Κορίτσια, γιατί αργείτε τόσο να ετοιμασθείτε;

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Σε 10 λεπτά είμαι έτοιμη.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Και θα βγεις με βρεγμένα μαλλιά αν προκύψει κάτι τελευταία στιγμή;
Σο γουάτ;
Για καλοκαίρι μιλάω ε.
Βρεγμένα είναι όχι λαδωμένα.
Ίσα ίσα υιοθετείς wet look.
Επίσης αν έχεις πόλο 7 το βράδυ έχεις να προτείνεις κάτι;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Σο γουάτ;
Βρεγμένα είναι όχι λαδωμένα.
Ίσα ίσα υιοθετείς wet look.
Επίσης αν έχεις πόλο 7 το βράδυ έχεις να προτείνεις κάτι;:P
Δεν θα βραχεί η πλάτη σου και το ρούχο σου; Στο πιστολάκι υπάρχει και ο κρύος αέρας και λίγο από μακρυά να τα στεγνώσεις να μην είναι πολύ βρεγμένα, είσαι έτοιμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εγώ είμαι προσωπικά από τις γρήγορες.:hehe:Φοράω τζιν ή σορτσάκι ανάλογα αν είναι χειμώνας ή καλοκαίρι ανάλογα.Αλλάζω μπλούζα και φεύγω ούτε άρωμα ούτε κοσμήματα ούτε τίποτα άλλο έλεος πια.Φοράω και τα σταράκια μου και έφυγα.:P
Αντίθετα με τις φίλες μου που πάω σπίτι τους και έχουμε πει στις 9 έξω στην αυλή του σπιτιού τους και περιμένω ένα τέταρτο και εν τέλει καταλήγω να χτυπάω πόρτες γιατί πήγε 9.30 και δεν θα βρούμε τραπέζι εκεί που κανονίσαμε να πάμε.:P
Ορισμένες φορές καταντάει κουραστικό να περιμένω.Όντως σε καταλαβαίνω Δία:|.

Παθαίνω ακριβώς το ίδιο πραγμα.Ειμαι έτοιμη στο τέταρτο κ πηγαίνω στη φίλη μου και περιμενω μισάωρο + .
Και άλλο ρε παιδί μου το ντύσιμο. Λουσιμο κ ντουζ κανω σε 10 λεπτά το αργότερο και οι άλλες μου λενε οτι κλείνουν σαράνταπεντάλεπτο στο μπάνιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Παθαίνω ακριβώς το ίδιο πραγμα.Ειμαι έτοιμη στο τέταρτο κ πηγαίνω στη φίλη μου και περιμενω μισάωρο + .
Και άλλο ρε παιδί μου το ντύσιμο. Λουσιμο κ ντουζ κανω σε 10 λεπτά το αργότερο και οι άλλες μου λενε οτι κλείνουν σαράνταπεντάλεπτο στο μπάνιο.
Για να λουστούν μόνο ή για να βγάλουν το δέρμα τους;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Παθαίνω ακριβώς το ίδιο πραγμα.Ειμαι έτοιμη στο τέταρτο κ πηγαίνω στη φίλη μου και περιμενω μισάωρο + .
Και άλλο ρε παιδί μου το ντύσιμο. Λουσιμο κ ντουζ κανω σε 10 λεπτά το αργότερο και οι άλλες μου λενε οτι κλείνουν σαράνταπεντάλεπτο στο μπάνιο.

45 λεπτά; Πόσα στρέμματα πλένουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Για να λουστούν μόνο ή για να βγάλουν το δέρμα τους;:P
Λουσιμο :Ρ
Εγω αν θέλω να ισιωσω μαλλί αργώ να ετοιμαστω. Θέλω μισάωρο . Αλλα επειδή γενικά επιδιώκω να μαι στην ωρα μου αν Π.χ ειναι να βγω στις 9 θα μαι έτοιμη άπο τις 8 και θα περιμενω τους άλλους :Ρ .

