Λούνα παρκ

Kate-Bender

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Εγω εχω παει σε δυο λουνα παρκ,το ενα στη αθηνα το allu fun park και μετα και στο magic parκ στην θεσσαλονικη εχω παει 2 φορες..:DΜου αρεσουν ολα τα παιχνιδια,αλλα τα πιο extreme με προσελκυουν ακομη πιο πολυ:thumbsup:...Μου αρεσει γενικα η αδρεναλινη,διψω γι αυτην...θελω παντα να ξεπερναω τους φοβους μου και η αληθεια ειναι πως οταν το καταφερνω ειμαι και περιφανη..Δεν υπαρχει πραγματικα αυτο το αισθημα...νιωθω τελειως απελευθερωμενη,νιωθω λες και βρισκομαι σε αλλο κοσμο,σε αλλη διασταση...Δεν σκεφτομαι τιποτα αρνητικο ,τιποτα...Απλα διασκεδαζω και απολαμβανω την στιγμη,ενω αισθανομαι ενα γαργαλιτο στην κοιλια μου απο την χαρα.Ειμαι χαρουμενη,αλλος ανθρωπος...Νιωθω την τρελα που εχω μεσα μου και την βγαζω με τον τροπο μου...εκτονονομαι!
Για να ειμαι ειλικρινης,δεν σκεφτομαι αρνητικα ,δηλαδη πως μπορει να γινει καποιο ατυχημα..απλα τους εχω εμπιστοσυνη.Αν συνεβενε κατι κακο σε καποιον..εννοειται πως θα τον βοηθουσα...αυτο δεν θα χρειαζοταν να συμβει σε ενα λουνα παρκ..θα μπορουσε οπουδηποτε να γινει..η ιδια ακρβως θα ηταν ομως η αντιδραση μου..;)

ΥΓ.Αγαπημενο μου παιχνιδι στη αθηνα το "πλυντηριο" 5G νομιζω,μετα παλι ενα αλλο πραγμα που σε αναιβαζει πολυ ψηλα και μετα σε ριχνει αποτομα και τελος η βαρκα (ημουν ακρη ακρη και πηγενε αρκετα ψηλα σχεδον καθετα!):Pστην θεσσαλονικη παλι,αγαπημενο το 4G (το ερωτευτικα..λες και πετουσα ηταν) και το ταψι και η νεροτσουλιθρα και ενα κιτρνιο τρενακι που παει πολυ γρηγορα.. Δυστυχως δεν προλαβα να αναιβω σε ολα στν αθηνα..ειμασταν εκδρομη με το σχολειο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Καλά ειδικά στο γυμνάσιο πήγαινα συνεχώς...Από το λύκειο και μετά το έκοψα κάπως...Δεν θα με χάλαγε να ξαναπήγαινα βέβαια.:D

Τα αγαπημένα

~Crazy Mouse
~La Isla
~Αυτό το πειρατικό καράβι.
~Τα λατρεμένα συγκρουόμενα.

Α, έχω ανέβει και μια φορά στο shock tower, νταξ το ανέβασμα είναι τέλειο, στο κατέβασμα νιώθεις το μάγουλό σου να πηγαίνει στον από πίσω αλλά who cares.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
Αχ, τι θυμήθηκα...

όταν ήμουν δημοτικογυμνάσιο (στα μικράτα μου που λέει κι ο Σιντ) η μαστ έξοδος της εποχής ήταν το Λούνα Πάρκ

πηγαίναμε λοιπόν 4-5 κοπέλες από τη γειτονιά και ξημεροβραδιαζόμασταν εκεί, ακούγοντας φριχτή beat μουσική άλλων δεκαετιών, βλέποντας κάγκουρες να κάθονται όρθιοι στο ταψί ενώ εγώ προσπαθούσα μετά μανίας να κρατηθώ από άσχετους διπλανούς για να μην πέσω στο κέντρο και ρίξω μαζί και τον κάγκουρα, κάνοντας τα γλυκά μάτια στους γιους/ανιψιούς/φίλους γιων/φίλους ανιψιών του ιδιοκτήτη για μια μάρκα παραπάνω etc

ήταν λοιπόν μια παρέα τριών αγοριών κάθε φορά που πηγαίναμε, η οποία φορούσε κίτρινα μπλουζάκια ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ και τους είχαμε ονομάσει "οι κίτρινοι". Η Άννα γούσταρε έναν εκ των τριών και προσπαθούσαμε απεγνωσμένα να μάθουμε το όνομά του. Άλλοτε καθόμασταν δίπλα τους δήθεν τυχαία για να ακούσουμε να τον φωνάζουν, κι άλλοτε φωνάζαμε εμείς ένα σωρό κοινά ανδρικά ονόματα και καραδοκούσαμε στο ποιο θα γυρίσει (ΤΡΑ-ΓΙ-ΚΟ)

