Πώς θα θέλατε να γίνει η κηδεία σας;

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
εχετε σκεφτει πως θα θελατε να γινει η κηδεια σας?κανονικη ταφή ή καψιμο?εγω πρωσοπικα θα ήθελα να γινει η κηδεια βραδυ σε παραλια,να κατσουν ολα τα αγαπημενα μου πρωσοπα γυρω απο τη φωτια να που κανα καλο λογο για μενα και μετα να ριξουν τις σταχτες μου στη θαλασσα και να κανουν beach party:P επειδη δεν θελω να στεναχωρηθει κανενας δεν γουσταρω κλαματα αλλα γελια και χαρες :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
εχετε σκεφτει πως θα θελατε να γινει η κηδεια σας?κανονικη ταφή ή καψιμο?εγω πρωσοπικα θα ήθελα να γινει η κηδεια βραδυ σε παραλια,να κατσουν ολα τα αγαπημενα μου πρωσοπα γυρω απο τη φωτια να που κανα καλο λογο για μενα και μετα να ριξουν τις σταχτες μου στη θαλασσα και να κανουν beach party:P επειδη δεν θελω να στεναχωρηθει κανενας δεν γουσταρω κλαματα αλλα γελια και χαρες :clapup:

Δεν θα το ξερεις αφου θα εισαι νεκρη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

galla

Νεοφερμένος

Ο galla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Δωρεα στην ιατρικη σχολη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Δεν θα το ξερεις αφου θα εισαι νεκρη :P

που το ξες?μπορει η ψυχη μου να βλεπει τι γινεταιστη γη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δε βιάζομαι να σου πω την αλήθεια μου.... :P
..... αλλά όταν ερθει η ωρα (φτου φτου- εγω θα ζησω πολλα χρονια!!!:D ) και το σκεφτω (αν......) αμα υπαρχει το στεκι, τα ξαναλεμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Τροφή για τα ψάρια...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eva.p

Νεοφερμένος

Η eva.p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
εχετε σκεφτει πως θα θελατε να γινει η κηδεια σας?κανονικη ταφή ή καψιμο?εγω πρωσοπικα θα ήθελα να γινει η κηδεια βραδυ σε παραλια,να κατσουν ολα τα αγαπημενα μου πρωσοπα γυρω απο τη φωτια να που κανα καλο λογο για μενα και μετα να ριξουν τις σταχτες μου στη θαλασσα και να κανουν beach party:P επειδη δεν θελω να στεναχωρηθει κανενας δεν γουσταρω κλαματα αλλα γελια και χαρες :clapup:

funeral party στην παραλία? Καταπληκτική ιδέα!!!!!! :clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Δε θέλω να ακουστώ σκύλα ή σπαστικιά, αλλά ρε παιδιά, τι λέτε; funeral party σε παραλία; Θα πήγαινε κανείς για κάποιον δικό του άνθρωπο που μόλις έφυγε από την ζωή στην παραλία με μουσικούλα να τον τιμήσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eva.p

Νεοφερμένος

Η eva.p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Δε θέλω να ακουστώ σκύλα ή σπαστικιά, αλλά ρε παιδιά, τι λέτε; funeral party σε παραλία; Θα πήγαινε κανείς για κάποιον δικό του άνθρωπο που μόλις έφυγε από την ζωή στην παραλία με μουσικούλα να τον τιμήσει;

Η συζήτηση είναι χιουμοριστική-φαίνεται άλλωστε από το πρώτο κιόλας post...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Η συζήτηση είναι χιουμοριστική-φαίνεται άλλωστε από το πρώτο κιόλας post...

Εγώ γιατί δε ξεκαρδίζομαι στα γέλια;
Δε μπορώ να καταλάβω πως ο θάνατος μπορεί να μπει στην ίδια πρόταση με τη λέξη χιούμορ...

και όχι, δεν φαίνεται στο πρώτο Post
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eva.p

Νεοφερμένος

Η eva.p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Εγώ γιατί δε ξεκαρδίζομαι στα γέλια;
Δε μπορώ να καταλάβω πως ο θάνατος μπορεί να μπει στην ίδια πρόταση με τη λέξη χιούμορ...

και όχι, δεν φαίνεται στο πρώτο Post

Γιατί όχι? από πότε ο θάνατος είναι λέξη ταμπού?
Όλοι σε αυτή τη ζωή γεννηθήκαμε και θα πεθάνουμε...

εξάλλου η λέξη θάνατος εμπεριέχεται και σε ανέκδοτα (που στόχος τους είναι να σε κάνουν να γελάς)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Πώς θα θέλατε να γίνει η κηδεία σας;
Δημοσία δαπάνη διότι δε θα έχω μία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Γιατί όχι? από πότε ο θάνατος είναι λέξη ταμπού?
Όλη σε αυτή τη ζωή γεννηθήκαμε και θα πεθάνουμε...

