Επιτυχημένες αγορές - Άξιζε τα λεφτά του!

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Μετά το πετυχημένο θέμα Αποτυχημένες αγορές! (Κλαίω τα λεφτά μου thread...) είπα να φτιάξουμε ένα θρεντ με όλα εκείνα τα προϊόντα ή τις υπηρεσίες από τα οποία μείναμε ικανοποιημένοι!:)
Για πείτε!
(εννοείται πως ισχύει ο κανόνας περί διαφήμισης)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Έχω αγοράσει αυτόν τον καναπέ με 115 ευρώ. Εκτός που η συναρμολόγηση ήταν δύσκολη λόγω των ελλιπών οδηγιών, κατά τα άλλα είναι πολύ καλός, ευρύχωρος, γίνεται πολύ εύκολα διπλό κρεβάτι και μού αρέσει το σχέδιο πάρα πολύ. Επίσης το κάλυμμα βγαίνει και πλένεται στο πλυντήριο. Μπορώ να πω με σιγουριά οτι άξιζε τα λεφτά του!:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το δερμάτινο μπουφάν μου. Είχα δώσει είτε 100κάτι είτε 200κάτι δε θυμάμαι τώρα αλλά το φοράω ήδη μερικά χρόνια σχεδόν όλο το χειμώνα και το φθινόπωρο. Γενικά τα δερμάτινα είναι value for money. Μόνο να μην σκιστεί πρέπει να προσέχεις αλλιώς αντέχει οτιδήποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Δεν έχω φορέσει ποτέ δερμάτινο μπουφάν, δε με βολεύει. Νομίζω επίσης ότι αν βραχεί πάει, καταστρέφεται έτσι δεν είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Όχι καλέ, το καλύτερο μπουφάν απέναντι στη βροχή είναι. Δεν το διαπερνάει τίποτα και στεγνώνει πολύ γρήγορα. Αλλά μιλάω για πραγματικό δέρμα όχι δερματίνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Οκ είχα αυτή την εντύπωση ότι αν βραχεί μαζεύει και χαλάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Οκ είχα αυτή την εντύπωση ότι αν βραχεί μαζεύει και χαλάει.

Αυτό είναι το σουέτ που λές όχι το δερμάτινο
Το δερμάτινο το βάζεις εξω 1-2 μέρες στεγνώνει μονο του και έτοιμο.Το πολύ πολύ το περνάς και ένα χεράκι κερί μέλισσας για αδιαβροχοποιήση και όλα κομπλέ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Αυτή η σκούπα-ρομπότ που αγόρασα πρόσφατα και χρησιμοποιώ καθημερινά. Υπάρχουν πολλές παρόμοιες στο εμπόριο που δεν κάνουν πάντα όσα υπόσχονται, αλλά η συγκεκριμένη ήταν από πριν δοκιμασμένη και..συστημένη.

Σχεδόν αθόρυβη, γυρίζει-καθαρίζει όλο το σπίτι κι εγώ ελεύθερη να ασχοληθώ με άλλα, πιο ουσιώδη πράγματα (όπως π.χ. να παρακολουθώ τα τεκταινόμενα στο e-steki :P;)).
Αφού και η γάτα μου, που τρομάζει με την κλασική ηλεκτρική σκούπα, τη συνήθισε.


Όχι, δεν είναι αυτή η γάτα μου, αν και της μοιάζει.:) Αυτό που με ανησυχεί κάπως, είναι η περίπτωση οσονούπω να της πάρει τον αέρα και να θέλει να ανεβαίνει και πάνωτης, για ατέλειωτες... τσάρκες! :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Όχι καλέ, το καλύτερο μπουφάν απέναντι στη βροχή είναι. Δεν το διαπερνάει τίποτα και στεγνώνει πολύ γρήγορα. Αλλά μιλάω για πραγματικό δέρμα όχι δερματίνη.

Συνηθως μυριζουν σαν καινουρια αυτοκινητα λογω του δερματος η πρεπει να εχεις τρυφτει μεσα σε καινουριο αμαξι για να μυριζεις ετσι; Ρωταω γιατι 1-2 φορες απο φιλο εχει τυχει να μυριζει ετσι και σκεφτομαι τι διαολο,δεν ειχε λεφτα για αμαξι αλλα πηρε αποσμητικα που μυριζουν ετσι και ψεκασε το μπουφαν; :loltooth:

Παντως γενικα ειναι ωραιο,απλα φοβαμαι οτι πλεον γινεται κλισε.Φαντασου να βγαινεις και να βλεπεις μια στρατια απο ανδρες με δερματινα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
@alcyone αυτό που με φοβίζει σε αυτή τη σκούπα είναι μην μπλεχτεί σε καλώδια και μου πετάξει κάτω τα κομπιούτερ.
Πόσο την πήρες; Από Ελλάδα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Συνηθως μυριζουν σαν καινουρια αυτοκινητα λογω του δερματος η πρεπει να εχεις τρυφτει μεσα σε καινουριο αμαξι για να μυριζεις ετσι; Ρωταω γιατι 1-2 φορες απο φιλο εχει τυχει να μυριζει ετσι και σκεφτομαι τι διαολο,δεν ειχε λεφτα για αμαξι αλλα πηρε αποσμητικα που μυριζουν ετσι και ψεκασε το μπουφαν; :loltooth:

Παντως γενικα ειναι ωραιο,απλα φοβαμαι οτι πλεον γινεται κλισε.Φαντασου να βγαινεις και να βλεπεις μια στρατια απο ανδρες με δερματινα.

