Κορίτσια, γιατί αργείτε τόσο να ετοιμασθείτε;

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,009 μηνύματα.
Κορίτσια, γιατί αργείτε τόσο να ετοιμασθείτε;

Το ότι οι ΟΛΕΣ οι γυναίκες (από 5 ως 105 ετών) αργούν να ετοιμαστούν για τη βραδινή έξοδο περισσότερο από τους άντρες, νομίζω ότι είναι δεδομένο. Στις διακοπές το φαινόμενο φαίνεται πολύ πιο έντονα. Θυμάμαι παιδί που μαζί με τον πατέρα μου περιμέναμε τη μητέρα μου, το έζησα στις μαθητικές εκδρομές που τα αγόρια είμαστε στημένα στη ρεσεψιόν, το βιώνω τώρα με την κοπέλα μου. Παραθέτω ένα απόσπασμα από το ημερολόγιο των διακοπών:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Γυρίσαμε από τη θάλασσα λίγο πριν τη δύση του ήλιου, το κρεβάτι μας περίμενε, μας πήρε και λίγο ο ύπνος. Ξυπνήσαμε και ήταν νύχτα, κάναμε μαζί ντους (για οικονομία νερού) και άρχισε η γνωστή μαρτυρική ώρα της ημέρας. Ετοιμάστηκα μέσα σε δύο λεπτά (φόρεσα σλιπάκι, βερμούδα, μπλούζα, σταράκια), βγήκα στο μπαλκόνι με το βιβλίο μου και μια coca-cola και με την άκρη του ματιού μου παρακολουθούσα εκείνη. Προβληματίστηκε τι βρακάκι να φορέσει και διάλεξε ένα άσπρο. Στέγνωσε ιεροτελεστικά τα μαλλιά της, τα χτένισε προσεκτικά, άλειψε κάτι κρέμες στο πρόσωπο και το σώμα, έβαλε με πολύ μεγάλη προσοχή απειροελάχιστες σταγόνες άρωμα σε επιλεγμένα σημεία. Έβαψε τα νύχια των χεριών της με κάτι για να γυαλίζουν, έκανε το ίδιο και με των ποδιών, κοιτάχτηκε λίγη ώρα στον καθρέφτη, έκανε κάτι διορθώσεις στα μαλλιά της, πήρε τα καλλυντικά της και έπαιξε με αυτά αρκετή ώρα. Άνοιξε τη ντουλάπα, πέρασε ένα-ένα τα φορεματάκια που είχε φέρει μαζί μας, έβγαλε ένα έξω, το κοίταξε στο φως, το ξανακρέμασε, φόρεσε ένα άσπρο σορτσάκι, (άρχισαν να με τρώνε τα φίδια), έβαλε ένα σουτιέν στο χρώμα του δέρματος, έψαξε τις μπλούζες της, φόρεσε μία κίτρινη, κοιτάχτηκε στον καθρέφτη (σκέφτηκα ότι αν το δωμάτιο δεν είχε μεγάλο καθρέφτη θα είχαμε δράματα), την έβγαλε, φόρεσε μια κόκκινη, ξανακαθρεφτίστηκε, την έβγαλε, έβγαλε το σουτιέν και ξαναφόρεσε την ίδια μπλούζα, έδειξε ικανοποιημένη, (της είπα ότι όταν βρω γκόμενα που να ετοιμάζεται γρήγορα, αυτήν θα την παρατήσω και μου έβγαλε τη γλώσσα), έψαξε τα παπούτσια της, σκέφτηκε λίγο, φόρεσε κάτι σαν σανδάλια, ξαναπήγε στον καθρέφτη, έκανε για άγνωστο σε μένα λόγο λίγο πιστολάκι ακόμα, ξαναχτενίστηκε. Έβγαλε τα σκουλαρικάκια της, έψαξε στο κουτάκι και φόρεσε κάποια άλλα λίγο μεγαλύτερα. Έβαλε ένα βραχιολάκι στο χέρι της. Έβγαλε από το τσαντάκι δύο πώς τα λένε για το λαιμό, τα δοκίμασε στον καθρέφτη κρατώντας τα, διάλεξε το ένα και το φόρεσε, ξανακοιτάχτηκε στον καθρέφτη, το έβγαλε και φόρεσε το άλλο. Έριξε ακόμα μια ματιά στον καθρέφτη και είπε τη μαγική λέξη «Έτοιμη» για να απαντήσω «Ανάσταση!». Ξεκινήσαμε να φύγουμε, είπε “μια στιγμή”, πήγε πίσω στον καθρέφτη, κοίταξε κάτι και ξαναγύρισε στην πόρτα. Επιτέλους φύγαμε!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Θα ήθελα τη γνώμη αρσενικών και θηλυκών για το θέμα. ;)
.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,384 μηνύματα.
Δια, στα περισσότερα topic σου μας αναλύεις με λεπτομέρειες τι κάνει η κοπέλα σου :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είναι στο DNA τους :confused: Πάμε π.χ. για έναν κωλοκαφέ και σε 5 λεπτά είμαι πανέτοιμος, ενώ η άλλη δεν έχει διαλέξει ακόμα ρούχα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Πόσο αηδιαστικό ακούστηκε το ''κρεατί'' σουτιέν ρε Δία. :wacko:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,009 μηνύματα.
Πόσο αηδιαστικό ακούστηκε το ''κρεατί'' σουτιέν ρε Δία. :wacko:
Πες μου τι όνομα να δώσω στο χρώμα και θα το διορθώσω.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Nude, μπεζ, στο χρώμα του δέρματος, something like that :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzatziki lover

