Εύρεση εργασίας

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
για να μην ανοιγω νεο θεμα, ψαχνω νεο η νεα με γνωσεις πληροφορικης, σε windows/linux/mac για εργασια εδω στην εταιρια, ορεξη για δουλεια να εχει και να θελει να μαθαινει συνεχως.

εαν ξερετε καποιον /καποια στειλτε μου ενα PM

ευχαριστω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από giannisvitara:
βρήκα δουλεια u guys, απο το skywalker.

:clapup: σιδεροκέφαλος!
και γω εκεί βρήκα την δουλειά που είμαι τώρα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unicorn

Νεοφερμένος

Η Unicorn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Όχι να το παινευτώ, αλλά το skywalker το έχει ο αδερφός της πεθεράς μου με τη γυναίκα του! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Unicorn:
Όχι να το παινευτώ, αλλά το skywalker το έχει ο αδερφός της πεθεράς μου με τη γυναίκα του! :clapup:

να τους πεις ότι προσωπικά τους ευχαριστώ και ότι έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostinlines

Νεοφερμένος

Η lostinlines αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Designer. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα παιδιά!!
Είμαι εντελώς newby εδώ και είπα να συστηθώ!! :D

Ο "χώρος" μας είναι αυτό που με καίει :verymad:και φως δεν βλέπω.....
Ψάχνω για δουλειά μήνες τώρα και τίποτα!!!!!!!!!!!!
Ξέρουμε όλοι ότι επέρχεται ο κορεσμός καποια στιγμή σε όλα τα επαγγέλματα αλλά λες "δεν μπορεί κάτι θα βρεθεί και για μένα...!!"
Το απογοητευτικό είναι οτι όλοι θέλουν προυπηρεσία 2 ετών και άνω κι εμείς που έχουμε μόνο 1,5 ετους δεν κάνουμε....και πως άραγε θα την αποκτήσουμε???
Το autocad είναι μία από τις μεγαλύτερες "αγάπες" μου αλλά (επειδή υπάρχει πάντα ένα αλλά...) ....δεν "βοηθάει"!!!!

Έχει ακούσει κανείς που "πουλάν...δουλειές, να μου πάρω μιά" ???? :lol:

φιλικά!!!!:bigarmhug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Αν επιθυμεί κάποιος να εργαστεί, θεωρείται παράξενο το να ζητήσει ο ίδιος δουλειά σε κάποιον?
Και ιδίως μάλιστα αν ο υποψήφιος εργοδότης δεν είναι γνωστός,φιλικό ή συγγενικό πρόσωπο και δεν έχει ζητήσει να προσλάβει προσωπικό.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αν επιθυμεί κάποιος να εργαστεί, θεωρείται παράξενο το να ζητήσει ο ίδιος δουλειά σε κάποιον?
Και ιδίως μάλιστα αν ο υποψήφιος εργοδότης δεν είναι γνωστός,φιλικό ή συγγενικό πρόσωπο και δεν έχει ζητήσει να προσλάβει προσωπικό.:hmm:

Ουτε παραξενο θεωρειται, αλλα ουτε και ντροπη ειναι, να δηλωσει κανεις ενδιαφερον για μια θεση εργασιας, σε περιπτωση που μελλοντικα προκυψει αναγκη καλυψης αυτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αν επιθυμεί κάποιος να εργαστεί, θεωρείται παράξενο το να ζητήσει ο ίδιος δουλειά σε κάποιον?
Και ιδίως μάλιστα αν ο υποψήφιος εργοδότης δεν είναι γνωστός,φιλικό ή συγγενικό πρόσωπο και δεν έχει ζητήσει να προσλάβει προσωπικό.:hmm:

Κάθε άλλο. Μπορείς κάλλιστα να πουλήσεις τον εαυτό σου, λέγοντας ότι σε ενδιαφέρει ο συγκεκριμένος τομέας/ η εταιρία, κι ότι θα το εκτιμούσες πολύ εάν σου παραχωρούσε λίγο χρόνο να μιλήσετε, ή να του στείλεις το βιογραφικό σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Αν επιθυμεί κάποιος να εργαστεί, θεωρείται παράξενο το να ζητήσει ο ίδιος δουλειά σε κάποιον?


