• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Θάνατος στο θάνατο από την επιστήμη;

trobas

Νεοφερμένος

Ο trobas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
για διαβαστε εδω
https://www.news.com.au/story/0,10117,15739502-13762,00.html


[edit by emufear: ʼλλαξα τον τίτλο σε κάτι σαφέστερο]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αν ισχύει αυτό τοτε ειναι συγκλονιστικό... Τελικά η επιστήμη ειναι η καλύτερη θρησκεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Δεν ξέρω πόσο αξιόπιστο είναι αυτό το άρθρο. Δεν το κόβω να είναι αληθινό. Γενικά στο net κυκλοφορεί πολλή ραδιο αρβύλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trobas

Νεοφερμένος

Ο trobas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
πειραματα κρυογενετικης γινονται απο πολι παλια
αυτο τωρα ειναι οτι πιο προχωρημενο με ζωα...δεν ειναι παραλογο
εδω κανουν εγχειρησεις στη Ρωσια που αντι για αναισθησια με φαρμακο σε παγωνουν και γινεται με επιτυχια...κανενας γιατρος ρε παιδια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Δε διαφωνώ πως γίνονται τέτοια πειράματα. Για την επιτυχια τους διαφωνώ. Πρέπει να το δω από κάποια πιο έμπιστη πηγή. Πάντως αν όντως ισχύει κάτι τέτοιο φανταστείτε τι επανάσταση θα έρθει στην ιατρική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trobas

Νεοφερμένος

Ο trobas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
η πιο εμπιστη πηγη ειναι να γινεισ επιστημονας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Βασικά και τα άλλα άρθα του συγκεκριμένου site ήταν λίγο περιέργα μήπως είναι όλο το site ράδιο αρβίλα? Troba το εχεις δει και πουθενά αλλου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Oύτε εμένα μου φαίνεται αληθινό μια τέτοια είδηση θα είχε απασχολήσει τα δελτία ειδήσεων παγκοσμίως-νομίζω.Αν πάντως είναι αληθινό τι να πω;Η όλη διαδικασία της αφαίμαξης,αντικατάσταση του αίματος με ταριχευτικό υγρό κι επαναφορά του αίματος μου έκανε ιδιαίτερα μακάβρια :/Μεγάλο βήμα για την επιστήμη σίγουρα,ανακούφιση(όταν κι αν θα αρχίσει να χρησιμοποιείται σε ανθρώπους) κι ελπίδα για χιλιάδες.Όμως μήπως επεμβαίνουμε πολύ στη φύση;Κάποια πράγματα ακόμη κι η ανθρώπινη ζωή δεν είναι κύκλος;Μήπως παραβιάζουμε την "αλυσίδα";Και δεν μιλώ απο θρησκευτικής απόψεως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra :
Αν πάντως είναι αληθινό τι να πω;Η όλη διαδικασία της αφαίμαξης,αντικατάσταση του αίματος με ταριχευτικό υγρό κι επαναφορά του αίματος μου έκανε ιδιαίτερα μακάβρια :/Μεγάλο βήμα για την επιστήμη σίγουρα,ανακούφιση(όταν κι αν θα αρχίσει να χρησιμοποιείται σε ανθρώπους) κι ελπίδα για χιλιάδες.Όμως μήπως επεμβαίνουμε πολύ στη φύση;Κάποια πράγματα ακόμη κι η ανθρώπινη ζωή δεν είναι κύκλος;Μήπως παραβιάζουμε την "αλυσίδα";Και δεν μιλώ απο θρησκευτικής απόψεως.

Ευτυχώς οι γιατροί δεν κολώνουν να κάνουν μακάβρια πράγματα οταν πρόκειται για τις ζωές των ανθρώπων (και κάνουν πολλά).
Τώρα το κατα πόσο επεμβαίνει στην αλισίδα, δεν βλέπω τί διαφορά έχει απο ηθικής άποψης απο μεταμόσχευση, μετάγγυση αίματος, βηματοδώτες και τέτοια. Ετσι και αλλιώς η ιατρική εφαρμογή που προτείνεται είναι μικρής διάρκειας για να ξεπεραστεί ενα έκτακτο περιστατικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis :
Ευτυχώς οι γιατροί δεν κολώνουν να κάνουν μακάβρια πράγματα οταν πρόκειται για τις ζωές των ανθρώπων (και κάνουν πολλά).
Τώρα το κατα πόσο επεμβαίνει στην αλισίδα, δεν βλέπω τί διαφορά έχει απο ηθικής άποψης απο μεταμόσχευση, μετάγγυση αίματος, βηματοδώτες και τέτοια. Ετσι και αλλιώς η ιατρική εφαρμογή που προτείνεται είναι μικρής διάρκειας για να ξεπεραστεί ενα έκτακτο περιστατικό.
Δεν λέω ότι είμαι αντίθετη.Εξάλλου ποια είμαι εγώ για να κρίνω(και πόσο μάλλον να κατακρίνω)τα επιτεύγματα ανθρώπων που προσπαθούν να κρατήσουν στον κόσμο μια ζωή.Ποτέ δεν ξέρεις αν κάποια στιγμή η δική μου ή ενός δικού μου η ζωή σωθεί απο αυτό που εγώ χαραχτήρισα ως "μακάβριο".Δεν είμαι απόλυτη.Ένα προβληματισμό έθεσα.Ίσως υπερβολικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Απο το ξεκίνημα της ή ανθρωπότητα έχει κάνει τον πλανήτη ρόιδο γιατί ποτέ δεν είναι ικανοποιημένη με αυτά που έχει η πολύ απλά γιατί δεν βάζουμε κόλο κάτω και οπουδήποτε και να είμαστε θέλουμε να το κάνουμε όπως το φανταζόμαστε. Σιγά μην αφήναμε τον θάνατο να μας ορίσει την πορεία. Σίγουρα κάποια στιγμή θα ανακαλυψουν οι επιστήμονες μεθόδους παράτασης ζωής γεμίζοντας τον πλανήτη ακόμα πιό γρήγορα και καταναλώνοντας τα μειωμένα αποθέματα τροφής και νερού ακόμα πιό γρήγορα. Πάντα βέβαια στην όλη πορεία του ανθρώπινου γένους υπάρχει ένα ρητό το οποίο επιβαιβεώνετε και όταν γίνετε το φυσάμε και δεν κρυώνει : Don't Fuck with mother nature!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Εν μέρη οκ που προσπαθούν για κάτι τέτοιο αλλά απο την άλλη δεν είναι σωστό που επεμβαίνουν τόσο πολύ στην φύση γιατί δεν θα μας βγει σε καλό. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top