Eurovision 2016

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Ε ναι μην με φάτε κιολας,εννοούσα πιο δυναμικό σε σχέση με κατι αλλα χαζά ποπ τραγουδάκια και επειδή η φωνή του τραγουδιστή ειναι λιγο πιο βαριά :hehe: Γενικα δεν εχω ακούσει κανένα τραγουδι της Eurovision ακομα αλλα ειμαι σίγουρη οτι ούτε καν θα περάσουμε στον τελικό. Καλύτερα,γλιτώνουμε το ρεζιλίκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Δεν ειμαι ποντιος καθολου (ειμαι ντοπιος θρακομακεδονας). Δεν νομιζω ομως οτι θελουν να γελασουν ή κατι τετοιο, κατ' εμε πετυχε, οχι τελεια, αλλα εγινε καλουτσικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Εγώ θα απολαύσω τη φάση και θα στηθώ στην οθόνη με έναν μισόλιτρο χυμό, όπως έκανα κι απ' όταν ήμουν παιδί και δεν μου καίγεται καρφί για τη θέση που θα πάρουμε.
Όσο για το ρεζιλίκι; Δεν βαριέσαι; Ένα παραπάνω. Αρκετά έχουμε ρεζιλευτεί ως χώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Και εγω βλεπω Eurovision καθε χρόνο παντως. Παλιότερα πιστεύω οτι υπήρχαν κάποια καλα τραγούδια, αλλα οσο περνάει ο καιρός το πράγμα χειροτερεύει. Τι να κάνουμε, την βλεπω μόνο και μόνο για τη φάση πλέον και για να εχω να σχολιάζω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Και εγω βλεπω Eurovision καθε χρόνο παντως. Παλιότερα πιστεύω οτι υπήρχαν κάποια καλα τραγούδια, αλλα οσο περνάει ο καιρός το πράγμα χειροτερεύει. Τι να κάνουμε, την βλεπω μόνο και μόνο για τη φάση πλέον και για να εχω να σχολιάζω :P

Όντως έχει πέσει πολύ η ποιότητα του εν λόγω διαγωνισμού. Το παρακολουθώ απλά σαν μουσικό γεγονός χωρίς καμία προσδοκία. Παλιότερα βέβαια μου άρεσε να κάνω προβλέψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
απλά ανοίξτε τηλεόραση να δείτε eurovision
ανοίξτε κινητό και twitter και σχολιάστε στο χασταγκ της eurovision
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Έχει περισσότερη πλάκα να σχολιάζεις με φίλους παντως :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.

me.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο me. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 307 μηνύματα.
Και εγω βλεπω Eurovision καθε χρόνο παντως. Παλιότερα πιστεύω οτι υπήρχαν κάποια καλα τραγούδια, αλλα οσο περνάει ο καιρός το πράγμα χειροτερεύει.
Τι να κάνουμε, την βλεπω μόνο και μόνο για τη φάση πλέον και για να εχω να σχολιάζω :P
Παλιότερα το "χαμηλό επίπεδο" προσέφερε μια πρώτης τάξεως ευκαιρία για να κρίνω αφ υψηλού όλες αυτές τις μαλακίες και να γουστάρω !... Αλλά έτσι για πολύ δε λέει. Αν αυτό το κακόμοιρο "το επίπεδο" δεν ανέβει, η γιουροβίζιον θα παραμένει βαρετή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Μήπως να κοιτούσαμε λίγο και τα τραγούδια των άλλων χωρών?Το δικό μας το τραγούδι έκανα το λάθος και πήγα να το ακούσω στο youtube.Δεν περίμενα καν να τελειώσει,έκλεισα την καρτέλα κάπου στο 0.50 αν δεν κάνω λάθος.Τελείως βλακεία!!! :down:
Μέχρι στιγμής έχω ακούσει τα τραγούδια της Γαλλίας,της Αυστρίας,της Ισπανίας και του Αζερμπαϊτζάν.Αύριο που θα έχω περισσότερο χρόνο μπορεί να ακούσω μερικά ακόμη,αλλά όχι όλα (ας είναι έκπληξη για όταν θα δω τη eurovision στην τηλεόραση).Λοιπόν,έχουμε και λέμε:

Γαλλία,J'ai cherché (έψαξα)



Υπέροχοι στίχοι (το απόλυτο νούμερο 1 για μένα :inlove:)
Δε μου άρεσε το γεγονός ότι το ρεφρέν είναι στα αγγλικά.Η Γαλλία ήταν από τις λίγες χώρες (αν όχι η μόνη) που μέχρι στιγμής αντιστεκόταν στην τάση της αγγλοποίησης αυτού του διαγωνισμού και έστελνε τραγούδια που ήταν εξολοκλήρου στα γαλλικά. (κι ας ήταν χάλια τα περισσότερα)

---

Ισπανία,Say Yay!


Χαρούμενο τραγούδι,το βίντεο κλιπ πολύ καλό,όμως μέχρι εκεί.Δε σου κάνει αυτό το "κλικ" που πρέπει να σου κάνει ένα τραγούδι για να αξίζει να κερδίσει σε έναν τέτοιο διαγωνισμό.Τίποτα ξεχωριστό,εντελώς μπανάλ (αλλά παρ'όλα αυτά ωραίο).

---

Αυστρία,Loin d'ici (μακριά από εδώ)



Στίχοι καταπληκτικοί,συναισθηματικοί,πρωτότυποι,με νόημα!Η Αυστρία έστειλε φέτος τραγούδι εξολοκλήρου στα γαλλικά (btw συγχαρητήρια για την καινοτομία!!! :clapup:).Από εκεί και πέρα βέβαια δε λέει και πολλά,αλλά και μόνο οι στίχοι του φτάνουν για να το ερωτευτείς :inlove: (αν μπορείς να τους καταλάβεις βέβαια :P).

μπιχτή για τους μη γαλλόφωνους του φόρουμ :redface::P

---

Αζερμπαϊτζάν,Miracle



Ωραία μελωδία,όμορφο ρεφρέν,όμως από εκεί και πέρα πάνω κάτω σαν της Ισπανίας.Μπανάλ... :down:

Αυτά από μένα.Περιμένω απόψεις!!!
και άφθονο κράξιμο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nymphet

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nymphet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Θα έβλεπα Eurovision αν είχαμε τραγούδι που μ'αρέσει έστω και ελάχιστα και αν υπήρχαν λιγότερες βαρετές μπαλάντες:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.

Και ομως, δεν τα πηγαν ασχημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Eμενα προς το παρον μου αρεσε η Ουγγαρια και η Αρμενια :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Δε μου άρεσε καθόλου της Ελλάδας μου άρεσε πολύ της Κύπρου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Μεχρι στιγμης μου αρεσε η Αρμενία και η Ουγγαρια.Οσον αφορά εμάς δε μπαίνω καν στον κόπο..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Μεχρι στιγμης μου αρεσε η Αρμενία και η Ουγγαρια.Οσον αφορά εμάς δε μπαίνω καν στον κόπο..:P

Eτσι ετσι :P
Γενικα τα περισσοτερα τραγουδια ειναι χαλια παντως. Ελαχιστα μ'αρεσουν. Ισως και της Σουηδιας λιγο,αλλα εχω ακουσει ενα μικρο preview μονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
:D Κρίμα που δεν έχει κλασικές κουτσομπολίστικες εκπομπές πλέον θα ήταν ωραίο το κράξιμο. Τότε που είχε περνούσαμε πάντα :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
δυστυχώς εκεί που πάει το πράγμα παίζουν 5 χώρες μπάλα μόνες τους. Βουλγαρία, Ισπανία, Μάλτα, Αυστραλία, άντε και Κύπρος ίσως όλες οι υπόλοιπες μοιάζουν εκτός εποχής πλέον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nymphet

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nymphet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Ωραία η Κύπρος όμως :D Για eurovisionικά δεδομένα πάντα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top