Αν απαγορευόταν το 'μιλητό', οι προσλήψεις θα έπεφταν στο μηδέν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
χαχαχα γελαω...

...επειδη ψαχνω τοση ωρα
για ενα θεμα περι ανεργιας
και στο εργασια και καριερα, ναδα ναδα
(που λενε και στο μοντενεγκρο).

Ειτε δεν υπαρχει ειτε βρισκεται στην υποενοτητα
φιλοσοφια η επικαιροτητα?
(ολικη αναδομηση ως τις ακρες του νου)

Τεσπα, εμμμ...υπαρχει μια ταινια του Γαβρα,
το τσεκουρι στην οποια σε μια κοινωνια
οχι και πολυ διαφορετικη απο τη δικη μας,
ο κοσμος μαστιζεται απο ανεργια (1 στους 2 ανεργος)
και περιγραφει τη ζωη ενος σαικο νεαρου
που σκοτωνει τους συνυποψηφιους του για μια θεση εργασιας
προκειμενου να προσληφθει αυτος!!!! :eek::eek:

creeypy? και crispy μη πω...

Οποτε μη ριχνετε αγριες ματιες στους παρακαθημενους
στον ιδιο καναπε, οταν πατε να ιντερβιουαστειτε,
..ποτε δε ξερεις με τι σιριαλ κιλλερ μπορει να μοιραζεσαι
την υποψηφιοτητα για μια κοινη θεση..

Απο καθρεπτακι, μονο καθρεφτακι. :)


Αν επιθυμεί κάποιος να εργαστεί, θεωρείται παράξενο το να ζητήσει ο ίδιος δουλειά σε κάποιον?
Και ιδίως μάλιστα αν ο υποψήφιος εργοδότης δεν είναι γνωστός,φιλικό ή συγγενικό πρόσωπο και δεν έχει ζητήσει να προσλάβει προσωπικό.:hmm:

Καθολου. Δες σε σαιτ αγγελιων τι στριμωγμα πεφτει,
διπλα απο την αγγελια για τα κουταβακια μπουλντογκ
και το δωμα στο Γερακα, θα δεις κατι μουτσουνες πολυ γνωριμες.

Η τι βιογραφικο συνωστιζεται σε επιχειρησεις, τραπεζες κλπ.
Πληροφοριες αναφερουν οτι τα βιογραφικα στις τραπεζες ειδικοτερα,
λειτουργουν σαν εξοικονομιστικος πορος αντι των ημερολογιων και
των σημειωματαριων. Πανε αυτα. :P

Θελω να πω δηλ, το οτι ζητας δουλεια, σου ανοιγει μια προοπτικη,
αλλα ειναι μοναχα αποδειξη ανοιγματος φτερουγων.
Τα αφεντικα στην ελλαδα, σε βλεπουν σαν ρωγμη στον καθρεπτη τους.


Πουλα τον εαυτο σου, ΑΚΡΙΒΑ.
Που μου'λεγε και μια φιλη.

Βεβαια τον πουλο δε τον γλυτωνεις
γιατι οι λιστες των αντικαταστατων στο σημερα
εξαντλουν ολο το μελανι κι ολο το εκτυπωτικο χαρτι
της εταιριουλας που αιτηθηκες ντουλια.
Οποτε φευ, ζητα δουλεια αλλα οσο οσο.

Διανυουμε την εποχη του οσο οσο τακα τακα...
Αλλιως στη ψαθα και κομπολογακι.


για να μην ανοιγω νεο θεμα, ψαχνω νεο η νεα με γνωσεις πληροφορικης, σε windows/linux/mac για εργασια εδω στην εταιρια, ορεξη για δουλεια να εχει και να θελει να μαθαινει συνεχως.

