RSS reader: Ποιον χρησιμοποιείτε;

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Με αφορμή το θέμα για τα RSS feeds, ποιο reader εχετε;
Εχω δοκιμάσει κάμποσους και δεν εχω βρεί ακομα καποιον που να με καλύπτει. Θα ήθελα κάτι που να κάνει aggregation (δηλαδή να βγάζει απο πολλά feeds τις ειδήσεις, δεν το κάνει το thinderbird) και αν ειναι δυνατόν να μπορεί να δινει login/passwd σε feed.
Έχω χρησιμοποιήσει στο παρελθόν το sage, το thunderbird και το RSSOwl.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Nα ρωτησω κατι αλλο;
Ποιος ο λογος να μην χρησιμοποιησεις το RSS reader του browsers σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Εγώ χρησιμοποιώ τον firefox και είμαι μια χαρά.. ενημερώνομαι όποτε υπάρχει κάτι νέο σε αυτά που με ενδιαφέρουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Nα ρωτησω κατι αλλο;
Ποιος ο λογος να μην χρησιμοποιησεις το RSS reader του browsers σου;

Κυρίως γιατι δε βλέπω άμεσα τις περιγραφές και αν υπάρχουν νέα items στο feed. Ακόμα δεν με ειδοποιεί αμα έρθει κανενα νεο item με popup οπως κανουν άλλοι. Τελος δεν κανει aggregate, αλλα αυτό δεν το κανει ουτε ο TB.
Ωραίο ειναι το extention sage του FF που βελτιώνει λίγο τα πράγματα, αλλά ειναι πολύ απλοικό (δεν έχει ούτε καν folders)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arty2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arty2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
RSSBandit εδώ, δεν θυμάμαι σελίδα αλλα θα το βρείς, το μόνο κακό είναι οτι χρησιμοποιεί .ΝΕΤ και την μηχανή του ΙΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis:
Κυρίως γιατι δε βλέπω άμεσα τις περιγραφές και αν υπάρχουν νέα items στο feed. Ακόμα δεν με ειδοποιεί αμα έρθει κανενα νεο item με popup οπως κανουν άλλοι. Τελος δεν κανει aggregate, αλλα αυτό δεν το κανει ουτε ο TB.
Ωραίο ειναι το extention sage του FF που βελτιώνει λίγο τα πράγματα, αλλά ειναι πολύ απλοικό (δεν έχει ούτε καν folders)
aggregate τι ειναι;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
aggregate τι ειναι;:redface:
Είναι όταν σου βγάζει τα θέματα πολλών feeds ολα μαζι σαν να ήταν απο ένα feed.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Υπάρχει thinderbird RSS reader ... :worry: δεν βρήκα τπτ ... για αυτο ρωτάω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

S1RHC

Νεοφερμένος

Ο S1RHC αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Ο mozilla fthunderbird διαχειρίζεται και RSS :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Υπάρχει thinderbird RSS reader ... :worry: δεν βρήκα τπτ ... για αυτο ρωτάω

Κανε new account και πές του RSS account αντί για mail. Μετά κανεις manage subscriptions για να προσθέσεις feeds.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αν και τα RSS είναι μια παλιά τεχνολογία που δεν κατάφερε πότε να κάνει τρελό buzz, πολλοί είναι εκείνοι που την λάτρεψαν. Η Google αποφάσισε πρόσφατα να τερματίσει τον Google Reader. Ίσως ο πιο δημοφιλής RSS Reader. Νομίζω η συζήτηση γύρω από RSS Readers έχει ξανά ενδιαφέρον. Προσωπικά είμαι ήδη στην αναζήτηση του αντικαταστάτη. Εσείς ποιον χρησιμοποιείται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top