Ακριβά vs φτηνά ρούχα & παπούτσια

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
τουλαχιστον ας ανεβαζες κατι καλυτερο.Πρωτον τα παπουτσια παναρχαια και την πολυθρονα την εχει και η κουτση μαρια.

Για να μαθαίνουμε και κάποια πράγματα.
Η συγκεκριμένη πολυθρόνα που πλέον την έχει και η κουτσή Μαρία όπως λες, σχεδιάστηκε από τον πολύ σημαντικό αρχιτέκτονα Mies Van de Rohe το 1929 για το Γερμαντικό Περίπτερο διεθνούς έκθεσης που έλαβε χώρα την ίδια χρονιά στην Βαρκελώνη, γι΄αυτό και είναι γνωστή με το όνομα Barcelona chair.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggos2

Νεοφερμένος

Ο vaggos2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Eισαι τραγικος διοτι αν ηξερες δεν θα ελεγες οτι ειναι και φοβερα στο ειδος τους, πιθανοτατα να τα εψαξες στο ιντερνετ και να τα ανεβασες,τουλαχιστον ας ανεβαζες κατι καλυτερο.Πρωτον τα παπουτσια παναρχαια και την πολυθρονα την εχει και η κουτση μαρια.Και αυτα στα λεει καποιος που κολωνακι και κηφισια ειναι το δευτερο του σπιτι και πιθανοτατα ουτε απ εξω απο τα λουι να μην εχεις περασει διοτι με αυτα που γραφεις δειχνεις ποσο στερημενος εισαι και θα ηθελες πολυ να ειχες εστω και ενα ακριβο κομματι στην καρνταρομπα σου αλλα δεν μπορεις να το εχεις για αυτο τον λογο επιτιθεσαι απλο

oh really ?
https://www.flickr.com/photos/75969764@N03/6969533053/in/photostream
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.


τώρα μπορεί να είμαι εκτός θέματος αλλά η φωτογραφία με την πολυθρόνα, τα παπούτσια και την τσαντούλα-υπερπαραγωγή τι προσπαθεί να μας δειξει?

Εκτός κι αν έχει ειπωθεί κάτι πιο πάνω και το έχασα :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vaggos2

Νεοφερμένος

Ο vaggos2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
τώρα μπορεί να είμαι εκτός θέματος αλλά η φωτογραφία με την πολυρόνα, τα παπούτσια και την τσαντούλα-υπερπαραγωγή τι προσπαθεί να μας δειξει?

Εκτός κι αν έχει ειπωθεί κάτι πιο πάνω και το έχασα :hmm:

Απλως θελω να δειξω στον vaggeli21 οτι αυτα που λεει δεν ισχυουν . Εκεινος λεει οτι τα βρηκα στο ιντερνετ και τα παρουσιαζω πραγμα που ειναι ψεμα . Επεισης λεει οτι δεν εχω κανενα καλο κομματι στην ντουλαπα μου και οτι ειμαι στερημενος και οτι θελω πολυ να εχω κατι ακριβο πραγμα που δεν ισχυει . Ακομα λεει οτι ουτε εξω απο την Λουι δεν εχω περασει , και αυτο ψεμα αφου εχω παει σε ολα τα μαγαζια που εχει στην Ελλαδα . Τα αλλα βαριεμαι να τα σχολιασω .
Η τσαντα καταλαθος βρεθηκε εκει .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kathy_th

Νεοφερμένος

Η kathy_th αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
συνηθως τα φθηνα, bershka zara κτλ ειναι μεν στυλατα αλλα σε πολυ λιγο καιρο γινονται σουπα και τα βαριεμαι πολυ γρηγορα..απο την αλλη ενα ακριβο μπορει να το πληρωσεις,αλλα τουλαχιστον δε θα το δεις στη μιση θεσσαλονικη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,346 μηνύματα.
Εξαρτάται από το είδος για μένα...παπούτσια,σακάκια,μπουφάν,εσώρουχα και όλα τα αξεσουάρ μου φροντίζω να είναι επώνυμα και καλής ποιότητας,καθ'ότι θα έλεγα είναι τα είδη από τα οποία έχω τις περισσότερες απαιτήσεις!
Ένα καλό παπούτσι π.χ. αν το προσέχεις το κρατάς χρόνια,ένα πανωφόρι το ίδιο,τα γυαλιά πρέπει να προστατεύουν τα μάτια σου κ.λπ. και δεν θες σε καμία περίπτωση να φθείρονται...