Μυρίζει ανδρίλα :thumbup: Και εγώ είχα αυτήν την εντύπωση αλλά με βόλεψε τόσο που δεν νομίζω να το αποχωριστώ και αν το αποχωριστώ θα είναι για άλλο δερμάτινο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Kαλά αν κάτσω να υπολογίσω τις αγορές που κάνω και αν όλες ... αξίζουν τα λεφτά τους,
θα μου πετάν ντομάτες στο φόρουμ που το παίζω και ιδεαλισμός να φύγουμε. :hehe:


Πόσο καπιτάλας ρε γμτ είμαι ώρες ώρες. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Μυρίζει ανδρίλα :thumbup: Και εγώ είχα αυτήν την εντύπωση αλλά με βόλεψε τόσο που δεν νομίζω να το αποχωριστώ και αν το αποχωριστώ θα είναι για άλλο δερμάτινο.

Ανδριλα λεει χαχαχαχ.
Θα φυγεις απο δερματινο για να πας παλι σε δερματινο; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Άντε οκ, ας αποκαλύψω μια πρόσφατη αγορά που έκανα και άξιζε τα λεφτά της.

Εξάλλου πλέον άλλαξα και persona στο forum!

Άρα δικαιολογούνται τα... βασιλικά έξοδα! :girl_angel:


La Nuit Trésor , Eau de Parfum Vaporisateur.

La Nuit Trésor Gel Douche.

<3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
@alcyone αυτό που με φοβίζει σε αυτή τη σκούπα είναι μην μπλεχτεί σε καλώδια και μου πετάξει κάτω τα κομπιούτερ.
Πόσο την πήρες; Από Ελλάδα;


Παραγγελία μέσω Amazon από Αγγλία, 280 ευρώ περίπου (φθηνή δεν τη λες, αλλά κάνει δουλίτσα).
Όσο για τα καλώδια, μπορείς είτε να τα μαζεύεις κάθε φορά (μεγάλη φασαρία), είτε -όπως κάνω εγώ- να βάλεις κάποιο μικροέπιπλο (π.χ. ένα σκαμνάκι) που θα λειτουργεί ως εμπόδιο. Οι αισθητήρες της δεν θα της επιτρέψουν να το παρακάμψει.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Έχω αγοράσει κάποια ανατομικα παπούτσια που πραγματικά ήταν value for money. Είναι πανέμορφα και στηρίζουν πολύ καλά τα πόδια με άπορες να να έχουν μειωθεί οι πόνοι που ένιωθα στη μέση από την ορθοστασία. Όσο για το σχέδιο τους; Καμία σχέση με τα ανατομικα που φορούν οι γριές και αγοράζουν από το φαρμακείο. Α! Επίσης είναι σκυλιά. Τα έχω μερικά χρόνια, τα έχω λιώσει να τα χρησιμοποιώ και δεν έχουν πάθει τίποτα.
Επίσης, μια πολυμήχανη κουζίνας. Αρκετά ακριβουτσικη αλλά τώρα με το δεκαήμερο εκπτώσεων που είχαμε δεν της αντιστάθηκα άλλο. Μπορώ να φτιάξω ότι θελω, κέικ, ζύμες, παγωτό, γλυκα, αλμυρά. Την έχω πάνω στον πάγκο της κουζίνας μου και την θαυμάζω!
Τέλος, ορισμένα καλλυντικά που ενώ τα χρησιμοποιώ κάθε μέρα δεν τελειώνουν τόσο εύκολα και από ποιότητα σκίζουν.
Θα ήθελα πολύ βα γράψω και για ρούχα αλλά δεν νομιζω πως έχω κάποιο άξιο για αυτή την κατηγορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Ποια παπούτσια ήταν αυτά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Ποια παπούτσια ήταν αυτά;

Τα γερμανικά tamaris.
Δοκιμασμένη μάρκα και σε μπαλαρίνα και σε πλατφόρμα και σε σανδάλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Παραγγελία μέσω Amazon από Αγγλία, 280 ευρώ περίπου (φθηνή δεν τη λες, αλλά κάνει δουλίτσα).
Όσο για τα καλώδια, μπορείς είτε να τα μαζεύεις κάθε φορά (μεγάλη φασαρία), είτε -όπως κάνω εγώ- να βάλεις κάποιο μικροέπιπλο (π.χ. ένα σκαμνάκι) που θα λειτουργεί ως εμπόδιο. Οι αισθητήρες της δεν θα της επιτρέψουν να το παρακάμψει.;)

Πόση εγγύηση έχει; Και πόση ώρα το δουλεύεις για να καθαρίσει το σπίτι; Στο περίπου;
Δεν ξέρω αν αξίζει τα λεφτά του να σού πω την αλήθεια. Μού φαίνεται κομμάτι ακριβό. Μια ηλεκτρική σκούπα κάνει 60-70 ευρώ. |Μετά σκέφτομαι, πηγαίνει στις γνωίες ή κάτω από τραπεζάκια ή καρέκλες; Αν είναι δηλαδή να μαζεύει πολύ επιφανειακά, τα κάνω και μόνη μου με την ηλεκτρική. Η μανούβρα είναι οι γωνίες και κάτω από τραπέζια κλπ. Εσένα σε εξυπηρετεί;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Αγόρασα πριν μερικούς μήνες αυτά τα headphones. Εξαίρετο μπάσο, υπόσχεται μια μαγική εμπειρία στην μουσική. Μαλακά μαξιλάρια για να μην ενοχλούν στα αυτιά, διαθέτούν επίσης μικρόφωνο και είναι value for money. Το καλύτερο είναι ότι σε περίπτωση που χαλάσει το καλώδιο, δεν γίνονται άχρηστα. Μπορεί να πάρεις άλλο.
Το μόνο "αρνητικό" ίσως είναι το μέγεθος τους, το οποίο είναι μεγαλύτερο σε σχέση με άλλα της αγοράς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top