Χαρτί υγείας και ανούσιος πουριτανισμός

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγω μια φορα παντα φατσα φορα το πηγαινοφερνω και δεν εχω ακουσει ποτε κανεναν να το κρυβει επιτηδες :D (Αν και οταν παιρνω τη συσκευασια με τα 2 ρολα, σχωρατε με αλλα τα βαζω σε σακουλες, με βολευει περισσοτερο απ'το να τα επιδεικνυω :P)

To αυτό. Σιγά μη σκάσω για τα χαρτια! :D

Εμένα με κοίταζε η ταμίας του σουπερμάρκετ περίεργα επειδή είχα πάει να αγοράσω προφυλακτικά. Συγνώμη κιόλας ρε κοπελιά αλλά δεν είμαι ακόμα έτοιμη να γίνω μάνα.

:hehe: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Βρε δεν εννοώ να τα κρατάς στο χέρι επειδή έτσι σου κάπνισε! Η συσκευασία που λέω είναι πολύ μεγάλη για να χωρέσει σε σακούλα (η μισή κρέμεται απέξω) και έχει δικό της χερούλι οπότε μπορεί να μεταφερθεί πολύ πιο άνετα εκτός σακούλας!

Ναι ρε συ, το κατάλαβα.:D Αλλά μου ήρθαν αυτές οι εικόνες στο μυαλό και γι'αυτό το έγραψα. Άλλωστε μην ξεχνάς τα απορρυπαντικά γίγας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
στο θεμα μας, κυριολεκτικα "χεστηκα" τι θα πει ο καθενας αμα με δει να κουβαλαω χαρτι υγειας, σε οποιαδηποτε συσκευασια, αυτοι δηλαδη δεν;;;;;;
Εντάξει αυτές ήταν νοοτροπίες παλαιότερων γενεών και ιδιαίτερα στην ελληνική επαρχία.
Πλέον δεν νομίζω να υπάρχουν τέτοια θέματα ή και να υπάρχουν είναι μεμονωμένες περιπτώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Τι να πω κι εμενα πρωτη φορα(και τελευταια) μου χε τυχει, κι η αληθεια ειναι οτι εμεινα λιγο λαλακας με την αντιδραση αλλα δεν εκατσα να το αναλυσω..Αν γινοταν τωρα θα χαιρομουν να εχω μια συζητηση μαζι του :P
Καλα με τα προφυλακτικα αλλο, πλεον δεν κολλαω καθολου να παω στο ταμειο και μονο με προφυλακτικα χωρις να χω παρει τιποτα αλλο, καποια στιγμη θα το συνηθισουν οτι δεν κανει οοοοοολος ο κοσμος ελευθερα σεκς, που θα παει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ψιλοασχετο, θυμηθηκα μια φαση πριν χροοοοονια που ειχα παει σουπερ μαρκετ να παρω σερβιετες κι ο τυπας στο ταμειο ειχε σκασει στα γελια με το που τις ειδε :confused: Σας εχει τυχει κανας τετοιος γελοιος;

Ναι...οταν ειχα παει να παρω για την μητερα μου νομιζω ή για την κοπελα μου...:D
Με το που με ειδε αρχιζε και χασκογελουσε και πριν προλαβω να πω κατι γιατι τα ψιλοπηρα, πεταχτηκε μια γιαγια απο πισω και του κανει
"Τιιιιιιι γελας νεαρε;Εσενα στο σπιτι σου ακομα μ...πανα χρησιμοποιειτε;;;;"
Μιλαμε εμεινα κοκκαλο και μολις γυρισα και κοιταξα την γιαγια μου εκλεισε το ματι και μου λεει "Μα δεν ντρεπονται λιγο?"
Για ολα τα λεφτα η γιαγιa μιλαμε!!!!!!!!:P
RESPECT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:clapup: :clapup: :clapup: :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ψιλοασχετο, θυμηθηκα μια φαση πριν χροοοοονια που ειχα παει σουπερ μαρκετ να παρω σερβιετες κι ο τυπας στο ταμειο ειχε σκασει στα γελια με το που τις ειδε :confused: Σας εχει τυχει κανας τετοιος γελοιος;


