Μπαγάζια...

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Ρίχνοντας μια γρήγορη ματιά στο δωμάτιό μου, μου ήρθε η ιδέα. Είναι γεμάτο βαλίτσες μισάνοιχτες ,γεμάτες και άδειες, που έχουν μείνει, καλύτερες κι από ντουλάπες:redface::P

Ποια είναι η σχέση σας με τα 'μπαγάζια' σας;
Ετοιμάζετε εύκολα, αποτελεσματικά τις βαλίτσες σας;
Πώς τα πάτε στη μεταφορά;
Και μετά;

*Ακούω και απρόοπτα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Άντε να ανοίξω το θεματάκι σου!! :D



Λοιπόν, εγώ μπορώ να ετοιμαστώ σχετικά γρήγορα αν πιέζομαι. :)
Συνήθως βέβαια, τελευταία μέρα τα ετοιμάζω! :hehe:
Ευτυχώς έχω κάποια στάνταρ πράγματα που παίρνω, οπότε δεν έχω πολλά προβλήματα. Βέβαια, έχει τύχει να ξεχάσω πράγματα, όπως την οδοντόβουρτσά μου (στο σπίτι) και έναν φορτιστή κινητού (στην επιστροφή)! :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
εγώ πάλι καθόλου εύκολα. Βέβαια φτιάχνω για 3 άτομα. Κάνω μια λίστα με τα πράγματα που θέλω να πάρω και τα ρούχα και στη συνέχεια τα φτιάχνω, έτσι πάντα τα παίρνω όλα που χρειάζομαι και δεν ξεχνώ τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jesus ate your cake

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χεσούς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ταχυδρόμος. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Ρίχνοντας μια γρήγορη ματιά στο δωμάτιό μου, μου ήρθε η ιδέα. Είναι γεμάτο βαλίτσες μισάνοιχτες ,γεμάτες και άδειες, που έχουν μείνει, καλύτερες κι από ντουλάπες:redface::P

Ποια είναι η σχέση σας με τα 'μπαγάζια' σας;
Ετοιμάζετε εύκολα, αποτελεσματικά τις βαλίτσες σας;
Πώς τα πάτε στη μεταφορά;
Και μετά;

*Ακούω και απρόοπτα:D

Aνοιγω τη βαλιτσα, βαζω δυο πραγματα μεσα, σκεφτομαι τι αλλο πρεπει να βαλω κοιταζοντας γυρω, βαζω αλλα δυο πραγματα, παω να τσιμπισω κατι, ξαναγυρναω στο πακεταρισμα και βαζω αλλα δυο πραγματα μεσα, ξανασκεφτομαι τι αλλο πρεπει να παρω αλλα το μυαλο μου φευγει μακρια, σε οποιοδηποτε θεμα μπορεις κανεις να σκεφτει. Μετα απο καμια ωρα, ξαναγυρναω στη δουλεια μου και ουτω καθεξης.... Το πακεταρισμα θα μου παρει απο 6 ωρες εως δυο ημερες, αναλογως τον ογκο και την ανεση χρονου.
Το ξε-πακεταρισμα γινεται και αυτο σταδιακα και αργα {συχνα δε, δεν ολοκληρωνεται}: Τι χρειαζομαι τωρα μεσα απ' τη βαλιτσα ; Την ανοιγω και το παιρνω;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Παλαιότερα έκανα χρόοοοονια να ετοιμάσω βαλίτσες. Αν έφευγα Σάββατο η βαλίτσα κατέβαινε από την Τετάρτη και ως την Πέμπτη το βράδυ ήταν πανέτοιμη.
Από όταν έπιασα δουλειά [και χρειάστηκε κάποιες φορές να φύγω με ... 7 ώρες prior notice :/:] έμαθα να φτιάχνω -αποτελεσματικά-βαλίτσα μέσα σε ... 1 ώρα το πολύ. Προφανώς έχω ξεχάσει πράγματα [μετράω κι εγώ μια απώλεια φορτιστή, καθώς και μία...μπότα που παρέλαβα από το ξενοδοχείο στο επόμενο ταξίδι μου εκεί :P-αν και οι άνθρωποι ήταν πρόθυμοι να μου τα στείλουν δεν μπορώ να πω απλώς δεν υπήρχε λόγος μιας και θα ξανακατέβαινα άμεσα].