45 λεπτά; Πόσα στρέμματα πλένουν;

Εξαντλούν όλο το ζεστό νερό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Δεν θα βραχεί η πλάτη σου και το ρούχο σου; Στο πιστολάκι υπάρχει και ο κρύος αέρας και λίγο από μακρυά να τα στεγνώσεις να μην είναι πολύ βρεγμένα, είσαι έτοιμη.
Μπορείς να με πεις όπως θες αλλά δεν μπορώ το πιστολάκι το καλοκαίρι.:redface:
Τα κάνω κεφτέ και φεύγω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Λουσιμο :Ρ
Εγω αν θέλω να ισιωσω μαλλί αργώ να ετοιμαστω. Θέλω μισάωρο . Αλλα επειδή γενικά επιδιώκω να μαι στην ωρα μου αν Π.χ ειναι να βγω στις 9 θα μαι έτοιμη άπο τις 8 και θα περιμενω τους άλλους :Ρ .
Kάτι αντίστοιχο. Απεχθάνομαι τη αργοπορία.:P
Μπορείς να με πεις όπως θες αλλά δεν μπορώ το πιστολάκι το καλοκαίρι.:redface:
Τα κάνω κεφτέ και φεύγω.:P
Αλλάζει τότε...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιαννης Κοβ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιαννης Κοβ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Ειναι ετσι γιατι οι αντρες δεν χρειαζονται να βαζουν κρεμες και μασκαρα σε καθε εξοδο, ακομη και για καφε. Πρεπει ολες να βγαινουμε τελειες εξω απο το σπιτι, για να νιωθουμε οτι καμια δεν τοσο ωραια οσο εμεις και οτι ολοι μας κοιτανε. Πρεπει να ειμαστε ομορφες, ακομη και αν αυτο περιλαμβανει μπλε σκια στο ματι 9 το πρωι. Και μην πειτε οτι δεν θελετε κατι τετοιο, εχω ακουσει απειρα παραδειγματα αντρων που παραπονιουνται για το οτι η κοπελα τους δεν βαφεται αρκετα και δεν ειναι αρκετα θηλυκη. Οποτε 1) ειναι καθαρα θεμα ανασφαλειας και ανταγωνιστικοτητας ως προς τις αλλες γυναικες και 2) οτι πρεπει να αρεσουμε στους αντρες. Αυτα ειναι τα προτυπα της εποχης, ετσι μας μαθαινουν και ετσι λειτουργει η πλειοψηφια. Δεν ειναι ολες ομως ετσι, καποιες κανουν ωρες να ετοιμαστουν και καποιες σε 5 λεπτα ειναι ετοιμες. Προσωπικα τουλαχιστον ετοιμαζομαι σε ελαχιστο χρονο, και αυτο γιατι δεν βαφομαι και δεν βγαζω ολη την ντουλαπα εξω για να διαλεξω ρουχα, και νομιζω δεν ειμαι η μονη που λειτουργει ετσι :P

Εχεις μπερδεψει την εννοια του "πρεπει"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εγω ετοιμαζομαι σχετικα γρηγορα... Δεν φοραω τπτα σοβαρο πχ για να βγω ενα βραδυ το καλοκαιρι με την παρεα μου. Και η πολυ περιποίηση βλαπτει.... Βλεπω και ξερω κοπελες/γυναικες που για να βγουν εξω σε μια απλη βολτα γυριζουν απο εδω απο εκει 2-3 ωρες! Οπως και για να πανε στην δουλεια τους ( προσωπικη εμπειρία απο καθηγητριες). Προσωπικα τον περισσοτερο χρονο τον τρωω στα μαλλια μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
Εδώ βλέπω ότι όλες οι κοπέλες ετοιμάζεστε πολύ γρήγορα! Εγώ μάλλον αποτελώ εξαίρεση και φέρομαι σαν την κοπέλα του Δία. Το παραδέχομαι :redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εγώ το σε 5 λεπτά είμαι έξω και τα 5 λεπτά γίνονται 20.:redface:
Καλά είσαι.Ο αδερφός μου και μία φίλη μου κάνουν 1 ώρα και.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Εδώ βλέπω ότι όλες οι κοπέλες ετοιμάζεστε πολύ γρήγορα! Εγώ μάλλον αποτελώ εξαίρεση και φέρομαι σαν την κοπέλα του Δία. Το παραδέχομαι :redface: :P
Ίσως είναι όπως στο ischool όπου οι πιο πολλοί είναι μαθητάρες ;)
Σίγουρα έχει σχέση και η ηλικία. Η κοπέλα του αρχικού μηνύματος όταν ήταν 15 και 16 ετοιμαζόταν πολύ πιο γρήγορα. :)
Πάντως, παρά το ότι αργείτε, να ξέρετε ότι σας αγαπάμε. :redface:



