Πλάκες από / στο έτερον ήμισυ

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
Εχετε κανει ποτέ πλακα στο ετερον ήμισι ή σας εκανε ποτέ πλακα;

Η τελευταια ήταν προχτες και με εκανε φουρκα. Εφερε ενα φαγητο κι αφου το εφαγα και μου αρεσε πολυ, ρωτησα τι ειναι. Ήταν γλωσσα αλογου και οχι και τοσο καλα ψημενη (γαλλοι τι περιμενεις) και περασα τις δυο επομενες ωρες με αναγουλες, ενω ειχε λυθει στα γελια.

Αυτοι εδω τρωνε άλογα και μπακακάκια και πολλες φορες το κρεας το κανουν saignant (βλεπεις το κοκκινο του μισοψημενου κρεατος). Παλι καλα που δεν ειχε και τα σαλια του αλογου.

Αμα κατεβουμε στην Ελλαδα, λεω να ανταποδωσω με θανατηφορο παστουρμα και καυτερες πιπεριες φλωρινης, να θρηνησει ολους της τους προγονους, το ηλιθιο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Δεν μ' αρέσουν καθόλου οι εκπλήξεις. Μια φορά μου έκαναν έκπληξη για τα γενέθλιά μου και νομίζω πως η απογοήτευση ήταν ζωγραφισμένη στο πρόσωπό μου. Ακόμα περισσότερο, επομένως, δεν μ' αρέσουν οι πλάκες. Δεν κάνω ποτέ, δεν μου κάνουν ποτέ κι είμαστε όλοι ευχαριστημένοι. Είμαι η ψυχή της παρέας, το ξέρω :P

Πω, πάντως libre έτσι και κάποιος μου έκανε "πλάκα" σαν αυτή που σου έκανε, είμαι ικανή να μην του ξαναμίλαγα ποτέ. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
ούτε εμένα μ'αρέσουν. δεν γουστάρω να με πιάνουν απροετοίμαστη και επειδή γενικά δεν είμαι και ιδιαίτερα εκδηλωτικός σαν άνθρωπος, είναι σα να με αναγκάζουν να προσποιηθώ πως η έκπληξη ήταν και γαμώ αλλιώς θα φανώ αγενής και ξινή. εκτιμώ πολύ κάποιες κινήσεις αλλά δεν θα με δεις ποτέ να χοροπηδάω από την χαρά μου μπροστά σου (άσχετα ότι από μέσα μου μπορεί να κάνω τούμπες :P).
Με τις πλάκες έχω περίεργη σχέση κι υπάρχει ένα μεγάλο "εξαρτάται". Ποιός θα μου κάνει την πλάκα, αν θα είναι χοντράδα, που θα βρισκόμαστε. Δεν καταλαβαίνω πως μερικοί τολμούν να κάνουν πλάκες σε ανθρώπους που δεν γνωρίζουν καλά, δεν υπάρχει οικειότητα μεταξύ τους και δεν ξέρουν αν ο άλλος δέχεται πλάκες ή όχι. Για μένα αυτό είναι θράσος, ειδικά αν ο άλλος δεν σου έχει δώσει περιθώρια. Μ'αρέσει το έξυπνο χιούμορ, οι καλόκαρδοι άνθρωποι, ο χαβαλές σε μια χαλαρή συζήτηση αλλά οι πλάκες είναι άλλο κεφάλαιο.
Μεταξύ των ζευγαριών πιστεύω έχει να κάνει με τα περιθώρια που δίνεις και κατά πόσο σε σέβεται ο άλλος όταν ξέρει ότι δεν θέλεις τέτοιες καταστάσεις.

επίσης ΜΙΣΏ να ανοίγω δώρα την ώρα που μου τα φέρνουν μπροστά τους.

