Ζώδια

Τί ζώδιο είστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 299)
  • Κριός

    Ψήφοι: 21 7.0%
  • Ταύρος

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Δίδυμοι

    Ψήφοι: 30 10.0%
  • Καρκίνος

    Ψήφοι: 28 9.4%
  • Λέων

    Ψήφοι: 25 8.4%
  • Παρθένος

    Ψήφοι: 22 7.4%
  • Ζυγός

    Ψήφοι: 29 9.7%
  • Σκορπιός

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Τοξότης

    Ψήφοι: 16 5.4%
  • Αιγοκερως

    Ψήφοι: 27 9.0%
  • Υδροχόος

    Ψήφοι: 33 11.0%
  • Ιχθεις

    Ψήφοι: 20 6.7%

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Έγραψα οτι εγώ είμαι Δίδυμοι και έχω γεννηθεί στις 6-8 το πρωί (ωροσκόπος καρκίνος; ) και ο καλός μου Λέων με ωροσκόπο άγνωστο...
Σχόλια; :D

Tα αγγλικά σου είναι καλά; Θέλω ημερομηνίες και χρονολογία και τόπο και ώρα πιο συγκεκριμένη για να σου ρίξω μεγάλο κατεβατό.. ή πήγαινε στο www.astro.com και κάν' το μόνη σου - βγάζει πάρα πολλά και σε μένα τουλάχιστον έπεσε μέσα, αλλά είναι όλα στα αγγλικά.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δίδυμος με Λέων: Ο Λέων θέλει πίστη και αφοσίωση Οι Δίδυμοι θέλουν ο Λέων να υποτάσσετε πράγμα αδύνατον για τον δεύτερο. Στην αρχή βέβαια του αρέσουν του Λέωντα τα παιχνίδια και η διασκέδαση που προσφέρουν οι Δίδυμοι. Οι Δίδυμοι δείχνουν ότι υποτάσσονται όμως χρησιμοποιούν την πανουργία και την διπλωματία για να υποσκελίσουν τον Λέωντα. Συμπέρασμα, ο Λέων θα φύγει πολύ γρήγορα.

αν δεν κανω λαθος αυτο ρωτησες....:worry:

Ουώχ αμάν, ένα δίκιο το χει... :worry:
Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Tα αγγλικά σου είναι καλά; Θέλω ημερομηνίες και χρονολογία και τόπο και ώρα πιο συγκεκριμένη για να σου ρίξω μεγάλο κατεβατό.. ή πήγαινε στο www.astro.com και κάν' το μόνη σου - βγάζει πάρα πολλά και σε μένα τουλάχιστον έπεσε μέσα, αλλά είναι όλα στα αγγλικά.. :)

Αχα, λοιπόν:
Εγώ:
Γεννήθηκα Μαρούσι, Παρασκευή και 13 Ιουνίου 1986 κατα τις 6-8 το πρωί (δίδυμοι)
Εκείνος:
Γεννήθηκε στο Αγρίνιο, 17 Αυγούστου 1989 ώρα άγνωστη (λέων)

Μωρ' τα αγγλικά μου καλά είναι (κάπου έχω σκονισμένο ένα proficiency) αλλά το συγκεκριμένο site πολυ΄μπερδεμένο φαίνεται σε μένα τη ντιπ άσχετη απο αστρολογία :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mikikikou

Νεοφερμένος

Η Mikikikou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
παρθενος με κριο ταιριαζει?


