Θα αφήνατε τη σχέση του παιδιού σας να κοιμηθεί στο σπίτι σας;

Θα αφήνατε τη σχέση του παιδιού σας να κοιμηθεί στο σπίτι σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 110)
  • Ναι, θα το επέτρεπα.

    Ψήφοι: 27 24.5%
  • Ναι, θα το επέτρεπα με προϋποθέσεις.

    Ψήφοι: 44 40.0%
  • Ναι, θα το επέτρεπα όταν λείπω από το σπίτι.

    Ψήφοι: 13 11.8%
  • Όχι δεν θα το επέτρεπα.

    Ψήφοι: 22 20.0%
  • Δεν ξέρω/Δεν θέλω να κάνω παιδιά

    Ψήφοι: 4 3.6%

eya95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δικηγόρος. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Πολυ θα ηθελα να πω ναι ... ισως ετσι να επρεπε... αλλα με τοσα που εχω δει ηδη... σιγουρα θα φοβομουν..!! Βεβαια εξαρταται και απο τις περιστασεις και τη σχεση που εχεις με το παιδι σου και το φιλο του ! ;/ ;ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Πολυ θα ηθελα να πω ναι ... ισως ετσι να επρεπε... αλλα με τοσα που εχω δει ηδη... σιγουρα θα φοβομουν..!! Βεβαια εξαρταται και απο τις περιστασεις και τη σχεση που εχεις με το παιδι σου και το φιλο του ! ;/ ;ρ
Ο Παπακαλιάτης να μην είναι στο σπίτι και δεν έχεις κάτι να φοβάσαι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Πολυ θα ηθελα να πω ναι ... ισως ετσι να επρεπε... αλλα με τοσα που εχω δει ηδη... σιγουρα θα φοβομουν..!! Βεβαια εξαρταται και απο τις περιστασεις και τη σχεση που εχεις με το παιδι σου και το φιλο του ! ;/ ;ρ

Δεν φταίνε όσα έχεις δει. Φταίει ότι εσύ ή οι γονείς που καταπιέζουν τα παιδιά τους "δε μ αρέσει αυτός/η που έχεις για σύντροφο", είναι άνθρωποι οι οποίοι ούτως ή άλλως έχουν θέμα με τον έλεγχο.

Το είπες και μόνη σου "θα φοβόμουν". Τι θα φοβόσουν; Μην τύχει κωλόπαιδο; Μπορεί και να τύχει, κι άμα είναι και αρκετά πονηρό δε θα σου χαλάσει το παιδί μπροστά στα μάτια σου, αλλά πίσω από την πλάτη σου.

Αυτό που πραγματικά φοβάσαι είναι μήπως τα πράγματα ξεφύγουν από τον έλεγχό σου. Αυτό φοβούνται και οι περισσότεροι γονείς. Μη τύχει και το παιδί εγκαταλείψει τα γαλλικά και το πιάνο με τα οποία σκόπευαν να το μεγαλώσουν και το σκάσει με κείνο το καλό τυπάκι που τον/την κάνει ευτυχισμένο/η, εγκαταλείποντάς τους μάλιστα και στη μιζέρια της self-service-γηροκόμησης.

Όχι, τα παιδιά δεν είναι ανδρείκελα για να τα κάνεις και μετά να τα κουνάς από μικροσκοπικά σκοινάκια λέγοντάς τους τι θα φάνε και με ποιόν θα πηδηχτούν. Έχουν ανεξάρτητη βούληση ή έστω έτσι θα έπρεπε.

Γενικά θεωρώ τα άτομα με κοινωνικές φοβίες και συντηρητισμούς, λιγότερο ευφυή σε σχέση με τα πραγματικά φιλελεύθερα άτομα. Και το χειρότερο είναι ότι όλο αυτό μπορεί να υποκρύπτει και ψυχολογικά προβλήματα. Και αυτό περνάει και στα παιδιά.

