Μέρα της γυναίκας...

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Μια κοινωνία δεν είναι υγιής οταν τιμωρεί ένα έγκλημα με το σωστό τρόπο, μια κοινωνία είναι υγιής όταν προλαμβάνει το έγκλημα...
Άκου διαπόμπευση, εσύ φιλαράκο δεν έχεις κάνεις ποτέ λάθη στη ζωή σου; Ή μήπως όταν κάνεις κάποιο λάθος γουστάρεις να σε κουρέψουνε και να σε γυρίζουνε στη γειτονιά σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Πρόληψη ίσως, αλλά όταν δεν πετυχαίνει σίγουρα κατασταλτικά μέσα τα οποία οδηγούν στο να καταλάβεις το λάθος σου.Κάνω λάθη και πληρώνω για αυτά όπως όλοι!!!(εκτός από κάποιους επιφανείς με λεφτά αισθήματα :whistle: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Λοιπον δεν πιστευω να αμφιβαλει κανεις οτι τετοια σκηνικα οπως λιθοβολισμοι σε γυναικα που διεπραξε μοιχεια ή διαπομπευση της κι εγω δεν ξερω με ποιον τροπο ανηκουν μονο σε τριτοκοσμικες κοινωνιες.
Σιγουρα ο φταιχτης πρεπει να πληρωσει για οτι εκανε αλλα σε αυτο το σημειο ερχεται το οποιο νομικο πλαισιο μιας πολιτισμενης κοινωνιας!Για να καλυψει το θυμα.
Να μην ξεχναμε οτι υπαρχουν κοινωνιες απου η γυναικα εαν μεινει εγκυος εκτος γαμου και η εγκυμοσυνη να προερχεται απο βιασμο,αυτοματα καταδικαζεται σε λιθοβολισμο!
Μην γυρισουμε σε εποχες με τον νομο 3000 περι τεντι μποϊσμου και αρχισουμε και ξυριζουμε τα κεφαλια των αλλων και τους περιφερουμε γυρω γυρω στην πολη για να τον γιαουρτωνουν και για να τον απομπομπευουν.
Για την συγκεκριμενη μερα προσωπικα δεν της δινω καμια απολυτως σημασια, οπως και σχεδον σε ολες αυτες τις μερες.
Γιατι;Απλο!Γιατι προσωπικα εχω φροντισει στην ζωη μου να ξερω ποια θεση εχει η γυναικα και τι σεβασμος της ανηκει και τι συμπεριφορα, που δεν χρειαζομαι μια μερα για να μου τα θυμισει ολα αυτα.
Ειναι γεγονος οτι παλαιοτερα ειδικα η γυναικα ΔΕΝ ειχε την αντιμετωπιση που θα της αρμοζε.Απο την αλλη ομως δεν πιστευτω και στην απολυτη ισοπεδωση ολων.Δηλαδη ναι μεν η γυναικα ειναι ιση με μενα-και μαλιστα σαν ζευγαρι η κοπελα μου ειναι ο καθρεφτης μου κι εγω το ιδιο- σε δικαιωματα ευκαιριες,σεβασμο και ολα αυτα, αλλα οι ρολοι μας δεν ειναι ιδιοι,αλλα ο στοχος μας για ολοκληρωση και ευτυχια(με οποια μορφη) ειναι κοινος.Το εχουμε αναλυσει και δεν θελω να επεκταθω περισσοτερο.
Προσωπικα πολλοι μπορει να πουν οτι υποστηριζω τις γυναικες, μονο και μονο γιατι λεω οτι "ναι μεν...αλλα", και δεν ακολουθω απολυταχιρκες ιδεες.Προφανως δεν ξερουν οτι εχω πεσει θυμα φεμινιστριας στο πανεπιστημιο μου ή οποια οχι απλως με πολεμησε και με "ταπεινωσε", αλλα με αναγκασε να αλλαξω πολη και να χασω μια ολοκληρη χρονια μαθηματων.
Για αυτο τα παντα, καλο ειναι να ακολουθουνται με μετρο.Ειτε αυτο λεγεται φεμινισμος,ειτε ναρκισσισμος ή κι εγω δεν ξερω τι.
Εν κατακλειδι, η γυναικα εκτος απο μη ανδρας ειναι ανθρωπος.Αρα της αναλογη η αντιστοιχη συμπεριφορα.Ειναι αυτη που μας ολοκληρωνει και μας συντροφευει σε αυτο το ταξιδι της ζωης,μας μαθαινει πολλα και μπορουμε να την μαθουμε ακομα περισσοτερα.
Οσο λυπηρη και βαθια αν ειναι η πληγη που αφηνει μια απιστη γυναικα,αλλο τοσο ειναι και αυτη που αφηνει ενας ανδρας που δεν την σεβεται σαν ανθρωπινη υπαρξη.
Ειναι καιρος να καταλαβουμε οτι δεν ειμαστε δυο αντιπαλες ομαδες που πολεμαμε η μια την αλλη, αλλα ενα νομισμα κομμενο στην μεση...Το καθε μισο δεν εχει καμια αξια, αλλα μολις ενωθουν η αξια τους μπορει να "αγορασει" την ευτυχια, την αγαπη και οτι δηποτε αξιζει σε αυτη την ζωη.
το μονο που χρειαζεται...κατανοηση και ανοιχτα αυτια και μυαλα!Και απο τις δυο πλευρες.
My two cents
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Προφανως δεν ξερουν οτι εχω πεσει θυμα φεμινιστριας στο πανεπιστημιο μου ή οποια οχι απλως με πολεμησε και με "ταπεινωσε", αλλα με αναγκασε να αλλαξω πολη και να χασω μια ολοκληρη χρονια μαθηματων.