Εντιμότητα και επιθυμία για την απέριττη αλήθεια, είναι αρετές που και οι δυο σας κατέχετε, αν και εσείς δέχεστε την τίμια κριτική του καλύτερα απ' ότι αυτός δέχεται τη δική σας. Κάποιες πολύ βασικές διαφορές στους χαρακτήρες σας μπορούν να σας κάνουν να νιώθετε άβολα μεταξύ σας μερικές φορές. Ο σύντροφός σας ως Κριάρι είναι πιο δραστήριος και τείνει να ελίσσετε μέσα στις καταστάσεις, ενώ εσείς ανησυχείτε πολύ αν όλες οι λεπτομέρειες δεν έχουν προσεχθεί από την αρχή. Εκείνος θέλει να ενεργεί με βάση το ΤΩΡΑ, παρορμητικά και διαισθητικά, ενώ εσείς θέλετε να συλλογίζεται προσεκτικά και να μελετά λεπτομερώς το θέμα πρώτα.Εσείς είστε η περισσότερο αναλυτική από τους δύο και εκείνος ίσως να γίνετε ανυπόμονος μαζί σας πολλές φορές. Σας χαρακτηρίζει η αφοσίωση και η σεμνότητα, τείνετε να δίνετε περισσότερα, και μπορείτε να αναλάβετε το ρόλο της βοηθού ή υπηρέτριας ως προς εκείνον. Όμως χρειάζεται και οι δυο σας να κάνετε υποχωρήσεις, ώστε να συμβιβάσετε τις διαφορές που υπάρχουν μεταξύ σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
θα μου πείτε κ μένα;;

έχω γεννηθεί 10-03-84 σαββατο, 9,30 το βράδυ. ποιος είναι ο ωροσκόπος μου κ κατά πόσο ταιριάζω με ποια ζώδια; προσωπικά ενδιαφέρομαι να μάθω για τον ταυρο...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mikikikou

Νεοφερμένος

Η Mikikikou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Για πες και σε μένα, αν και δεν πιστευω σε ζώδια, έχει ενδιαφέρον!! :D

Εγώ είμαι δίδυμοι με ωροσκόπο καρκίνο νομίζω (κάπου 6-8 το πρωί γεννήθηκα) και ο σύντροφος μου Λέων με ωροσκόπο άγνωστο. Τι έχεις να σχολιάσεις; :)


