Γιατί είναι τόσο κακό να βρίζουμε;

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Γιατι ενοχλει τους αλλους....


Κοίτα, κι εμένα μπορεί να με ενοχλεί αν ο άλλος φοράει πράσινη μπλούζα, αυτό τι σημαίνει ότι είναι κακό;

Το ότι μας πιπιλάνε από τα 5 μας την καραμέλα "μη λέτε κακές λέξεις" δε σημαίνει ότι πρέπει κι εμείς να το συνεχίσουμε.

Εγώ πάντως πιο πολύ θα πήγαινα κάποιον που μιλα όπως θέλει, τουλάχιστον δίχνει ότι δεν κολλάει σε στερεότυπα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aniohaseo

Νεοφερμένος

Ο Aniohaseo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 62 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Μας πιπιλάνε απο τα 5 μας?
Δηλαδη τι θα επρεπε να μας μάθαιναν χριστοπαναγιες και καντηλια
για να μην φαινεται οτι κολλάμε σε στερεότυπα?
Σε αντιδραση δηλ των κατεστημενων σαλτάρουμε στο άλλο άκρο?
Αποψη.
Εγω πάντως θα πηγαινα πιο πολύ κάποιον που κολλαει σε αρχές και σέβεται
το δικαιωματα και τις ελευθεριες του αλλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olga_serb

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olga_serb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
βλακας, ηλιθιος, χαζος , ψωναρα.... -δεν ειναι βρισιες, ετσι δεν ειναι ? ;)Εεε, αυτα τα χρησιμοποιω καμια φορα :redface:. Κάτι πιο σκληρό... - όχι! Και δεν μου αρεσει να ακουω να βριζουν . Το να εκφραζεσαι ελευθερα δεν σημαίνει να βριζεις.... - να εκφράζεσαι ελεύθερα σεβόμενος τους τριγύρω σου...
Νομιζω, βρίζεις όταν δεν σου φτανουν οι λέξεις να εκφραστεις. Μπορω να καταλαβω καποιον που βριζει εν βρασμω ψυχης. Αλλα στη καθημερινή ομιλία.... - γιατι? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
βλακας, ηλιθιος, χαζος , ψωναρα.... -δεν ειναι βρισιες, ετσι δεν ειναι ?...

:redface:: Είναι κάτι πολύ χειρότερο:άδικη καταδίκη! Γι' αυτό το αθέατο Καρντάσι μου λέει: "Μην πεις τον αδελφό σου, Ρακά!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Μας πιπιλάνε απο τα 5 μας?
Δηλαδη τι θα επρεπε να μας μάθαιναν χριστοπαναγιες και καντηλια
για να μην φαινεται οτι κολλάμε σε στερεότυπα?
Σε αντιδραση δηλ των κατεστημενων σαλτάρουμε στο άλλο άκρο?
Αποψη.
Εγω πάντως θα πηγαινα πιο πολύ κάποιον που κολλαει σε αρχές και σέβεται
το δικαιωματα και τις ελευθεριες του αλλου.

Μια βρισιά ή το οτιδήποτε είναι κακό μόνο όταν ο άλλος το θεωρεί κακό. Για αυτό και μεταξύ 2 φίλων το "ρε μαλάκα" δε σημαίνει τίποτα, ενώ σε έναν άγνωστο είναι βαρύ. Προσωπικά ούτε με τη χριστοπαναγία έχω κανένα θέμα ούτε με τίποτα. Και να μην με βρίσει μπροστά μου ο άλλος θα το κάνει από μέσα του. Είναι καλύτερο αυτό; Μην υποκρινόμαστε τώρα έχω δει αμέτρητους θεοσεβούμενους να θέλουν να βρίσουν και για να μην πάρει η μπάλα την παναγία να την πληρώνει ο "αντίχριστος". Αυτά είναι καραγκιοζιλίκια τώρα.
Το θέμα των αρχών χωράει συζήτηση. Αυτός που έχει κάποιες δικές του αρχές και τις τηρεί είναι άξιος σεβασμού. Αυτός αντίθετα που δεν έχει δική του κρίση αλλά ακολουθεί πιστά τις αρχές και τις αντιλήψεις των υπολοίπων για να μην τον κατακρίνουν να φάει σκατά.
Ελευθερίες κανείς δεν καταπατάει με το να βρίζει μη λέμε ό,τι θέλουμε. Εκτός κι αν δέχεσαι ότι αυτο το ορίζει ο καθένας όπως θέλει. Που άμα το πάμε έτσι για μένα μπορεί ελευθερία να σημαίνει να μην με κοιτάει κανείς στα μάτια, άρα όταν ο κάθε περαστικός περνώντας από δίπλα με κοιτά μου καταπατά τις ελευθερίες ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
Προσωπικά ούτε με τη χριστοπαναγία έχω κανένα θέμα ούτε με τίποτα.