την λυση "κλοτσια στη κοιλια" την σκεφτηκες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από epote:
την λυση "κλοτσια στη κοιλια" την σκεφτηκες?

Xixixi..να 'σαι καλα βρε epote!!!:hehe:
M'εκανες και γελασα!!!:rofl: Εγραψες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Για μένα όλες αυτές οι "συμβολικές μέρες" βλ.μέρα της γυναίκας,του έρωτα,της μητέρας,του πατέρα,του θείου Ζαχαρια κλπ είναι πολύ κακό για το τίποτα.
Για όλες τις παραπανω έχω να πω το εξής:τους ανθρώπους που αγαπώ τους το δείχνω κάθε μέρα,όπως επίσης αν γουστάρω να βγω με τις φίλες μου(αν και δεν έχω πολλές πιο πολύ με άντρες κάνω παρέα) γυναικοπαρέα να τα σπάσουμε θα βγούμε όποια μέρα θέλουμε και δεν θα περιμένουμε την συγκεκριμένη ούτε σώνει και καλά θα ξεσαλώσουμε παραπάνω.
Άσε που τλτ χρόνια πέφτει συνέχεια καθημερινή και πως να πηγαίνεις και στη δουλειά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Άσε που τλτ χρόνια πέφτει συνέχεια καθημερινή και πως να πηγαίνεις και στη δουλειά:P
Κρίμα,αυτό είναι σοβαρό πρόβλημα..Τι κακό σε βρήκε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nikita13:
Κρίμα,αυτό είναι σοβαρό πρόβλημα..Τι κακό σε βρήκε:P

Ανδρικός δάχτυλος είναι :P :P
Μπουκοτάρουν την ημέρα:P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Ανδρικός δάχτυλος είναι :P :P
Μπουκοτάρουν την ημέρα:P :P :P
Αχαχα το βρήκες δαιμόνιο μυαλό,τσκ τσκ..:P

Εχμ..νομίζω βγήκαμε λίιιιιγο οφ:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από O'Zorgnax:
Προσυπογράφω... Η μέρα της γυναίκας είναι μια καλοστημένη οικονομική μπίζνα όπως η μέρα της μητέρας, η γιορτή του Αγίου Βαλεντίνου (τρελό γέλιο), η μέρα της αφύπνισης κατά της ελάττωσης του πληθυσμού του φαλακροκόρακα και δε συμμαζεύεται...
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Για μένα όλες αυτές οι "συμβολικές μέρες" βλ.μέρα της γυναίκας,του έρωτα,της μητέρας,του πατέρα,του θείου Ζαχαρια κλπ είναι πολύ κακό για το τίποτα.
:P:P:P
(Ε, βγήκατε που βγήκατε offtopic....)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
χαχαχα τα μεγάλα πνεύματα:P
btw αυτή η μέρα υπερ της αφύπνισης κατά της ελάττωσης του πλυθησμού του φαλακροκόρακα πότε πέφτει;
όχι τίποτα άλλο είναι εθελοντής στον παναρκαδικό εξωραιστικό σύλλογο περακάτω κληματαριάς που ασχολείται με την προστασία σπάνιων πτηνών ο θείος Ζαχαρίας και θα ήθελα να τον ενημερώσω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top