Σε ποια περιοχή μένετε και πόσο ευχαριστημένοι είστε;

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Έλα ρε κοντοχωριανοί είμαστε :P

Εγώ Μέγαρα μένω προς τα σύνορα της πόλης και είμαι ευχαριστημένος γιατί έχει ησυχία και καθαρό αέρα :happy:

Tώρα το κατάλαβες? Το γράφει κάτω από το avatar μου...έμεινα και ένα χρόνο Μεγάλο Πεύκο, εκεί κι αν δεν μου άρεσε. Τίγκα υγρασία, η μοναδική συγκοινωνία ηταν ο προαστειακός και το Μεγαρίτικο ΚΤΕΛ (τα οποία άλλαζαν δρομολόγια συνέχεια, υποτίθεται το ΚΤΕΛ έχει στανταρ ώρα αλλά σκατούλες). Ο αέρας δεν είναι καθαρός, τόσες βιομηχανίες έχει εδώ...Οι θάλασσες είναι φουλ στα κωλοβακτηρίδια μέχρι το Λουτράκι (ή το Πόρτο Γερμενό), δεν υπάρχει ούτε ένα μεγάλο σούπερ μάρκετ στο Θριάσιο, μετά τις 8 είναι πόλεις-φαντάσματα. Το καλό είναι πως βρίσκεις να παρκάρεις όπου θέλεις. Αν βέβαια δεν σε έχουν τρακάρει πρώτα όλοι οι άχρηστοι οδηγοί που δεν έχουν ιδέα τι σημαίνουν τα φανάρια, τα σήματα και η προτεραιότητα.
Η Ελευσίνα είναι κοντά στον πολιτισμό βέβαια και την προτιμώ από το Πεύκο. Αλλά σαν το αγαπημένο μου κέντρο δεν είναι. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Το καλό είναι πως βρίσκεις να παρκάρεις όπου θέλεις.
Αυτό είναι πολύ καλό, και επίσης έχει ένα θαυμάσιο λιμάνι, με ωραία μαγαζιά, καφετέριες και εστιατόρια.
Έχω εξοχικό εκεί, και πηγαίνω συχνά για βόλτες και για καφέ (στην παραλία).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Το καλοκαίρι κάτι γίνεται, βγαίνει έξω ο κόσμος και νιώθεις λίγο λες και είναι μικρό τουριστικό θέρετρο. :redface:
Το χειμώνα όμως άστα να πάνε, βγήκα προχτές στις 11.30 να πάρω ντεπόν και δεν είδα ούτε έναν πεζό μέχρι να βρω το μοναδικό ανοιχτό φαρμακείο εκείνη την ώρα. Αυτοκίνητα είχε μόνο στην Ηρώων Πολυτεχνείου και στη Βενιζέλου, αλλά κι αυτά ελάχιστα. Το τελευταίο λεωφορείο είναι στις 11 και κάτι, μετά δεν έχει τίποτα από συγκοινωνία και φυσικά από κόσμο να κυκλοφορεί.
Είμαι ανώμαλη, μου αρέσει η φασαρία και ο χαμός. :P Που είναι οι εποχές που έμενα Βικτώρια, έβγαινα 3 τη νύχτα για τσιγάρα και γινόταν χαμός? :whistle: 24ωρα μαγαζιά, τρόλει, λεωφορεία, αυτοκίνητα, πεζοί, φώτα, τα πάντα...Δεν είχε πάρκινγκ βέβαια, αλλά δεν χρειαζόμουν καν αυτοκίνητο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivicoolgirl

Νεοφερμένος

Η Vivicoolgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Ναι,όντως! Στα τουριστικά μέρη το καλοκαίρι ειναι παραδεισος:Κόσμος,ζωντάνια,παραλίες,νέες γνωριμίες ;)αλλα το χειμώνα νέκρα και βαρεμάρα:tongue: Κάτι συγγενείς που μένουνε Καμμένα Βούρλα λένε οτι τον χειμώνα είναι σκέτη κατάθλιψη!https://3.bp.blogspot.com/_Hag_C9BlFZ4/SSkFPxcUGXI/AAAAAAAAAPU/LX-2Tvw39SU/s1600/topia1.JPG Εγώ προσωπικά μένω Ανω πατήσια στην Αθήνα. Καλά είναι.Εχουμε πολλές συγκοινωνίες (τρένο,τρόλει,λεωφορία), καλή αγορά,και ικανοποιητικές καφετέριες-μπαρ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ax, τα Πατήσια...εκεί είναι το πατρικό μου. Δεν είναι τίποτα σπουδαίο, σκατοπεριοχή θα την έλεγα, αλλά μου αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivicoolgirl

