Οι ανθρώπινες σχέσεις στην κοινωνία μας

crazy_balloon

Νεοφερμένος

Η crazy_balloon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
τι είναι αντικοινωνικότητα για σένα;
ρωτάω για να καταλάβω και να έχουμε μία καλύτερη κουβέντα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δεν εχω ειδικο δικο μου ορισμο. Αυτος που αποφευγει γενικοτερα συναναστροφες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazy_balloon

Νεοφερμένος

Η crazy_balloon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Αν απέφευγε γενικότερα τις συναναστροφές τότε δεν θα είχε λίγες και καλές όπως λες όμως σχέσεις!
Αντικοινωνικός για μένα είναι κάποιος που δεν δίνεται σε καμία σχέση- φιλική ή ερωτική. Αναφέρω αυτές τις δύο μιας και αυτές θεωρώ ως σχέσεις που μπορεί κανείς να είναι πιο αληθινός. Τις οικογενιακές σχέσεις δεν τις αναφέρω γιατί αν και μέσα σε αυτές κάποιος δεν δίνεται τότε μιλάμε για μεγάλο πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Mα γιαυτο λεω οτι λανθασμενα χαρακτηριζονται ετσι βρε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

crazy_balloon

Νεοφερμένος

Η crazy_balloon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
ουπς υπέπεσα στο λάθος για το οποίο εξαπέλησα δριμύ κατηγορώ... δεν ακούω αρκετά τον άλλο :confused::redface:

δηλαδή δεν διαφωνούμε σε κάτι ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
τσουκου :)

Το θεμα ειναι, τι επιλεγει ο καθενας απο τους 2 δρομους. Και γιατι.

Και οκ, άλλο να εχεις κοινωνικες σχεσεις, λογω επαγγελματος. Δεν ειναι κακο αυτο. Αλλα ας μιλησουμε για τα ατομα που γνωριζουν πολυ κοσμο, χωρις ομως να συναπτουν και να καλλιεργουν σχεσεις βαθους. Και ας συγκρινουμε αυτην την τακτικη, με την αναποδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazy_balloon

Νεοφερμένος

Η crazy_balloon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Το να μην καλλιεργεί κανείς σχέσεις βάθους δείχνει ότι πρόκειται για άτομο αρκετά ανασφαλές. Στις μαύρες σου με ποιον μιλάς; Τη χαρά σου με ποιον τη μοιράζεσαι; Εγώ δεν θα μπορούσα να ζω πάντως έτσι. Θέλω να περιστοιχίζομαι από ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ανθρώπους. Η δική μου τουλάχιστον ανασφάλεια εκεί με οδηγεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top