εντωμεταξύ μου θυμίσατε ένα κανάλι στο yt με ένα ζευγάρι που ανεβάζει τις πλάκες που κάνει ο ένας στον άλλον. εμένα αν μου τα κανε αυτά θα τον/την έστελνα στον αγύριστο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
οι gamers θα καταλάβουν :P
ήταν όταν είχε πρωτοβγεί το the last of us και ήταν φυσικά πανάκριβο. το αγόρι μου το ήθελε πάρα πολύ και σε μια παρεξήγηση που έγινε, τον άφησα να καταλάβει ότι του το αγόρασα. όταν αργότερα κατάλαβε ότι τον τρόλλαρα έπεσε σε κατάθλιψη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Εχετε κανει ποτέ πλακα στο ετερον ήμισι ή σας εκανε ποτέ πλακα;
Χε-χε-χε!!! Συνέχεια. Ίσως γιατί ξεκινήσαμε από πολύ μικροί και η σχέση μας ήταν συνέχεια των παιδικών μας παιχνιδιών. Αλλά και τώρα που μεγαλώσαμε, δεν έχουμε σταματήσει τις πλάκες. Όμως, πάντα και οι δυο γελάμε και ποτέ δεν έχει θυμώσει ο ένας με τις πλάκες του άλλου. Μερικά παραδείγματα:
1) Ένα βράδυ μου μπέρδεψε τα παπούτσια και το πρωί βιαστικός βγήκα έξω και πήγα στη σχολή μου με ένα μαύρο και ένα καφέ παπούτσι.
2) Της έδεσα στο παπάκι της ένα τενεκεδάκι που όταν ξεκίνησε έκανε πολύ θόρυβο.
3) Στην τούρτα γενεθλίων μου, έβαλε τα κεράκια που ξανανάβουν.
4) Μια φορά της έκρυψα το βρακί και έψαχνε ώρα να το βρει.
5) Αρκετές φορές που μιλάω στο τηλέφωνο, κάνει γκριμάτσες για να γελάσω ή και με γαργαλάει.
6) Κάποτε άνοιξα την κατάψυξη και είδα ένα παγωτό. Το άνοιξα για να το φάω και διαπίστωσα ότι μέσα στο κυπελάκι είχε μόνο νερό που είχε παγώσει.
7) Της έχω φτιάξει καφέ με αλάτι αντί για ζάχαρη.
8.) Ένα βράδυ καθόμασταν στο πίσω κάθισμα του αυτοκινήτου και μπροστά ήταν οι γονείς μου. Η μητέρα μου είχε ανοίξει σοβαρή συζήτηση για κάτι, αλλά δεν μπορούσα να απαντήσω καθώς η κοπέλα μου στα σκοτεινά με ...παρενοχλούσε.
9) Μια φορά είχα γεμίσει το σπίτι με ψεύτικες κατσαρίδες.
10) Μου έχει βάλει δυναμιτάκι στο τσιγάρο.
11) Κάποτε είχε φτιάξει με κόπο κάποιο σχέδιο - εργασία για τη σχολή της. Το σκάναρα και το έκρυψα. Τύπωσα στον εκτυπωτή ένα αντίγραφο, πάνω στο οποίο έχυσα καφέ.
12) Μου έχει φτιάξει ένα ψεύτικο χαρτί τάχα από τη σχολή μου για να τρομάξω.
13) Ένα πρωί ήθελε να πάει κάπου νωρίς και θα ξύπναγε στις 8. Γύρισα πίσω όλα τα ρολόγια, ξύπνησε στις 4 το πρωί, σηκώθηκε, ετοιμάστηκε και βγήκε έξω για να ανακαλύψει ότι ήταν ακόμα μαύρη νύχτα.
---- Δεν φτάνουν αυτά;


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Χε-χε-χε!!! Συνέχεια. Ίσως γιατί ξεκινήσαμε από πολύ μικροί και η σχέση μας ήταν συνέχεια των παιδικών μας παιχνιδιών. Αλλά και τώρα που μεγαλώσαμε, δεν έχουμε σταματήσει τις πλάκες. Όμως, πάντα και οι δυο γελάμε και ποτέ δεν έχει θυμώσει ο ένας με τις πλάκες του άλλου. Μερικά παραδείγματα:
1) Ένα βράδυ μου μπέρδεψε τα παπούτσια και το πρωί βιαστικός βγήκα έξω και πήγα στη σχολή μου με ένα μαύρο και ένα καφέ παπούτσι.
2) Της έδεσα στο παπάκι της ένα τενεκεδάκι που όταν ξεκίνησε έκανε πολύ θόρυβο.
3) Στην τούρτα γενεθλίων μου, έβαλε τα κεράκια που ξανανάβουν.
4) Μια φορά της έκρυψα το βρακί και έψαχνε ώρα να το βρει.
5) Αρκετές φορές που μιλάω στο τηλέφωνο, κάνει γκριμάτσες για να γελάσω ή και με γαργαλάει.
6) Κάποτε άνοιξα την κατάψυξη και είδα ένα παγωτό. Το άνοιξα για να το φάω και διαπίστωσα ότι μέσα στο κυπελάκι είχε μόνο νερό που είχε παγώσει.
7) Της έχω φτιάξει καφέ με αλάτι αντί για ζάχαρη.
8.) Ένα βράδυ καθόμασταν στο πίσω κάθισμα του αυτοκινήτου και μπροστά ήταν οι γονείς μου. Η μητέρα μου είχε ανοίξει σοβαρή συζήτηση για κάτι, αλλά δεν μπορούσα να απαντήσω καθώς η κοπέλα μου στα σκοτεινά με ...παρενοχλούσε.
9) Μια φορά είχα γεμίσει το σπίτι με ψεύτικες κατσαρίδες.
10) Μου έχει βάλει δυναμιτάκι στο τσιγάρο.
11) Κάποτε είχε φτιάξει με κόπο κάποιο σχέδιο - εργασία για τη σχολή της. Το σκάναρα και το έκρυψα. Τύπωσα στον εκτυπωτή ένα αντίγραφο, πάνω στο οποίο έχυσα καφέ.
12) Μου έχει φτιάξει ένα ψεύτικο χαρτί τάχα από τη σχολή μου για να τρομάξω.
13) Ένα πρωί ήθελε να πάει κάπου νωρίς και θα ξύπναγε στις 8. Γύρισα πίσω όλα τα ρολόγια, ξύπνησε στις 4 το πρωί, σηκώθηκε, ετοιμάστηκε και βγήκε έξω για να ανακαλύψει ότι ήταν ακόμα μαύρη νύχτα.
---- Δεν φτάνουν αυτά;