Νεοφερμένος

Η Vivicoolgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Παρομοίως! είναι αυτό που λέμε συναισθηματικό δέσιμο με μια περιοχή.Εκεί ζεις στιγμές,καταστάσεις,και άλλα πολλά! Ακόμη και να μου πείς να παω Κηφισσιά δεν θα μπορούσα να μείνω εκεί επειδή δεν με συνδέει κατι με τι περιοχή.Μαρούσι και Ηράκλειο μου αρέσουν.Πάντως Αγιός Παντέλεημονας Αχαρνών,Κάτω πατήσια και Βικτώρια είναι ακομη πιο σκατά! Αλλα είπαμε όπου γής και πατρίς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Tώρα το κατάλαβες? Το γράφει κάτω από το avatar μου...έμεινα και ένα χρόνο Μεγάλο Πεύκο, εκεί κι αν δεν μου άρεσε. Τίγκα υγρασία, η μοναδική συγκοινωνία ηταν ο προαστειακός και το Μεγαρίτικο ΚΤΕΛ (τα οποία άλλαζαν δρομολόγια συνέχεια, υποτίθεται το ΚΤΕΛ έχει στανταρ ώρα αλλά σκατούλες). Ο αέρας δεν είναι καθαρός, τόσες βιομηχανίες έχει εδώ...Οι θάλασσες είναι φουλ στα κωλοβακτηρίδια μέχρι το Λουτράκι (ή το Πόρτο Γερμενό), δεν υπάρχει ούτε ένα μεγάλο σούπερ μάρκετ στο Θριάσιο, μετά τις 8 είναι πόλεις-φαντάσματα. Το καλό είναι πως βρίσκεις να παρκάρεις όπου θέλεις. Αν βέβαια δεν σε έχουν τρακάρει πρώτα όλοι οι άχρηστοι οδηγοί που δεν έχουν ιδέα τι σημαίνουν τα φανάρια, τα σήματα και η προτεραιότητα.
Η Ελευσίνα είναι κοντά στον πολιτισμό βέβαια και την προτιμώ από το Πεύκο. Αλλά σαν το αγαπημένο μου κέντρο δεν είναι. :redface:



Το Πεύκο είναι χέσε μέσα τίγκα στα κουνούπια το καλοκαίρι. Από θάλασσες η περιοχή είναι σκατά η αλήθεια είναι, αλλά έχει και καθαρές παραλίες. Εγώ μένω έξω απ‘ το κέντρο των Μεγάρων προς βουνό. Γενικά δεν θα τα άλλαζα τα Μέγαρα αν και δεν είναι μεγάλη πόλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Πατησια εδω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Ελάτε, ρε Πατησιώτες! Έμενα εκεί για 6-7 χρόνια, κι έχω πολλούς συγγενείς!

Το topic θυμίζει μουτσούν-τεφτέρ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Σε ποιο χωριο της Αμαλιαδας? εγω ειμαι μεσα απο την Αμαλιαδα και παω παρα πολυ συχνα :D

εγω μενω Ζωγραφου και μαρεσει παρα πολυ η περιοχη :clapup:

