Καφέ haters

Μπορείτε να ζήσετε χωρίς καφέ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 17)
  • Ναι

    Ψήφοι: 11 64.7%
  • Όχι

    Ψήφοι: 6 35.3%

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.


Θα σας πω ένα περίεργο δε πίνω καφέ. Δεν είναι ότι όταν βγω με παρέα δε θα πιω αλλά σίγουρα δε πίνω καθημερινά και μπορεί να περάσει 1 βδομάδα χωρίς να πιω καφέ.

Υπάρχουν και άλλοι που δε πίνουν καφέ σαν και εμένα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρυζόγαλο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ρυζόγαλο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.


Θα σας πω ένα περίεργο δε πίνω καφέ. Δεν είναι ότι όταν βγω με παρέα δε θα πιω αλλά σίγουρα δε πίνω καθημερινά και μπορεί να περάσει 1 βδομάδα χωρίς να πιω καφέ.

Υπάρχουν και άλλοι που δε πίνουν καφέ σαν και εμένα;

Μια χαρά πίνεις καφέ. Καταλαβαίνω φυσικά πώς το εννοείς, αλλά πες μου λίγο: Αν θεωρήσουμε ότι αυτός που δεν πίνει καφέ συχνά, είναι σαν να μην πίνει καθόλου(και μάλιστα πρέπει να μας φαίνεται και περίεργο που πίνει λίγες φορές καφέ), τότε αυτός που όντως δεν πίνει καφέ, πώς να το πει?

Οπότε η ερώτηση στο τέλος δεν είναι και ιδιαίτερα εύστοχη, καθώς προορίζεται μόνο για αυτούς που πίνουν καφέ.

Εκτός βέβαια αν επίτηδες περιόρισες το κοινό σου σε αυτούς που πίνουν λίγο και σε αυτούς που πίνουν πολύ καφέ. Ωστόσο αυτό δε φαίνεται καθόλου λογικό από τον τίτλο "Καφέ haters".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Οπότε η ερώτηση στο τέλος δεν είναι και ιδιαίτερα εύστοχη, καθώς προορίζεται μόνο για αυτούς που πίνουν καφέ.

Εκτός βέβαια αν επίτηδες περιόρισες το κοινό σου σε αυτούς που πίνουν λίγο και σε αυτούς που πίνουν πολύ καφέ. Ωστόσο αυτό δε φαίνεται καθόλου λογικό από τον τίτλο "Καφέ haters".

:hmm: ίσως έχεις δίκιο για τον τίτλο. Ο λόγος που παίρνω καφέ όταν είμαι έξω είναι επειδή είναι δεν είαι In να παραγγέλνεις πορτοκαλάδα, coca cola ή σοκολάτα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Και εγώ δεν πίνω καφέ εκτός αν βγω έξω καμιά φορά ή έχω πολύ δουλειά να κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρυζόγαλο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ρυζόγαλο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
:hmm: ίσως έχεις δίκιο για τον τίτλο. Ο λόγος που παίρνω καφέ όταν είμαι έξω είναι επειδή είναι δεν είαι In να παραγγέλνεις πορτοκαλάδα, coca cola ή σοκολάτα .


Μπα δεν υπάρχει λόγος να το βλέπεις έτσι. Αυτό που σου αρέσει να παίρνεις. Λες και άμα πάρεις καφέ, κάτι τόσο διαδεδομένο, τα αγόρια θα σε θαυμάζουν για τη μαγκιά σου και οι κοπέλες θα υγραίνονται από την αρρενωπότητά σου, ούτε καν. Για εμένα πάντως ο φυσικός χυμός και το πράσινο τσάι είναι στάνταρ επιλογές μιας και είναι καλές και για την υγεία. Και φυσικά δεν ξεχνάω και τα μπυρόνια προς το απόγευμα-βράδυ.

