Προτάσεις για να περνάμε ευχάριστα κι εποικοδομητικά τον χρόνο μας

provatooo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η provatooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
αγοραστε μια μπαλα μπασκετ ή ενα ποδηλατο και βγειτε μια βολτα. το σιγουρο ειναι οτι θα γνωρισετε κοσμο και θα κανετε και την γυμναστικη σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lady31ath

Νεοφερμένος

Η lady31ath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Η ιστιοπλοια ειναι ενα πολυ καλο αθλημα για να μαθεις τα ορια του εαυτου σου. Εκτος απο το θεωρητικο τμημα στο οποιο σε εξεταζουν υπαρχει και το πρακτικο. Σε καποιους ομιλους γνωριζεις μορφωμενα ατομα, κοινωνικα ανεβασμενα και πολλα ατομα που εργαζονται σε τραπεζες οπως η alphabank και ιδιωτικες επωνυμες εταιριες (εχουν δικα τους σκαφη). Σαν αθλημα ειναι παρα πολυ απαιτητικο και κουραστικο. Εαν εισαι κοπελα ξεχασε τα νυχια σου. Η θαλασσα καταστρεφει το δερμα σου. Απο την αλλη γνωριζεις πολλους αντρες.Εγω εκανα παρα πολλες φορες εμετο αλλα δεν το εγκατελειψα καθαρα απο εγωισμο μεχρι να παρω το πτυχιο. Δεν μου αρεσε ιδιαιτερα αν και ειχε φως. Το σεβομουν . Ηθελα τη βασικη ναυτικη παιδεια, μια και ζουμε σε μια χωρα που περιτριγυριζεται απο τη θαλασσα. Αλλωστε υπαρχει ναυτικη παραδοση και στο εξωτερικο μας σεβονται για αυτο. Καποιοι λενε πως ειμαστε η τριτη ναυτικη δυναμη στον κοσμο.... Ειναι ενα αθλημα που θελει χρημα...και πολυ θεληση εαν θελεις μελλοντικα να ασχολεισαι με αυτο. Εχει πολλες αγγαρειες και τα νευρα σου δοκιμαζονται συχνα μια και ερχεσαι πολυ κοντα με αλλους ανθρωπους. Αλλα εαν κανεις αυτα τα μαθηματα ολα τα υπολοιπα πραγματα στη ζωη σου θα σου φαινονται πανευκολα.... εχει μεγαλο βαθμο δυσκολιας....Θελει μετα το πτυχιο εξασκηση.... να κανεις γνωστους που θα σε περνουν μαζι τους για τις αγγαρειες ... μονο ετσι θα μαθεις... δεν μπορεις να οδηγησεις σκαφος μονος σου.... παντα θελει δυο ατομα.... για αυτο και οταν γραφτηκα στα μαθηματα εγραψα και τον αδερφο μου μαζι..... Τελικα κανενας μας δεν συνεχισε.... εαν εχεις καποια σοβαρη δουλεια δεν μπορεις να ασχολεισαι τα Σαββατοκυριακα με αυτο το αθλημα... εκτος εαν το αγαπας παρα πολυ......εχει και τρελους....Παντως ειναι καλο να δοκιμαζεις στη ζωη γιατι ετσι μαθαινεις πολλα πραγματα για τον εαυτο σου... τι σου αρεσει ... τι δεν σου αρεσει.....
Εγω θα σου προτεινα στον ελευθερο σου χρονο να μαθεις καποια ξενη γλωσσα.... και υπαρχουν τροποι να μαθεις χωρις να πληρωσεις πολλα χρηματα....θα γνωρισεις ατομα που εχουν κοινο στοχο με εσενα ... και θα εχεις και καποιο οφελος στο βιογραφικο σου....υπαρχουν πολλα κολπα για να βελτιωθεις....
Μετα να επιλεξεις ενα αθλημα που να μπορεις μελλοντικα να το συντηρησεις οικονομικα.... και φυσικα να σου αρεσει.... ακομα και ο στιβος ειναι μια εκτονωση .... το Kick boxing σε βοηθαει να εχεις καλο σωμα... γνωριζεις ατομα .....δοκιμασε διαφορα αθληματα πειραματικα μεχρι να δεις τι σου αρεσει ... δεν ειναι κακο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Goseithor

Διάσημο μέλος

Ο Νότα στο Διάστημα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
μαθαίνοντας κάποιο όργανο μουσικό...ή κάνοντας γυμναστική ακόμη και σπίτι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosPiper

Νεοφερμένος

Ο PanosPiper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Χαίρετε!

