Χιούμορ, πόσο απαραίτητο είναι για εσάς;

DevvisSp

Νεοφερμένος

Ο DevvisSp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Για να μαστε ολοι μαζεμενοι εδω......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mafalda8520

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mafalda8520 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
το χιούμορ για μενα ειναι ζωτικής σημασίας!!!! προτιμω να μου απαγορευσουν το νερο παρα το να κανω πλακα και να να γελάω ασταματητα..... Τους ανθρωπους που δεν εχουν χιουμορ οκ δεν ειναι οτι τους μισω απλά για μενα ειναι σαν UFO :DΜ'αρεσει βεβαια το εξυπνο και το ψαγμενο χιουμορ ειμαι ικανη να ερωτευτω καποιον οσο ασχημος και μαλακας αν ειναι μονο και μονο επειδη εχει το σωστο για εμενα χιουμορ!!!! ακομα δεν μπορω τους ανθρωπους που αν και εχουν την αισθηση του χιουμορ για λογους κομφορμισμου στο κατεστημενο δυσανασχετουν στο καλο χιουμορ και στον χαβαλεε:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
είμαι άνθρωπος που όλες τις καταστάσεις τις αντιμετωπίζω με αυτοσαρκασμο και χιούμορ.Αλλά σε κάποια θέματα δεν χωράει δεν χωράει χιούμορ(να κοροιδεύεις κάποιον,να τον χτυπας στο αδύνατό του σημείο).αυτό διαχωρίζει και το χιούμορ από τη χοντράδα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Πολύ απαραίτητο! Είπαμε μην γίνουμε και "χαζοχαρούμενοι" αλλά γενικά θαυμάζω τους ανθρώπους που έχουν χιούμορ και ξέρουν να το χειρίζονται όποτε πρέπει και όπως πρέπει με την κατάλληλη σοβαρότητα επίσης! Αυτό προσπαθώ να πετύχω και γω αν και είναι πολύ δύσκολο! Οι μίζεροι άνθρωποι είναι απρόσιτοι και οι απογοητευμένοι από τη ζωή τους ακόμα περισσότερο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma_Libre

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alma_Libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Θεωρώ πως χωρίς χιούμορ μέρα που περνά είναι και χαμένη.
Πηγή έμπνευσης για μένα, αυτοσαρκασμού.
Χαίρομαι με το να διασκεδάζω τους γύρω μου, με ευχαριστεί να μη τους μεταδίδω προβλήματα.
Ευτυχώς που υπάρχουμε κι εμείς και την βγαίνουμε στους μίζερους - κομπλεξικους. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valeria..

Νεοφερμένος

Η valeria.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Το χιούμορ είναι απαραίτητο για τη ζωή του ανθρώπου.
Χωρίς χιούμορ δε θα αντέχαμε σε αυτή τη ζωή.
Εγώ προσωπικά προσπαθώ να χειριστώ τις περισσότερες καταστάσεις
με το μπόλικο χιούμορ που νομίζω ότι διαθέτω.Ακόμα και όταν θέλω να
πω σε κάποιον μια πικρή ίσως για αυτόν αλήθεια το λέω με χιουμοριστική
διάθεση ώστε μην πλακωθούμε κιόλας.
Η ζωή θέλει κέφι!!;);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Γιατί μερικοί ταυτίζετε το χιούμορ με το κέφι?

Το black humor απαγορεύεται?? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
εμένα πάντως δεν με απασχολεί και ιδιαίτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leouv

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Το να αντιμετωπίζω κάποιες καταστάσεις με χιούμορ με έχει βοηθήσει πολύ εν γένει. Ακόμα κι αν κάποιος προσπαθεί να με προσβάλει ή να με μειώσει, απαντώντας του με χιούμορ και επιχειρήματα τον κερδίζω. Λατρεύω τους ανθρώπους με χιούμορ, θέλω γύρω μου να έχω άτομα που με κάνουν να γελάω. Ένας άνθρωπος μπορεί να μην διαθέτει χιούμορ, αλλά είναι σημαντικός παράγοντας για μένα να έχει τουλάχιστον την αίσθησή του, να το δέχεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Devian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Πέρα από αναγκαίο για κάθε άνθρωπο, το θεωρώ πολύ ελκυστικό προσόν για μια γυναίκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intrig(hue)ing

Νεοφερμένος

Η intrig(hue)ing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
~
“The human race has only one really effective weapon and that is laughter.”
― Mark Twain
~
“Laughter is poison to fear.”
― George R.R. Martin, Game of Thrones
~
“Always laugh when you can, it is cheap medicine.”
― George Gordon Byron

:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Θεωρώ ότι άνθρωπος και πόσο μάλλον μια κοπέλα που δεν έχει ή δεν αντιλαμβάνεται το (έξυπνο) χιούμορ, έχει ψυχικά συμπλέγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
σημαντικοτατο συστατικο σε καθε τομεα της ζωης του ανθρωπου..
στη δουλεια στην οικογενεια στον ερωτα.. παντου..
μπορεις να αντιμετωπιζεις τα παντα με χαμογελο χιουμορ και αισιοδοξια;;
εχεις κερδισει το παιχνιδι της ζωης κατ εμε!!
ασε που κανει κοιλιακους και ειναι βασικο κομματι της μακροζωιας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Χιούμορ ανασα ζωής.... μας έχουν που μας εχουν κανει μουρτζούφληδες....
αλλά λιγο χιουμορ την ημερα το γιατρό τον κάνει πέρα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fashionista

Νεοφερμένος

Η fashionista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Το καλυτερο "προσον" ενος ανδρα ειναι το χιουμορ,να σε κανει να γελας,Χιλιες φορες καλυτερο απο το να ειναι ωραιος η πλουσιος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εδώ είχε χιούμορ ο Θεός όταν μας έφτιαχνε, δεν θα έχουμε εμείς?
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Ενώ αυτοσαρκάζομαι πολύ, πολλές φορές όταν κάνουν χιούμορ σε βάρος μου θίγομαι. Μόνο εγώ θα με ξεφτιλίζω ρε.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Ενώ αυτοσαρκάζομαι πολύ, πολλές φορές όταν κάνουν χιούμορ σε βάρος μου θίγομαι. Μόνο εγώ θα με ξεφτιλίζω ρε.

Μοιάζουμε. Οχι στον αυτοσαρκασμό, αλλά στην αυτοξεφτίλα. Από την άλλη βέβαια αυτό είναι αυτοσαρκασμός, οπότε γάμα το, ευκαιρία βρήκα να σου απαντήσω, γάμα το δεν είμαι καλός σ αυτά.:jester:
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Φαντάσου να χε ο Θεος εκτός από χιούμορ και αυτοσαρκασμό... Πως θα μας εφτιαχνε;
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια. Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Χωρίς το χιούμορ η ζωή θα ήταν ανοστη
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top