Δεν αποκαλύπτονται αυτά εδώ:redface::whistle:Δεν θέλω να με βρουν οι θαυμαστές μου έχω και σχολείο δεν μπορώ να κλειστώ μέσα για να μην μου σκίσουν τα ρούχα...χαχαχα έλα πλάκα κάνω αν θες μπορώ να σου πω σε pm :* :hehe:
γενικά έχει παραμεληθεί η Ηλεία και ακόμα περισσότερο εμείς :worry:θα ήθελα να μείνω στην γιαγιά μου στην κεφαλονιά αλλά εδώ έχω πολλούς φίλους :confused:
Πάντως ο μοναδικός λόγος που μένουμε εδώ είναι γιατί έχουμε ηρεμία και όχι πολλά αυτοκίνητα και έτσι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Κοίτα πέραση τα Πατήσια ρε, για πείτε τώρα και σε ποιό σχολείο πήγατε. Εγώ Γκράβα στο 21.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Κοίτα πέραση τα Πατήσια ρε, για πείτε τώρα και σε ποιό σχολείο πήγατε. Εγώ Γκράβα στο 21.

Δημοτικό στο 129. Αν έμενα περισσότερο εκεί, θα πήγαινα στο 59 Γυμνάσιο-Λύκειο!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivicoolgirl

Νεοφερμένος

Η Vivicoolgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Κι εγώ πήγα 129!!! μετα γυμνάσιο-λύκειο 59!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
στήλες ολυμπίου διός. (όχι μέσα, δίπλα) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Δεν αποκαλύπτονται αυτά εδώ:redface::whistle:Δεν θέλω να με βρουν οι θαυμαστές μου έχω και σχολείο δεν μπορώ να κλειστώ μέσα για να μην μου σκίσουν τα ρούχα...χαχαχα έλα πλάκα κάνω αν θες μπορώ να σου πω σε pm :* :hehe:
γενικά έχει παραμεληθεί η Ηλεία και ακόμα περισσότερο εμείς :worry:θα ήθελα να μείνω στην γιαγιά μου στην κεφαλονιά αλλά εδώ έχω πολλούς φίλους :confused:
Πάντως ο μοναδικός λόγος που μένουμε εδώ είναι γιατί έχουμε ηρεμία και όχι πολλά αυτοκίνητα και έτσι:P

ναι αν θες στειλε μου :)
παντως η Αμαλιαδα εχει αναπτυχθει παρα πολυ και club και μπουζουκια και καφετεριες..για να μην μιλησω για τη Κουρουτα..
το λατρευω αυτο το μερος(εκτος απο την τοση υγρασια το καλοκαιρι)!! και φυσικα μενουν παρα πολλα παιδια εκει..
το μονο κακο ειναι οτι εκει σε ξερουν ολοι και δεν μπορεις να ξεφυγεις απο τιποτα..ακομα και να κλ@@@εις το μαθαινει ολος ο κοσμος ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Ουάου!!! Τέλεια!


όντως, εδώ γεννήθηκα και δεν το έχω κουνήσει ρούπι,
εδώ και περίπου 4 δεκαετίες.

όλα στα πόδια μου.
αρχαία, παλιά, σύγχρονη αθήνα.

δύο λεπτά στο κέντρο, πέντε λεπτά στην παραλία, όλες οι συγκοινωνίες και....
με εύκολη πρόσβαση στις πορείες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
στήλες ολυμπίου διός. (όχι μέσα, δίπλα) :P

Aφού μένεις δίπλα και το λες συχνά είναι Στύλοι του Ολυμπίου Διός και όχι στήλες.
όπως λέμε στύλος της ΔΕΗ. Είναι η κολόνα και στην προκειμένη περίπτωση ο κίονας.
οι στήλες είναι σε εφημερίδα και σε ό,τι σχετίζεται με την αρχιτεκτονική είναι απλές πλάκες της νεολιθικής εποχής

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Κοίτα πέραση τα Πατήσια ρε, για πείτε τώρα και σε ποιό σχολείο πήγατε. Εγώ Γκράβα στο 21.

δημοτικο 141 λυκειο 49 γυμνασιο στο ιλιον(μουσικο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
όντως, εδώ γεννήθηκα και δεν το έχω κουνήσει ρούπι,
εδώ και περίπου 4 δεκαετίες.

όλα στα πόδια μου.
αρχαία, παλιά, σύγχρονη αθήνα.

δύο λεπτά στο κέντρο, πέντε λεπτά στην παραλία, όλες οι συγκοινωνίες και....
με εύκολη πρόσβαση στις πορείες :P

:confused:

Batmobile έχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top