[Καπνιστές] Όσοι κάνετε στριφτά...

Τι καπνό χρησιμοποιείτε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 92)
  • Van Nelle

    Ψήφοι: 3 3.3%
  • Camel

    Ψήφοι: 1 1.1%
  • Drum

    Ψήφοι: 3 3.3%
  • Marlboro

    Ψήφοι: 7 7.6%
  • Craven

    Ψήφοι: 13 14.1%
  • George Karelias and Sons

    Ψήφοι: 16 17.4%
  • Pall Mall

    Ψήφοι: 1 1.1%
  • Old Holborn

    Ψήφοι: 30 32.6%
  • Golden Virginia

    Ψήφοι: 12 13.0%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 3 3.3%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 3 3.3%

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Οταν ξερένεται ο καπνος δεν ειναι τοσο ωραιος ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Εγω που κανω craven, απο αλλους καπνους, ιδικα old holborn που λεει η ZoeXal δεν τον καπνιζω ουτε με σφαιρες!
Ειναι συγουρη η πληροφορια σου οτι θα σταματισει να εισαγετε; Δεν το κοβω και πολυ πιθανο απο την στιγμη που πουλαει...
Δοκιμασε van nelle, μια φορα εχω κανει μονο αλλα δεν μου φανηκε κακος, samson, stuyvesant, ακομα και golden virginia.

Κοίτα της πρότεινα τον old holborn πορτοκαλί/μπλε γιατί είναι οι μόνοι καπνοί που γνωρίζω ως αρωματικοί, βαρύ και virginia.
Εγώ όπως είπα τον πορτοκαλί δεν τον άντεξα, αυτή η μυρωδιά μου έφερε τρομερή αναγούλα, αφού το φέρνω στο μυαλό μου και ιιιιιιιιιου!

samson υπερβολικά βαρύς καπνός, αλλά να πω την αμαρτία μου έκανα και από καμιά τράκα τον μπαμπά όταν τον έκανε, με άρεσε, απλά όχι για κάθε μέρα. :redface:
Όμως έχω την εντύπωση ότι δεν κυκλοφορεί πλέον στην Ελλάδα, νομίζω ήταν και ένας από τους λόγους που τον έκοψε ο μπαμπάς μου. Ισχύει κάτι τέτοιο; γνωρίζεις;:eek:

Τώρα τελευταία δεν είμαι πολύ ευχαριστημένη με τον old. Νιώθω πως η γεύση έχει χαλάσει κατά πολύ και παρατήρησα πως ο καπνός ξεραίνεται αρκετά γρήγορα ενώ ο old δεν ήταν έτσι, ξεραινόταν όταν έφτανε να είναι τρίμματα, μη μιλήσω για την ποσότητα που μόνο 20 γραμμάρια δεν είναι αυτά!

Θέλω βέβαια κάποια στιγμή να δοκιμάσω τον gold virginia τον πράσινο έχω ακούσει καλές κριτικές.
Επίσης θα ήθελα κάποια στιγμή να δοκιμάσω και χύμα καπνό, απλά θέλει να πάω σε καπνά να διαλέξω κλπ και που χρόνος για κάτι τέτοιο, το έχω στο μυαλό μου όμως, κάποια στιγμή θα πάω. :redface:

Οταν ξερένεται ο καπνος δεν ειναι τοσο ωραιος ?

Προσωπικά δε μου αρέσει καθόλου. Πολύ στεγνό τσιγάρο που σε γαμ@ει το λαιμό. Το στρίβεις και μέχρι να το ανάψεις το κρατάς σαν τον βλάκα όρθιο για να μη φύγει ο καπνός από μέσα.
Καθόλου ωραίος κατά την άποψη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Οταν ξερένεται ο καπνος δεν ειναι τοσο ωραιος ?

Θεμα γουστου... Γινεται λιγο πιο βαρυς, προσωπικα δεν με χαλαει, αλλους τους χαλαει και σε μερικους αρεσει κιολας...