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ίσως είναι όπως στο ischool όπου οι πιο πολλοί είναι μαθητάρες ;)
Σίγουρα έχει σχέση και η ηλικία. Η κοπέλα του αρχικού μηνύματος όταν ήταν 15 και 16 ετοιμαζόταν πολύ πιο γρήγορα. :)
Πάντως, παρά το ότι αργείτε, να ξέρετε ότι σας αγαπάμε. :redface:



Όντως είναι και η ηλικία.Για το σχολείο δεν μου κάνει καρδιά να ετοιμάζομαι 1 ώρα.Ούτε για καφέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
καλά κι εγώ όταν ήμουν στο λύκειο, δεν αφιέρωνα καθόλου χρόνο σε αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
HAAAAA! MY SUBJECT BITCHES! Ο ενθουσιασμός μου δεν κρύβεται.:P
Να σας πω εγώ που βαριέμαι όσο τίποτα το βάψιμο, φτιάξιμο κλπ και περιμένω τις φίλες μου με τις ώωωωρες συμπαραστέκοντας στα καημένα τα αγόρια! Με πιάνει βέβαια και 'μένα σαν παιδί καμιά φορά η επιθυμία να φτιαχτώ, αλλά μία φορά στο 3μηνο και πολύ.:D
Είναι δουλειά για το γυναικείο φύλο η έξοδος παιδιά. Έχουμε αρχικά τα εξής ερωτήματα που αφορούν το ντύσιμο:
'Τι να βάλω?' σε συνδυασμό με το αλησμόνητο 'δεν έχω τι να βάλω!'
'Μου πάει?'
'Με παχαίνει?' (καλά αυτό είναι το κορυφαίο!)
κλπ κλπ
Μετά είναι το μακιγιάζ. Ξεκινάμε με βάση, μετά πούδρα, μετά πάμε στα μάτια, σκιά, αϊλάινερ, μάσκαρα (μα χωρίς μάσκαρα κουκλίτσα μου δεν πας πουθενα -ξερνάω με το 3-, μολύβι, μετά lipgloss ή κραγιόν) κι εκεί που νομίζεις ότι έχει τελειώσει το μαρτύριο, έχεις και να ισιώσεις το μαλλί! Και δε λέω, ίσιωσέ το, αλλά μην το καις για να γίνει πρόκα και μετά να γκρινιάζεις γιατί σου πέφτει και μαδάς σαν γάτα Περσίας!
Κάπου εδώ αρχίζει η έξοδος λοιπόν....ΚΑΤΣΕ! Το νύχι? Το νύχι δε θα το φτιάξουμε? Με άβαφο νύχι θα βγούμε έξω? Τς τς τς! Πάμε ένα 20λεπτο, με την ελπίδα ότι θα φτιαχτούν μόνο των χεριών.
Εδώ είμαστε λοιπόν, με την ελπίδα ότι έχουν φτιαχτεί τα πόδια (αποτρίχωση εννοώ), μετά από ένα 2ωράκι. :)
Για να σας φύγει η απορία, λοιπόν, όσο θαυμάζετε το κάθε τι προσεγμένο με λεπτομέρεια από την κορυφή ως τα νύχια μιας γυναίκας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pink Butterfly

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Και εγώ είμαι απ τις γρήγορες! Ενα σορτς, μια μπλούζα, σανδάλια κ έφυγα...Είναι τρισευτυχισμένος ο δικός μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top