Ερεθισμός αντρών

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Αχ ωραία τα λέτε, όμως δεν μου έχετε απαντήσει στην ερώτησή μου:P

Aυτό που ενστικτωδώς αρέσει,μήπως τελικά περνά / έχει περάσει / εχει διαμορφωθεί πρώτα (και) απο τα κοινωνικά φίλτρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
γενικά άρεσαν οι παχουλές, με πιασήματα, γιατί ζούσαν σε μία εποχή που το φαί δεν ήταν αυθονο και φτηνό. με λίγα λόγια το να είχες παραπάνω κιλά έδειχνε πως ήσουν από οικογένεια με λεφτά.;)

Δεν είμαι σίγουρος. Αυτός ο συγκεκριμένος σωματότυπος μεταφράζεται ψυχολογικά με χίλιους διαφορετικούς τρόπους από τον καθένα μας. 'Αλλοι λένε "είναι ακομπλεξάριστη", "είναι πληθωρική", "γράφει την γνώμη του κόσμου στα παλιά της υποδήματα", "είναι ανθρώπινη", "είναι αρχοντική", "είναι ηδονίστρια", "είνα επιβλητική", "είναι χαλαρή", "έχει χιούμορ", "τα πάχη της τα κάλλη της", άλλοι λένε "είναι αδύναμη", "την νοιάζει πολύ η γνώμη των άλλων αλλά το κρύβει - είναι κομπλεξική", "είναι ζηλιάρα", "είναι πληγωμένη", "είναι ζώον που δεν μπορεί να κόψει το φαγητό", "είναι τεμπέλα", "είναι αναβλητική". Αν μου πεις να διαλέξω μεταξύ 'Ελσας Παπαδημητρίου και Κατερίνας Παπακώστα, τις απορρίπτω μετά βδελυγμίας και τις δυο, όχι για τα κιλά τους αλλά επειδή δεν μου αρέσει το θέαμα και το στυλ εκάστης. 'Αρα τα κιλά πάνε περίπατο στο δικό μου κριτήριο τουλάχιστον. Την κρίσιμη στιγμή κανείς άντρας με στοιχειώδη αισθητική δεν θα διάλεγε ούτε τη μία ούτε την άλλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
εχω ακουσει περιπτωση, που ειχε κρυφη σχεση καποιος με μια κοπελα, η οποια ειχε λιγα παραπανω κιλα, και ειπε σε κοινο τους φιλο οτι αν ηταν πιο αδυνατη θα εκανε κανονικη σχεση μαζι της. :worry:
Αυτο ακριβως το παραδειγμα πιστοποιει ακριβως το αντιθετο. Οτι οι αντρες προτιμουν κατεξοχην το λεπτο σωμα απ'το παχουλο και ετσι ειναι, βαση αντικειμενικης αισθητικης. Το θεμα ειναι οτι απο 'κει και περα υπαρχουν πολλα πραγματα που κανουν προκλητικη μια γυναικα, απ'το πως πλασαρει τον εαυτο της, το ντυσιμο της, τον αερα και το ναζι που βγαζει κα. Που σημαινει οτι ακομα και μια παχουλη γυναικα μπορει να ειναι ακρως ελκυστικη και το γνωριζω καλα αυτο.

Οταν ακους δηλαδη απο εναν αντρα οτι θα προχωρουσε σε κατι σοβαρο, με προυποθεσεις, αυτο σημαινει οτι παντα θα υπαρχουν προυποθεσεις οσο θα συνεχιζει με μια γυναικα μαζι του.

Ποτε δεν θα ειναι αρκετη. Ομορφια με προυποθεσεις δεν γινεται να ειναι αυθεντικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Αυτο ακριβως το παραδειγμα πιστοποιει ακριβως το αντιθετο. Οτι οι αντρες προτιμουν κατεξοχην το λεπτο σωμα απ'το παχουλο και ετσι ειναι, βαση αντικειμενικης αισθητικης.


:confused:εεε.... και απο που προκυπτει αυτο παρακαλω?

αυτο το παραδειγμα δειχνει πως αν και ειχε αισθηματα για αυτην αρνιοταν να κανει σχεση μαζι της για τι σκεφτοταν οτι οι αλλοι θα ελεγαν : ''α το μ@λ@κ@ τα μπλεξε με το ''βαρελι''. επομενως επηρρεαζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
αυτο το παραδειγμα δειχνει πως αν και ειχε αισθηματα για αυτην αρνιοταν να κανει σχεση μαζι της για τι σκεφτοταν οτι οι αλλοι θα ελεγαν : ''α το μ@λ@κ@ τα μπλεξε με το ''βαρελι''. επομενως επηρρεαζεται.
Αυτο κι αν ειναι λιγο για μια γυναικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
να κανω μια ερωτιση προς τις γυναικες:

τι νομιζεται οτι αρεσει στους αντρες?