Κοίτα της πρότεινα τον old holborn πορτοκαλί/μπλε γιατί είναι οι μόνοι καπνοί που γνωρίζω ως αρωματικοί, βαρύ και virginia.
Εγώ όπως είπα τον πορτοκαλί δεν τον άντεξα, αυτή η μυρωδιά μου έφερε τρομερή αναγούλα, αφού το φέρνω στο μυαλό μου και ιιιιιιιιιου!

samson υπερβολικά βαρύς καπνός, αλλά να πω την αμαρτία μου έκανα και από καμιά τράκα τον μπαμπά όταν τον έκανε, με άρεσε, απλά όχι για κάθε μέρα. :redface:
Όμως έχω την εντύπωση ότι δεν κυκλοφορεί πλέον στην Ελλάδα, νομίζω ήταν και ένας από τους λόγους που τον έκοψε ο μπαμπάς μου. Ισχύει κάτι τέτοιο; γνωρίζεις;:eek:

Τώρα τελευταία δεν είμαι πολύ ευχαριστημένη με τον old. Νιώθω πως η γεύση έχει χαλάσει κατά πολύ και παρατήρησα πως ο καπνός ξεραίνεται αρκετά γρήγορα ενώ ο old δεν ήταν έτσι, ξεραινόταν όταν έφτανε να είναι τρίμματα, μη μιλήσω για την ποσότητα που μόνο 20 γραμμάρια δεν είναι αυτά!

Θέλω βέβαια κάποια στιγμή να δοκιμάσω τον gold virginia τον πράσινο έχω ακούσει καλές κριτικές.
Επίσης θα ήθελα κάποια στιγμή να δοκιμάσω και χύμα καπνό, απλά θέλει να πάω σε καπνά να διαλέξω κλπ και που χρόνος για κάτι τέτοιο, το έχω στο μυαλό μου όμως, κάποια στιγμή θα πάω. :redface:

ο Craven δεν ειναι αρωματικος, αν και εχει εντονο αρωμα (και γευση). Για αυτον τον λογο αν και μου αρεσει ο craven δεν την παλεβω με τους αρωματικους old holborn (αν και στην πιπα καπνιζω αρωματικους).

Samson αν δεν κανω λαθος ειδα και σημερα σε περιπτερο, αλλα δεν βαζω και το χερι μου στην φωτια...

Ισως φταιει το οτι πρωτιμαω σχετικα υγρους καπνους, αλλα ο holborn παντα μου φαινοτανε πολυ ξερος... Πως γινετε να ξερενετε κιαλλο;:P

Απο την στιγμη που εχεις συνιθισει σε τετιου τυπου καπνους η μεταβαση δεν θα ειναι ευκολη! Ιδικα απο την στιγμη που προτιμας πιο ελαφρια πραγματα. Τα καλα "καπνα" ειναι και βαρια, αλλα σαφως καλητερα απο τα ποτισμενα στα χημικα που πουλανε οι πολυεθνικες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
ο Craven δεν ειναι αρωματικος, αν και εχει εντονο αρωμα (και γευση). Για αυτον τον λογο αν και μου αρεσει ο craven δεν την παλεβω με τους αρωματικους old holborn (αν και στην πιπα καπνιζω αρωματικους).

Για αυτό το λόγο της πρότεινα τους αρωματικούς, σε ότι πλησιέστερο γνωρίζω δηλαδή.

Samson αν δεν κανω λαθος ειδα και σημερα σε περιπτερο, αλλα δεν βαζω και το χερι μου στην φωτια...