Γιατί δηλαδή και με ένα απλό παράδειγμα να το πάρουμε:

Μάνα κόρης: "Δεν έχει πολλά λεφτά, βρες άλλον" - Γιατί μαντάμ, σου είπε κανείς ότι θα γίνει ο άλλος οικογενειακός σας σπόνσορας;
Μάνα κόρης #2: "Είναι τάπας. Οι άντρες είναι πανω απο 1.75, βρες άλλον". Γιατί μαντάμ; Φοβάσαι μη κοιμηθείτε μαζί και δεν σε ζεσταίνει η κορμάρα;

Πατέρας κόρης: "Εμένα η κόρη μου δεν είναι πουτάνα. Αυτόν που θα παντρευτεί, αυτόν και θα γνωρίσω" -Ναι, γι αυτό όταν δεις τη Τζούλια στα εξώφυλλα, σου σηκώνεται σαν ιστός της Γαλανόλευκης. Επειδή αυτή θα παντρευτείς ε; Αυτή όχι, δεν είναι κόρη κανενός πατέρα. Από in-vitro ωαριακή διάσπαση αμοιβάδας προήλθε ε;

Πατέρας κόρης 2: "Δε μ' αρέσει, είναι σαν ανάποδο γαμώτο". -Ναι, ενώ εσύ, Ριτσαρντ Γκιρ...


Όσο για τους γονείς των αγοριών, τα πράγματα είναι πιό απλά. Έχουν ένα φόβο κι ένα καμάρι:

Ο φόβος (άμα δεν τους γεννηθεί "πισωγλέντης") : Μην την αφήσει καμία έγκυο και την πληρώνουμε διατροφή. Άντε καλά, άμα είναι καλή χριστιανή και μαγειρεύει για τον τεμπέλη μας, ας τη γκαστρώσει, εκεί εντάξει...

Το καμάρι: Σαφώς και να κοιμηθούν μαζί στο σπίτι μας. Να μη μάθει η γειτονιά ότι ο γιός μας, επήδηξεν;;; Γυναίκα άνοιξε τα πατζούρια να ακουστούν οι αλλαλαγμοί και τα βογκαρίδια!!!



Και η μαλακία της υπόθεσης; Αν οι γονείς του αγοριού ήταν οι γονείς της κόρης, θα λέγαν τις ίδιες ακριβώς στερεοτυπικές αηδίες με τους πιό πάνω, και τούμπαλιν.



Η μισή Ελλάδα παίρνει ψυχοφάρμακα κι εσείς το ψάχνετε ακόμα; Δήθεν προοδευτικοί είμαστε σα λαός. Πιό κομπλεξικοί και συντηρητικοί φοβίκουλες δεν υπάρχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Δεν έχω καταλάβει για ποιές ηλικίες μιλάμε ακριβώς, αλλά εγώ κολλάω αλλού..
Μάλλον δεν θα μου άρεσε το 15χρονο παιδί μου να μου φέρει τη σχέση του στο σπίτι, και δεν το λέω απο θέμα συντηρητισμού. Απλά, πιστεύω οτι ένα παιδί 12-15-17 χρονών θα ταν καλό να ζήσει τη σχέση του σαν παιδί της ηλικίας του. Οι λίγο μεγαλύτεροι εδω μέσα,τι θυμόσαστε? εγω θυμάμαι στα 15 μου, είχα αυτό το μαγικό άγχος μην με δει κανένας με τον ταδε,οταν με έπερνε στο σταθερό να σηκωσω πρώτη το τηλέφωνο μόλις χτυπήσει, να κρύψω το δωρο που θα του έπερνα μέσα στη ντουλάπα.. και αλήθεια,δεν ημουν καταπιεσμένο παιδί, ουτε θα μου έκαναν κάτι οι γονεις μου αν το μάθαιναν (που εννοείται οτιτα χαν ψιλιαστεί όλα).. απλά,τα ζούσα.. αυτή είναι η μαγία της ηλικίας και όχι να ζουμε σαν αρραβωνιασμένοι.
ξέρω κοπέλα (τώρα είναι γύρω στα 22) που όταν ήταν 16 τον ήγαινε στο χωριό στους γονείς της.. και όχι,δεν ηταν απελευθερωμένοι οι γονείς της,ίσα ίσα ήθελαν να έχουν τον έλεγχο γιατι δεν της είχαν εμπιστοσύνη.. πόσο υγιες σας φαίνεται αυτό?
ναι,εννοείται, απο το να ξεμοναχιάζονατ ισε ξενοδοχεία η πάρκα, ναι, καλύτερα να ρχονται σπίτι
τώρα αν μιλάμε για άλλες ηλικίες (πάνω απο 18 ίσως) οκ, δεν θα είχα πρόβλημα, σαν κόρη δεν το συνιθίζω,αλλα σαν μάνα μάλλον θα το δεχόμουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

eya95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δικηγόρος. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Εντάξει αλλιώς έχει μεγαλώσει ο καθένας , με άλλα πρότυπα , άλλες συνήθειες και ηθικές. Και όπως συμπληρώνει και η προλαλήσασα είναι και η ηλικία. Ε όχι για τον / την 15-6-7χρονο/η γιο/κόρη μου δεν θα γινόμουν τσατσά !!! :ΡΡΡΡ


