Βιβλία προγραμματισμού για C

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Οπως ξερετε ασχολουμαι με τον προγραμματισμο και νομιζω οτι καιρος ειναι να αφησω τα tutorials του ιντερνετ και να πιασω κανα βιβλιο.:P
Ξερω Pascal αλλα ενδιαφερομαι κυριως να μαθω C. Ποια βιβλια μου προτεινετε να αγορασω;
(Θα εκτιμουσα γρηγορες απαντησεις, τις θελω συντομα.:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Αμε :p
Ειναι τεσταρισμενο; :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Είναι, ναι. Εμένα με βοήθησε πολύ. Δεν έμαθα μόνο από κει βέβαια.
Αν θες e-books με C, μπες msn.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Thnx Ζεδ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Είναι, ναι. Εμένα με βοήθησε πολύ. Δεν έμαθα μόνο από κει βέβαια.
Αν θες e-books με C, μπες msn.

Οχι οχι ημπουκς, με κουραζουν. (Στην αναγκη βεβαια, ο καλος ο μυλος ολα τα αλεθει:P)
Θενκς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Οπως ξερετε ασχολουμαι με τον προγραμματισμο και νομιζω οτι καιρος ειναι να αφησω τα tutorials του ιντερνετ και να πιασω κανα βιβλιο.:P
Ξερω Pascal αλλα ενδιαφερομαι κυριως να μαθω C. Ποια βιβλια μου προτεινετε να αγορασω;
(Θα εκτιμουσα γρηγορες απαντησεις, τις θελω συντομα.:P)

Κανένα προς το παρόν.Διάβασε τα μαθήματα που δίνεις και μην σπαταλάς χρόνο(έστω και μια ώρα) σε κάτι που δεν θα σε βοηθήσει.Το καλοκαίρι αφού θα έχεις τα απαραίτητα μόρια και θα έχεις περάσει εκεί που γουστάρεις βλέπεις το πρόγραμμα σπουδών της σχολής και ξεκινάς να διαβάζεις την γλώσσα που θα κάνετε το πρώτο εξάμηνο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Επειδη ολοι αυτο λενε, προτιμω τον ελευθερο χρονο που εχω αντι να τον περναω μπροστα απο μια τηλεοραση, να τον ξοδευω σε κατι που πραγματικα μου αρεσει. Ξερω τι κανω, δεν χρειαζομαι συμβουλες 4 μηνες πριν τις πανελληνιες. Και οταν ξεκινησα Pascal ηταν Νοεμβριος, και εβρισκα παντα χρονο να την μελεταω ολο και πιο βαθια.
Τον καταμερισμο του χρονου μου τον κανω οπως εγω νομιζω καλυτερα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
+1 Στο Ράνια.

και εγώ είχα αρχίσει και μάθαινα C++ τα Χριστούγεννα πριν τις πανελλήνιες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Ε καλά εσύ το γ@$#%@.
Άκου C++!
Για μένα είναι λάθος να ξεκινήσεις από τέτοιες γλώσσες αν δεν ξέρεις τις απλές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Επειδη ολοι αυτο λενε, προτιμω τον ελευθερο χρονο που εχω αντι να τον περναω μπροστα απο μια τηλεοραση, να τον ξοδευω σε κατι που πραγματικα μου αρεσει. Ξερω τι κανω, δεν χρειαζομαι συμβουλες 4 μηνες πριν τις πανελληνιες. Και οταν ξεκινησα Pascal ηταν Νοεμβριος, και εβρισκα παντα χρονο να την μελεταω ολο και πιο βαθια.
Τον καταμερισμο του χρονου μου τον κανω οπως εγω νομιζω καλυτερα :)

Οκ αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αντί να διαβάσεις παραπάνω 4 ωρες φυσική να κάτσεις και να μάθεις c η κάτι άλλο αφού μπορείς να το κάνεις το καλοκαίρι πχ.Και κατά την γνώμη καλύτερα να δείς τηλεόραση η να βγείς μια βόλτα να χαλαρώσεις από το διάβασμα παρά να κάτσεις να διάβαζεις c κλπ.Και δεν είναι μόνο το θέμα του χρόνου είναι ότι γεμίζεις το μυαλό σου με <<άχρηστα>> πράγματα που την παρούσα χρονική περίοδο περισσότερο κακό θα σου κάνουν κατ' εμέ παρά καλό.

P.S=Αν επιμένεις το βιβλίο που πρότεινε ο Γιώργος είναι πολύ καλό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται 3D designer και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Άκους εκεί 4 ώρες παραπάνω φυσική :lol:

Για μένα, οτιδήποτε είναι καλύτερο από 4 ώρες φυσική.


Go Ράνια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
4 ωρες φυσικη γενικα ουτε στον εχθρο μου. :p
Φχαριστω mechanicarts, και κυριως ευχαριστω Ζεντ. Το βιβλιο το πηρα και μου φαινεται πολυ καλο, αν και ειμαι ακομα στο τριτο κεφαλαιο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Καταπληκτικό βιβλίο. Με πολλά παραδείγματα και ασκήσεις. Ιδανικό ειδικά για αρχάριους.
https://www.mgiurdas.gr/book-209.aspx
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top