Kλαίτε εύκολα;

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Νομίζω ότι από όσα γράφηκαν, προκύπτει ότι οι γυναίκες κλαίνε πολύ πιο εύκολα από τους άντρες. Θα αναφέρω δύο περιστατικά κλάματος κοριτσιών που μου έκαναν εντύπωση.

1) Τρίτη λυκείου, Πενταήμερη : Πήγαμε τον Απρίλιο (και όχι στην ξενέρα του χειμώνα). Αεροδρόμιο για την επιστροφή. Όλα τα κορίτσια αρχίζουν τους μεταξύ τους αποχαιρετισμούς, καθώς σε λίγες μέρες αρχίζουν οι παναλλήνιες και θα χαθούμε. Αγκαλιάζονται δυο-δυο, τρεις-τρεις (ή και περισσότερες) "Δεν θα χωριστούμε ποτέ", "friends for ever" και κλάμα, κλάμα, κλάμα. Εμείς τα αγόρια, απλά κοιτάζαμε. (Έχω και φωτογραφίες).

2) Πέθανε μια γρια δίπλα στο σπίτι μου 195 ετών. Περάσαμε με τη μητέρα μου να συλλυπηθούμε. Ήταν εκεί μια γνωστή μου κοπέλα 17 χρονών (τότε) που έκλαιγε γοερά, με λυγμούς και αναφιλητά. Απόρησα και ρώτησα ένα άλλο κορίτσι "Καλά, τόσο την αγαπούσε την κυρία Τασία η Αμαλία?" για να πάρω ψυθιριστά την απάντηση "Ναι, καλά. Χώρισε με το γκόμενο και επειδή δεν θα μπορούσε να κλαίει σπίτι της, ήρθε να κλάψει εδώ που δεν θα την παρεξηγήσει κανείς".


Υ.Γ. Σκέφτηκα και άλλη μια περίπτωση, αλλά μάλλον θα την κάνω ξεχωριστό θέμα.
Σκληροί Άντρακλες:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
με το 2ο σκηνικό του Δια ελιωσα,τι σκέφτηκε η τυπισα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitris_SM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.

Τρίτη λυκείου, Πενταήμερη : Πήγαμε τον Απρίλιο (και όχι στην ξενέρα του χειμώνα). Αεροδρόμιο για την επιστροφή. Όλα τα κορίτσια αρχίζουν τους μεταξύ τους αποχαιρετισμούς, καθώς σε λίγες μέρες αρχίζουν οι πανελλήνιες και θα χαθούμε. Αγκαλιάζονται δυο-δυο, τρεις-τρεις (ή και περισσότερες) "Δεν θα χωριστούμε ποτέ", "friends for ever" και κλάμα, κλάμα, κλάμα. Εμείς τα αγόρια, απλά κοιτάζαμε. (Έχω και φωτογραφίες).


χαχαχα..Μετα απο 3 μηνες οι μισες δεν θα χουν κρατησει επαφη και οι αλλες μισες θα ναι τσακωμενες ενω τα αγορια θα χουν κρατησει τις παρεες τους κανονικα.Τελικα αυτο ειναι παγκοσμιο φαινομενο.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

staza13

Νεοφερμένος

Η staza13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Ναι...βουρκώνω με το παραμικρό....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Και εγώ έχω θέμα με το κλάμα. Προσπαθώ να το αποφεύγω δεν ξέρω και γενικά δεν κλαίω εύκολα..
Μπορεί να κλάψω μόνο όταν έχω φτάσει στο αμήν από τα νεύρα μου.
Η μόνη περίπτωση που έκλαψα από στεναχώρια ήταν στην κηδεία του παππού μου (αλλά άλλη ιστορία αυτό :P)
Από χαρά/συγκίνηση δεν μπορώ να κλάψω το βρίσκω αστείο να βλέπω άτομα να κλαίνε για αυτό το λόγο.
1) Τρίτη λυκείου, Πενταήμερη : Πήγαμε τον Απρίλιο (και όχι στην ξενέρα του χειμώνα). Αεροδρόμιο για την επιστροφή. Όλα τα κορίτσια αρχίζουν τους μεταξύ τους αποχαιρετισμούς, καθώς σε λίγες μέρες αρχίζουν οι πανελλήνιες και θα χαθούμε. Αγκαλιάζονται δυο-δυο, τρεις-τρεις (ή και περισσότερες) "Δεν θα χωριστούμε ποτέ", "friends for ever" και κλάμα, κλάμα, κλάμα. Εμείς τα αγόρια, απλά κοιτάζαμε. (Έχω και φωτογραφίες).
Τι με θύμησες τώρα :|
Όταν γυρνούσαμε από την 6ήμερη και μεις ήταν ένα παιδί που είχε ένα θέμα και δεν τον άφηναν να μπει στην Ελλάδα. Ήταν κάποια κορίτσια που δεν ξέρω ρε γαμώτο τόση στεναχώρια πια και κλαίγανε με λυγμούς. :| Νταξ και γω το λυπήθηκα το παιδί που θα μενε εκεί αλλά όχι και έτσι.. Περιττό να πω ότι μόλις τις είδα είχα λιώσει στα γέλια :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ανατολή