Χαχα....όσο για τον Παπακαλιάτη....!!! Εεε.. εκεί θα κανα μια υποχώρηση. Το παιδί μου να περνάει καλά..... ;) ;) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Δεν φταίνε όσα έχεις δει. Φταίει ότι εσύ ή οι γονείς που καταπιέζουν τα παιδιά τους "δε μ αρέσει αυτός/η που έχεις για σύντροφο", είναι άνθρωποι οι οποίοι ούτως ή άλλως έχουν θέμα με τον έλεγχο.

Το είπες και μόνη σου "θα φοβόμουν". Τι θα φοβόσουν; Μην τύχει κωλόπαιδο; Μπορεί και να τύχει, κι άμα είναι και αρκετά πονηρό δε θα σου χαλάσει το παιδί μπροστά στα μάτια σου, αλλά πίσω από την πλάτη σου.

Αυτό που πραγματικά φοβάσαι είναι μήπως τα πράγματα ξεφύγουν από τον έλεγχό σου. Αυτό φοβούνται και οι περισσότεροι γονείς. Μη τύχει και το παιδί εγκαταλείψει τα γαλλικά και το πιάνο με τα οποία σκόπευαν να το μεγαλώσουν και το σκάσει με κείνο το καλό τυπάκι που τον/την κάνει ευτυχισμένο/η, εγκαταλείποντάς τους μάλιστα και στη μιζέρια της self-service-γηροκόμησης.

Πήρες την πιο light εκδοχή Λυκούργε όμως. Το να είναι δηλαδή το τυπάκι όντως καλό (αν και το μάτι του γονιού δεν το βλέπει έτσι αλλά τέλος πάντων). Αν το τυπάκι τελικά δεν είναι καλό; Εγώ πάντως όσους γκόμενους μαλάκες είχα που ήξερα οτι οι γονείς μου δε θα τον εγκρίνουν (ή και δεν τον ενέκριναν) ήξερα κι εγώ η ίδια οτι αυτός ο τύπος δεν είναι για μένα, αλλά για διάφορους λόγους τον κρατούσα. Το οτι το παιδί είναι πιο νέο από το γονιό δεν το καθιστά χαζό, ξέρει (συνήθως) ποιος είναι ακατάλληλος αλλά τον κρατάει για λόγους όπως πείσμα, πεποίθηση οτι θα τον αλλάξει, παραμύθια από τον τύπο οτι θα αλλάξει κλπ κλπ. Πάντως και τελείως αριθμητικά να το δεις, ποιος έχει περισσότερες πιθανότητες να κρίνει αν κάποιος είναι σωστός ή όχι; το παιδί ή ο γονιός που έχει και 20+ χρόνια παραπάνω εμπειρίας; Οπότε ας μην τα βάζουμε με όλους τους καταπιεστικούς γονείς by default. Κάποιες φορές πολύ καλά κάνουν και τσινάνε με τους γκομενους των παιδιών τους, σημαίνει απλά οτι κάτι βλέπουν που τα ίδια δεν το βλέπουν και πάνε να τους προστατεύσουν.

Γενικά θεωρώ τα άτομα με κοινωνικές φοβίες και συντηρητισμούς, λιγότερο ευφυή σε σχέση με τα πραγματικά φιλελεύθερα άτομα. Και το χειρότερο είναι ότι όλο αυτό μπορεί να υποκρύπτει και ψυχολογικά προβλήματα. Και αυτό περνάει και στα παιδιά.

Η μισή Ελλάδα παίρνει ψυχοφάρμακα κι εσείς το ψάχνετε ακόμα; Δήθεν προοδευτικοί είμαστε σα λαός. Πιό κομπλεξικοί και συντηρητικοί φοβίκουλες δεν υπάρχουν.