δεν εννοω την μεγκαν φοξ (η τον μπρατ πιτ) εννοω ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΑ ποιες γυναικες ερωτευτονται οι αντρες?

(απαντηση: δεν εχουν σωματα μοντελων η διαφορα ιαπωνα με ευρωπαιο στα αισθητικα προτυπα του ειναι πολυ μικρη...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
να κανω μια ερωτιση προς τις γυναικες:

τι νομιζεται οτι αρεσει στους αντρες?

δεν εννοω την μεγκαν φοξ (η τον μπρατ πιτ) εννοω ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΑ ποιες γυναικες ερωτευτονται οι αντρες?

(απαντηση: δεν εχουν σωματα μοντελων η διαφορα ιαπωνα με ευρωπαιο στα αισθητικα προτυπα του ειναι πολυ μικρη...)

ειναι ενα ερωτημα πολυ γενικο αυτο..
καποιος την θελει ανδρογυναικο, καποιος αλλος θηλυκο, καποιος αλλος αδυνατη καποιος παχουλη.
μηπως ξεκινα απο τα γονεικα προτυπα αυτο?
οχι απαραιτητα επειδη η μητερα ειναι παχουλουλα θα θελει γυναικα το ιδιο, αλλα μπορει και το αντιθετο, δηλαδη να χει μητερα παχουλουλα και να θελει γυναικα πιο κομψη.

ειναι μια ερωτηση που απο ανθρωπο σε ανθρωπο διαφερει και η απαντηση.
προσωπικα οταν με ρωτουν τι μου αρεσει σε εναν αντρα, ενω ξερω δεν μπορω να απαντησω διοτι οι μεχρι τωρα εμπειριες μου μου χουν αποδειξει πως μετρα το κλικ, η γλωσσα του σωματος, το 70% της ανθρωπινης επικοινωνιας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,925 μηνύματα.
τι νομιζεται οτι αρεσει στους αντρες?

Νομίζω οτι τους αρέσουν οι όμορφες γυναίκες με τέλεια σώματα.

Αλλά τελικά άλλες επιλέγουν για σοβαρή σχέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Νομίζω οτι τους αρέσουν οι όμορφες γυναίκες με τέλεια σώματα.

Αλλά τελικά άλλες επιλέγουν για σοβαρή σχέση.

Δηλαδη?
Οι ομορφες αποκλειονται απο τις "σοβαρες" σχεσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,925 μηνύματα.
Δηλαδη?
Οι ομορφες αποκλειονται απο τις "σοβαρες" σχεσεις?

Όχι βέβαια, εννοώ οτι τις περισσότερες φορές δεν κάνουν σοβαρή σχέση με αυτές που τους αρέσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Όχι βέβαια, εννοώ οτι τις περισσότερες φορές δεν κάνουν σοβαρή σχέση με αυτές που τους αρέσουν.

Δε μπορεί, κάτι άλλο εννοείς.. Πολύ μαζοχιστικό μου ακούγεται αυτό, ακόμα και για άντρες! :hehe::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,925 μηνύματα.
Δε μπορεί, κάτι άλλο εννοείς.. Πολύ μαζοχιστικό μου ακούγεται αυτό, ακόμα και για άντρες! :hehe::P

Βασικά ήθελα να πω οτι οι όμορφες είναι άδικο να είναι και καλοί χαρακτήρες, αλλά την τελευταία στιγμή το έσωσα...:P

Πλάκα κάνω, μην πέσετε να με φάτε!:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Βασικά ήθελα να πω οτι οι όμορφες είναι άδικο να είναι και καλοί χαρακτήρες, αλλά την τελευταία στιγμή το έσωσα...:P

Πλάκα κάνω, μην πέσετε να με φάτε!:P:P:P:P

Χα χα συμφωνώ! Γι' αυτό κι εγώ φροντίζω να είμαι bad to the bone... :pfff:

Πέρα από την πλάκα, δεν νομίζω ότι υπάρχει γενικός κανόνας για το τι αρέσει στους άντρες, όπως δεν υπάρχει και για τις γυναίκες.
Οι βιολόγοι της παρέας θα μας έλεγαν διάφορες ενδιαφέρουσες θεωρίες για τις φαρδιές λεκάνες και άλλα χαρακτηριστικά που καταδεικνύουν γονιμότητα, αλλά πέρα από αυτά που προσωπικά πιστεύω ότι ισχύουν, δεν νομίζω ότι μπορούμε να βρούμε κοινό παρονομαστή για όλους. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
δεν νομίζω ότι μπορούμε να βρούμε κοινό παρονομαστή για όλους.