Έχετε κι οι δυο, μια αρκετά παιδική και παιχνιδιάρικη πλευρά που φανερώνεται, όταν είστε μαζί. Αγαπάτε κι οι δύο τις διακυμάνσεις της ζωής και βρίσκετε ο ένας τον άλλον ευχάριστο και ενδιαφέροντα. Εσύ ως Δίδυμος, είσαι περισσότερο διανοητική απ' ότι εκείνος, ωστόσο κι αυτός έχει ανάγκη από ποικιλία ανθρώπων, δραστηριοτήτων και ενδιαφερόντων για να είναι ευτυχισμένος, όπως άλλωστε κι εσύ.Ο σύντροφος Λέων πρέπει να ξέρεις, πως θα θελήσει να είναι το ΠΙΟ σημαντικό πρόσωπο στη ζωή σου, και ίσως να μην εκτιμά όλα τα υπόλοιπα ενδιαφέροντα και σχέσεις σου. Μπορείς να απολαμβάνεις μαζί του μια άνετα κοινωνικά ζωή, αν και κατά διαστήματα με το δυναμισμό και την αλαζονεία του, μπορεί να νιώσεις πως επισκιάζει την προσωπικότητά σου. Ο σύντροφός σου δημιουργεί σχέσεις και τις διατηρεί καλύτερα απ' ότι εσύ, επειδή είναι περισσότερο δραστήριο άτομο. Μόλις όμως βρει κάτι καλό, αμέσως κολλάει μαζί. Εκείνος δεν καταλαβαίνει εντελώς την επιθυμία τη δικιά σου για καινοτομίες. Επίσης, είναι πολύ υπερήφανος κι έχει ένα ευαίσθητο εγώ, που θα πρέπει να προσέχεις συνεχώς για να μη το θίξεις. Άλλες φορές πάλι μπορεί να σε κοροϊδεύει συνεχώς και να μην σε παίρνει αρκετά στα σοβαρά. Όλα αυτά μπορεί να σας φέρουν σε κάποιες προστριβές, γενικότερα όμως, μπορείτε να έχετε μια αρκετά καλή και αρμονική σχέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Έχετε κι οι δυο, μια αρκετά παιδική και παιχνιδιάρικη πλευρά που φανερώνεται, όταν είστε μαζί. Αγαπάτε κι οι δύο τις διακυμάνσεις της ζωής και βρίσκετε ο ένας τον άλλον ευχάριστο και ενδιαφέροντα. Εσύ ως Δίδυμος, είσαι περισσότερο διανοητική απ' ότι εκείνος, ωστόσο κι αυτός έχει ανάγκη από ποικιλία ανθρώπων, δραστηριοτήτων και ενδιαφερόντων για να είναι ευτυχισμένος, όπως άλλωστε κι εσύ.Ο σύντροφος Λέων πρέπει να ξέρεις, πως θα θελήσει να είναι το ΠΙΟ σημαντικό πρόσωπο στη ζωή σου, και ίσως να μην εκτιμά όλα τα υπόλοιπα ενδιαφέροντα και σχέσεις σου. Μπορείς να απολαμβάνεις μαζί του μια άνετα κοινωνικά ζωή, αν και κατά διαστήματα με το δυναμισμό και την αλαζονεία του, μπορεί να νιώσεις πως επισκιάζει την προσωπικότητά σου. Ο σύντροφός σου δημιουργεί σχέσεις και τις διατηρεί καλύτερα απ' ότι εσύ, επειδή είναι περισσότερο δραστήριο άτομο. Μόλις όμως βρει κάτι καλό, αμέσως κολλάει μαζί. Εκείνος δεν καταλαβαίνει εντελώς την επιθυμία τη δικιά σου για καινοτομίες. Επίσης, είναι πολύ υπερήφανος κι έχει ένα ευαίσθητο εγώ, που θα πρέπει να προσέχεις συνεχώς για να μη το θίξεις. Άλλες φορές πάλι μπορεί να σε κοροϊδεύει συνεχώς και να μην σε παίρνει αρκετά στα σοβαρά. Όλα αυτά μπορεί να σας φέρουν σε κάποιες προστριβές, γενικότερα όμως, μπορείτε να έχετε μια αρκετά καλή και αρμονική σχέση.

Χμ για να είμαι ειλικρινής ζήτημα να έπεσε μέσα ένα 10-20%...
Πάντως ευχαριστώ πάρα πολύ για το χρόνο που αφιέρωσες να το γράψεις όλο αυτό! :bigarmhug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
θα μου πείτε κ μένα;;

έχω γεννηθεί 10-03-84 σαββατο, 9,30 το βράδυ. ποιος είναι ο ωροσκόπος μου κ κατά πόσο ταιριάζω με ποια ζώδια; προσωπικά ενδιαφέρομαι να μάθω για τον ταυρο...:D


Ζυγο εχεις!;)

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Ιχθυς με Ταύρο: Ο Ταυρός ξελογιάζετε από τον Υχθύ αλλά τον θεωρεί ελαφρόμυαλο και απρόβλεπτο. Ο Ιχθύς πάλι τον θεωρεί ρουτινιάρη. Η αστάθεια του Ιχθύ εκνευρίζει τον Ταύρο που είναι σταθερός. Για να διατηρηθεί αυτή η σζέση πρέπει κάποιος πάντα να υποχωρεί.Συμπέρασμα μάλλον η σχέση αυτή είναι μια ουτοπία.[/FONT]​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αχα, λοιπόν:
Εγώ:
Γεννήθηκα Μαρούσι, Παρασκευή και 13 Ιουνίου 1986 κατα τις 6-8 το πρωί (δίδυμοι)
Εκείνος:
Γεννήθηκε στο Αγρίνιο, 17 Αυγούστου 1989 ώρα άγνωστη (λέων)