Έπρεπε να του πεις κι εσύ ότι δεν είναι για σένα αλλά για τον φίλο σου που έχει αιμορροΐδες :P ε μαααααααα

Γενικά δεν έχω τέτοιο κόλλημα.... με βολεύουν καλύτερα απ το δικό τους χερούλι γιατί παίρνω πάντα την μεγάλη οικογενειακή συσκευασία (12κάδα)
Δλδ... όσοι τα δουν, για πρώτη φορά τα βλέπουν? αυτοί με φτέρες και φύλλα κληματαριάς σκουπίζονται? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
ΧΑχα σουπερ γιαγιαδες για παντα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ναι...οταν ειχα παει να παρω για την μητερα μου νομιζω ή για την κοπελα μου...:D
Με το που με ειδε αρχιζε και χασκογελουσε και πριν προλαβω να πω κατι γιατι τα ψιλοπηρα, πεταχτηκε μια γιαγια απο πισω και του κανει
"Τιιιιιιι γελας νεαρε;Εσενα στο σπιτι σου ακομα μ...πανα χρησιμοποιειτε;;;;"
Μιλαμε εμεινα κοκκαλο και μολις γυρισα και κοιταξα την γιαγια μου εκλεισε το ματι και μου λεει "Μα δεν ντρεπονται λιγο?"
Για ολα τα λεφτα η γιαγιa μιλαμε!!!!!!!!:P
RESPECT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:clapup: :clapup: :clapup: :D

Έπρεπε να του πεις κι εσύ ότι δεν είναι για σένα αλλά για τον φίλο σου που έχει αιμορροΐδες :P ε μαααααααα

Γενικά δεν έχω τέτοιο κόλλημα.... με βολεύουν καλύτερα απ το δικό τους χερούλι γιατί παίρνω πάντα την μεγάλη οικογενειακή συσκευασία (12κάδα)
Δλδ... όσοι τα δουν, για πρώτη φορά τα βλέπουν? αυτοί με φτέρες και φύλλα κληματαριάς σκουπίζονται? :P

Αχαχαχαχαχχαα ultimate respect και στα 2!!! :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :lol: :laugh: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,499 μηνύματα.

Μάριλυ

Δραστήριο μέλος

Η Μάριλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Α σισισισισισισισι! Ολα τα λεφτα η γιαγια ομως????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πράγματι αυτό που λέει η μισέλ έχει νόημα, πράγματι τα χαρτιά υγείας τα θεορούν ντροπή η μάνα μου πάντα έλεγε κρύφτα παιδάκι μου τι θα πεί ο κόσμος και πάντα της έλεγά έλλα ρε μαμα γιατί να καταστρέφω το περιβάλον με κατανάλοση πλαστικού; έπερνα την φάπα μου για τις βλακείες που έλεγα το έβαζε σε τσάντα και φέβγαμε.

Τώρα πάνω στο μηχανάκι την 12δα και χύμα, ο άντρας μου πάνω στην πάπια κρεμάει το χερουλάκι πάνω στο τιμόνι και πάει, μόνο στην προιπόθεση ότι έχω 5 μικρά πράγματα και χοράει και αυτό θα το βάλω μέσα, δεν είναι θέμα για μένα το να κυκλοφωρώ με το χαρτί όσο η οικονομία στις πλαστικές τσάντες που όλοι μπορούμε να τος μιώσουμε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Εγω τα χαρτια υγειηνης τα παιρνω παντα απο ενα μινιμαρκετ με απορριπαντικα και εχουν και κατι τεραστιες σακουλες εκει, οποτε καταλαβαινετε! χιχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Circadian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 325 μηνύματα.
Πλάκα είχε αυτη η συζήτηση, με τη γιαγιά δε, ξεράθηκα στο γέλιο!