εξάλλου η λέξη θάνατος εμπεριέχεται και σε ανέκδοτα (που στόχος τους είναι να σε κάνουν να γελάς)

Είναι προφανές ότι δεν έχεις βιώσει την απώλεια κάποιου γι'αυτό και μιλάς έτσι. Δε είναι αστείο πράγμα ο θάνατος, και αν εσύ διαβάσεις ανέκδοτα τέτοιου περιεχομένου και γελάς τότε μπράβο σου, αλλά για μένα δεν υπάρχει περίπτωση στην ζωή μου να αστειεύομαι για τον θάνατο.
Ναι, σαφώς γεννηθήκαμε και θα πεθάνουμε, αλλά από την στιγμή που γεννιόμαστε γινόμαστε ένα μέρος στην ζωή κάποιου άλλου και vice versa. Όταν ξαφνικά πεθάνει, θα κλάψουμε, θα φωνάξουμε, θα νευριάσουμε αλλά όχι και να πάμε στην παραλία και να κάνουμε after death party....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Δε θέλω να ακουστώ σκύλα ή σπαστικιά, αλλά ρε παιδιά, τι λέτε; funeral party σε παραλία; Θα πήγαινε κανείς για κάποιον δικό του άνθρωπο που μόλις έφυγε από την ζωή στην παραλία με μουσικούλα να τον τιμήσει;
θα πηγαινε καποιος που δεν εχει ταμπου.γιατι να αποχαιρετας καποιον με κλαμα και οχι με χαμογελο?εξαλλου παει σε καλυτερο κοσμο οπως λενε
Η συζήτηση είναι χιουμοριστική-φαίνεται άλλωστε από το πρώτο κιόλας post...
η συζητηση ειναι οπως τη παρει κανεις :P εγω παντως δεν αστειευομουν για το τροπο που θελω να γινει η κηδεια μου :whistle:
Εγώ γιατί δε ξεκαρδίζομαι στα γέλια;
Δε μπορώ να καταλάβω πως ο θάνατος μπορεί να μπει στην ίδια πρόταση με τη λέξη χιούμορ...
δεν εχεις ακουστα το black humor?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eva.p

Νεοφερμένος

Η eva.p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Είναι προφανές ότι δεν έχεις βιώσει την απώλεια κάποιου γι'αυτό και μιλάς έτσι. Δε είναι αστείο πράγμα ο θάνατος, και αν εσύ διαβάσεις ανέκδοτα τέτοιου περιεχομένου και γελάς τότε μπράβο σου, αλλά για μένα δεν υπάρχει περίπτωση στην ζωή μου να αστειεύομαι για τον θάνατο.
Ναι, σαφώς γεννηθήκαμε και θα πεθάνουμε, αλλά από την στιγμή που γεννιόμαστε γινόμαστε ένα μέρος στην ζωή κάποιου άλλου και vice versa. Όταν ξαφνικά πεθάνει, θα κλάψουμε, θα φωνάξουμε, θα νευριάσουμε αλλά όχι και να πάμε στην παραλία και να κάνουμε after death party....

Τέλος πάντων, μπορεί και να 'χεις δίκιο-έτσι όπως το θέτεις.
Δεν έχω βιώσει τέτοια απώλεια και αν γίνει κάτι τέτοιο φυσικά και δεν προτίθεμαι να κάνω after death party...

εξακολουθώ να πιστεύω ότι η συζήτηση ήταν χιουμοριστική, και συγνώμη αν σε πρόσβαλα (εσένα ή τον οποιοδήποτε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ναι, σαφώς γεννηθήκαμε και θα πεθάνουμε, αλλά από την στιγμή που γεννιόμαστε γινόμαστε ένα μέρος στην ζωή κάποιου άλλου και vice versa. Όταν ξαφνικά πεθάνει, θα κλάψουμε, θα φωνάξουμε, θα νευριάσουμε αλλά όχι και να πάμε στην παραλία και να κάνουμε after death party....


Αν άφηνες σε κάποιον 2-3 μύρια ευρώ περιουσία
χλωμό το after death party
αλλά το Αβέρωφ για πάρτη σου θα το έκλειναν μία ακόμη φορά για ξέφρενο κοκτέηλ χάπενινγκ μέχρι τις πρώτες πρωινές ώρες.
Ζωή σ' εμάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
θα πηγαινε καποιος που δεν εχει ταμπου.γιατι να αποχαιρετας καποιον με κλαμα και οχι με χαμογελο?εξαλλου παει σε καλυτερο κοσμο οπως λενε

δεν εχεις ακουστα το black humor?:confused:

Μα κοπέλα μου, δεν έχει να κάνει με θέματα ταμπού αυτό που συζητάμε. Πως είναι δυνατόν να αποχαιρετήσεις έτσι στο χαλαρό, κάποιον που έχεις αγαπήσει και τον έχεις ζήσει σε όλες τις περιστάσεις; Όταν ενώ ξέρεις ότι δε πρόκειται να τον ξαναδεις ποτέ σου, εσύ θα κάθεσαι πάνω από την ταφόπλακα του και θα χαμογελάς επειδή έχεις ακούσει "θα πάει σε καλύτερο κόσμο;" Θα κλαις και θα χτυπιέσαι, γιατί είναι ανθρώπινο και έτσι αντιδρά ο καθένας στο χάσιμο του δικού του ανθρώπου, δεν οργανώνει πάρτυ στην μνήμη του.