Αυτό που βαριέμαι αισχρά είναι να την αδειάζω μετά... Αν και συνήθως η διαδικασία αδειάσματος είναι η εξής:
όοοοολα τα ρούχα μπαίνουν στο πλυντήριο όπως είναι και όλα τα παπούτσια στοιβάζονται στην παπουτσοθήκη. Τα υπόλοιπα μπαίνουν στη θέση τους μόλις τα χρειαστώ (πχ. οδοντόβουρτσα το βράδυ που θα πάω για ύπνο, καλυντικά μόλις αποφασίσω να βαφτώ κτλ)

Ευτράπελα ευτυχώς δεν έχω ζήσει μεγάλα με βαλίτσες. Μόνο μια κατεστραμμένη βαλίτσα πριν χρόνια που μου αντικατέστησε μέσα σε 3 μήνες η ολυμπιακή και μια ...ξεχασμένη βαλίτσα στο αεροδρόμιο του Toronto που έφτασε με την επόμενη πτήση [1 ώρα μετά] της air-canada για ottawa. Ευτυχώς δλδ, γιατί ο μοναδικός μου "φόβος" όταν ταξιδεύω είναι αυτός. ότι θα μείνω χωρίς ... τπτ απολύτως κάπου μακρυά από το σπίτι μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Η βαλίτσα είναι πάντα δική μου δουλειά, φροντίζω ακόμα και τα απρόοπτα που μπορεί να συμβούν και πέυτω πάντα μέσα, ανάλογα λοιπόν το που θα πάω έχω και ανάλογα πράγματα, μου πέρνει κάπου 1 μέρα καθώς δουλέυω και πρέπει να την φτιάξω σταδιακά.

Το πρόβλημα μου είναι ο άντρας μου, ασε αυτό να το βάλω στο τέλος, ασε και εκείνο και στο τέλος αναγκάζομαι να ξανατσεκάρω, μια φορά τον άφησα να πακετάρει επειδη δεν προλάβενα και ευτυχώς που πουλούσαν στην σουιδία σαμπουάν, εσώρουχα, οδοντόκρεμα, οδοντοβουρτσα, κάλτσες, αποσμητικά, σφουγκάρια ,γάντια κλπκλπκλπ :redface: είναι άπαιχτός:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ετοιμάζω αρκετά εύκολα βαλίτσα (με σχέση εξ αποστάσεως 3μιση χρόνια έχω εκπαιδευτεί :D), με τη μέθοδο της λίστας: Όταν θα είμαι χαλαρή, στο pc και θα κάνω και άλλα πράγματα, παράλληλα όποτε μου ρχεται κάτι, το γράφω και στη λίστα.
Έτσι και δεν ξεχνάω τίποτα (σημαντικό), και ο actual χρόνος που ετοιμάζω βαλίτσα είναι κανά μισάωρο. Πλέον μάλιστα μου παίρνει λιγότερο χρόνο και η λίστα, μιας και χρησιμοποιώ την ίδια προσθαφαιρώντας πράγματα.
Όσο για το ξεπακετάρισμα, ακριβώς όπως το περιγράφει ο χριστός που έφαγε το κείκ μου: ο,τι χρειάζομαι το παίρνω, ποτέ δεν κάθομαι να ξεπακετάρω όλα τα πράγματα μαζί. Ακόμα και τώρα που μιλάμε, έχω μια μισογεμάτη βαλίτσα στο σαλόνι. Oh well, θα μου χρησιμεύσει την πέμπτη που θα ξαναπάω Πάτρα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Φτιάχνω πολύ γρήγορα βαλίτσα για μένα για ταξίδι δουλειάς επειδή είναι συνήθως μονοήμερα/διήμερα και κουβαλάω ελάχιστα πράγματα.
Όταν όμως έχουμε οικογενειακό ταξίδι αρχίζω με λίστες ώστε να μην ξεχάσω τίποτα.
Ξεπακετάρω αμέσως μόλις γυρίσω και τα πράγματα μπαίνουν κατ'ευθείαν στην θέση τους.
Στο σπίτι επικρατεί μονίμως χάος :redface: και η καινούρια γωνιά ακαταστασίας που δημιουργεί η βαλίτσα μου φαίνεται σαν την σταγόνα που ξεχειλίζει το ποτήρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εγώ είμαι πολύ γρήγορη στο να ετοιμάσω βαλίτσα και έχω πολύ μένος για τα άτομα που δεν μπορούν ή για αυτά που κάνουν αυστηρή οργάνωση στο φτιάξιμο των αποσκευών. Κι εντάξει αν φεύγεις για 1 μήνα, αλλά για 1 weekend ολόκληρη προετοιμασία?:eek:

Πάντως μέσα σε μισή ώρα είμαι έτοιμη (αν μιλάμε για μακρινές διακοπές) ή σε κανά 10λεπτο αν λέμε για weekends και ολιγοήμερα ταξίδια. Μερικές φορές ξεχνάω κάτι μικρό, αλλά δεν έγινε η συντέλεια του κόσμου.