σαν αθεος το βρισκω κωμικο να βριζω χριστοπαναγιες,
και γενικα μου αρεσει να μην ειμαι ανακολουθος, ετσι μπορει να εχω βρισει καποτε στη ζωη μου,
αλλα κατι τετοιο ποτε.

Σαν ανθρωπος επισης, το να χρησιμοποιεις βρισιες μπροστα σε καποιον που πιστευει
(οσο πιστευει τελικα....) δειχνει να μην σεβεσαι τον ανθρωπο που εχεις διπλα σου.
Τους ανθρωπους πρωτα τους σεβομαστε για αυτο που ειναι και στη συνεχεια αν θελουμε επικοινωνουμε μαζι τους,
οχι αναποδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
σαν αθεος το βρισκω κωμικο να βριζω χριστοπαναγιες,
και γενικα μου αρεσει να μην ειμαι ανακολουθος, ετσι μπορει να εχω βρισει καποτε στη ζωη μου,
αλλα κατι τετοιο ποτε.

Σαν ανθρωπος επισης, το να χρησιμοποιεις βρισιες μπροστα σε καποιον που πιστευει
(οσο πιστευει τελικα....) δειχνει να μην σεβεσαι τον ανθρωπο που εχεις διπλα σου.
Τους ανθρωπους πρωτα τους σεβομαστε για αυτο που ειναι και στη συνεχεια αν θελουμε επικοινωνουμε μαζι τους,
οχι αναποδα.

Όχι, ποτέ δεν το κατάλαβα αυτό, για ποιο λόγο δείχνει ότι δε σέβεσαι τον άλλον αν βρίζεις τη θρησκεία του; δεν το καταλαβαίνω ο καθένας δεν επιλέγει τι θα πιστέψει; μιλάμε για κάτι δικό του εξαρχής; όχι φυσικά, απλά το ενστερνίζεται. Είναι σαν να μου λες ότι αν πει κάποιος "γαμώ την παναχαϊκή μου" δεν σέβεται αυτούς που είναι παναχαϊκή. έχει λογική αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
Όχι, ποτέ δεν το κατάλαβα αυτό, για ποιο λόγο δείχνει ότι δε σέβεσαι τον άλλον αν βρίζεις τη θρησκεία του; δεν το καταλαβαίνω ο καθένας δεν επιλέγει τι θα πιστέψει; μιλάμε για κάτι δικό του εξαρχής; όχι φυσικά, απλά το ενστερνίζεται. Είναι σαν να μου λες ότι αν πει κάποιος "γαμώ την παναχαϊκή μου" δεν σέβεται αυτούς που είναι παναχαϊκή. έχει λογική αυτό;


αν κανεις κατι, το οποιο ενοχλει τον αλλο δεν το σεβεσαι, που ειναι το περιεργο?
Αυτο ειναι απο τα πρωταρχικα σταδια της επικοινωνιας....
Η λογικη που ψαχνεις ειναι αυστηρα η δικη σου χωρις να λαμβανεις υποψη σου, τον απεναντι σου.
Μπορει να μην εχει για σενα, εχει ομως για τον αλλον.
Απο κει και περα ειναι θεμα, αν οντως σε ενδιαφερει να επικοινωνησεις η οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
αν κανεις κατι, το οποιο ενοχλει τον αλλο δεν το σεβεσαι, που ειναι το περιεργο?
Αυτο ειναι απο τα πρωταρχικα σταδια της επικοινωνιας....
Η λογικη που ψαχνεις ειναι αυστηρα η δικη σου χωρις να λαμβανεις υποψη σου, τον απεναντι σου.
Μπορει να μην εχει για σενα, εχει ομως για τον αλλον.
Απο κει και περα ειναι θεμα, αν οντως σε ενδιαφερει να επικοινωνησεις η οχι.