εαν ξερετε καποιον /καποια στειλτε μου ενα PM

ευχαριστω :)

Αιτουμαι να δουλεψω, εχω ορεξη και πενιχρες γνωσεις,
και θελω να μαθαινω συνεχως.
Αν εχετε παρει αλλον, απο τοτε,
στα @@ μου σας γραφω και κανω τον ζωγραφο
σε περιβαλλον mac. :worry:

Όχι να το παινευτώ, αλλά το skywalker το έχει ο αδερφός της πεθεράς μου με τη γυναίκα του! :clapup:

κι εγω με το μπατζανακη της σπιτονοικοκυρας μου
προσπαθουμε να βγαλουμε ακρη με το ska ska skywalker
γιατι πανε 8 μηνες τωρα που εισηγαγα βιογραφικο
και το χει δει ολη η πλαση.
(το μηδεν ειναι το ολον σε μια γεωμετρικη
πανδαισια φανταστικου ολισμου)

Μα ουτε εναν δε συγκινησε? :redface:

Αι στο γεροδιαολο :mad:

Και στο καριερα, μονο για καριερα δε πας.
Απλως να φτανεις απο τον Νοεμβρ. και πισω,
μεχρι τον προηγουμενο Νοεμβρ, στη σελιδα 164
και να χεις γινει ετσι :hypno:

Τελος, αφηνω το καριερα και παω καμαριερα. :mad:

Έχει ακούσει κανείς που "πουλάν...δουλειές, να μου πάρω μιά"


ναι, στην ουτρεχτη, στο μοντρεαλ, στη Βικτορια
(της αυστραλιας, μη χαιρεσαι!),
και παντως στις λιστες το ελλαντα δεν πουλαει ντουλια.
Η πουλαει αλλα μονο για τους χαμερπεις και τους ξεροκαματους.
Δηλ αυτους που ειναι ενα βημα πριν το νταχαου, του χομλες,
γιατι ηδη πουληθηκαν τα καλυτερα κομματια φιλετο,
βλεπε βολεμενους.
Αμαν ....εγινα σαικο????????

Εποφθαλμιω και φθονω την εργαζομενη κενωνια?

Καταραμενε γαβρα,
καταντησα κυνικος κι εχω για δεκανικι το τσεκουρι σου...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edouardos

Νεοφερμένος

Ο edouardos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Καθώς χάζευα αγγελίες, πέφτω πάνω σε μια που ζητάνε άτομα για πρακτική και μάλιστα όχι τζάμπα, με μισθό! (όχι κανένα μεγάλο ποσό, άλλοι δεν δίνουν τίποτα) ωραία σκέφτομαι, ίσως να μου χαμογέλασε η τύχη :hehe: Τσεκάρω το μαγαζί για να δω αν έχει κριτικές, δεν υπάρχουν ούτε για δείγμα. Κατά πόσο είναι οκ να δουλέψεις σε ένα μαγαζί σαν αυτό; Λογικά για να ζητάνε, θα υπάρχει πελατεία.. Ίσως αυτά που λέω να μην βγάζουν καν νόημα, θέλω να πω, οι κριτικές δεν παίζουν ρόλο όταν ψάχνεις για δουλειά;
 

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καθώς χάζευα αγγελίες, πέφτω πάνω σε μια που ζητάνε άτομα για πρακτική και μάλιστα όχι τζάμπα, με μισθό! (όχι κανένα μεγάλο ποσό, άλλοι δεν δίνουν τίποτα) ωραία σκέφτομαι, ίσως να μου χαμογέλασε η τύχη :hehe: Τσεκάρω το μαγαζί για να δω αν έχει κριτικές, δεν υπάρχουν ούτε για δείγμα. Κατά πόσο είναι οκ να δουλέψεις σε ένα μαγαζί σαν αυτό; Λογικά για να ζητάνε, θα υπάρχει πελατεία.. Ίσως αυτά που λέω να μην βγάζουν καν νόημα, θέλω να πω, οι κριτικές δεν παίζουν ρόλο όταν ψάχνεις για δουλειά;

Εντάξει, θα ήταν καλό να υπήρχαν κριτικές, για να 'χεις μια εικόνα για το κατάστημα, αλλά θα σου έλεγα να μην το θεωρήσεις αποτρεπτικό παράγοντα. Μπορεί να μην έχουν καν κριτικές αλλά να είναι παραπάνω από καλά σε επίπεδο επαγγελματισμού/εξυπηρέτησης και συνεργασίας. Όπως κανείς δεν μπορεί να σου εγγυηθεί τι θ' αντιμετωπίσεις εσύ ως εργαζόμενος, ασχέτως εάν οι πελάτες είναι ευχαριστημένοι απ' την παροχή υπηρεσιών τους.

