Ζωή χωρίς sex!

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ο/η μόνιμος σύντροφος σας για τον επόμενο χρόνο (λόγο ασθένειας) δεν θα μπορεί να κάνει τίποτα στο σεξουαλικό τομέα. Όταν λέμε τίποτα εννοούμε τίποτα και απο πουθενά!)
Ποιά είναι η αντίδραση σας? 12 μήνες δεν είναι και λίγο αλλα την/τον αγαπάτε !
Ίσα-ίσα, 12 μήνες δεν είναι τίποτα και δεν μιλάω εκ του ασφαλούς.
Φυσικά και θα περίμενα, αρκεί να αξίζει, ε; Μην ανοίξω καμιά μέρα την πόρτα και την βρω να παρτουζώνεται με τρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Ηθελα να ξερα που τα ξεθαβεις...Δεν εχω υπομονη να διαβασω 30 σελιδες...
Αλλα νομιζω 12 μηνες δεν ειναι και μεγαλο διαστημα...Φαντασου απλως οτι εισαι παλι εφηβος χωρις κοπελα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Μιας κι έχουν ξεθαφτεί τόσα και τόσα θέματα για το σεξ, θα ξεθάψω κι εγώ ένα αλλά θ' αλλάξω κάπως την ερώτηση του τίτλου. Σχέση χωρίς σεξ γίνεται να υπάρξει;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,963 μηνύματα.
Μιας κι έχουν ξεθαφτεί τόσα και τόσα θέματα για το σεξ, θα ξεθάψω κι εγώ ένα αλλά θ' αλλάξω κάπως την ερώτηση του τίτλου. Σχέση χωρίς σεξ γίνεται να υπάρξει;
Για πάντα σίγουρα όχι. Τι είστε, αδερφάκια ή φιλενάδες; Σχέση γενικά χωρίς σεξ ειναι μια σχέση στον αέρα, μισή.

Όμως θα δηλώσω μετα βεβαιότητας ότι οι άνθρωποι ΜΠΟΡΟΥΝ αλλα δεν θέλουν, να κατευνάσουν τις ηδονιστικές τους τάσεις και να τις κατευθύνουν -κατα προσωρινές περιόδους έστω- σε ένα πιο ουσιαστικό στάδιο ένωσης και κατανόησης του συντρόφου τους.

Έχουμε μάθει να καταναλώνουμε τα πάντα γρήγορα σε αυτή την εποχή, πληροφορίες, προιόντα και το αναπόφευκτο ήταν ότι θα εξελισσόμασταν σε μια σχετικά αμιγώς ανικανοποίητη ηδονιστικού και βουλιμικού τύπου κοινωνία ακόμα και στις ανθρώπινες επαφές μας.

Η όλη δύναμη, σε κάθε σχέση, είτε με τους άλλους, είτε με τον εαυτό μας και τα θέλω μας, δεν είναι να αρνούμαστε εντελώς τις παρορμήσεις μας, ούτε και να ενδίδουμε σε αυτές επειδή απλά μπορούμε. Αντίθετα η δύναμη έγκειται στον κατευνασμό και στην έκφραση την κατάλληλη ώρα.
 

Guest 039548

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μιας κι έχουν ξεθαφτεί τόσα και τόσα θέματα για το σεξ, θα ξεθάψω κι εγώ ένα αλλά θ' αλλάξω κάπως την ερώτηση του τίτλου. Σχέση χωρίς σεξ γίνεται να υπάρξει;
Αν και οι 2 ειναι ασεξουαλ,γιατι οχι.
Αν ενας μονο ειναι ασεξουαλ,δεν βλεπω να γινεται.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Ίσως να μην είναι θέμα σεξουαλικότητας. Ίσως να υπάρχουν συναισθήματα και θέληση να δουλέψει η σχέση αλλά να μην βγαίνει το σεξ.
Μιας κι έχουν ξεθαφτεί τόσα και τόσα θέματα για το σεξ, θα ξεθάψω κι εγώ ένα αλλά θ' αλλάξω κάπως την ερώτηση του τίτλου. Σχέση χωρίς σεξ γίνεται να υπάρξει;
Όχι εκτός κι αν πάτε γυμνάσιο .
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,415 μηνύματα.
Εγω θεωρω γινεται αλλα οχι για παντα .
Μπορει καποιος να περιμένει, τωρα ποσο καιρό εξαρτάται απο τις αντοχές του μπορεί και χρονο, χρονια?;, αλλα καποια στιγμη ή θα χωρίσει ή θα ξενοκοιμηθει, οπως λενε και στο χωριο μου.