Το ξεπακάρισμα είναι ανιαρό, αφού βάλω με το που μπαίνω σπίτι τα άπλυτα στο πλυντήριο αφήνω την βαλίτσα δωμάτιο κι αδειάζει πολύ αργά! Αν παίζουν εκδρομές με διαφορά 2 εβδομάδων ας πούμε πιθανώς να μην αδειάσει τελείως πριν τιγκάρει πάλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εγω παλια ημουν τραγικη! Εκανα ωρες να ετοιμασω και επαιρνα ολα τα ασχετα! Τωρα πια, που εχω κανει διατριβη στο πηγαινε-ελα, μου παιρνει μιση ωρα. Και επειδη ξερω τι παιρνω παντα, απλα πηγαινω στο δωματιο μου, κοιταζω στις ντουλαπες, στοιβαζω οτι θελω πανω στο κρεβατι, και μετα βαλιτσα. Τα μη ρουχα ειναι στανταρ καλλυντικα-κοσμηματα-βιβλια και τα δυο πρωτα ειναι μονιμως σε μικρα τσαντακια στυλ ταξιδιου.
Επισης,τωρα τελευταια η βαλιτσα μου δεν υπερβαινει τα 20 κιλα, πραγμα που το θεωρω τεραστια επιτυχια μου.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κι εμένα είναι η καλύτερή μου φίλη η βαλίτσα... Είτε για μικρά σκ είτε για ταξίδια στην Ελλάδα, έχω μάθει να την κλείνω σε μισή ώρα.
Τα καλλυντικά μου είναι ήδη σε μίνι μπουκαλάκια, πολλές φορές δε βγαίνουν καν από το νεσεσέρ.
Στα ρούχα ξέρω ποια είναι τα passe-partout και ποια συνδυάζονται με ποια, ενώ έχω πάντα υπ' όψιν ένα εύκολο χρωματικό μοτίβο (με βάση το μαύρο το χειμώνα, πιο ασπρογαλανομπέζ το καλοκαίρι).

Βέβαια αν κλείνω έτσι τη βαλίτσα, ενίοτε να έχω απλά και σπορ ρούχα μαζί, κι όχι μυκοντάτικες εμφανισούλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
με αρκετά ταξίδια στο ενεργητικό μου, η βαλίτσα φτιάχνεται πολύ γρήγορα, αρκεί να έχει συμπληρωθεί η σχετική λίστα αρκετές μέρες πριν:
αφήνω ένα χαρτί στο πάσο της κουζίνας, και συμπληρώνω αναλόγως (τώρα το πάσχα που πήραμε τη ζουζουνοκατάσταση μαζί στο χωριό, χρησιμοποιήσα χαρτί υγείας για να τα γράψω όόόόλα αυτά :P).
σε αντίθεση με σας πάντως, εγώ σβήνω από τη λίστα αυτά που έχω ήδη βάλει μέσα :bleh:

το ξεπακετάρισμα γίνεται την ίδια μέρα, γιατί μου ανάβουν τα λαμπάκια φθορισμού αν βλέπω μια βαλίτσα να κοίτεται ανοιχτή στο σαλόνι:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Α, εμένς το ξεπακετάρισμα μπορεί να κρατήσει πολύυυυ καιρό..
Μετά τα Χριστούγεννα, που έλειπα και ένα μήνα και είχα βαλίτσα 35 κιλών, έμεινε η δόλια κανα μήνα στο δωμάτιο...
Βέβαια με το sac voyage είναι πιο εύκολα τα πράγματα, γιατί το χρειάζομαι συχνά. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Και μενα το ξεπακεταρισμα μπορει να κρατησει πολυ καιρο. Προχτες ξεπακεταρα, και ειχα γυρισει 30 Απριλη.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Α, εμένς το ξεπακετάρισμα μπορεί να κρατήσει πολύυυυ καιρό..