Πήγαινε καιρό αυτή η ιστορία, μπορεί και μήνες, και σε κάποια φάση μας είχε γίνει τόσο έμμονη ιδέα που η Άννα κοιμόταν και είδε στον ύπνο της πως γνώρισε αυτόν και μιλούσανε! Και την ώρα που της έκανε χειραψία και πήγε να της πει το όνομά του (στο όνειρο), πήγε στο δωμάτιο και την ξύπνησε μια άλλη φίλη μας γιατί είχαμε ραντεβού :mad:

Α, ρε εποχές... το μόνο που μας ένοιαζε ήταν πώς θα ρίξουμε το γκομενάκι και πώς θα ψήσουμε τη μαμά για μια ώρα παράταση στη νυχτερινή άφιξη στο σπίτι

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wrong

Δραστήριο μέλος

Η αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 439 μηνύματα.
λατρεύω τα εξτρίμ παιχνίδια στα λούνα παρκ και το ταψί, εννοείται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ήθελα καιρό ένα τέτοιο θέμα:P.Πιο μικρό πήγαινα αρκετά συχνά.Πλέον πάω μόνο στα καλοκαίρια στα συγκρουόμενα του παρακμιακού λούνα παρκ της περιοχής που περνάω τις διακοπές μου ενώ πέρσυ πήγαμε όλοι μαζί με το σχολείο.Ανέκαθεν φοβόμουν τα ύψη και όλα αυτά για αυτό δοκίμασα πιο light καταστάσεις.Ενδεικτικά να πω ότι στο τρενάκι που ανέβηκα μετά από πολλά παρακάλια όταν άρχισε και έτρεχε κάπως τους κατέβασα όλα τα ευαγγέλια:redface:

Βέβαια μετά πήραμε γρανιτούλες και απολαύσαμε τον ήλιο της πόλης στην Ρόδα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greysanatomy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Greysanatomy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Τρελένομαι για λούνα παρκ.Είμαι συχνός πελάτης του Allou fun Park..Με ιδιαίτερη αδυναμία στα Star Flyer,4G,Pirate Kαι Crazy Mouse.Οποιος/α δεν έχει μπει 4G NA MΠΕΙ Eίναι τέλεια εμπειρία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είχα πάει Alou τα Χριστούγεννα, πολύ καλό :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
την τελευταια φορα ημουν 11 χρονων
θυμαμαι ειχα ενθουσιαστει την 1η φορα στο αλλου σε αυτο το καραβι γιατι δεν ειχα ζαλιστει και σε κατι καρχαριακια και σε ενα με νερα
μικρη με πηγαιναν συνεχεια,μιλαμε για ηλικια 4-8 χρονων
πωω ρε φιλε:')

ποτε θα ξαναπαω?:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Τα αγαπημένα μου είναι τα συγκρουόμενα:D
Παίζει να έχω πάει μια φορά με μια φίλη μου και να μη μας κόβει που να πάμε το αμαξάκι, να έχουμε φάει όλες τις γωνίες και να κουτσομπολεύουμε ταυτόχρονα:hehe:
Ήταν η μόνη φορά που οδήγησα, τις άλλες μπαίνω συνοδηγός.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Λατρεύω τα λούνα παρκ <3
Στο Allou fun park έχω μπει σχεδόν σ΄ όλα. Στο 6g τα έπαιξα λίγο ήταν η αλήθεια πριν μας πετάξει αλλά καλούτσικο ήταν..
Το 4g μ' άρεσε πιο πολυ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dodosr21

Νεοφερμένος

Ο dodosr21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Στο 4g ανεβηκα και γω αλλα μεχρι να κατεβω ηθελα να ξερασω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Στο 4g ανεβηκα και γω αλλα μεχρι να κατεβω ηθελα να ξερασω :P