Αν άφηνες σε κάποιον 2-3 μύρια ευρώ περιουσία
χλωμό το after death party
αλλά το Αβέρωφ για πάρτη σου θα το έκλειναν μία ακόμη φορά για ξέφρενο κοκτέηλ χάπενινγκ μέχρι τις πρώτες πρωινές ώρες.
Ζωή σ' εμάς.

Γιάννη μου, χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω, μήπως γίνεσαι λίγο άκυρος ή εγώ ακόμη δεν έχω ξυπνήσει και δε καταλαβαίνω τι εξυπονοείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Μα κοπέλα μου, δεν έχει να κάνει με θέματα ταμπού αυτό που συζητάμε. Πως είναι δυνατόν να αποχαιρετήσεις έτσι στο χαλαρό, κάποιον που έχεις αγαπήσει και τον έχεις ζήσει σε όλες τις περιστάσεις; Όταν ενώ ξέρεις ότι δε πρόκειται να τον ξαναδεις ποτέ σου, εσύ θα κάθεσαι πάνω από την ταφόπλακα του και θα χαμογελάς επειδή έχεις ακούσει "θα πάει σε καλύτερο κόσμο;" Θα κλαις και θα χτυπιέσαι, γιατί είναι ανθρώπινο και έτσι αντιδρά ο καθένας στο χάσιμο του δικού του ανθρώπου, δεν οργανώνει πάρτυ στην μνήμη του.



Γιάννη μου, χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω, μήπως γίνεσαι λίγο άκυρος ή εγώ ακόμη δεν έχω ξυπνήσει και δε καταλαβαίνω τι εξυπονοείς;
ε κοιταξξε εξαρταται την επιθυμια του πεθαμενου εγω θελω αν φυγω απο τη ζωη βλεποντας τους αλλους να χαμογελουν οχι ομως με το γελιο της χαρας αλλα με το χαμογελο το οτι θα τους λειψω και να θυμουνται τις καλες αναμνησεις μαζι μου καπως ετσι το εκλαμβανω.
(εννοει μαλλον οτι το να γινει beach party θελει πολλα λεφτα αν και ετσι οπως το κοβω εγω δεν θελει και πολλα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ώχου, νισάφι με τον καθένα που πιστεύει ότι όοοολοι πρέπει να συμπεριφέρονται όπως ο ίδιος.
Στην τελική, όταν χάνεις δικό σου άνθρωπο και κλαις, για εντελώς εγωιστικούς λόγους κλαις, επειδή ΕΣΥ δεν θα τον ξαναδεις, όχι επειδή αυτός έπαθε κάτι δήθεν τρομερό. Οπότε το να τη λες στους άλλους για το πως θα βιώσουν τον εντελώς εγωιστικό θρήνο τους, ΑΥΤΟ είναι άκυρο, όχι το μαύρο χιούμορ του borat και της Ιωάννας.

Ιωάννα πολύ καλά κάνεις και δεν ψαρώνεις από ταμπού, συνέχισε έτσι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Ώχου, νισάφι με τον καθένα που πιστεύει ότι όοοολοι πρέπει να συμπεριφέρονται όπως ο ίδιος.
Στην τελική, όταν χάνεις δικό σου άνθρωπο και κλαις, για εντελώς εγωιστικούς λόγους κλαις, επειδή ΕΣΥ δεν θα τον ξαναδεις, όχι επειδή αυτός έπαθε κάτι δήθεν τρομερό. Οπότε το να τη λες στους άλλους για το πως θα βιώσουν τον εντελώς εγωιστικό θρήνο τους, ΑΥΤΟ είναι άκυρο, όχι το μαύρο χιούμορ του borat και της Ιωάννας.

Ιωάννα πολύ καλά κάνεις και δεν ψαρώνεις από ταμπού, συνέχισε έτσι!

Είσαι λάθος εδώ Λία...Δεν ήξερα ότι ο θρήνος είναι απαραίτητα εγωιστικός; Θα κλάψεις και για τις δυο καταστάσεις, πρώτον και κύριον για αυτό που ο ίδιος έπαθε και έφυγε και με τον τρόπο που έφυγε από την ζωή, την αδικία που ΑΥΤΟΣ υπέστει και ΜΕΤΑ ή μάλλον ταυτόχρονα, γιατί σε τέτοιες καταστάσεις οι σκέψεις διαδέχονται η μια την άλλη, θα σκεφτείς τι συνέπειες θα έχει η απώλεια του ΚΑΙ σε εσένα. Όταν χάνεις κάποιον δε πας να χορέψεις τσάμικο που έφυγε. Είναι στην φύση μας να θρηνούμε για μια απώλεια και όχι κάνουμε beach party. Δε προσπαθώ να δείξω σε κανέναν πως να φέρεται αλλά με πείραξε προσωπικά η αναφορά που έκανε η κοπέλα και η επικρότηση μιας άλλης σχετικά με το πάρτυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top