Τι να πω θα το κοιτάξω, απλά όταν είχα πάει να πάρω αυτός στο περίπτερο γελούσε και μου είπε ότι έχει πάρα πολύ που δεν κυκλοφορεί, μπορεί αυτός απλά να μην τον έφερνε :hmm:

Ισως φταιει το οτι πρωτιμαω σχετικα υγρους καπνους, αλλα ο holborn παντα μου φαινοτανε πολυ ξερος... Πως γινετε να ξερενετε κιαλλο;:P

Κατά την άποψη μου επειδή κατά καιρούς έκανα και τον malboro (που ήμουν αρκετά ευχαριστημένη) και τον lm (ΜΕΓΆΛΟ ΛΆΘΟΣ!) πιστεύω ότι ο old είναι όσο υγρός μου αρέσει (δηλαδή με το μέτρο σύγκρισης που έχω αυτός μου άρεσε περισσότερο)
κι όμως το άτιμο ξεραίνεται και εγώ... ξενερώνω :P

Απο την στιγμη που εχεις συνιθισει σε τετιου τυπου καπνους η μεταβαση δεν θα ειναι ευκολη! Ιδικα απο την στιγμη που προτιμας πιο ελαφρια πραγματα. Τα καλα "καπνα" ειναι και βαρια, αλλα σαφως καλητερα απο τα ποτισμενα στα χημικα που πουλανε οι πολυεθνικες.

Κοίτα δεν το δένω κόμπο ακόμη, θέλω κάποια στιγμή να δοκιμάσω και μετά να δω πως θα πάει το πράγμα.
Και επίσης είναι αυτό που λες και εσύ, εγώ θέλω να αποφύγω όλα αυτά τα χημικά και ένας λόγος που δεν άντεξα τον old τον πορτοκαλί ήταν αυτός, γιατί έκανε μπαμ ότι όλη αυτή η μυρωδιά είναι χημικά, με μπούκωνε αφάνταστα και ώρες-ώρες παρομοίαζα την μυρωδιά με άλλες και εκεί ερχόταν και η αναγούλα. :redface:
Το βαρύ τσιγάρο δε με πειράζει, απλά επειδή με ξέρω, γνωρίζω από πριν ότι δεν θα τον έχω για κάθε μέρα. Για τα δικά μου δεδομένα δηλαδή δεν είναι να κάνω κάθε μέρα θα υπάρχουν διαλείμματα λίγων ημερών και μετά ξανά πάλι, αλλά ότι θα ήθελα να πάρω κάποια στιγμή χύμα καπνό να δοκιμάσω το λέω.
Και για τα χημικά, και για την ποιότητα και για να συγκρίνω τιμή γιατί αρκετοί μου είπαν ότι ο χύμα συμφέρει περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Που πουλάνε χύμα καπνό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Που πουλάνε χύμα καπνό;

Σε φυτείες καπνού.
Εγώ μέσω ενός φίλου θα έρθω σε επαφή με καπνόπαραγωγό.
Τώρα έπεσε το μάτι μου σε αυτό.
https://konopinanews.blogspot.gr/2012/11/blog-post_9.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,384 μηνύματα.
χθες είπαμε με έναν φίλο μου να δοκιμάσουμε στριφτά.
Πήραμε ενα καπνό phillip morris, χαρτάκια rizla μπλέ και κάτι φιλτράκια. Φάγαμε μια ώρα να στρίβουμε τσιγάρα. Στρίψαμε 1-2, για τον πέο βγήκαν πραγματικά. Χάλια τα στρίψαμε. Τις περισσότερες φορές μας σκιζόταν το χαρτάκι. Στο τέλος απ' τα νεύρα μας τα πετάξαμε, και αγοράσαμε κανονικά τσιγάρα να καπνίσουμε σαν άνθρωποι.
Πως τα στρίβετε ρε παιδιά; Ξέρω κάτι παιδιά που στρίβουν, λες και βγήκαν απο εργοστάσιο είναι. Πολύ ωραία τα κάνουν. Εγώ δε το 'χω μάλλον με τα στριφτά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
χθες είπαμε με έναν φίλο μου να δοκιμάσουμε στριφτά.
Πήραμε ενα καπνό phillip morris, χαρτάκια rizla μπλέ και κάτι φιλτράκια. Φάγαμε μια ώρα να στρίβουμε τσιγάρα. Στρίψαμε 1-2, για τον πέο βγήκαν πραγματικά. Χάλια τα στρίψαμε. Τις περισσότερες φορές μας σκιζόταν το χαρτάκι. Στο τέλος απ' τα νεύρα μας τα πετάξαμε, και αγοράσαμε κανονικά τσιγάρα να καπνίσουμε σαν άνθρωποι.
Πως τα στρίβετε ρε παιδιά; Ξέρω κάτι παιδιά που στρίβουν, λες και βγήκαν απο εργοστάσιο είναι. Πολύ ωραία τα κάνουν. Εγώ δε το 'χω μάλλον με τα στριφτά :P