Νεοφερμένος

Η tzatziki lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Ειναι ετσι γιατι οι αντρες δεν χρειαζονται να βαζουν κρεμες και μασκαρα σε καθε εξοδο, ακομη και για καφε. Πρεπει ολες να βγαινουμε τελειες εξω απο το σπιτι, για να νιωθουμε οτι καμια δεν τοσο ωραια οσο εμεις και οτι ολοι μας κοιτανε. Πρεπει να ειμαστε ομορφες, ακομη και αν αυτο περιλαμβανει μπλε σκια στο ματι 9 το πρωι. Και μην πειτε οτι δεν θελετε κατι τετοιο, εχω ακουσει απειρα παραδειγματα αντρων που παραπονιουνται για το οτι η κοπελα τους δεν βαφεται αρκετα και δεν ειναι αρκετα θηλυκη. Οποτε 1) ειναι καθαρα θεμα ανασφαλειας και ανταγωνιστικοτητας ως προς τις αλλες γυναικες και 2) οτι πρεπει να αρεσουμε στους αντρες. Αυτα ειναι τα προτυπα της εποχης, ετσι μας μαθαινουν και ετσι λειτουργει η πλειοψηφια. Δεν ειναι ολες ομως ετσι, καποιες κανουν ωρες να ετοιμαστουν και καποιες σε 5 λεπτα ειναι ετοιμες. Προσωπικα τουλαχιστον ετοιμαζομαι σε ελαχιστο χρονο, και αυτο γιατι δεν βαφομαι και δεν βγαζω ολη την ντουλαπα εξω για να διαλεξω ρουχα, και νομιζω δεν ειμαι η μονη που λειτουργει ετσι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Εγώ είμαι προσωπικά από τις γρήγορες.:hehe:Φοράω τζιν ή σορτσάκι ανάλογα αν είναι χειμώνας ή καλοκαίρι ανάλογα.Αλλάζω μπλούζα και φεύγω ούτε άρωμα ούτε κοσμήματα ούτε τίποτα άλλο έλεος πια.Φοράω και τα σταράκια μου και έφυγα.:P
Αντίθετα με τις φίλες μου που πάω σπίτι τους και έχουμε πει στις 9 έξω στην αυλή του σπιτιού τους και περιμένω ένα τέταρτο και εν τέλει καταλήγω να χτυπάω πόρτες γιατί πήγε 9.30 και δεν θα βρούμε τραπέζι εκεί που κανονίσαμε να πάμε.:P
Ορισμένες φορές καταντάει κουραστικό να περιμένω.Όντως σε καταλαβαίνω Δία:|.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,009 μηνύματα.
Δεν ειναι ολες ομως ετσι, καποιες κανουν ωρες να ετοιμαστουν και καποιες σε 5 λεπτα ειναι ετοιμες. Προσωπικα τουλαχιστον ετοιμαζομαι σε ελαχιστο χρονο, και αυτο γιατι δεν βαφομαι και δεν βγαζω ολη την ντουλαπα εξω για να διαλεξω ρουχα, και νομιζω δεν ειμαι η μονη που λειτουργει ετσι :P
Δεν αναφέρθηκα σε οποιαδήποτε ετοιμασία, αλλά στην ετοιμασία για τη βραδινή έξοδο στις διακοπές. Εϊσαι κι εκεί το ίδιο γρήγορη;