Εγώ πάλι είμαι απ'αυτούς που πάνε στο περίπτερο με τις πυτζάμες και το μαλλί κάγκελο. Γι αυτό βέβαια φταίει που είμαι και πρεζόνι με την νικοτίνη.

Νομίζω πάντως ότι μετά την εκπομπή της Τατιάνας όπου κατά τη διάρκεια συζήτησης περί διατροφής εμφανίστηκε πίνακας με γραφική αναπαράσταση περιττωμάτων σε ποικίλα σχήματα, και μετά το αφιέρωμα του συζύγου της στα χαρτιά υγείας, η ελληνική κοινωνία θα αντιμετωπίσει πιο ώριμα το θέμα της συσκευασίας των 12 ρολών :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Ίσως είναι οι συνειρμοί που γίνονται βλέποντας το χαρτί υγείας και υπάρχει αυτό το "κόμπλεξ".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Τ
Πήρα που λέτε μια συσκευασία χαρτιά υγείας με 12 ρολά μέσα όπως πάντα. Όπως γνωριζετε, οι σακούλες του σούπερ μάρκετ δεν επαρκούν για να το βάλεις μέσα και μάλλον γι'αυτό όλα έχουν χερούλι για να τα κουβαλάς απο εκεί.
Ωστόσο απο μικρή με έμαθαν οι γονείς μου οτι δεν είναι "σωστό" να κουβαλάς το χαρτί υγείας έτσι φάτσα φόρα
Μήπως η προκατάληψη αφορά μόνο την συσκευασία με τα 12; Ή τα 24; Ή τα 48 ρολά; Με την έννοια πως ο κόσμος θα σχολιάσει πως σε αυτό το σπίτι άλλο δεν κάνουν από το να τρώνε και να χέ- ;
Γιατί εδώ που τα λέμε, το χαρτί υγείας ένα κάρο άλλες χρήσεις έχει (να καθαρίζουμε τον καθρέφτη του μπάνιου από τους υδρατμούς μετά το ντουσ κι ας αφήνει το χνουδάκι μετά για το οποίο πέφτει κυνήγι, ή τις πιτσιλιές οδοντόκρεμας από την οδοντόβουρτσα στο έπιπλο μπάνιου επίσης, ή τους χυμένες καφέδες από κάτω) και μόνο για εκεί που προορίζεται δεν το χρησιμοποιούμε (όποιος έχει γνωστό εργαζόμενο σε χαρτοβιομηχανία και ξέρει από τι χαρτοπολτό κατασκευάζεται το χαρτί υγείας, θα καταλάβει γιατί δεν κάνει ούτε την μύτη μας να φυσάμε). Στο δε τόιλετ μπαρ υπάρχει για τους ξένους μόνο.

Ναι...οταν ειχα παει να παρω για την μητερα μου νομιζω ή για την κοπελα μου...:D
Με το που με ειδε αρχιζε και χασκογελουσε και πριν προλαβω να πω κατι γιατι τα ψιλοπηρα, πεταχτηκε μια γιαγια απο πισω και του κανει
"Τιιιιιιι γελας νεαρε;Εσενα στο σπιτι σου ακομα μ...πανα χρησιμοποιειτε;;;;"
Μιλαμε εμεινα κοκκαλο και μολις γυρισα και κοιταξα την γιαγια μου εκλεισε το ματι και μου λεει "Μα δεν ντρεπονται λιγο?"
Για ολα τα λεφτα η γιαγιa μιλαμε!!!!!!!!:P
RESPECT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:clapup: :clapup: :clapup: :D
και δεν έφαγε μπαν και διαγραφή η γιαγιά;;;; :loltooth::loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Μού αλλάζεις όλη την κοσμοθεωρία τώρα. Με τί φτιάχνεται το χαρτί υγείας. Κι αν όχι αυτό.... τί; Οεο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Μού αλλάζεις όλη την κοσμοθεωρία τώρα. Με τί φτιάχνεται το χαρτί υγείας. Κι αν όχι αυτό.... τί; Οεο;