Αμα ανάφερεσαι σε σχεση πριν το γαμο, αμα και οι δυο θέλουν να περιμένουν την πρωτη νύχτα του γάμου γίνεται, αλλα για παντα δλδ λευκός γάμος μου φαίνεται απίθανο.
Και τώρα σεξ εξαρτάται τι εννοούμε γιστι δεν είναι μονο η διείσδυση ειναι και τα γυρω γύρω.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Zωή χωρίς σέξ ;;;

Θα τρελάθηκες :)

Θα ηταν πολύ βαρετή και μίζερη.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,940 μηνύματα.
Μιας κι έχουν ξεθαφτεί τόσα και τόσα θέματα για το σεξ, θα ξεθάψω κι εγώ ένα αλλά θ' αλλάξω κάπως την ερώτηση του τίτλου. Σχέση χωρίς σεξ γίνεται να υπάρξει;

κάτι τέτοιο ψάχνω, τώρα πια στα γεράματα.
ελπίζω να μην είμαι ο μόνος.
:beach:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
κάτι τέτοιο ψάχνω, τώρα πια στα γεράματα.
ελπίζω να μην είμαι ο μόνος.
:beach:
Ρε φιλε με το συμπάθειο κιολας αλλα επειδη τελικα καποιες φορες εδω μεσα δεν μπορω να καταλαβω το τρολ απο τις αληθινες αποψεις σας αν και μερικοι κ μερικές ειστε μικροι ακομη οποτε ειναι λογικο να την ψάχνετε τη δουλεια και να μην εχετε σταθερή ορεξη και διάθεση και λογω εφηβειας αλλα..... μολις βλέπεις κάποια που σ αρεσει ειτε με εφαρμοστες φουστες κτλπ δεν έχεις ορμές να κάνετε σέξ ;

σοβαρολογεις τώρα ; εγω αμα εβγαινα ραντεβου με κάποια και ξεκινούσαν τα φιλιά και τα χουφωτματα αντε να άντεχα τη 1η φορά αντε και τη 2η αντε στη χειροτερη και μια 3η.... μετά δεν πάει αυτο το πράγμα. Θα χα λαχανιάσει απο την κάψα.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,415 μηνύματα.
Ίσως να μην είναι θέμα σεξουαλικότητας. Ίσως να υπάρχουν συναισθήματα και θέληση να δουλέψει η σχέση αλλά να μην βγαίνει το σεξ.
@Devil αυτο ειναι το θεμα μας
Ρε φιλε με το συμπάθειο κιολας αλλα επειδη τελικα καποιες φορες εδω μεσα δεν μπορω να καταλαβω το τρολ απο τις αληθινες αποψεις σας αν και μερικοι κ μερικές ειστε μικροι ακομη οποτε ειναι λογικο να την ψάχνετε τη δουλεια και να μην εχετε σταθερή ορεξη και διάθεση και λογω εφηβειας αλλα..... μολις βλέπεις κάποια που σ αρεσει ειτε με εφαρμοστες φουστες κτλπ δεν έχεις ορμές να κάνετε σέξ ;
Ναι αλλα ο αλλος, στην προκειμένη περίπτωση η αλλη, μπορει να μην θέλει.
Και δω τίθεται το ερωτημα:Εσύ τι θα κανείς θα μείνεις ή θα φύγεις
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
@Devil αυτο ειναι το θεμα μας

Ναι αλλα ο αλλος, στην προκειμένη περίπτωση η αλλη, μπορει να μην θέλει.
Και δω τίθεται το ερωτημα:Εσύ τι θα κανείς θα μείνεις ή θα φύγεις

Εγω προσωπικα θα έφευγα ναί. Δεν θα ταιριάζαμε. Δε γινεται εγω να θελω σέξ καθε μερα ακομη κ μετα απο δουλειες κουρασεις κτλπ και η άλλη να μου λεει μια φορα το μήνα και βλέπουμε. Εντάξει η κοπελιτσα δε θέλει σεβαστό αλλα και εγω δεν μπορω να χω γκομενα και να τη βγαζω μονος μου στο μπάνιο... κάτσε καλά τωρα ! Κάπου οπα δηλαδη. Στα 45-50 μπορει να την δω κ εγω αλλιως... τωρα αυτη τη περιοδο ουτε να με πληρωναν. Δεν μπορω... και σε ραντεβου ακόμη... βγηκαμε 1-2-3.... ε νταξ την 4η θα γινει κάτι παραπανω δεν παιζει... βασικα ποια 4η απο τη 2η θα επιδιωκα εγώ αλλα ενταξει αμα η αλλη δε θελει εννοειται οτι δεν προχωράς. Το οχι ειναι οχι ειπαμε αλλα κ εγω θα εφευγα. Δεν ταιριαζουμε.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,940 μηνύματα.
Ρε φιλε με το συμπάθειο κιολας αλλα επειδη τελικα καποιες φορες εδω μεσα δεν μπορω να καταλαβω το τρολ απο τις αληθινες αποψεις σας αν και μερικοι κ μερικές ειστε μικροι ακομη οποτε ειναι λογικο να την ψάχνετε τη δουλεια και να μην εχετε σταθερή ορεξη και διάθεση και λογω εφηβειας αλλα..... μολις βλέπεις κάποια που σ αρεσει ειτε με εφαρμοστες φουστες κτλπ δεν έχεις ορμές να κάνετε σέξ ;

τι εφηβείες μου λες; στην εφηβεία είχαμε ορμές.