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzatziki lover

Νεοφερμένος

Η tzatziki lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Δεν αναφέρθηκα σε οποιαδήποτε ετοιμασία, αλλά στην ετοιμασία για τη βραδινή έξοδο στις διακοπές. Εϊσαι κι εκεί το ίδιο γρήγορη;



Ναι και συνηθως περιμενω απειρη ωρα την παρεα μου να ετοιμαστει, οποτε πλεον τις βαζω σε προγραμμα, και τους λεω την ταδε ωρα θα ειστε ετοιμες να βγουμε αλλιως βγαινω μονη μου. Ειναι αρκετα αποτελεσματικο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Nude, μπεζ, στο χρώμα του δέρματος, something like that :p
Δερματί σουτιέν.:slourp:
Εγώ έτσι το λέω.:P
Γιατί κάνουμε μισή ώρα.
Γιατί το φόρεμα που θέλουμε είναι ασιδέρωτο. Γιατί δεν μπορούμε να κάνουμε τον κεφτέ στα μαλλιά όπως το θέλουμε.
Γιατί πρέπει να ισιώσουμε μαλλί. (Όχι,λάθος. Καλοκαίρι και ισιωτικό δεν πάνε μαζί)
Γιατί αν δεν ήμασταν αργοπορημένες δε θα είχατε κάτι να γκρινιάζετε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δεν θέλει και πολύ μυαλό..
Μέχρι να αποφασίσεις τι θα βάλεις, πως θα βαφτείς, να δεις αν είναι καλά τα νύχια, πως θα κάνεις το μαλλί κτλ ξημέρωσε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Δεν θέλει και πολύ μυαλό..
Μέχρι να αποφασίσεις τι θα βάλεις, πως θα βαφτείς, να δεις αν είναι καλά τα νύχια, πως θα κάνεις το μαλλί κτλ ξημέρωσε:P
Τι θα βάλεις;
Τζιν.:teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Πολύ απλά θα λέτε από το πρωί ''αγάπη μου θα βγούμε στις 9'' ώστε κατά τις 5 να ξεκινήσει να ετοιμάζεται. Παίζει και να σας εκπλήξει με την περίπτωση του ότι μπορεί να είναι έτοιμη από τις 8.30. :o
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Τι θα βάλεις;
Τζιν.:teasing:
Όχι πάντα :P
Στην 6ήμερη φέτος τις 2 φορές που βγήκαμε το βράδυ κάναμε ένα 3ωρο να ετοιμαστούμε όλες. Μιλάμε για τρέξιμο όχι μαλακίες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Φίλε Δία, είχες την ευκαιρία να την παρακολουθείς να τα κάνει όλα αυτά, για να γίνει η συνοδός σου. Αν αντί για ντύσιμο ήταν γδύσιμο, δεν θα το απολάμβανες με το παραπάνω, χωρίς κανένα αγχός;
Απόλαυσε το λοιπόν, δώσε τις τον χρόνο της και θαυμασέ την!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Εγώ πάντως είμαι ταχύτατη.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Κορίτσια, γιατί αργείτε τόσο να ετοιμασθείτε;