Και για να μην είμαι τελείως offtopic εγώ δεν πίνω καθόλου καφέ, κανένα είδος. Δεν ισχυρίζομαι ότι δεν υπάρχει κάποιο είδος που να μου αρέσει, αλλά το σκεπτικό μου είναι, αφού μπορώ να ζήσω χωρίς αυτό χωρίς κανένα πρόβλημα, τότε για ποιο λόγο να το βάλω στη ζωή μου, ειδικά από τη στιγμή που λίγα είναι τα είδη που δε σε βλάπτουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
:hmm: ίσως έχεις δίκιο για τον τίτλο. Ο λόγος που παίρνω καφέ όταν είμαι έξω είναι επειδή είναι δεν είαι In να παραγγέλνεις πορτοκαλάδα, coca cola ή σοκολάτα .
Και επειδη δεν ειναι in τι εγινε;Θα σε δειχνουν ολοι με το ενα δαχτυλο;Αν υποστηριζεις κατι το υποστηριζεις μεχρι τελους.
Ον τοπικ στην ζωη μου εχω πιει καφε τουλαχιστον 5-6 φορες και αυτες για να αντεξω το διαβασμα και να ειμαι σε εγρηγορση. Ειμαι της αποψης οτι αφου αντεχω και χωρις αυτο γιατι να το κανω καθημερινη συνηθεια;Επισης απο τις ελαχιστες φορες που εχω πιει μου προκαλει τρεμουλο και ταχυκαρδια οποτε αστο καλυτερα.
Οσο για το τι παραγγελνω αν βγω σε μια καφετερια θα ειναι ειτε ζεστη σοκολατα,φυσικους χυμους,milkshakes,τσαι(κρυο κυριως) τοσες επιλογες υπαρχουν.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
εγώ πιο πολύ φτιάχνω απλά για να χω κάτι να πίνω ( φίλτρου είναι καλή περιπτωση ). Αυτό το "δεν ξυπνάω χωρις καφέ" δε το είχα ποτέ και δεν κατάλαβα και ποτέ πώς το εννοούν όλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bekker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bekker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
2πλός ελληνικός, "Αρχοντικός" του Λουμίδη και είσαι άρχοντας :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Υπάρχουν και άλλοι που δε πίνουν καφέ σαν και εμένα;

Όχι. Αν δεν πίνεις καφέ μετά τα 14 κλείνεσαι σε ειδικό ίδρυμα για 3-12 μήνες μέχρι την επανένταξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Τσάι > Καφές :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Όχι. Αν δεν πίνεις καφέ μετά τα 14 κλείνεσαι σε ειδικό ίδρυμα για 3-12 μήνες μέχρι την επανένταξη.

:P οι περισσότεροι πίνουν καφέ για να ξυπνήσουν εγώ ξυπνάω έτσι δε χρειάζομαι καφέ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Padme

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xanax party αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 357 μηνύματα.
Μπα δεν υπάρχει λόγος να το βλέπεις έτσι. Αυτό που σου αρέσει να παίρνεις. Λες και άμα πάρεις καφέ, κάτι τόσο διαδεδομένο, τα αγόρια θα σε θαυμάζουν για τη μαγκιά σου και οι κοπέλες θα υγραίνονται από την αρρενωπότητά σου, ούτε καν. Για εμένα πάντως ο φυσικός χυμός και το πράσινο τσάι είναι στάνταρ επιλογές μιας και είναι καλές και για την υγεία. Και φυσικά δεν ξεχνάω και τα μπυρόνια προς το απόγευμα-βράδυ.

Και για να μην είμαι τελείως offtopic εγώ δεν πίνω καθόλου καφέ, κανένα είδος. Δεν ισχυρίζομαι ότι δεν υπάρχει κάποιο είδος που να μου αρέσει, αλλά το σκεπτικό μου είναι, αφού μπορώ να ζήσω χωρίς αυτό χωρίς κανένα πρόβλημα, τότε για ποιο λόγο να το βάλω στη ζωή μου, ειδικά από τη στιγμή που λίγα είναι τα είδη που δε σε βλάπτουν;

Κρύο ντούζ επιτόπου

Το να κάνεις κάτι που δεν σου αρέσει επειδή το κάνουν άλλοι δεν είναι In, δεν έχω δική μου βούληση είναι.
Αν θες γαλατάκι, ζήτα να σου φέρουν γάλα, αν σου αρέσει το english breakfast ζήτα το πρωί/βράδυ, αν σου ρθει όρεξη πρωί πρωί για chicken tikka masala παραγγειλέ το
Όταν δεν σου αρέσει ο καφές και βάζεις 5 φακελάκια ζάχαρη, μια αγελάδα γάλα και ένα βάζο μέλι μετά γίνεται ασέβεια στον καφέ :P πάρε από την αρχή ζεστή σοκολάτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρυζόγαλο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ρυζόγαλο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Κρύο ντούζ επιτόπου

Το να κάνεις κάτι που δεν σου αρέσει επειδή το κάνουν άλλοι δεν είναι In, δεν έχω δική μου βούληση είναι.
Αν θες γαλατάκι, ζήτα να σου φέρουν γάλα, αν σου αρέσει το english breakfast ζήτα το πρωί/βράδυ, αν σου ρθει όρεξη πρωί πρωί για chicken tikka masala παραγγειλέ το
Όταν δεν σου αρέσει ο καφές και βάζεις 5 φακελάκια ζάχαρη, μια αγελάδα γάλα και ένα βάζο μέλι μετά γίνεται ασέβεια στον καφέ :P πάρε από την αρχή ζεστή σοκολάτα

Ουπς σε λάθος άτομο μήπως έγινε η παράθεση δεσποινίς? Αλλά ναι, δίκιο έχεις σε αυτά που λες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Padme

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xanax party αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 357 μηνύματα.
Ουπς σε λάθος άτομο μήπως έγινε η παράθεση δεσποινίς? Αλλά ναι, δίκιο έχεις σε αυτά που λες.