χαχαχαχαχα
Μαθαίνεις με το καιρό ρε συ, δεν είναι να τα παρατάς.
Και εγώ έκανα καιρό να μάθω, στις αρχές έκανα κάτι σαν χωνιά,
το τι δούλεμα έτρωγα δεν περιγράφεται..

Το κακό σε αυτό δεν ήταν ότι με δούλευαν, αλλά ότι εγώ δεν ευχαριστιόμουν τσιγάρο.
Με το καιρό μαθαίνεις, και αν στρίβεις αλλά και πως σου αρέσει εσένα.
Πχ όπως είπα πριν έκανα χωνιά και πίστεψε με σε μερικούς αρέσει έτσι,
σε άλλους (όπως εμένα) αρέσει να είναι τσίλικα, όμως λες σαν να βγήκαν από το εργοστάσιο.
Επίσης παίζει ρόλο και πόσο καπνό βάζεις, αν σε βολεύουν τα χαρτιά, τα φιλτράκια...
Πίστεψε με εγώ έφαγα πολύ καιρό με πειράματα μέχρι να δω τι με βολεύει, τι μου αρέσει, πως μου αρέσει κ.α

Ρε, το στριφτό είναι τέχνη και απόλαυση (όπως και το τσιγάρο το κανονικό άλλωστε), απλά θέλει χρόνο να το μάθεις!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
χθες είπαμε με έναν φίλο μου να δοκιμάσουμε στριφτά.
Πήραμε ενα καπνό phillip morris, χαρτάκια rizla μπλέ και κάτι φιλτράκια. Φάγαμε μια ώρα να στρίβουμε τσιγάρα. Στρίψαμε 1-2, για τον πέο βγήκαν πραγματικά. Χάλια τα στρίψαμε. Τις περισσότερες φορές μας σκιζόταν το χαρτάκι. Στο τέλος απ' τα νεύρα μας τα πετάξαμε, και αγοράσαμε κανονικά τσιγάρα να καπνίσουμε σαν άνθρωποι.
Πως τα στρίβετε ρε παιδιά; Ξέρω κάτι παιδιά που στρίβουν, λες και βγήκαν απο εργοστάσιο είναι. Πολύ ωραία τα κάνουν. Εγώ δε το 'χω μάλλον με τα στριφτά :P


Το στριφτο θελει αγαπη και υπομονη, και για να μαθεις να στριβεις και για το καθε τσιγαρο που θα στριψεις! Αν σου δειξει καποιος ειναι πολυ πιο απλα τα πραγματα, προσωπικα εμαθα μετα απο 4-5 τσιγαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Εγω που κανω craven, απο αλλους καπνους, ιδικα old holborn που λεει η ZoeXal δεν τον καπνιζω ουτε με σφαιρες!
Ειναι συγουρη η πληροφορια σου οτι θα σταματισει να εισαγετε; Δεν το κοβω και πολυ πιθανο απο την στιγμη που πουλαει...
Δοκιμασε van nelle, μια φορα εχω κανει μονο αλλα δεν μου φανηκε κακος, samson, stuyvesant, ακομα και golden virginia.