Νεοφερμένος

Η ανατολή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Κλαίω αρκετά εύκολα αλλά αρκεί να υπάρχει σοβαρός λόγος για μένα. Ορισμένοι άνθρωποι και ορισμένες καταστάσεις μπορούν να με κάνουν να μην σταματάω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danopfin95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 178 μηνύματα.
κλαιω πραγματικα πολυ σπανια...δηλαδη υπαρχουν στιγμες που μπορει να ειμαι σε μεγαλη μελαγχολια και στεναχωρια και να μη κυλησει το δακρυ...δε ξερω γιατι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
Φτάνω εύκολα σε σημείο να βουρκώσω, αλλά για να κλάψω με δάκρυα σπασμούς κλπ πολύ σπάνια.
Τελευταία φορά που θυμάμαι ήμουν Α' Λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κυνικός

Νεοφερμένος

Ο Κυνικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
οταν εχω ΠΟΛΛΑ ΝΕΥΡΑ και οταν νιωθω οτι με υποτιμουν..:redface:
Να χαιρεσαι οταν σε υποτιμανε, γιατι μετα θα εχεις την ευκαιρια να τους ταπεινωσεις για τα καλα, οταν δουν οτι κανανε λαθος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Να χαιρεσαι οταν σε υποτιμανε, γιατι μετα θα εχεις την ευκαιρια να τους ταπεινωσεις για τα καλα, οταν δουν οτι κανανε λαθος!
Εκείνη τη στιγμή δε νομίζω ότι μπορείς να χαρείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Είμαι τρομερά ευαίσθητη σε σημείο που όσο πανέμορφο και γλυκό είναι να είναι κάποιος ευαίσθητος τόσο άσχημο είναι όταν κάποιος είναι υπερβολικά ευαίσθητος. Μπορώ να βάλω τα κλάματα βλέποντας μία ταινία είτε ακόμα διαβάζοντας ένα βιβλίο, όταν τύχει και μου ζητήσουν ή ζητήσω συγγνώμη :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Είμαι αρκετά ευαίσθητη μπορώ να πω . Μπορώ να κλάψω από ένα ασήμαντο γεγονός μέχρι κάποιον καβγά άσχετα αν φταίω ή όχι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.
Εγώ δεν είμαι καθόλου ευαίσθητος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 991793

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ δεν είμαι καθόλου ευαίσθητος.
Η εμπειρία μου μού έχει δείξει ότι αυτοί που το λένε αυτό είναι συνήθως οι πιο ευαίσθητοι. :)

Η ευαισθησία δεν είναι κακό πράγμα, μην σας πω ότι είναι απαραίτητη. Αρκεί να συνδυάζεται με την λογική. Ένας ψυχικά υγιής άνθρωπος συνδυάζει την λογική και το συναίσθημα.

Το να κλαίει κάποιος/α με το παραμικρόάσχετα με το φύλο καταντάει κουραστικό. Τότε μιλάμε για υπερευαίσθητους[FONT=Verdana, sans-serif]·[/FONT] η υπερευαισθησία είναι ελάττωμα.

Μιλώντας προσωπικά, είμαι ευαίσθητος άνθρωπος ποτέ δεν το έκρυψα, δεν έχω τέτοιο ταμπού. Αν κλαίω εύκολα; Η απάντηση είναι «όχι». :bye2:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.
Όχι δεν είναι ευαίσθητος.Βασικα δεν έχω την πολυτέλεια να είμαι γιατί στην κοινωνία δεν επιβιώνουν οι ευαίσθητοι άνθρωποι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Έχω πολλες ευαισθησίες και στεναχωριέμαι συχνά αλλά δεν φτάνω και σε σημείο κλάματος.
Κλαίω σπάνια θα λεγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Παλιά -και δεν εννοώ φυσικά όταν ήμουν βρέφος:P- έκλαιγα σχετικά εύκολα, πλέον όχι.
Αλλά η ευαισθησία ενίοτε δεν είναι και ανάλογη με τη συχνότητα ή την ευκολία να ξεσπά κάποιος σε ποταμούς δακρύων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
^ Aκριβώς το αντίθετο. Από εκεί που έκλαιγα ελάχιστες φορές το χρόνο, τελευταία συγκινούμαι με τα πιο άκυρα πράγματα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top