Το ότι οι ΟΛΕΣ οι γυναίκες (από 5 ως 105 ετών) αργούν να ετοιμαστούν για τη βραδινή έξοδο περισσότερο από τους άντρες, νομίζω ότι είναι δεδομένο. Στις διακοπές το φαινόμενο φαίνεται πολύ πιο έντονα. Θυμάμαι παιδί που μαζί με τον πατέρα μου περιμέναμε τη μητέρα μου, το έζησα στις μαθητικές εκδρομές που τα αγόρια είμαστε στημένα στη ρεσεψιόν, το βιώνω τώρα με την κοπέλα μου. Παραθέτω ένα απόσπασμα από το ημερολόγιο των διακοπών:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Γυρίσαμε από τη θάλασσα λίγο πριν τη δύση του ήλιου, το κρεβάτι μας περίμενε, μας πήρε και λίγο ο ύπνος. Ξυπνήσαμε και ήταν νύχτα, κάναμε μαζί ντους (για οικονομία νερού) και άρχισε η γνωστή μαρτυρική ώρα της ημέρας. Ετοιμάστηκα μέσα σε δύο λεπτά (φόρεσα σλιπάκι, βερμούδα, μπλούζα, σταράκια), βγήκα στο μπαλκόνι με το βιβλίο μου και μια coca-cola και με την άκρη του ματιού μου παρακολουθούσα εκείνη. Προβληματίστηκε τι βρακάκι να φορέσει και διάλεξε ένα άσπρο. Στέγνωσε ιεροτελεστικά τα μαλλιά της, τα χτένισε προσεκτικά, άλειψε κάτι κρέμες στο πρόσωπο και το σώμα, έβαλε με πολύ μεγάλη προσοχή απειροελάχιστες σταγόνες άρωμα σε επιλεγμένα σημεία. Έβαψε τα νύχια των χεριών της με κάτι για να γυαλίζουν, έκανε το ίδιο και με των ποδιών, κοιτάχτηκε λίγη ώρα στον καθρέφτη, έκανε κάτι διορθώσεις στα μαλλιά της, πήρε τα καλλυντικά της και έπαιξε με αυτά αρκετή ώρα. Άνοιξε τη ντουλάπα, πέρασε ένα-ένα τα φορεματάκια που είχε φέρει μαζί μας, έβγαλε ένα έξω, το κοίταξε στο φως, το ξανακρέμασε, φόρεσε ένα άσπρο σορτσάκι, (άρχισαν να με τρώνε τα φίδια), έβαλε ένα σουτιέν στο χρώμα του δέρματος, έψαξε τις μπλούζες της, φόρεσε μία κίτρινη, κοιτάχτηκε στον καθρέφτη (σκέφτηκα ότι αν το δωμάτιο δεν είχε μεγάλο καθρέφτη θα είχαμε δράματα), την έβγαλε, φόρεσε μια κόκκινη, ξανακαθρεφτίστηκε, την έβγαλε, έβγαλε το σουτιέν και ξαναφόρεσε την ίδια μπλούζα, έδειξε ικανοποιημένη, (της είπα ότι όταν βρω γκόμενα που να ετοιμάζεται γρήγορα, αυτήν θα την παρατήσω και μου έβγαλε τη γλώσσα), έψαξε τα παπούτσια της, σκέφτηκε λίγο, φόρεσε κάτι σαν σανδάλια, ξαναπήγε στον καθρέφτη, έκανε για άγνωστο σε μένα λόγο λίγο πιστολάκι ακόμα, ξαναχτενίστηκε. Έβγαλε τα σκουλαρικάκια της, έψαξε στο κουτάκι και φόρεσε κάποια άλλα λίγο μεγαλύτερα. Έβαλε ένα βραχιολάκι στο χέρι της. Έβγαλε από το τσαντάκι δύο πώς τα λένε για το λαιμό, τα δοκίμασε στον καθρέφτη κρατώντας τα, διάλεξε το ένα και το φόρεσε, ξανακοιτάχτηκε στον καθρέφτη, το έβγαλε και φόρεσε το άλλο. Έριξε ακόμα μια ματιά στον καθρέφτη και είπε τη μαγική λέξη «Έτοιμη» για να απαντήσω «Ανάσταση!». Ξεκινήσαμε να φύγουμε, είπε “μια στιγμή”, πήγε πίσω στον καθρέφτη, κοίταξε κάτι και ξαναγύρισε στην πόρτα. Επιτέλους φύγαμε!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Θα ήθελα τη γνώμη αρσενικών και θηλυκών για το θέμα. ;)
.

Το στέγνωμα των μαλλιών ανάλογα με τον όγκο και το μήκος διαρκεί περισσότερο. Όλα τα άλλα που περιγράφεις το πολύ να διαρκούν 10 λεπτά(προσωπικά για 5 με 7 λεπτά τα υπολογίζω).:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Όταν ακούω ότι στεγνώνουν μαλλιά το καλοκαίρι νιώθω λες και είμαι εξωγήινος.:look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Όταν ακούω ότι στεγνώνουν μαλλιά το καλοκαίρι νιώθω λες και είμαι εξωγήινος.:look:
Και θα βγεις με βρεγμένα μαλλιά αν προκύψει κάτι τελευταία στιγμή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top