Εδώ και κάτι ημέρες σκέφτομαι σοβαρά να πάω να δοκιμάσω την βόλτα με αερόστατο που προσφέρει το ηλεκτρονικό κατάστημα που ανέφερα στον τίτλο. https://www.baladeur.gr/Default.aspx?Page=2&SearchText=αερόστ#.UWQn0jfLvNUΘα ήθελα να ξέρω αν έχει κανείς δοκιμάσει την βόλτα, πώς είναι, γενικές παρατηρήσεις, αν τηρούνται ΟΛΑ τα πρωτόκολα ασφαλείας κτλπ.
Ψάχνω μέρες στο GOOGLE αλλά δεν βρίσκω Ελληνικό σχολιασμό για αερόστατα στην Ελλάδα (είναι και νέα attraction, μόλις 2 χρόνια).

Ευχάριστω εκ των προτέρων!

PP:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Βασικα εισαι αγορι και πιθανον να σου περασει και αδιαφορο αυτο, αλλα εγω διαβαζω βιβλια.. Πολλά βιβλια... όλη μέρα κι όλη νυχτα διαβάζω... Στην παραλία, στο λεωφορείο, στο τρένο, στο γραφείο μου, στο κρεβάτι μου... Πριν κοιμηθω, μόλις ξυπνησω, μόλις γυρισω από το σχολέιο, πριν πάω αγγλικά, μόλις γυρίσω από τα αγγλικά (και παει λεγοντας). Και ειναι ΤΕΛΕΙΟ... Αλλα απο την αλλη δεν εχω δει και πολλά αγορια να ειναι πορωμενα με βιβλια :/: Παντως μπορεις να το σκεφτεις και σαν εναλλακτική :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos1889

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos1889 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 269 μηνύματα.
Γεια σας παιδαι ειμαι 18 χρονων ,και δεν μπορω αλλο την καθημερινοτητα μου...τελειωσαν οι πανελληνιες μου και τωρα δεν εχω τι να κανω...πηγαινω για εναν καφε με τους φιλους μου αλλα μονο μια φορα την μερα δεν γινεται να πηγαινω 10 φορες που λεει ο λογος γτ δεν υπαρχουν λεφτα...θελω να ασχολουμαι με κατι μεσα στην μερα αλλα δεν ξερει με τι !! ολη την μερα μεσα στο ιντερνετ ειμαι ..βαρεθηκα...μπορειτε να μου προτεινεται κατι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
βιβλία
μουσική:ψάξε για διάφορα είδη ακόμη και στο γιουτιουμπ,άκου καινούρια τραγούδια,αν παίζεις κάποιο όργανο εξασκήσου και συνθεσε ένα δικό σου τραγούδι
φύση:πήγαινε σε μεγάλα πάρκα,σε δάση σε άλση και κάνε ότι σου κατέβει,γυμνάσου,διάβασε,άκου μουσική ,φάε
πήγαινε για κανα μπανάκι
γράψου γυμναστήριο
κάνε καμια δουλειά:δεν δαγκώνει u know :P,ασχολήσου έστω με τη μαγειρική
τακτοποίησε κάτι:ένα συρτάρι ,μια ντουλάπα,φτιάξε μια συλλογή ,μάζεψε τα βιβλία σου
πειραματίσου:γράψε ένα ποίημα,συνδύασε γεύσεις,κάνε βλακείες στο σπίτι σου
κάλεσε φίλους στο σπίτι σου
πήγαινε σε ένα χωριο(αν έχεις) θα καθαρίσεις το μυαλό σου και θα πάρεις αποφάσεις

φίλε αλέξη,τρόποι να περάσεις την ώρα υπάρχουν πολλοί,αλλά αν θες τη γνώμη μου,καλό είναι να λιώσεις στο πισι,να βαρεθείς τη ζωή σου,λίγο καιρό μετά τις εξετάσεις,δεν είναι ανάγκη κάθε στιγμή της ημέρας να κάνεις κάτι δημιουργικό ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos1889