Ρε το τελευταίο ήταν ΠΟΛΥ κακό, παίζει να μην σου μιλούσα για 1 μήνα να μου το έκανες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Εμένα πάντως το 11 θα με χάλαγε και γενικά το οτιδήποτε πάνω σε θέματα των σπουδών μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,090 μηνύματα.

7) Της έχω φτιάξει καφέ με αλάτι αντί για ζάχαρη.
8.) Ένα βράδυ καθόμασταν στο πίσω κάθισμα του αυτοκινήτου και μπροστά ήταν οι γονείς μου. Η μητέρα μου είχε ανοίξει σοβαρή συζήτηση για κάτι, αλλά δεν μπορούσα να απαντήσω καθώς η κοπέλα μου στα σκοτεινά με ...παρενοχλούσε.
9) Μια φορά είχα γεμίσει το σπίτι με ψεύτικες κατσαρίδες.
10) Μου έχει βάλει δυναμιτάκι στο τσιγάρο.
13) Ένα πρωί ήθελε να πάει κάπου νωρίς και θα ξύπναγε στις 8. Γύρισα πίσω όλα τα ρολόγια, ξύπνησε στις 4 το πρωί, σηκώθηκε, ετοιμάστηκε και βγήκε έξω για να ανακαλύψει ότι ήταν ακόμα μαύρη νύχτα.

Με αυτά θα έκανα σαματά. Ειδικά το αλάτι στον καφέ.

Δεν κάνω τέτοια, αντίστοιχα επειδή δεν θα ήθελα να μου κάνουν. Ή τουλάχιστον δεν κάνω "σοβαρές" πλάκες ή δεν θα κάνω πλάκα με κάποιο θέμα που ξέρω ότι "καίει" τον άλλον. Θα 'χω κάνει απλές μαλακίες δηλαδή, οι οποίες θα είναι τόσο απλές που δεν τις θυμάμαι τώρα.
Το χειρότερο που θυμάμαι ότι μου 'χουν κάνει είναι να ρίξουν λεμόνι στο νερό μου ξέρω 'γω, κλάιν.

Ξενέρωτος κοινώς.​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Ρε το τελευταίο ήταν ΠΟΛΥ κακό, παίζει να μην σου μιλούσα για 1 μήνα να μου το έκανες. :P
Χε-χε-χε!!! Όταν κατάλαβε τι έγινε, ξαναμπήκε στο σπίτι, όπου παρίστανα τον κοιμισμένο. Άναψε όλα τα φώτα, με είπε "κάθαρμα" και μου επιτέθηκε με γροθιές, τσιμπιές και δαγκωματιές. Γρήγορα όμως ηρέμησε και γελούσε. Για τιμωρία μου, με ανάγκασε να της κάνω ...παρέα μέχρι την ώρα που έφυγε.
Εμένα πάντως το 11 θα με χάλαγε και γενικά το οτιδήποτε πάνω σε θέματα των σπουδών μου.
Στην αρχή έκανα τον στεναχωρημένο επειδή μου χύθηκε ο καφές στην εργασία της και μου είπε "Δεν πειράζει, θα την ξανακάνω". Μόλις όμως είδε πιο προσεκτικά και κατάλαβε ότι ήταν αντίγραφο, γέλασε και με είπε "γάιδαρο".
Με αυτά θα έκανα σαματά. Ειδικά το αλάτι στον καφέ. Δεν κάνω τέτοια, αντίστοιχα επειδή δεν θα ήθελα να μου κάνουν.
Γιατί όχι λίγη πλακίτσα ανάμεσα σε ένα ζευγάρι; Δεν καταλαβαίνω γιατί ο ένας μπορεί να θυμώσει ή να παρεξηγήσει τον άλλον.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
    • *
  • Φορτώνει...
Top