Μπλουζάκια ψωνίζω φθηνά για να τ'αλλάζω,τα βαριέμαι μετά από ένα διάστημα κι είναι λογικό...ήθελα π.χ. τώρα πρόσφατα να πάρω κανένα polo και μπαίνω στο Celio π.χ. και βλέπω κάτι ωραία slim line με 15€..ε λέω απ'το να δώσω 60€ για ΕΝΑ lacoste (το οποίο 90% θα είναι και απομίμηση) παίρνω 4-5 τέτοια σε διάφορα χρώματα και βάζω ένα την ημέρα...και του χρόνου αν χαλάσουν παίρνω άλλα!
Όσο για τα πουκάμισα,πλέον προτιμώ το Zara καθαρά γιατί σχεδιαστικά είναι αιώνες μπροστά σ'αυτό το είδος...

Όσο για τα παντελόνια,εδώ είναι που σηκώνω τα χέρια ψηλά!Μου έχουν σκιστεί πολλές φορές επώνυμα των 150€ κι έχω ένα που το πήρα π.χ. 10€ από Celio στις εκπτώσεις,το έχω 2,5 χρόνια κι είναι σαν καινούργιο...

συνηθως τα φθηνα, bershka zara κτλ ειναι μεν στυλατα αλλα σε πολυ λιγο καιρο γινονται σουπα και τα βαριεμαι πολυ γρηγορα..

:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Σπανια αγοραζω ακριβα ρουχα,παπουτσια...δεν δινω δεκαρα αν ειναι επωνυμο η οχι!! δηθεν τα επωνυμα ρουχα ειναι καλυτερης ποιοτητας κτλ,αλλα δεν νομιζω να ισχυει!;)και παρα πολλα λιγοτερο επωνυμα και λιγοτερα ακριβα εχουν εξισου την ιδια ποιοτητα! πιστευω απλα καποιοι προτιμουν τα επωνυμα για να δειξουν οτι φορανε μαρκες και καλα...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Γιατι ρε παιδια τα ΖΑRA,BERSHKA,PULL AND BEAR ΚΤΛ μια χαρα ρουχαλακια εχουν...Φθηνα,στυλατα και ποιοτικα!Γιατι να χρυσοπληρωσω ενα μπλουζακι 50 ευρουλακια ενω με αυτο το ποσο μπορω σχεδον να φτιαξω καρνταρομπα στα παραπανω καταστηματα????Για να ικανοποιησω τη ματιαοδοξια οτι κ καλα φοραω μπλουζακι - φιρμα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Εννοείται φτηνά. Μπορείς με ελάχιστα χρήματα να βρίσκεις υπέροχα ρούχα και να έχεις και τα λεφτά σου στην τσέπη!;) Μαγκιά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ace of Spades

Νεοφερμένος

Η Ace of Spades αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Oh, cheap is cheap darling.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chara9999

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chara9999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Σχεδόν πάντα αγοράζω φθηνά ρούχα(bershka, zara , pull and bear, strandivarius....)
Σιγουρα τα ακριβά ρούχα κρατανε περισσοτερο αλλά ποιος εχει λεφτα στις μερες μας για τετοιες σπατάλες?!!?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Σχεδόν πάντα αγοράζω φθηνά ρούχα(bershka, zara , pull and bear, strandivarius....)
Σιγουρα τα ακριβά ρούχα κρατανε περισσοτερο αλλά ποιος εχει λεφτα στις μερες μας για τετοιες σπατάλες?!!?!

Έτσι πως έγιναν οι τιμές στα συγκεκριμένα,φθηνά δεν τα λες.Μέχρι και από αττρατίβο βρίσκω φθηνότερα.
Άσε που έχουν ρίξει κατά πολύ την ποιότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosa Nostra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Το θέμα ειναι να έχεις καλό γουστο και να μπορεις να κανεις καλους συνδιασμους ρουχων.Το αν τα ρουχα που φοραει καποιος ειναι ακριβα η φτηνα
μονο κατι ψωνισμενοι το προσεχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nektariosmakris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο νεκτάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
αγοραζω κατι ακριβο οταν ξερω πως αγοραζοντας το φθηνο δεν θα το ευχαριστηθω η θα χαλασει ευκολα
παντος οταν ειναι να ασχοληθω με κατι συστηματικα πχ μπιεμεξ τοτε παω και αγοραζω τα καλυτερα πραγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Στο μετρομολ έχει καταστήματα με οικονομικά ρούχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stacey_af