απο ποτε καπνιζεις? :eek: :confused::worry::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
απο ποτε καπνιζεις? :eek: :confused::worry::hmm:

Τσιγαρο εχει λιγο πανω απο 2 χρονια που πρωτοεπιασα, για μικρη περιοδο (3-4 μηνες), το εκοψα, μετα εκανα που και που καμια τρακα, και εχει καναν μηνα τωρα που δεν μπορω να πω πως δεν ειμαι καπνιστης.
Στους ωκεανους τις καπνοσυραγγας ταξιδευω σχεδων δυο χρονια, ποτε με βαρυ σκαρι απο ερικα και ποτε με ελαφρυ καλαμποκενιο. Η θαλασσες αυτες ειναι το σπιτι μου, μα διχως τσιλιμπουρδισματα, στα διπλανα τα σπιτια, τις λεπτπιλεπτης κυρα-τσιγαρας και του σοβαρου κυριου Πουρου, θα ητανε μονοτονες η μερες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 010239

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τον craven τον καταργησαν τελικα; οριστικο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Τον craven τον καταργησαν τελικα; οριστικο;

Δεν τον έχουν καταργήσει - απλά έχουν σταματήσει να τον εισάγουν και να τον διαθέτουν στην ελληνική αγορά επειδή αυτοί που διέθεταν τον καπνό στους καταναλωτές είχαν ελάχιστο κέρδος και έκαναν διαμαρτυρία. Πώς θα συνεχιστεί δεν ξέρω, αλλά θέλουμε Craven στην Ελλάδα!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Λευτεριά στον Craven-μας έχει πεθάνει στον βήχα ο άτιμος Camel :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Ο πιο άθλιος καπνός που έχω δοκιμάσει ποτέ είναι ο Old Holborn Aromatic.
Πραγματικά είναι λές και καπνίζεις κολώνια,είναι ένα άθλιο πράγμα,δεν μπόρεσα να κάνω παραπάνω από 2 τσιγάρα.

Σταθερά κάνω καρέλιας με πράσινα χαρτάκια ή χαρτάκια γλυκόριζας. Ποτέ δεν τον βαριέμαι.

Αλλά θα ήθελα να ακούσω και καμιά πρόταση παραπάνω,για καπνό τύπου καρέλιας,ή κάποιον αρωματικό -αλλά όχι υπερβολικά.-

Επίσης τα ρόζ χαρτάκια που αναφέρθηκαν τι διαφορά έχουν από τα άλλα; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αλλά θα ήθελα να ακούσω και καμιά πρόταση παραπάνω,για καπνό τύπου καρέλιας,ή κάποιον αρωματικό -αλλά όχι υπερβολικά.-

Επίσης τα ρόζ χαρτάκια που αναφέρθηκαν τι διαφορά έχουν από τα άλλα; :P

Αρωματικος+τσιγαρο= καπου κατι πηγε πολυ στραβα!

Γυρνα το σε πιπα και θα με θυμιθεις!

Οσο για τα χαρτακια, το ροζ χρωμα που σε κανει να ξεχωριζεις απο τους υπολοιπους κουλτουριαριδες φιλους σου, που καπνιζουν ασπρα τσιγαρα, ενω εσυ μπορεις να τους διηγισε την ιστορια των καπνοπαραγωγων και να νιωθεις πιο κουλτουρε απο αυτους! (εδω παλι η πιπα σε κανει ακομα πιο κουλτουρε!):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Για πείτε μου λίγο τα ρίζλα τα μαύρα κρατάνε την νικοτίνη ή κάτι τέτοιo; Ισχύει;

Eπίσης τι μέρος του λόγου είναι τα κόκκινα ρίζλα; Ι think i need a guideline or something. :P
Πάντως η γεύση του καπνού είναι κάπως διαφορετική,ειδικά με τα κόκκινα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 010239

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Craven,χαρτάκια rizla μπλέ και φιλτράκια swan μέντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
craven.χαρτακια ριζλα πρασινα και φιλτρακια swan
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top