Μωρ' τα αγγλικά μου καλά είναι (κάπου έχω σκονισμένο ένα proficiency) αλλά το συγκεκριμένο site πολυ΄μπερδεμένο φαίνεται σε μένα τη ντιπ άσχετη απο αστρολογία :redface:

Mισέλ λίγο πιο συγκεκριμένη ώρα γέννησής σου παίζει; :confused:

Νεράϊδα, από που παίρνεις τα κειμενάκια για την συμβατότητα των ζωδίων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mikikikou

Νεοφερμένος

Η Mikikikou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Κι εγώ θέλω συναστρία:jumpy:
Εγώ είμαι Σκορπιός με ωροσκόπο νομίζω Καρκίνο (γεννήθηκα 8 Νοεμβρίου 1982 21:40 στην Αθήνα)
Ο καλός μου Κριός (10 Απριλίου 1976, δεν ξέρω ώρα)


Πράγματι ο Ωροσκόπος σου είναι ΚΑρκίνος.

Είστε και οι δυο άτομα γεμάτα θέληση και πάθος, με μια ισχυρή επιθυμία να ζήσετε έντονα και δυνατά, και αγαπάτε ιδιαίτερα αυτό το χαρακτηριστικό ο ένας στον άλλον.Υπάρχει πολλή φλόγα μέσα στην σχέση σας και είναι πολύ πιθανό, να μάχεστε άγρια ορισμένες φορές και να τραβάτε και οι δυο την κατάσταση στα άκρα. Εκείνος ως Κριός ωστόσο, μπορεί να απελευθερώσει θυμό και συγκινήσεις και αμέσως μετά αρκετά εύκολα να ξεχάσει, ενώ εσύ ως Σκορπιός τρέφεις την μνησικακία και μπορεί να ξύνεις τις πληγές που αθελά του ανοίγει. Εσύ απαιτείς από εκείνον ειλικρίνεια, πίστη και σοβαρότητα και μπορείς να προσφέρεις με τη σειρά σου, όλη την πίστη και το πάθος σου. Η βασική διαφορά σας, που συχνά σας φέρνει σε σύγκρουση είναι, πως εσένα σε χαρακτηρίζει η δυνατή θέληση και η αφοσίωση και συχνά χρειάζεται να νιώθεις έντονα δεμένη συναισθηματικά, ενώ εκείνος από την άλλη, δεν νιώθει την ίδια επιτακτική ανάγκη για στενή δέσμευση και ίσως να καταπιεστεί από τον ασφυκτικό κλοιό γύρω του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Mισέλ λίγο πιο συγκεκριμένη ώρα γέννησής σου παίζει; :confused:

Ρώτησα τώρα τη μαμά μου :D
8 παρα τέταρτο (7:45) το πρωί :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mikikikou

Νεοφερμένος

Η Mikikikou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Eγώ είμαι αιγόκερος με ωροσκόπο λέων.
Τι λέει?:)


Ωροσκόπος ΛΕΩΝ
Ο Λέων στην ανατολή σας δίνει ένα ενεργητικό σώμα, νευρικό και μεγαλόπρεπο. Είστε άτομο φλογερό και επιβλητικό. Φαίνεστε ευγενικοί, φιλόδοξοι και δημιουργικοί. Είστε γενναιόδωροι, μεγαλόψυχοι και ειλικρινείς. Έχετε ψυχαγωγικές ικανότητες και αγάπη στα παιδιά. Σας έλκουν πολύ ο έρωτας και τα τυχερά παιχνίδια. Συχνά γίνεστε ευέξαπτοι και υπερβολικοί, ενώ αντιπαθείτε ή συμπαθείτε έντονα. Σας έλκουν οι μεγάλες ιδέες και βάζετε μεγάλους στόχους στην ζωή σας. Αγαπάτε την αρχηγία και είστε καλός στην οργάνωση. Η πολυτέλεια, η καλοπέραση και οι διασκεδάσεις είναι πολύ σημαντικά για σας.