Θα το πω για τρίτη φορά, αυτό που μου λες και εσύ και οι υπόλοιποι είναι τέρμα υποκειμενικό. Τον καθένα τον ενοχλεί κάτι διαφορετικό. Και όπως το θέτεις, ναι κι εγώ αν θέλω να τα έχω καλά με τα άτομα που θέλω φροντίζω ώστε να μην έχω τέτοια θέματα, αλλά αυτό απέχει από το "μην βρίζουμε δεν είναι καλό".
Ωστόσο αυτό δεν αναιρεί πω θεωρώ χαζό να αρπάζεται κάποιος αν του βρίζουν τη θρησκεία ( όπως και την οικογένεια αλλά αυτό άλλο θέμα ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Όχι, ποτέ δεν το κατάλαβα αυτό, για ποιο λόγο δείχνει ότι δε σέβεσαι τον άλλον αν βρίζεις τη θρησκεία του;

Το θεμα θρησκεια ειναι πολυ λεπτο ζητημα για καποιους ανθρωπους...:hmm:και το σεβομαι αυτο γιατι προφανως τους βγαζει απο πολλα ψυχολογικα, και οχι μονο, αδιεξοδα της ζωης τους. Οποτε ειδικα και μονο σε θεματα θρησκειας θα απεφευγα να βρισω (τουλαχιστον μπροστα στα μουτρα τους )γιατι θα τους προκαλουσα πολυ εντονα και θα ηταν "χτυπημα κατω απο τη ζωνη" αν θες....Γενικα ομως με τετοια θρησκοληπτα ατομα αποφευγω να διαφωνησω, γιατι μετα μετανιωνω την ωρα και τη στιγμη που το εκανα...ποσο μαλλον να βρισω τη θρησκεια τους...Για καθαρα πρακτικους λογους δλδ δε θα εβριζα μπροστα τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Το θεμα θρησκεια ειναι πολυ λεπτο ζητημα για καποιους ανθρωπους...:hmm:και το σεβομαι αυτο γιατι προφανως τους βγαζει απο πολλα ψυχολογικα, και οχι μονο, αδιεξοδα της ζωης τους. Οποτε ειδικα και μονο σε θεματα θρησκειας θα απεφευγα να βρισω (τουλαχιστον μπροστα στα μουτρα τους )γιατι θα τους προκαλουσα πολυ εντονα και θα ηταν "χτυπημα κατω απο τη ζωνη" αν θες....Γενικα βεβαια με τετοια θρησκοληπτα ατομα αποφευγω να διαφωνησω, γιατι μετα μετανιωνω την ωρα και τη στιγμη που το εκανα...ποσο μαλλον να βρισω τη θρησκεια τους...Για καθαρα πρακτικους λογους δλδ δε θα εβριζα μπροστα τους...

Δεν είναι καθόλου χτύπημα κάτω από τη ζώνη. Χτύπημα κάτω από τη ζώνη είναι να κοροϊδέψεις έναν κουτσό. Το να κάνεις το ίδιο για κάποιον που απλά επέλεξε να είναι θρήσκος είναι διαφορετικό. Αν και αυτό δεν έχει να κάνει με βρισιά, αν για κάποιον λόγο σε κάνει κάποιος να ντρέπεσαι για τη θρησκεία σου είναι δικό σου το πρόβλημα όχι του άλλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
Θα το πω για τρίτη φορά, αυτό που μου λες και εσύ και οι υπόλοιποι είναι τέρμα υποκειμενικό. Τον καθένα τον ενοχλεί κάτι διαφορετικό. Και όπως το θέτεις, ναι κι εγώ αν θέλω να τα έχω καλά με τα άτομα που θέλω φροντίζω ώστε να μην έχω τέτοια θέματα, αλλά αυτό απέχει από το "μην βρίζουμε δεν είναι καλό".
Ωστόσο αυτό δεν αναιρεί πω θεωρώ χαζό να αρπάζεται κάποιος αν του βρίζουν τη θρησκεία ( όπως και την οικογένεια αλλά αυτό άλλο θέμα ).