Kαι για μένα αυτό είναι το πρόβλημα. Ποτέ δεν ξεπακετάρω και δεν το' χω μάθει κι ας ταξιδεύω τουλάχιστον 4 φορές το χρόνο.
Τώρα έχω βαλίτσες με καλοκαιρινά, με ρούχα από το Πάσχα, με χριστουγεννιάτικα:P

Το έχω συνηθίσει και με βολεύει περισσότερο να τα έχω στις βαλίτσες. Τα ανακατεύω, τα ψάχνω πιο άνετα και είμαι μια χαρά. Ουδέν πρόβλημα. Τα προβλήματα ξεκινάνε όταν συνειδητοποιώ ότι είναι χάλια το δωμάτιό μου:whistle:

Έτσι κι αλλιώς χάνω τα πράγματά μου αρκετά συχνά, μαζί μ'αυτά και ρούχα, εσώρουχα. Μένουν ξεχασμένα στις βαλίτσες.

Αλλά έχει και το ενδιαφέρον του! Να βρίσκεις ένα ρούχο που είχες καιρό να το δεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Φτιάχνω βαλίτσα σε 5 λεπτά! Είχα δοκιμάσει παλιά τη μέθοδο της λίστας και για κάποιο λόγο αυτή μου εντυπώθηκε και πλέον δεν ξεχνάω κανένα από τα πράγματα που πρέπει απαραιτήτως να πάρω μαζί- παλιά ξεχνούσα από εσώρουχα μέχρι αποσμητικά και οδοντόβουρτσες! Τώρα παίρνω ακόμη και βαμβάκι για ντεμακιγιάζ, το ισιωτήρι για τα μαλλιά (:P) και ποτέ μα ποτέ δεν ξεχνάω τον φορτιστή του κινητού! :D

Επίσης αν δείτε τη βαλίτσα μου φτιαγμένη είναι ένα αριστούργημα- όλα τακτοποιημένα και ποτέ δεν αφήνω χώρο ανεκμετάλλευτο! Το πρόβλημα είναι ότι μετά, όταν φτάσω στον προορισμό μου, λυπάμαι να τη χαλάσω... Είμαι σοβαρά γιατρέ μου; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Επίσης αν δείτε τη βαλίτσα μου φτιαγμένη είναι ένα αριστούργημα- όλα τακτοποιημένα και ποτέ δεν αφήνω χώρο ανεκμετάλλευτο! Το πρόβλημα είναι ότι μετά, όταν φτάσω στον προορισμό μου, λυπάμαι να τη χαλάσω... Είμαι σοβαρά γιατρέ μου; :worry:

χαχαχαχαχαα... αυτό το παθαίνω κι εγώ!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Επίσης αν δείτε τη βαλίτσα μου φτιαγμένη είναι ένα αριστούργημα- όλα τακτοποιημένα και ποτέ δεν αφήνω χώρο ανεκμετάλλευτο! Το πρόβλημα είναι ότι μετά, όταν φτάσω στον προορισμό μου, λυπάμαι να τη χαλάσω... Είμαι σοβαρά γιατρέ μου; :worry:

Λυπάται να τη χαλάσει:eek::eek::eek:!

Εγώ λυπάμαι να την φτιάξω:P

{{{{εντιτ.

Τα ίδια και για σενα Ρέζιντεντ!}}}}


Αυτό που έχεις είναι μια σπάνιας μορφής ασθένεια. Πολύ επικίνδυνη!:worry:
Θέλει επειγόντως αντιμετώπιση. Άρχισε να τα κάνεις όλα άνω κάτω, και κάτι θα γίνει. Υπάρχουν ελπίδες.

Χωρίς πλάκα, Μπράβο σου!:) Να πας σε διαγωνισμό ταχύτητας βαλιτσοτακτοποίησης:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
σε αντίθεση με σας πάντως, εγώ σβήνω από τη λίστα αυτά που έχω ήδη βάλει μέσα :bleh:

Σε έχω: Εγώ τη λίστα την κρατάω σε πρόγραμμα για todo lists, και τσεκάρω όσα βάζω μέσα :hehe:
Όταν θέλω να ξαναφτιάξω λίστα, τα ξετσεκάρω όλα, και προσθαφαιρώ. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ποτέ μου δεν είχα βαλίτσες και τέτοια.
Το μόνο που χρειάζεται να κουβαλάω μαζί μου, είμαι εγώ.
Πόσα άλλωστε να κουβαλήσεις με μια μηχανή....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top