δηλαδη δεν αρεσει σε ολους η μεγκαν φοξ?

(οταν λεω ολους εννοω την μεση της κατανομης, φυσικα υπαρχει ο ανθρωπος που θελει η αλλη να ειναι 600 κιλα, αλλα αυτο ειναι στα πλαισια "διαστροφων" for lack of a better word)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Δε πειράζει πολύ που δε θυμάμαι ποια είναι η Megan Fox και βαριέμαι να ψάχνω ε; :redface:

Έστω ότι αρέσει σε όλους (με τον τρόπο που το έθεσες κι εσύ). Πιστεύεις ότι αυτή η επιλογή γυναικείων αναλογιών είναι διαχρονική; Δηλαδή θα άρεσε σε κάθε εποχή η Megan; Κι αν δεν είναι, τι είναι αυτό που καθορίζει το γούστο των ανδρών τελικά; :hmm:

(Λύγισα... με τρώει η περιέργεια. Πάω να βρω ποια είναι αυτή η Megan Fox. :lol:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Δηλαδή θα άρεσε σε κάθε εποχή η Megan;

Φυσικά! Πίστεψε με η Megan θα άρεσε σε οποιαδήποτε εποχή οτιδήποτε και αν θεωρούνταν ωραίο... Η Megan ξεπερνά τις προτιμήσεις της κάθε εποχής είναι απλώς είδωλο και το προσκυνάμε. God Bless Megan

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
Κινδυνεύοντας να χαρακτηριστώ κομπλεξική, ζηλιάρα, κακόγουστη και όλα τα συναφή τολμώ να πω οτι αυτή η τύπισα ΔΕΝ μου αρέσει! Φυσικά μάλλον δε μετράει η άποψή μου επειδή είμαι γυναίκα αλλά μπορεί πολύς κόσμος - και πρώτος ο SID- :P να σας πληροφορήσει ότι κατα καιρούς έχω πει πολύ καλά λόγια για την εμφάνιση πάρα πολλών γυναικών, διασήμων και μη! Επιπλέον δε μου αρέσει καθόλου ο Jude Law, ο Brad Pitt, και o Orlando Bloom, έτσι για να αναφέρω και άνδρες :)

Isiliel, η εν λόγω δεσποινίδα χαρακτηρίστηκε αν δεν απατώμαι ως η νέα Jolie...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Σορρυ δηλαδη, αλλα εκτος απο το οτι δεν εχει την πιο λεια επιδερμιδα, τι ασχημο μπορει κανεις να βρει σε αυτο το προσωπο?! :worry:

Παντως εμενα μου θυμιζει Μονικα Μπελουτσι...η οποια βεβαια ειναι ασυναγωνιστη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • megan-fox.jpg
    megan-fox.jpg
    102 KB · Εμφανίσεις: 536

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,925 μηνύματα.
Η Αντζελίνα είναι αξεπέραστη, για χάρη της γίνομαι λεσβία, το έχω δηλώσει και στον πρώην φίλο μου και ζήλεψε λολ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zina85

Νεοφερμένος

Η zina85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
παντα πιστευα οτι οι αδυνατες κοπελες εχουν την μεγαλυτερη περαση..οποτε εκανα ενα πειραμα με τον ιδιο μου τον ευατο...στα 18-19 ετυχε να ειμαι αδυνατη αρα και η αυτοπεποιθηση μου ανεβηκε στα υψη-ηταν επομενο να εχω πολλες κατακτησεις, οποτε ειχα ομως ασχημη ψυχολογια αρα δεν ειχα το καλυτερο image ENNOEITAI δεν με κοιτουσε κανεις..ολα ηταν θεμα ακτινοβολιας αυτο που εκπεμπουμε...στα 22 ξαναπηρα 8 κιλα(δεν το ειχα καταλαβει ξερετε πως ειναι πιτσες και φοιτητικη ζωη) αλλα και παλι ειχα το ιδιο αποτελεσμα...δεν ειχα παραπονο παντα ειχα διπλα μου κουκλους συντροφους αλλα ποτε αυτον που αγαπησα απο φοβο οτι δεν με ηθελε λογω των παραπανισιων κιλων μου,επεσα η ιδια στην παγιδα μου...πλεον εχω ενα καλο σωμα το απεκτησα με πολυ γυμναστικη ξερω οτι οι αντρες ελκονται απο αυτο αλλα ξερω οτι δεν ειναι αρκετο ουτε για μενα ουτε και για αυτους αν ειναι να εχουμε μια καλη σχεση και οχι ενα one night stand...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top