Κοίταξε να δεις, από το σημείο "μην τυχόν και πάει σε καφετέρια μέχρι τα 18" μέχρι το "η κόρη μου πηδιέται στο δίπλα δωμάτιο με την ποδοσφαιρική ομάδα του σχολείου της" έχει μια τεράστια διαφορά. Σε όλα πρέπει να υπάρχει και κάποιο μέτρο, γι' αυτό και υπάρχει και η ηθική η οποία, αν και δε στηρίζεται σε κάτι υποχρεωτικό να γίνει ή σε νόμο, παρ' όλα αυτά όλοι μας προσπαθούμε να την τηρούμε. Ένα παράδειγμα είναι οτι τα παιδιά είθισται να μην καπνίζουν μπροστά στους γονείς τους (λες εκείνοι να μην ξέρουν οτι καπνίζουν; απλά είναι δείγμα σεβασμού) ή οτι δε φιλιούνται περιπαθώς μπροστά στους γονείς τους. Αν εσύ αυτό το λες συντηρητισμό και έλλειψη ευφυίας, εγώ το λέω σεβασμό και δείγμα πολιτισμού. Και στην τελική τι σημαίνει για σένα φιλελεύθερος άνθρωπος; Αυτός που ισοπεδώνει τα πάντα στο βωμό ενός προοδευτισμού και φέρνει σε δύσκολη θέση τους γύρω του;

Δε θεωρώ οτι είμαστε προοδευτικοί σαν λαός. Όταν υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που καταδικάζουν κάποιον για τις σεξουαλικές του προτιμήσεις, ούτε για πλάκα δεν είμαστε προοδευτικοί. Πρόσεξε όμως: άλλο δέχομαι τι κάνεις στο κρεβάτι σου και δε με ενοχλεί κι άλλο το κάνεις στο πάρκο μπροστά μου και μπροστά στα παιδιά μου. Έχει μια διαφορά δε νομίζεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Με αυτά που έχω κάνει εγώ, θα ήταν παράλογο να πω στο παιδί μου να μην κάνει κάτι. Οτιδήποτε και αν είναι αυτό. Πόσο μάλλον αν μιλάμε για ένα από τα πιο ωραία πράγματα στον κόσμο.
Οι γονείς πρέπει να σταματίσουν να βλέπουν τα παιδία τους σαν ιδιοκτησία τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

invalid

Πολύ δραστήριο μέλος

Η δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
Οι προϋποθέσεις πάντα θα υπάρχουν. Παρ' ότι θα είναι αδιαμφισβήτητα μόνο δική του/της επιλογή, υπάρχουν κάποια πράγματα, όπως η γνωριμία με το άτομο αυτό και η συχνότητα αλλαγής ερωτικών συντρόφων που θα παίξουν σημαντικό ρόλο στο αν θα το δεχθώ.Κατά τα άλλα, απόψεις περί μη σεβασμού της οικογενειακής εστίας (θα ντραπούν οι τοίχοι) και άλλα κομπλεξικά δεν υπάρχουν στη συλλογή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θησεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θησεύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Ναι, γιατι δεν θα χα καμια ορεξη να τρεχουν σε ξενοδοχεια/βουνα/λαγκαδια και γιατι θελω νσ πιστευω οτι τα παιδια μου (αν κανω), θα ναι ωριμα...Αλλα φυσικα δεν μιλω για one night stand.Και το ιδιο ισχυει και για τα δυο φυλα.Και τωρα η ερωτηση φωτια:Αν το παιδι σας ηταν γκει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ θα τους άφηνα και θα τους τράβαγα βίντεο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
Να κοιμηθεί το αγόρι στο σπίτι του κοριτσιού λίγο δύσκολο το κόβω,το αντίθετο πιο λογικό μου φαίνεται,γιατί ο πατέρας αν έχει κορίτσι δεν θέλει το κοριτσάκι του να κοιμηθεί με ένα αγόρι,ενώ αν ο πατέρας έχει αγόρι μπορεί να του δώσει και προφυλακτικά :P .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,384 μηνύματα.
Οχι, δε θέλω να γίνω παππούς σε μικρή ηλικία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οχι, δε θέλω να γίνω παππούς σε μικρή ηλικία.

Ναι, μόνο αν το κάνουν σπίτι σου υπάρχει αυτή η πιθανότητα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Δεν έχω καταλάβει για ποιές ηλικίες μιλάμε ακριβώς, αλλά εγώ κολλάω αλλού..
Μάλλον δεν θα μου άρεσε το 15χρονο παιδί μου να μου φέρει τη σχέση του στο σπίτι, και δεν το λέω απο θέμα συντηρητισμού. Απλά, πιστεύω οτι ένα παιδί 12-15-17 χρονών θα ταν καλό να ζήσει τη σχέση του σαν παιδί της ηλικίας του.