Ζώδιο Αιγόκερος
Ο Αιγόκερως είναι ο ορθολογιστής του ζωδιακού κύκλου. Γνωρίζει τι θα πει " παν μέτρο άριστον " και θα το τηρήσει. Είναι ο τύπος που πολύ δύσκολα θα τον παρασύρουν τα πάθη της ζωής. Ο σοβαρός και ώριμος χαρακτήρας του καταλαβαίνει, ότι οι επιδείξεις ισχύος και προβολής δεν ανήκουν στην ανθρώπινη φύση. Η εμπειρία του είναι μεγάλη όπως των γερόντων. Αν και ξέρει πως θα χρησιμοποιήσει τα πάντα γύρω του, για να πετύχει τους στόχους του, νιώθει μέσα του την ματαιότητα της ύλης και μελαγχολεί. Οι τέχνες,(μουσική, ζωγραφική, ποίηση),η θρησκεία, θα γίνουν ο δρόμος για τις υπαρξιακές του αναζητήσεις. Η οικογένεια και οι παραδόσεις είναι πολύ σημαντικοί παράγοντες στην ζωή του. Οι αρχές και οι νόμοι για τον Αιγόκερω δημιουργήθηκαν για την τάξη, την ισορροπία και για την υπεράσπιση των αδυνάτων και είναι κάτι που ξέρει να σέβεται από πολύ μικρός. Κάτω από τον σοβαρό του ύφος κρύβει μια αρκετά ευαίσθητη ψυχή, που θα συγκινηθεί στο άκουσμα μιας θλιβερής ιστορίας και θα βοηθήσει όσο μπορεί. Η πειθαρχία, η τάξη και η οικονομία είναι έμφυτα στοιχεία στον Κρόνιο χαρακτήρα του. Πολλές φορές γίνεται υπερβολικά πεισματάρης στις αποφάσεις και τις ιδέες του και είναι πολύ δύσκολο έως ακατόρθωτο να του τις αλλάξεις. Αν το αγαπημένο σας πρόσωπο είναι Αιγόκερως, η οικογένεια και οι ρίζες σας θα εξεταστούν προσεκτικά, για να αποφασίσει να ενώσει την ζωή του μαζί σας. Θα τηρεί τα καθήκοντα και τις υποχρεώσεις του στο γάμο και θα απαιτεί σοβαρότητα από σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mikikikou

Νεοφερμένος

Η Mikikikou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Οκ για παμε.

Γεννηθεισα την 5η Αυγουστου του 1982 εν Αθηναις, ωρα 3.30 μεσημβρινη (κοινως 15.30)

Για πε!

Έχεις Τοξότη Ωροσκόπο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ρώτησα τώρα τη μαμά μου :D
8 παρα τέταρτο (7:45) το πρωί :)

Έχεις ωροσκόπο Καρκίνο. Πάρε κάτι πρώτα γενικά που έβγαλα για σένα! (ελπίζω να προλάβω και τον συνδυασμό, περιμένω το μωρό μου όπου να 'ναι)

