Ανταμοιβή των πράξεών μας!

Πιστέυετε πως ό,τι κάνουμε το πληρώνουμε με το ίδιο νόμισμα;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 8)

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πολλοί λένε πώς ότι κάνεις στην ζωή σου το πέρνεις, ειναι αλήθεια; πώς γίνετε κάποιος αυτό που κοροιδέυει να το παθένει και πώς γίνετε κάθε φορά που κάνει κάποιος κάτι κακό μετά άπο καιρό παθένει το ίδιο;

Πεστέυετε ότι τυχαίνει ή ότι το πεπρωμένο μας παίζει περίεργα παιχνίδια; πείτε μας εμπειρίες δικές σας και γνωστών που μπορεί να έκαναν κακό και να το πλήρωσαν, πού οφείλετε αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Είμαι ο κουμπάκιας, αυτό νομίζω τα λέει όλα.
Δεν ξέρω αν είναι τυχαία όσα συμβαίνουν ή καθοδηγούμενα από μια υπέρτατη δύναμη, αλλά φροντίζω να μην γίνομαι δυσάρεστος σε κανέναν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Είμαι ο κουμπάκιας, αυτό νομίζω τα λέει όλα.
Δεν ξέρω αν είναι τυχαία όσα συμβαίνουν ή καθοδηγούμενα από μια υπέρτατη δύναμη, αλλά φροντίζω να μην γίνομαι δυσάρεστος σε κανέναν.

Υπάρχουν πολλοι σαν και εσένα άλλα βλέπω ότι άνθρωποι που δεν πειράζουν κανέναν και τους κάνουν κακό οι άλλοι, δεν είναι απαρέτητο να έκανες εσύ κάτι άλλα να σου έκαναν κάτι εσένα και να το πλήρωσαν:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Υπάρχουν πολλοι σαν και εσένα άλλα βλέπω ότι άνθρωποι που δεν πειράζουν κανέναν και τους κάνουν κακό οι άλλοι, δεν είναι απαρέτητο να έκανες εσύ κάτι άλλα να σου έκαναν κάτι εσένα και να το πλήρωσαν:)
Προσπαθώ να θυμηθώ αλλά δεν θυμάμαι να μου έχει κάνει κανείς και τίποτα τόσο σοβαρό για να το πληρώσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Εμένα μου ήρθε η πεθερά μου, κανένας δεν την ήθελε στο χωριό επιδή ήταν απο την αίγυπτο η άδερφή λοιπόν του πεθερού μου την έκραξε σε όλο το χωρίο γιατί λέει είναι ξένη, εκείνη για πολλά χρόνια δεν της μηλούσε γιατί λέει ήταν ντροπή, απομάκρυνε τους πάντες απο τα πεθερικά μου και μήνανε μέσα στην Ρόδο, πέρασαν χρόνια και εκείνη δεν έδωσε ποτε δικαίωμα σε κανέναν, μηλούσε με όλους και πρόσεχε ακόμα και την φωνή της, πάντρεψε τα παιδιά της βάση εθύμων κάλεσε το χωριό και τα πάντα ήταν ρόδινα, όσπου ο γιός της έκανε ληστεία σε τράπεζα, έγινε ρεζίλι και όλοι έλεγαν για κείνη, μέχρι τώρα είχε την στάμπα της γυναίκας που γένησε έναν κλέφτη, πιστέυω ότι αυτό ήταν η πληρωμή της για όλα αυτά που έλεγε για την πεθερά μου....

Πρέπει να πώ ότι ήταν η πεθερά μου η μόνη που της στάθηκε πραγματικά, ακόμα και όταν έφυγε ο γιός της στο μακρυνό ταξίδι απο την ζωή η πεθερά μου πάλι κοντά της ήταν, αυτά έχει η ζωή και πιστέυω ότι αυτούς που μας πειράξανε στην πληρωμή είσαι δίπλα του και τον στηρίζεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ είμαι σίγουρη πως όλα εδώ πληρώνονται και καλά και κακά.. Και το έχω δει κιόλας και ακούγεται και απόλυτα λογικό :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top