θυμηθώ γιατί έχει περάσει κάμποσος καιρός!
Σίγουρα τη ζημιά, όπως είπα, μου την έκανε ο converter που χρησιμοποιούσα τότε. Απ΄ό,τι θυμάμαι πρέπει να ήταν αυτός. Δεν μου μετέτρεπε ολόκληρα τα youtube videos σε wmv κι έτσι το movie maker αδυνατούσε να τα αποθηκεύσει.
Έκατσα και έψαξα άλλον converter, νομίζω είχα βρει αυτόν και ξανακάθισα και έκανα όλη τη δουλειά από την αρχή.
Κι όλα μια χαρά μετά στην αποθήκευση της ταινίας.

Ελπίζω να βοήθησα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρυξάνε

Νεοφερμένος

Η Μαρυξάνε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Τώρα τελευταία το windows movie maker μου έχει κάποιο πρόβλημα... Πολλές φορές προσπαθώ να το ανοίξω αλλά δεν ανοίγει. Επίσης, όταν φτιάχνω ένα αρχείο με βίντεο που έχω "κατεβάσει" από το ίντερνετ, το πρόγραμμα δε μου επιτρέπει να το αποθηκεύσω στον υπολογιστή ,και μπορώ να το προβάλω μόνο μέσω windows movie maker. Τι σημαίνουν όλα αυτά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Τι σημαίνουν όλα αυτά;
Να χρησιμοποιήσεις έναν σοβαρό επεξεργαστή βίντεο. Το WMM είναι για να φτιάχνουν σκιτσάκια τα γυμνασιόπαιδα.

--> Δεν μπορείς ν' αποθηκεύσεις: δεν έχεις χώρο ή άδεια ν' αποθηκεύσεις εκεί που θες
--> Δεν ανοίγει: who knows...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρυξάνε

Νεοφερμένος

Η Μαρυξάνε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ευχαριστώ! Κατατοπιστηκότατο! Θα το λάβω σίγουρα υπόψη μου...

Και, συγγνώμη, κατά λάθος έγραψα το "κατατοπιστικότατο" με -η- αντί για -ι- (ορθογραφικό λάθος από απροσεξία!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Freak Of Nature

Νεοφερμένος

Ο Freak Of Nature αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
δηλαδή όταν φτιάχνεις ένα βίντεο ή πας να το αποθηκεύσεις σου εμφανίζει σφάλμα; αν ναι, συμβαίνει σε πολλές περιπτώσεις όταν το βίντεο έχει πολλά τραγούδια ή διάφορα εφέ να μην είναι δυνατή η αποθήκευσή του.
επίσης, αν δεν μπορείς να προβάλεις ένα βίντεο μέσω του movie maker σημαίνει ότι η μορφή που είναι (π.χ flv) δεν υποστηρίζεται.

υγ: αν θες να διορθώσεις ένα μήνυμά σου, χρησιμοποίησε το κουμπί "επεξεργασία".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρυξάνε

Νεοφερμένος

Η Μαρυξάνε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ, freak of nature!!! Απ' ό,τι φαίνεται, όπως τα λες είναι. Και το ποίημα στο κάτω μέρος του σχολίου σου το ξέρω -Ελύτης δεν είναι; Το έχω διαβάσει και ήταν συγκινητικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Πωπω εποχες που παλευα με το Windows Movie Maker να φτιαξω βιντεακια και στο τελος με κρασαρε το προγραμμα και φτου και απο την αρχη. Μετα βρηκα το Nero Vision και ησυχασα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top