ξαναλέω: είμαι κάποιας ηλικίας και μου λείπουν περισσότερο άλλα πράγματα. :hug:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
τι εφηβείες μου λες; στην εφηβεία είχαμε ορμές.

ξαναλέω: είμαι κάποιας ηλικίας και μου λείπουν περισσότερο άλλα πράγματα. :hug:

Τι ηλικιας εισαι δηλαδη ρε φιλε σορρυ κιολας... κατσε γιατι θα μας τρελάνεις αποψε ακομη και εμας που δεν ειμαστε σε ηλικια ! :D
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,940 μηνύματα.
Αν και οι 2 ειναι ασεξουαλ,γιατι οχι.
Αν ενας μονο ειναι ασεξουαλ,δεν βλεπω να γινεται.

σωστό κι αυτό.

 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,415 μηνύματα.
Εντάξει η κοπελιτσα δε θέλει σεβαστό αλλα και εγω δεν μπορω να χω γκομενα και να τη βγαζω μονος μου στο μπάνιο...
Ελπιζω στο μπανιο να αναφέρεσαι στο χωρο ,μην ακουσω για ντουζιέρα μπανιέρα και εχουμε τσαμπα σπατάλη νερου. Γιατι δεν τα μπορω αυτα.
(Εδω σοβαρολογώ)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Ελπιζω στο μπανιο να αναφέρεσαι στο χωρο ,μην ακουσω για ντουζιέρα μπανιέρα και εχουμε τσαμπα σπατάλη νερου. Γιατι δεν τα μπορω αυτα.
(Εδω σοβαρολογώ)
Ναι αυτο σε πειραξε εσενα , το οτι ο άλλος θα χει γκομενα και θα την μονος του αυτο δεν ειναι το κακο της υποθεσης. Τεσπα δεν κρινω κανεναν αλλα αυτα καλο ειναι να τα λέμε εξαρχης για να βλεπουμε αν κάποιοι ανθρωποι ταιριαζουμε ή οχι. Αυτο δεν ειναι θεμα τωρα της πλάκας.... ειναι σοβαρο. Το σεξ βοηθάει στην ψυχική και σωματική υγεία.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
κάτι τέτοιο ψάχνω, τώρα πια στα γεράματα.
ελπίζω να μην είμαι ο μόνος.
:beach:
Νάσο, Νάσο...
Γιούρικα, Γιούρικα...eurika eurika...
Ακου την λύση που σου βρήκα.
Κουράστηκα λίγο, αλλλλλλάάάάά΄΄α!!!
Λοιπόν, κάπου σε ένα χωριό της Πίνδου, υπάρχει η γιαγιά Γκόλφω, που το 40 έπλεκε μικρό κοριτσάκι ότι μπορείς να φανταστείς για τους φαντάρους μας. Να είναι ζεστοί στον πόλεμο.

Αν θες, να σου δώσω συντεταγμένες, να πας και να την βρεις, έτσι ώστε να σε μάθει να πλέκεις.
Θα σου λέει ιστοριούλες και θα ηρεμήσεις για λίγο έξω απο το στρες που προκαλούν οι σχέσεις με απαιτήσεις.

Μετά απο δυο τρεις μήνες περισυλλογής, είμαι σίγουρος οτι θα εκτιμήσεις με την δέουσα οπτική γωνία τα πράγματα. Αυτό το άθλημα, είναι σαν το ποδήλατο.

Η καλή ποδηλατάδα, θέλει ηρεμία και πάντα δύο και αυστηρά δύο μόνο δύο, να περιχαρακώνουμε τις κουβέντες μας.

Υ.Γ. και έλεγα πως κάτι έχεις, κάτι έχεις...αλλά μου ξέφευγε η ουσία. Μη φοβάσαι, δεν είναι τίποτα το σοβαρό.
Ολα διορθώνονται. :)
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,940 μηνύματα.
Τι ηλικιας εισαι δηλαδη ρε φιλε σορρυ κιολας... κατσε γιατι θα μας τρελάνεις αποψε ακομη και εμας που δεν ειμαστε σε ηλικια ! :D

μην γίνεσαι τόσο αδιάκριτος πια! :confused:
είμαι μεγάλος... ή τουλάχιστον έτσι αισθάνομαι... βιολογικά...
γιατί κατά τα άλλα είμαι ανώριμος. :beach:
είμαι ένας μπέμπης εγκλωβισμένος στο σώμα ενός μεσήλικα. :stunned:
 
Top