Τα 4 g έφταιγαν! Τα ένιωσες τουλάχιστον ή τσάμπα ανέβηκες! ? :P

Προσωπικά είμαι φοβιτσιάρα και δεν ανεβαίνω σε κάτι τέτοια! Το μόνο extreme που έχω ανεβεί ήταν η βαρκούλα που πάει πέρα δώθε!Πάλι όμως ''κατουρήθηκα'' από το φόβο μου!
Το πιο αστείο ήταν πως απέναντί μου καθόταν ένα μικρό παιδάκι το οποίο χαιρόταν και γέλαγε και εγώ η μουλάρα πήγα να κλάψω από το φόβο! ΡΕΖΙΛΙ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Ποτέ δεν διασκέδαζα με το λούνα παρκ. Μόνο τα συγκρουόμενα μαρεσουν λίγο αρκεί να μην πετύχεις σε τίποτα τσογλανια που την είδαν Schumacher και στην καρφώσουν από πίσω με ταχύτητα. Ακόμη πονάει η μέση μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Ποτέ δεν διασκέδαζα με το λούνα παρκ. Μόνο τα συγκρουόμενα μαρεσουν λίγο αρκεί να μην πετύχεις σε τίποτα τσογλανια που την είδαν Schumacher και στην καρφώσουν από πίσω με ταχύτητα. Ακόμη πονάει η μέση μου...
Πωωω εγώ είχα φάει καρφωτή κι έτσι όπως τραντάχτηκε το όχημα, χτύπησα το γόνατό μου. Είμαι και 1.85 και το όχημα μικρό. :(

Εμένα μου αρέσουν τα Λούνα Πάρκ θα έλεγα πολύ. Μου αρέσουν και τα διάφορα μικρο- παιχνίδια που έχουνε, όχι μόνο τα μεγάλα μηχανήματα. :D
Μια φορά που είχα πάει, είχα πιάσει 2 αρκουδάκια και τα έδωσα στις φίλες μου που ήτανε μαζί :)

Είμαι κοντά στο Allu Fun Park!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Πωωω εγώ είχα φάει καρφωτή κι έτσι όπως τραντάχτηκε το όχημα, χτύπησα το γόνατό μου. Είμαι και 1.85 και το όχημα μικρό. :(

Εμένα μου αρέσουν τα Λούνα Πάρκ θα έλεγα πολύ. Μου αρέσουν και τα διάφορα μικρο- παιχνίδια που έχουνε, όχι μόνο τα μεγάλα μηχανήματα. :D
Μια φορά που είχα πάει, είχα πιάσει 2 αρκουδάκια και τα έδωσα στις φίλες μου που ήτανε μαζί :)

Είμαι κοντά στο Allu Fun Park!


Καλε πως έπιασες δυο αρκουδάκια;
Οι δαγκάνες είναι τόσο χαλαρές που ποτέ δεν τα κατάφερνα.
Όσο για τα μικροπαιχνιδια και εμένα μαρεσουν όπως η σκοποβολή και το κρίκετ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Καλε πως έπιασες δυο αρκουδάκια;
Οι δαγκάνες είναι τόσο χαλαρές που ποτέ δεν τα κατάφερνα.
Όσο για τα μικροπαιχνιδια και εμένα μαρεσουν όπως η σκοποβολή και το κρίκετ.
Ναι τα πιάνω αυτά :D Μπορεί να χρειαστεί την ώρα που πατάω το κουμπί για να πάει μπροστά η δαγκάνα, να κοιτάξω παραπλεύρως για να τη φέρω στο σωστό βάθος. :)

Ναι και γενικά όλο αυτό το τζέρτζελο και η ένταξη που υπάρχει στα λούνα πάρκ μου αρέσει πολύ. Ίσως μεγαλώνοντας να το χάσω αυτό (αυτή την αίσθηση και την όρεξη), αλλά προς το παρόν το απολαμβάνω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Ναι τα πιάνω αυτά :D Μπορεί να χρειαστεί την ώρα που πατάω το κουμπί για να πάει μπροστά η δαγκάνα, να κοιτάξω παραπλεύρως για να τη φέρω στο σωστό βάθος. :)

Ναι και γενικά όλο αυτό το τζέρτζελο και η ένταξη που υπάρχει στα λούνα πάρκ μου αρέσει πολύ. Ίσως μεγαλώνοντας να το χάσω αυτό (αυτή την αίσθηση και την όρεξη), αλλά προς το παρόν το απολαμβάνω :P


Εγώ τα έχω κόψει παντως γιατί παρασύρομουν και παιχνίδι στο παιχνίδι 50 λεπτά στο ένα 1 ευρώ στο άλλο ξόδευα χρήματα και δεν καταλάβαινα πως έφευγαν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Μόνο τα τρενάκια μου αρέσουν.
Αυτά τα φοβάμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top