Ascendant in Cancer For you, probably the most important aspects of a relationship are integrity and security. You will persevere through many trials in order to make an affair work out, as long as you feel that your partner is equally committed. If there is any problem with this position, it is oversensitivity, a tendency to take remarks made in jest too seriously. This position makes you a very faithful lover, but in the liberal climate of today, an incident of unfaithfulness will be very traumatic for you. You should avoid being overly possessive in the physical sense; faithfulness belongs more to the heart than to the body. Sun in Gemini You have the potential for a broad variety of sexual experiences. This does not mean that you require a number of lovers to achieve happiness. It would be wise to choose a partner who enjoys experimentation or is willing to learn and to try whatever you dream up. For you, sex is recreation more than a personal statement, and you need a partner with an equally lighthearted approach who will become involved with you in other ways as well. It is unusually important to you that your lover be your friend, because sex alone is simply not enough. Your most fulfilling moments come when you are deeply in touch with your lover, and this does not happen in the bedroom alone. Sun in the Twelfth House You have a strong sense of privacy and individuality. You disclose your inner feelings only in the most intimate circumstances and only to those whom you feel are your closest friends. Such openness is, in fact, the highest honor and token of love that you can bestow upon a friend or lover. Because of your natural reticence, you don't actively seek new relationships, but rather tend to wait for others to seek you out. Others may see your personal life as quite mysterious, attracting speculation about behind- closed-doors affairs. They will seldom be able to assess your private life accurately, but the very mystery will make you seem more attractive and desirable. Moon in Leo You are very open and mellow toward your lover, and you are a very enthusiastic and outgoing love partner. Your partner should enjoy social gatherings, because you feel unfulfilled if you are alone for a long time. Generally you are an optimist, which helps the physical side of a relationship. Physically and emotionally, you enjoy the presence and love of many different people, but you will probably lock your truly heartfelt loyalty and love to one person only. Moon in the Second House Good physical health and financial well-being are necessary to your emotional security, and you are not likely to be happy in a money-starved love affair, no matter how romantic. You may demand expensive presents or love tokens from a partner to assuage problems between you. Although it is perfectly legitimate to treasure gifts of love for their emotional value, this can be dangerous, because you are dodging problems whose roots lie elsewhere. Your basic desire for honesty and integrity in a relationship should lead you around this obstacle, for you are guided by a strong set of fundamental values. Venus in Cancer Your appetite for love is very strong, but you do not usually satisfy it in a regular, even way. Rather, it builds up for a long period of time and when it does find release, it is often quite explosive. For you, love at its best is an all-encompassing experience in which you completely possess and dissolve into your lover in such a way that the barriers between your personalities are washed away. True devotion must rest on mutual strength and trust between equals, so you should avoid the sometimes natural desire to totally own or be owned by your lover. Venus in the First House This position lends a good deal of social charm and grace as well as physical attractiveness. You are naturally responsive to other people's needs, and many will look to you for sympathy and understanding. Don't let anyone mistake your empathy and diplomacy for weakness, or people will try to manipulate you and take advantage of your willingness to listen. Anyone with such a great natural advantage should use it to seduce and enfold a desired lover rather than take him by storm. Mars in Capricorn You can be a very astute lover when you are in tune with your partner. But that can't always happen, and you must learn to adapt to other styles of loving at times in order to truly please your lover. You tend to be sexually faithful to your lover because you don't want to keep changing your style for various partners. You will be much happier if you develop and refine one love relationship to the point of true artistry rather than diffuse your energies without real accomplishment. You probably prefer having fairly specific boundaries of sexual expression rather than an emotional or physical free-for-all. Mars in the Seventh House You may gravitate toward rather intense, strenuous relationships in which both you and your partner emit and demand a great deal of energy. You should be particularly careful that your respective roles within the relationship are clear, to avoid disputes over what territory is whose. However, you are best off with a regular partner who is around much of the time, for you derive a great deal of your energy and drive from your partner, if only through inspiration.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ρώτησα τώρα τη μαμά μου :D
8 παρα τέταρτο (7:45) το πρωί :)