βασικα αν δεν το εχεις καταλαβει,
τοση ωρα σου λεω την γνωμη μου και ποια ειναι οντως η υποκειμενικη μου αποψη.
Βεβαιως αν εσυ αισθανεσαι πιο ανετα οπως το περιγραφεις, ετσι να κανεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
βασικα αν δεν το εχεις καταλαβει,
τοση ωρα σου λεω την γνωμη μου και ποια ειναι οντως η υποκειμενικη μου αποψη.
Βεβαιως αν εσυ αισθανεσαι πιο ανετα οπως το περιγραφεις, ετσι να κανεις.

Το θέμα ρωτάει γενικά αν είναι κακό να βρίζουμε. Και η απάντηση που δίνω εγώ είναι ότι δεν είναι κακό, απλά αν θες με κάποιον να εχεις καλές σχέσεις και δεν καίγεσαι να του αλλάξεις τα μυαλά απλά πας με τα νερά του. Αλλά αυτό δεν αφορά απαραίτητα τις βρισιές αλλά την οποιαδήποτε ιδιοτροπία. Όπως είπα ωστόσο θεωρώ χαζό να κολλάει κάποιος εκεί. Νομίζω σε κάλυψα, δεν ξέρω αν έλεγες αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Δεν είναι καθόλου χτύπημα κάτω από τη ζώνη. Χτύπημα κάτω από τη ζώνη είναι να κοροϊδέψεις έναν κουτσό. Το να κάνεις το ίδιο για κάποιον που απλά επέλεξε να είναι θρήσκος είναι διαφορετικό. Αν και αυτό δεν έχει να κάνει με βρισιά, αν για κάποιον λόγο σε κάνει κάποιος να ντρέπεσαι για τη θρησκεία σου είναι δικό σου το πρόβλημα όχι του άλλου.

Το λεω "χτυπημα κατω απο τη ζωνη" με την εννοια οτι αγγιζεις καποιες ευαισθητες χορδες που μετα το μονο που θα καταφερεις ειναι να αποχωρησεις με πονοκεφαλο απο τη συζητηση. Αυτο εννοουσα για πρακτικους λογους. Απο κει και περα παιζεις με τα ορια του καθενος...
Δλδ αν καποιος μου εγγυοταν οτι δε θα με πλακωνε στο ξυλο (γιατι ενταξει για καποιον που βριζει οπως εγω, που ειμαι και γυναικα πρεπει να λαμβανω και αυτο υποψιν) δεν ξερω ως πού θα εφτανε το υβρεολογιο μου σε μια εντονη διαφωνια μας. Δλδ ανασταλτικος παραγοντας για μενα για το ποτε θα σταματησω να τραβαω το σχοινι ειναι και η σωματικη βια που πιθανον μπορει να ασκηθει πανω μου...οταν ξεφυγουν τα πραγματα απο τον ελεγχο. Τωρα για σας τους αντρες δεν ξερω μεχρι πού σταματατε και αν δε σας φοβιζει να πιαστειτε και στα χερια με τον αλλον. Ενταξει εγω δε θελω να καταληξω και σε κανενα νοσοκομειο , ουτε φυσικα και ο αλλος...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
απλά αν θες με κάποιον να εχεις καλές σχέσεις και δεν καίγεσαι να του αλλάξεις τα μυαλά απλά πας με τα νερά του.