ήθελα να χρησιμοποιήσω αυτό που είπες για τις γυναίκες, αν δεν έγινε κατανοητό σε ποιόν πάει το δεύτερο κομμάτι το λέω τώρα, είναι η απάντηση στον op
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρυζόγαλο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ρυζόγαλο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
ήθελα να χρησιμοποιήσω αυτό που είπες για τις γυναίκες, αν δεν έγινε κατανοητό σε ποιόν πάει το δεύτερο κομμάτι το λέω τώρα, είναι η απάντηση στον op

Ναι, ναι ήταν ξεκάθαρο από την αρχή ότι πήγαινε στο op, δεν υπάρχει αμφιβολία περί τούτου. Απλά νόμιζα ότι κάτι παίχτηκε με την παράθεση...

Και όσον αφορά το κρύο ντουζ, ούτε καν σκέφτηκα αυτό που υπονόησες(άσχετα που βγάζει νόημα τώρα που το πες). Αντίθετα το πήρα κάπως έτσι:
"Αγόρι μου άσε τις βλακείες περί in και out και πάνε κάνε ένα κρύο ντουζ μπας και ξυπνήσεις" :p
Anyway...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Δεν πινω σχεδον καθολου καφε (πιο σπανια απο 1 φορα το διμηνο). Με πειραζει στο στομαχι και αν πιω θα ειναι decaf. Προτιμω τις σοκολατες και το τσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Δεν πίνω καφέ, δεν μ' αρέσει. Στην ζωή μου μετρημένες να έχω πιει 5 φορές, με την ψευδαίσθηση ότι θα με πιάσει η καφεϊνη, αλλά δεν είδα κάποια τραγική διαφορά οπότε θεώρησα pointless να συνεχίσω μέχρι να αρχίσει να μου αρέσει (αν ερχόταν εκείνη η ώρα ποτέ :P ).

Όταν βγαίνω πάντα παίρνω σοκολάτα, ή τσάι (με γεύσεις), ή κανένα χυμό.

Τώρα στην ουσιώδη ίσως ερώτηση πώς καταφέρνω να μένω ξύπνια (το ρεκόρ μου είναι 26 ώρες, και όχι επειδή διασκέδαζα, είχα δουλειά), η απάντηση είναι οι φυσικοί χυμοί πορτοκάλι κ μπόλικο νερό για ενυδάτωση. Και καλή αναπλήρωση του ύπνου μετά. Γενικά έχω τον ύπνο κορόνα στο κεφάλι μου, προτιμάω να σταματήσω ό,τι κάνω αν δεν είναι επείγον να τελειώσει εκείνη την ώρα, για να κοιμηθώ 1 ώρα παραπάνω και να είμαι πιο ξεκούραστη την επομένη. Πολύ σπάνια να κοιμηθώ κάτω από 6ωρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Καφε μονο φιλτρου πινω,μου αρεσει το αρωμα και η γευση του.Παρολα αυτα,το νεκταρ μου ειναι το τσαι,παιζει να εχω καμια 15αρια γευσεις στο ντουλαπι μου
Δε νομιζω ομως οτι θα μπορουσα να σταματησω τον καφε,τον χειμωνα τουλαχιστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Τελικά fockos ο πιο "περίεργος" είναι ο ίδιος μας ο εαυτός, από την δική μας σκοπιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Σιχαίνομαι τον καφέ.
Θα πιω με το ζόρι κάποιες γουλιές για να μείνω ξύπνια παραπάνω 1 φορα το μηνα :3 .
Ή το καλοκαίρι όταν έβγαινα έπαιρνα φρέντο εσπρέσο επειδή έκανα διατροφή και δεν ήθελα να πάρω σοκολάτα, ή κάτι με πολλές θερμίδες.
Η μυρωδιά του ψημένου καφέ που σε πολλούς αρέσει, εμένα μου προκαλεί ναυτία.
Η γεύση και η μυρωδιά που σου αφήνει μετά στο στόμα είναι επίσης αηδία.


.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top