Συμφωνω απολυτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Ναι δεν θα είχα πρόβλημα να φέρει το παιδί μου τη σχέση του στο σπίτι. Απλά θα έθετα κάποια όρια. Ας πούμε να μην κάνουν φασαρία ή να μην κάνουν τη κουζίνα χάλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Καλό παιδί να είναι. Αν είναι κανας αλήτης, ουστ, δρόμο -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Έχουμε υποσχεθεί ο ένας στον άλλο ότι ούτε εγώ, ούτε ο γιός μου θα κάνουμε κάτι τέτοιο μέσα στο σπίτι μας.
Θα ενεργήσουμε ο καθένας ανεξάρτητα σε κάποιο άλλο χώρο ακόμα και αν επισημοπιοιηθούν οι σχέσεις.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Έχουμε υποσχεθεί ο ένας στον άλλο ότι ούτε εγώ, ούτε ο γιός μου θα κάνουμε κάτι τέτοιο μέσα στο σπίτι μας.
Θα ενεργήσουμε ο καθένας ανεξάρτητα σε κάποιο άλλο χώρο ακόμα και αν επισημοπιοιηθούν οι σχέσεις.
Ναι, θα σε επισημοποιήσει ο άλλος για να τον κρυβεις σαν παράνομο εραστή και κλέφτη στο ξενοδοχείο μη στενοχωρηθεί ο γιός

ή

θα πάθεις εσυ κατι αν παντρευτει ο γιος σου κι έρθει να κοιμηθει με τη γυναικα του και τα παιδιά του στο πατρικό του;



Αντε και τα ανεπίσημα τα καταλαβαίνω, δε βάζουμε όποιον κι όποιον μπροστα στο γονιο ή στο παιδί μας. Που και πάλι αυτό παραείναι συντηρητικό. Αλλά και τα επισημοποιημένα;;

Δηλαδή τι, θα χεις ενα σπιτι για τον καινουριο συντροφο να ζειτε το ονειρο σας κι άλλο ένα σπίτι για να ζείτε το μικρό σπιτι στο λιβάδι με το γιο;

ΥΓ: Και οχι, για να σε προλάβω, δεν ειμαι αναισθητος, ψυλλιάζομαι το "γιατί", αλλά και πάλι το βρίσκω παράλογο και συντηρητικό.
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Ναι, θα σε επισημοποιήσει ο άλλος για να τον κρυβεις σαν παράνομο εραστή και κλέφτη στο ξενοδοχείο μη στενοχωρηθεί ο γιός
Καλό... :lol:

θα πάθεις εσυ κατι αν παντρευτει ο γιος σου κι έρθει να κοιμηθει με τη γυναικα του και τα παιδιά του στο πατρικό του;
Αν παντρευτεί θα ζήσει αυτός στο σπίτι με τη γυναίκα του και τα παιδιά του! Εγώ θα μπω σε εκείνο το λεωφορείο που λέγαμε.... για το γύρω του κόσμου:)

Δηλαδή τι, θα χεις ενα σπιτι για τον καινουριο συντροφο να ζειτε το ονειρο σας κι άλλο ένα σπίτι για να ζείτε το μικρό σπιτι στο λιβάδι με το γιο;
Ναι.. αυτό ακριβώς έχουμε συμφωνήσει!!
ΥΓ: Και οχι, για να σε προλάβω, δεν ειμαι αναισθητος, ψυλλιάζομαι το "γιατί", αλλά και πάλι το βρίσκω παράλογο και συντηρητικό.

Είναι πολύ δύσκολο για μας, με τον καιρό όλα σίγουρα θα αλλάξουν αλλά μέχρι τότε δεν μπορούμε να το αντιμετωπίσουμε διαφορετικά, είναι συναισθηματικό το θέμα. Πονάμε και οι δύο.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,399 μηνύματα.
Ναι ναι ναι.. Το έχω κάνει και συνεχίζω να το κάνω. Δεν έχω τέτοια κολλήματα. Που να παει εξάλλου;σπίτι του είναι. Εγώ θα ήταν αδιανόητο να φέρω κάποιον. Λογικό και αναμενόμενο
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top