Διαφήμιση & Υποσυνείδητα Μηνύματα

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Αυτό το site εννοούσα, ωραίος Lorien. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Σιγά το site, δεν έχει της Μαρινέλλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Σιγά το site, δεν έχει της Μαρινέλλας.
Πες μου ότι περίμενες να το έχει; :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Σήμερα (πριν 10') καθόμουν και παρακολουθούσα τη γνωστή εκπομπή brainiac τρώγοντας σποράκια οκλαδόν (τα 2 τελευταία δεν μας ενδιαφέρουν αλλά anyway) και εκεί που με αγωνία παρακολουθούσα το πείραμα που θα σας παραθέσω σε βίνδεο απ το γιουτούμπι , παρατήρησα ότι για κλάσματα δευτερολέπτου η οθόνη μαύρισε και διάβασα το YOU ... μπλα μπλα με κεφαλαία γράμματα. Το μήνυμα (μετά από πολλές επανειλημμένες προσπάθειες να το διαβάσω στο βίντεο του youtube έλεγε YOU ARE THIRSTY όπως θα παρατηρήσετε κι εσείς τη στιγμή ακριβώς του 1.21. Ακριβώς.
Κατά πόσο μπορούν να πειραματίζονται με υποσυνείδητα μηνύματα ακόμα και σε μία τέτοιου περιεχομένου εκπομπή;;

Άραγε δεν υπάρχει νομοθεσία σχετική, ακόμη και αν έμαθα ότι δεν έχει ιδιαίτερο αποτέλεσμα η συγκεκριμένη μέθοδος σε κινηματογράφους π.χ. για την αύξηση πωλήσεων τροφίμων και αναψυκτικών.

Τί κέρδισαν τώρα π.χ στη συγκεκριμένη εκπομπή με την προβολή του συγκεκριμένου μηνύματος;

Για του λόγου το αληθές



και...
View attachment 3905
(το ρημάδι μου πήρε ώρα να το πετύχω αλλά το 'πιασα)

Ακόμα και σε μια τέτοιου είδους εκπομπή με ενοχλεί να προσπαθούν έστω να παίξουν με το μυαλό μου τόσο απροκάλυπτα.

Παρόμοιες γνώσεις/εμπειρίες;

Και για να εξηγούμαι σε επόμενες εκπομπές που παρατήρησα δεν ανέφεραν τίποτα για το μηνυματάκι, έτσι για την πλάκα βρ' αδερφέ για να δουν κατά πόσο οι τηλεθεατές "δίψασαν"

Έδιτ : αν υπάρχει παρόμοιο νήμα δεν το βρήκα, σόρρυ :redface: μετακινήστε με

Έδιτ 2 : το σκότωσα το "υποσυνείδητα" χαχαχ:hypno::knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Αυτό σκεφτόμουν κι εγώ τώρα whitedrum.
Πάντως δε δίψασα.. :P

Γενικά και μη αναφερόμενη στη συγεκριμένη εκπομπή, δεν προσπαθούν να παίξουν με το μυαλό σου, αλλά να ανακαλύψουν πτυχές του ανθρώπινου εγκεφάλου.
Προσωπικά δε με ενόχλησε απλά το συγκεκριμένο το βρήκα χαζό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Είχα διαβάσει σε κάποια εφημερίδα στην αρχή της λειτουργίας του Μετρό, ότι έβαζαν κάποια στιγμιαία διαφημιστικά μηνύματα καθώς κοίταζες έξω, τα είχα παρατηρήσει κι εγώ, αναβόσβηναν στιγμιαία, και τις καταγγελίες τις έκαναν αναγνώστες, τώρα δεν τα βλέπω πια προφανώς τα απέσυραν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
πάνω στο ανωτέρω εξαιρετικά σημαντικό σχόλιο μου να προσθέσω.

εφόσον την εικόνα την βλέπεις δεν είναι υποσυνείδητο μήνυμα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Είχα διαβάσει σε κάποια εφημερίδα στην αρχή της λειτουργίας του Μετρό, ότι έβαζαν κάποια στιγμιαία διαφημιστικά μηνύματα καθώς κοίταζες έξω, τα είχα παρατηρήσει κι εγώ, αναβόσβηναν στιγμιαία, και τις καταγγελίες τις έκαναν αναγνώστες, τώρα δεν τα βλέπω πια προφανώς τα απέσυραν.
Αυτά δεν ήταν υποσυνείδητα μηνύματα, ολόκληρα animations ήταν!
Να δω πια για τι άλλο θα σκεφτεί να κάνει καταγγελία ο δικομανής ελληνάρας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top