από ανακυκλωμένο χαρτί αδιευκρίνιστης προέλευσης ίσως; Που μετά υφίσταται λεύκανση για το θεαθήναι; Και το μεταφέρουν και αποθηκεύουν χύμα σε κάτι τεράστια ρολά στο τσιμέντο του πάρκιν που πατάνε άνθρωποι και αυτοκίνητα χύμα ασυσκεύαστο; Και μιλάμε για κυριλέ χαρτοβιομηχανία, όχι από τις εγχώριες βορειοελλαδίτικες. Αλλ' οκ μωρέ, ίσως γίνομαι υπερβολικός, στην τελική αιώνες ολόκληρους που σκουπιζόντουσαν περιστομιακά με πλατανόφυλλα και πέτρες ποταμίσιες στρογγυλεμένες, έπαθαν τίποτε;
Με το 2ο ερώτημα, είστε σίγουρη πως με θέλετε αναλυτικό; :loltooth::loltooth::loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
από ανακυκλωμένο χαρτί αδιευκρίνιστης προέλευσης ίσως; Που μετά υφίσταται λεύκανση για το θεαθήναι; Και το μεταφέρουν και αποθηκεύουν χύμα σε κάτι τεράστια ρολά στο τσιμέντο του πάρκιν που πατάνε άνθρωποι και αυτοκίνητα χύμα ασυσκεύαστο; Και μιλάμε για κυριλέ χαρτοβιομηχανία, όχι από τις εγχώριες βορειοελλαδίτικες. Αλλ' οκ μωρέ, ίσως γίνομαι υπερβολικός, στην τελική αιώνες ολόκληρους που σκουπιζόντουσαν περιστομιακά με πλατανόφυλλα και πέτρες ποταμίσιες στρογγυλεμένες, έπαθαν τίποτε;
Με το 2ο ερώτημα, είστε σίγουρη πως με θέλετε αναλυτικό; :loltooth::loltooth::loltooth:

Καλά, τόσες βλακείες τρώμε κι αναπνέουμε καθημερινά, στα σκατοχαρτα (σικ) θα κολλήσουμε;
Όχι μη γίνεις αναλυτικός πάτερ, άσε και τίποτα στη φαντασία μας! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grtt

Δραστήριο μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Συγνώμη δηλαδή αλλά εγώ τέτοιο κόλλημα δεν είχα ποτέ, ούτε το έχω σκεφτεί ποτέ ότι είναι ντροπή να κρατάει κανείς χαρτί υγείας. Για την ακρίβεια θα ντρεπόμουν πιο πολύ να κρατήσω ένα μονό χαρτί συσκευασμένο, έστω, παρά δωδεκάδα. Διότι να κρατάω ένα χαρτί στο δρόμο είναι σα να λέω ότι "μ' έπιασε ξαφνικά η κοιλιά μου και ανυπομονώ να πάω σπίτι μου για να ξαλαφρώσω ή τέλος πάντων ότι ψάχνω γωνιά να ανακουφιστώ", οπότε χίλιες φορές καλύτερα η πολυσυσκευασία. Και γιατί είναι ντροπή, δεν κατάλαβα; Τις πάνες για τα μωρά πώς τις κρατάμε;
(Άλλο που κανονικά είναι πιο υγιεινά τα μωρομάντηλα ή ο μπιντές με νερό, αλλά αυτό είναι άλλη συζήτηση!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Νομιζω ότι ντροπή θεωρείτε από τους ηλικιωμένους. Εντάξει όχι όλους αλλά το έχω δει να συμβαίνει στο σούπερ μάρκετ. Οι ηλικιωμένοι που προσπαθούσαν να χώσουν τη 12αδα σε σακούλα. Παντως ρε παιδιά τώρα που οι σακούλες χρεονονται το έχουν κόψει. Έχουν αφήσει και ντροπές και όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top