εδω ειναι η διαφωνια μας,
δεν θεωρω οτι παω με τα νερα κανενος, οπως ειπα και πιο πριν ειναι θεμα σεβασμου της προσωπικοτητας του απεναντι μου.
Δεν εχω κανενα ενδοιασμο, να αντιπαρατεθω με καποιο χριστιανο μεχρι εσχατων για αυτο που πιστευει,
οχι ομως να θιξω κατι που το εχει ιερο. Αυτο τι σημαινει? οτι παω με τα νερα του?
Εσυ το βλεπεις αλλιως, δεκτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Το λεω "χτυπημα κατω απο τη ζωνη" με την εννοια οτι αγγιζεις καποιες ευαισθητες χορδες που μετα το μονο που θα καταφερεις ειναι να αποχωρησεις με πονοκεφαλο απο τη συζητηση. Αυτο εννοουσα για πρακτικους λογους. Απο κει και περα παιζεις με τα ορια του καθενος...
Δλδ αν καποιος μου εγγυοταν οτι δε θα με πλακωνε στο ξυλο (γιατι ενταξει για καποιον που βριζει οπως εγω, που ειμαι και γυναικα πρεπει να λαμβανω και αυτο υποψιν) δεν ξερω ως πού θα εφτανε το υβρεολογιο μου σε μια εντονη διαφωνια μας. Δλδ ανασταλτικος παραγοντας για μενα για το ποτε θα σταματησω να τραβαω το σχοινι ειναι και η σωματικη βια που πιθανον μπορει να ασκηθει πανω μου...οταν ξεφυγουν τα πραγματα απο τον ελεγχο. Τωρα για σας τους αντρες δεν ξερω μεχρι πού σταματατε και αν δε σας φοβιζει να πιαστειτε και στα χερια με τον αλλον. Ενταξει εγω δε θελω να καταληξω και σε κανενα νοσοκομειο , ουτε φυσικα και ο αλλος...:(

όχι δεν το λέω με αυτή την έννοια ούτε εγώ είμαι τύπος που ψάχνω αφορμή για ξύλο. Δεν είναι θέμα ορίων είναι θέμα νοοτροπίας. Αν κάποιος είναι τόσο βαρύς (sic) και δε σηκώνει τέτοια προφανώς δεν θα κάτσω να του ικανοποιήσω την υπερηφάνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
....προφανώς δεν θα κάτσω να του ικανοποιήσω την υπερηφάνια.

Ε αυτο σου λεω κι εγω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
εδω ειναι η διαφωνια μας,
δεν θεωρω οτι παω με τα νερα κανενος, οπως ειπα και πιο πριν ειναι θεμα σεβασμου της προσωπικοτητας του απεναντι μου.
Δεν εχω κανενα ενδοιασμο, να αντιπαρατεθω με καποιο χριστιανο μεχρι εσχατων για αυτο που πιστευει,
οχι ομως να θιξω κατι που το εχει ιερο. Αυτο τι σημαινει? οτι παω με τα νερα του?
Εσυ το βλεπεις αλλιως, δεκτο.

Αν και δεν έχω πάρει μεχρι στιγμής κάποια απάντηση του "τι είναι ιερό", καμιά φορά είναι καλό να σπάμε και τη φούσκα που χτίζει ο καθένας γύρω από το μικρόκοσμό του, έτσι μπας και ταρακουνηθεί λίγο. Αν για σένα αυτό σε καθε περίπτωση μπορεί να θεωρείται προσβολή, ναι αν θες πες το και "σέβος στις απόψεις". Ίσως τελικά κάποια πράγματα να είναι υπεράνω κριτικής, γιατί όμως; αυτό κανείς δεν μπορεί να το απαντήσει, αυτό είναι το περίεργο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olga_serb

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olga_serb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
υπάρχουν πάρα πολύ άσχημες βρισιές.... :mad: Κάποιοι, από τις τρεις λέξεις που θα πούνε , οι τρεις θα ειναι οι βρισιες.:mpliaks: Δηλαδή, είναι καλό αυτό ή κακό ? :hmm: αν δεν ηταν προσβλητικη, απρεπής λέξη ή φράση εναντίον κάποιου, δεν θα ονομαζοταν βρισια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Αν και δεν έχω πάρει μεχρι στιγμής κάποια απάντηση του "τι είναι ιερό",...

:redface:: Νομίζω, ότι έχει την ίδια ετυμολογία με το "γερό"... Τι είναι γερό;:hmm:
...καμιά φορά είναι καλό να σπάμε και τη φούσκα που χτίζει ο καθένας γύρω από το μικρόκοσμό του, έτσι μπας και ταρακουνηθεί λίγο. ...

:hmm::hmm::hmm:: Ποιοι ήμαστε αυτοί που "σπάμε"; Τίνος είναι η "φούσκα γύρω απ' τον μικρόκοσμό του"; Και προπάντων, ποιος πρέπει να ταρακουνηθεί και ποιος να μην;:redface::redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top