Πήγαινε να κάνεις μια κουβέντα μαζί τους, να δεις και τον χώρο επ' ευκαιρίας, δεν χάνεις κάτι - ή και να το παίξεις πελάτης (διαφορετικά, να στείλεις κάποιον φίλο σου) για να δεις τι παίζει πάνω - κάτω.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Καθώς χάζευα αγγελίες, πέφτω πάνω σε μια που ζητάνε άτομα για πρακτική και μάλιστα όχι τζάμπα, με μισθό! (όχι κανένα μεγάλο ποσό, άλλοι δεν δίνουν τίποτα) ωραία σκέφτομαι, ίσως να μου χαμογέλασε η τύχη :hehe: Τσεκάρω το μαγαζί για να δω αν έχει κριτικές, δεν υπάρχουν ούτε για δείγμα. Κατά πόσο είναι οκ να δουλέψεις σε ένα μαγαζί σαν αυτό; Λογικά για να ζητάνε, θα υπάρχει πελατεία.. Ίσως αυτά που λέω να μην βγάζουν καν νόημα, θέλω να πω, οι κριτικές δεν παίζουν ρόλο όταν ψάχνεις για δουλειά;


Οι κριτικές είναι πολύ σημαντικό πράγμα.
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Εγώ πάλι γιατί πιστεύω ότι οι κριτικές δε μετράνε και τόσο? Τις κριτικές τις δίνουν οι πελάτες όχι τα άτομα που εργάζονται στο μαγαζί. Αν το φαγητό είναι άψογο δε σημαίνει απαραίτητα ότι ο μάγειρας είναι ευχαριστημένος απο τη δουλειά του, το αφεντικό του κλπ.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Καθώς χάζευα αγγελίες, πέφτω πάνω σε μια που ζητάνε άτομα για πρακτική και μάλιστα όχι τζάμπα, με μισθό! (όχι κανένα μεγάλο ποσό, άλλοι δεν δίνουν τίποτα) ωραία σκέφτομαι, ίσως να μου χαμογέλασε η τύχη :hehe: Τσεκάρω το μαγαζί για να δω αν έχει κριτικές, δεν υπάρχουν ούτε για δείγμα. Κατά πόσο είναι οκ να δουλέψεις σε ένα μαγαζί σαν αυτό; Λογικά για να ζητάνε, θα υπάρχει πελατεία.. Ίσως αυτά που λέω να μην βγάζουν καν νόημα, θέλω να πω, οι κριτικές δεν παίζουν ρόλο όταν ψάχνεις για δουλειά;


Ασε τις κριτικές ή την μη ύπαρξη αυτών. Γιατί και κριτικές να υπήρχαν, πολλοί επιχειρηματίες βάζουν αρχικά φίλους, γνωστούς και συγγενείς τους να τις κάνουν για να ανεβαίνει ο μέσος όρος βαθμολογίας, οπότε και με την ύπαρξη δεν ξερεις αν είναι όντως θετικά.

Εδω βγαίνει η λίστα με τα καλύτερα μέρη για να εργαστεί κανείς και τα μισά από αυτά είναι γαλέρες. Ούτε τον κώλο σου δεν είναι να εμπιστεύεσαι στην Ελλάδα σήμερα.

Να πας από κοντά και να τους συζητήσεις. Οχι απο μέηλ, όχι από τηλέφωνο. ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ να κόβεις φάτσες, συνθήκες στο μαγαζί, πως μιλάνε σε άλλους, πως θα αντιδράσουν υπό την πίεση της αμεσότητας της συνέντευξης κλπ.

Από αυτά που θα σου πουν και με τον τρόπο που θα στα πουν, θα γνωρίσεις τα μελλοντικά αφεντικά σου και μόνο έτσι θα κρίνεις.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top