Ωροσκόπος
Καρκίνος
Ο Καρκίνος στην ανατολή σας δίνει ένα σώμα ευαίσθητο, που επηρεάζετε εύκολα από άμεσα από το περιβάλλον του. Φαίνεστε άτομο ήρεμο, μοναχικό και κλειστό. Είστε πολύ ευαίσθητοι εύθικτοι και διαισθητικοί . Το παρελθόν παίζει πολύ σημαντικό ρόλο στη ζωή σας. Είστε επίμονοι, προσκολλημένοι στην οικογένεια σας και ειδικά στη μαμά σας. Γίνεστε επιτυχημένοι στις επιχειρήσεις, είστε εργατικοί και με ανεπτυγμένη την αίσθηση της οικονομίας. Τα ακίνητα, το δικό σας σπίτι, είναι για σας σημαντική σιγουριά, γι' αυτό φροντίζεται να τα αποκτήσετε οπωσδήποτε στην πορεία της ζωής σας. Δείχνετε μετρημένη και ασφαλής προσωπικότητα αλλά αρκετά δύσπιστοι και απαιτητικοί. Γίνεστε παράξενοι και παραπονιάρηδες όταν το περιβάλλον σας δημιουργεί ανασφάλεια. Έχετε ανεπτυγμένη την αίσθηση του χιούμορ και σας αρέσει να παίζετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πρέπει να μου πεις μια ώρα περίπου και για εκείνον.. δεν μ' αφήνει αλλιώς να κάνω τπτ.. :(

Ρώτα τον και πες μου μέχρι αύριο για να σου πω. Πρέπει αν φύγω τώρα, καλό σας μεσημέρι! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
Ζυγο εχεις!;)


[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Ιχθυς με Ταύρο: Ο Ταυρός ξελογιάζετε από τον Υχθύ αλλά τον θεωρεί ελαφρόμυαλο και απρόβλεπτο. Ο Ιχθύς πάλι τον θεωρεί ρουτινιάρη. Η αστάθεια του Ιχθύ εκνευρίζει τον Ταύρο που είναι σταθερός. Για να διατηρηθεί αυτή η σζέση πρέπει κάποιος πάντα να υποχωρεί.Συμπέρασμα μάλλον η σχέση αυτή είναι μια ουτοπία.[/FONT]​

thank you baby!:D

το ότι έχω ωροσκόπο ζυγό κάνει κάποια διαφορά;
μπορώ να ξέρω κάτι πιο συγκεκριμένο για ταυρο+ιχθυς αν δώσω την ημερομηνία του δικού μου;

9-05-84
δεν ξέρω ώρα, μπορώ να ρωτήσω...

(είναι που δεν ασχολούμαι)!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mikikikou

Νεοφερμένος

Η Mikikikou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Θενκς!! Κανενα σχολιο απο τους ειδικους;

Οταν ο αλλος ειναι Ιχθυς με ωροσκοπο Λεων; (τι ρωταω τωρα το τελειωμενο, αν μ'ενδιεφερε ας μην χωριζα. Πεντε χρονια τον εφαγα στη μαπα, τα ζωδια θα μου πουν αν ταιριαζω;;; )