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos1889 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 269 μηνύματα.
ναι εχεις δικιο δεν ειπα να κανω καθε στιγμη κατι δημιουργικο αλλα θα βαρεθω στο pc ολη μερα για αυτο ζητησα να μου προτεινεται κατι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Γεια σας παιδαι ειμαι 18 χρονων ,και δεν μπορω αλλο την καθημερινοτητα μου...τελειωσαν οι πανελληνιες μου και τωρα δεν εχω τι να κανω...πηγαινω για εναν καφε με τους φιλους μου αλλα μονο μια φορα την μερα δεν γινεται να πηγαινω 10 φορες που λεει ο λογος γτ δεν υπαρχουν λεφτα...θελω να ασχολουμαι με κατι μεσα στην μερα αλλα δεν ξερει με τι !! ολη την μερα μεσα στο ιντερνετ ειμαι ..βαρεθηκα...μπορειτε να μου προτεινεται κατι??

χοχοχοχο...που να ερθει και ο Αυγουστος:knife: .Δεν μπορω να βοηθησω γιατι ειμαι ομοιοπαθης. Οι διακοπες σωζουν την κατασταση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mafalda8520

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mafalda8520 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Γεια σας,εχετε να μου προτεινετε καποια φοιτητικη ή μη ερασιτεχνικη ομαδα ειτε θεατρου ειτε φωτογραφιας ή γενικώτερα καποιας καλλιτεχνικου περιεχομενου ασχολιας στην αθηνα? Βασικα, περασα περσυ και 1 χρονο ψαχνομουν εκανα καποιες κινησεις στο θεατρο σε μια αυτοσχεδια θεατρικη ομαδα
αλλα τιποτα σημαντικο... Ψαχνω για μια καλλιτεχνικη ομαδα που θα με γεμιζει και θα με δικτυωση στην αγνωστη και ενδιαφερουσα Αθηνα... Εχετε κατι να μου προτεινεται απο την εμπειρία σας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DimitraKapa

Νεοφερμένος

Η DimitraKapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Μιας και είμαι σπίτι-σχολείο αφήνοντας ελεύθερο χρονο αναξιοποίητο, αναρωτιέμαι με τι θα μπορούσα να ασχοληθώ ώστε να γεμίσω το κενό και την βαρεμαρα δημιουργικά... Εχετε καμία είτε απλή είτε προτοτυπη ιδέα να προτείνετε που να μην χρειάζεται πολλά έξοδα λόγω δύσκολων καιρών και οικονομικων..?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KristenRoss

Νεοφερμένος

Η KristenRoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Γιατί δεν ρωτάς στο δήμο να δεις τι προγράμμα προσφέρουν; Από τη δημοτική φιλαρμονική που μπορείς να μάθεις τόσα μουσικά όργανα, μέχρι χορό ή γυμναστική μέσω του δήμου!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Γράψου σε σκακιστικό όμιλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitraKapa

Νεοφερμένος

Η DimitraKapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Στο δημοτικό γυμναστήριο πάω.. Όσο για φιλαρμονική, δεν το 'χω καθόλου με τα μουσικα όργανα δυστυχώς. Πώς λέμε μουσικό αυτί; Καμία σχέση. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Και το γεγονός ότι είσαι ακουστικό αυτί χόμπυ είναι...:D Ασχολήσου με τη ζωγραφική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Διάβασμα λογοτεχνικών βιβλίων. Ετσι θα γνωρίζεις συνεχώς νέους τόπους, θα ταυτίζεσαι με τους ήρωες και θα τους κάνεις να είναι αληθινοί, μέσα στο μυαλό σου όλα αυτά. Και σε περίπτωση που δεν έχεις την οικονομική δυνατότητα μπορείς να δανειστείς από την βιβλιοθήκη της περιοχής σου ή από φίλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KristenRoss

Νεοφερμένος

Η KristenRoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Στο δημοτικό γυμναστήριο πάω.. Όσο για φιλαρμονική, δεν το 'χω καθόλου με τα μουσικα όργανα δυστυχώς. Πώς λέμε μουσικό αυτί; Καμία σχέση. :P
Τοπικές εθελοντικές ομάδες δράσης ή κάποια τοπική θεατρική ομάδα; Δοκίμασε πράγματα χωρίς να αποκλείεις επειδή έτσι νομίζεις ή φοβάσαι κάτι. Δοκίμασε και βλέπεις! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ηλικία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitraKapa

Νεοφερμένος

Η DimitraKapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Ενδιαφέρουσες οι ιδέες όλων. :)

Δεκαέξι χρονών είμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πηγαινε τεννις αν δεν βαριεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top