Lord Of The Rings VS Pirates Of The Caribbean

Lord Of The Rings VS Pirates Of The Caribbean

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 15)
  • Προτιμώ Άρχοντα

    Ψήφοι: 7 46.7%
  • Προτιμώ Πειρατές

    Ψήφοι: 3 20.0%
  • Δεν μπορώ να αποφασίσω ποια προτιμώ(:P)

    Ψήφοι: 3 20.0%
  • Δεν μου άρεσαν/Δε τις έχω δει

    Ψήφοι: 2 13.3%

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Παίρνοντας αφορμή από τούτο εδώ το θέμα:https://www.e-steki.gr/%CE%B8%CE%AD%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%BF-%CF%83%CE%B9%CE%BD%CE%B5%CE%BC%CE%AC-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%8C%CF%81%CE%B1%CF%83%CE%B7/%CE%AC%CF%81%CF%87%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%B1%CF%82-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%B4%CE%B1%CF%87%CF%84%CF%85%CE%BB%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CF%8E%CE%BD-vs-avatar-58657/,αισθάνθηκα την υποχρέωση(:P) να δημιουργήσω αυτό το thread που ίσως μπορούμε να πούμε πως συγκρίνουμε 2 ταινίες με παρόμοια χαρακτηριστικά.....μπλα μπλα μπλα
Τέλος πάντων,για να μην τα πολυλογώ,νομίζω πως είναι πιο εύκολο να συγκριθεί το LOTR με τους Πειρατές παρά με το Avatar.


Κατά τη γνώμη μου ,λοιπόν, και οι 2 ταινίες μου αρέσουν πάρα πολύ.Είναι 2 ενδιαφέρουσες τριλογίες με καταπληκτικά effects,σασπένς και που σε κρατάνε καθηλωμένο.
Ίσως κλίνω λίγο προς τους πειρατές,δεν ξέρω γιατί ακριβώς!:P


Περιμένω και τις δικές σας απόψεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Πώς και δεν έχει γράψει ακόμη εδώ ο Ακριβός??:hmm:
Δεν μπορώ να πω ότι το θεωρώ πιο εύκολο στη σύγκριση από ότι με το Avatar( που ομολογουμένως δεν μου άρεσε καθόλου!)...
Και στις δύο περιπτώσεις κλείνω περισσότερο στον Άρχοντα, απλά με τους πειρατές η διαφορά είναι κάπως μικρότερη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Χμμ... Απο πειρατες εχω δει τις δυο... Η μια ειχε γελιο, και η αλλη ητανε απλα βαρετη....
Απο αρχοντα τις εχω δει και τις τρεις, λιγο βαρεμαρα υπηρχε σε ολες, αλλα υπηρχε και σε ολες ενα ενδιαφερων.

Σαν τριλογια κερδιζει ο αρχοντας, σαν μεμονομενες ταινιες νομιζω οτι η πρωτη των πειρατων ειναι η πιο καλη, αλλα η τριτη κατεβαζει τοσο την βαθμολογια που και παλι κερδιζει ο αρχοντας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Goseithor

Διάσημο μέλος

Ο Νότα στο Διάστημα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
πάλι Άρχοντα...είπαμε δεν υπάρχει σύγκριση με καμία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Ε δεν υπάρχει σύγκριση! Έχω μια ιδιαίτερη αγάπη και λατρεία στον Depp, αλλά ο Άρχοντας είναι πολύ καλύτερος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Και οι 2 ταινιες ειναι παρα πολυ καλες. Θεωρω και τις 2 ισαξιες, αλλα μαλλον καλυτερη ταινια ειναι η Lord Of The Rings.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Και οι 2 ταινιες ειναι παρα πολυ καλες. Θεωρω και τις 2 ισαξιες, αλλα μαλλον καλυτερη ταινια ειναι η There's something about Mary.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Diana Fire

Νεοφερμένος

Η Τίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Ο Αρχοντας σαν τριλογία μ άρεσε, στους Πειρατές κάπου λίγο βαρέθηκα, κάπου το έχασα..Αλλά γιατί βρε παιδιά να συγκρίνουμε ταινίες μεταξύ τους????:worry::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top