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
εγω παλι αν και κοιταω να αγορασω φτηνα ρουχα δεν μου αρεσουν καθολου ειτε 8εμα ποιοτητας ειτε θεμα γουστου οποτε αναγκαζομαι ουσιαστικα να κοιταω τ λιγο πιο ακριβα ρουχα!
ειμαι της αποψης: αγοραζω κατι καλο(ακομα και αν ειναι ακριβο) που να ειναι ποιοτικο να το φορεσω και να το χαρω και θα μου ΚΡΑΤΙΣΕΙ παρα να αγορασω πολλα κ φτηνιαρικα ρουχα σε θεμα ποιοτητας τα οποια θα χαλασουν με την πρωτη!
αποψη μου παιδια!
αυτο ομως δεν σημαινει οτι εχω την οικονομικη ανεση να σπαταλαω χρηματα απλα μαζευω και παιρνω κατι καλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
γνωρίζω ένα μαγαζί,το οποίο επειδή η ιδιοκτήτριά του έχει οικονομικά προβλήματα,έχει χαμηλώσει πολύ τις τιμές,και η ποιότητα μένει σταθερή(βέβαια προμηθεύεται τα ρούχα από εταιρίες με παρόμοια λογική).έτσι αγοράζω τέλειες μπλούζες με 5 ευρώ και σορτσάκια με 5 ή 10
γενικά αυτό που με ενδιαφέρει είναι η καλή ποιότητα,και η φθηνή τιμή.ποτέ δεν αγοράζω συγκεκριμένα ρούχα επειδή το προστάζει η μόδα(π.χ. ποτέ δεν είχα παπούτσια αντίντας,ή αντιανεμικό που όλοι είχαν λυσσάξει).
βέβαια έχει τύχει να πάρω και σχετικά ακριβά ρούχα τύπου τζιν με 60 ευρώ,μπλούζα με 30,παπούτσια με 50 .αλλά αυτά είναι εξαιρέσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valeria..

Νεοφερμένος

Η valeria.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Το θέμα ειναι να έχεις καλό γουστο και να μπορεις να κανεις καλους συνδιασμους ρουχων.Το αν τα ρουχα που φοραει καποιος ειναι ακριβα η φτηνα
μονο κατι ψωνισμενοι το προσεχουν.

Συμφωνώ απόλυτα..
Εγώ λόγο οικονομικής κατάστασης αγοράζω φθηνά ρούχα αλλά πιστεύω ότι αν έχεις γούστο
δεν παίζει ρόλο πόσο έκανε το ρούχο που φοράς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Παπούτσια πάντοτε ποιότικα, είναι το πιο βασικό καθώς πολλά προβλήματα μπορούν να προκείψουν από εκεί!
Επίσης μπουφάν έχω 4 χρόνια να πάρω, λόγο του ότι όταν πείρα έδωσα αρκετά λεφτά μεν, αλλά αντέχει και είναι πάντα κατάλληλο.
Για τα υπολοίπα διαλέγω την φθηνή όδο.
Το βασικό όμω όταν δείνεις πολλά λεφτά για κάτι είναι να μπορείς να είσαι σίγουρος ότι και την επόμενη 5ετία (+) θα μπορεί να φορεθεί, να μην είναι κάτι μοδάτο που την επόμενη χρόνια θα σε κοροΐδεύουν αν το φοράς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Τα ρουχα δν ειναι απαραιτητο να ειναι ακριβα και καλης ποιοτητας, τα παπουτσια ομως επιβαλλεται. Πολλα παπουτσια που πουλανε μαγαζια οπως H&M, Zara etc. μπορει να μοιαζουν μοντερνα και cool και να πανε με 1,000,000 ρουχα αλλα μπορει να σε κουτσανουν. Βεβαια δν ειναι κανονας οτι τα ακριβα παπουτσια ειναι και ανετα, κλασικο παραδειγμα τα All Star που ειναι τα πιο αβολα παπουτσια του συμπαντος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top