Μπορεί οι διαφορές σας να είναι πολλές οι ιδιοσυγκρασίες σας όμως μπορούν να χωρέσουν η μία την άλλη. Σ’ εκείνον λείπει η φυσική εγωκεντρικότητα, η ματαιοδοξία, καθώς και η ανάγκη να αισθάνεται σημαντικός και μοναδικός. Ως σύντροφος ο Ιχθύς, ακολουθεί μια παθητική γραμμή και τείνει να αποσύρεται, αποφεύγοντας τις έντονα ανταγωνιστικές καταστάσεις που απαιτούν αποφασιστικότητα κι επιθετικότητα. Η προσωπική αναγνώριση δεν είναι και τόσο σημαντική γι αυτόν, όσο είναι για εσένα. Εσύ, επιζητάς να σε βλέπουν, να σε εκτιμούν, να γίνεσαι το επίκεντρο της προσοχής και τείνεις να έχεις πολύ μεγάλη ιδέα για τον εαυτό σου, χαρακτηριστικά που εκείνον δεν τον πειράζουν. Εκείνος είναι ιδιαίτερα ευγενικός, δεκτικός και πολύ ευαίσθητος στους συναισθηματικούς τόνους της σχέσης, χαρακτηριστικά που
εκτιμάς ιδιαίτερα και σου πάνε πολύ. Μπορεί και εναρμονίζεστε με τα ανέκφραστα συναισθήματα και τις ανάγκες που μπορεί να έχετε, ενώ εσύ είσαιλίγο αδέξια σε σχέση με τέτοιου είδους πράγματα. Αν θέλεις ή χρειάζεσαι κάτι από εκείνον, δεν μένει παρά να του το πείς καθαρά και εκείνος είναι πρόθυμος να σου δώσει ότι μπορεί.Πρέπει να ξέρεις όμως πως μερικά από τα κύρια χαρακτηριστικά του είναι η ρευστότητα, η ασάφεια, η ευαισθησία και η λεπτή αντίληψη που έχει, τα οποία μπορούν να σε σαγηνέψουν αλλά πολλές φορές και να σε εμποδίσουν. Κι αυτό γιατί εσύλειτουργείς κάπως διαφορετικά, αφού είσαι ένα άτομο πολύ περισσότερο ειλικρινές και πολύ λιγότερο πολύπλοκο. Μπορείτε όμως εύκολα να κυριαρχήσεις σ’ αυτή τη σχέση, γεγονός που θα σου αρέσει πολύ. Αν τον άντρα Ιχθύ τον ενδιαφέρει πολύ αυτή η σχέση, μπορεί να φέρει την
ισορροπία, με την υποχώρηση από μέρους του όταν εσύ φουντώνεις και δεν θα τον πειράζει καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
kajira απίστευτο! Σε ελάχιστα πράγματα μόνο δεν έπεσε μέσα!! :blink:

Neraida χμμμ σε ορισμένα έπεσε μέσα, σε άλλα τελείως εκτός...

Σας ευχαριστώ πολύ και τις δύο! :bigarmhug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
thank you baby!:D

το ότι έχω ωροσκόπο ζυγό κάνει κάποια διαφορά;
μπορώ να ξέρω κάτι πιο συγκεκριμένο για ταυρο+ιχθυς αν δώσω την ημερομηνία του δικού μου;

9-05-84
δεν ξέρω ώρα, μπορώ να ρωτήσω...

(είναι που δεν ασχολούμαι)!:P

κοιτα...εσυ που καθολου δεν ασχολεισαι...:P .....Ο ωροσκόπος δείχνει την εξωτερική εμφάνιση, το πως φαινόμαστε στους άλλους, την εντύπωση που δίνουμε στο περιβάλλον μας . Είναι ο εαυτός που θέλουμε να προβάλλουμε, να μοιάσουμε ή να γίνουμε. Λεγεται οτι αρχιζει να μας επηρεαζει περισσοτερο κοντα στα 30.....

Ο Ζυγός στην ανατολή σας δίνει ένα σώμα καλοφτιαγμένο, όμορφο και αρμονικό. Φαίνεστε άτομο ευγενικό, συμπαθητικό και λεπτό. Δείχνετε ευαίσθητοι, συνεργάσιμοι, με ανεπτυγμένη την αίσθηση του ωραίου, του κομψού και της αρμονίας. Είστε άτομο διακριτικό και δίκαιο. Νιώθετε ολοκληρωμένος όταν έχετε παρέα, είτε στην δουλειά είτε στον έρωτα και η μοναξιά είναι ο χειρότερος εχθρός σας. Η πολυτέλεια και τα όμορφα πράγματα είναι άμεσα συνδεδεμένα με την φύση σας. Η χειρότερη κατάσταση για σας είναι όταν πρέπει να πάρετε αποφάσεις. Ρυθμίστε την τάση σας να σπαταλάτε χρήματα αγοράζοντας περιττά πράγματα και κάνοντας πολλά δώρα.

Βασικα, ειναι ενας συνδιασμος ζωδιου και ωροσκοπου δικου σου με το ζωδιο και το ωροσκοπιο του αλλου....:) .....αλλα να σε βοηθησω σε αυτο δεν μπορω...που να κανω αναλυση τωρα!..ακομα δεν εχω δηλωσει αστρολογος;) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top