Netflix

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
δειτε dark επισης η 1η σεζον ηταν αψογη ιν μαι χαμπουλ οπινιον
τωρα βγηκε 2ος κυκλος δεν εχω προλαβει να το δω αλλα εχει βαλει ψηλα τον πηχη
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,778 μηνύματα.
Βρήκα ένα διαμαντάκι στο netflix, αυστραλέζικο. Το έχει γράψει ο ίδιος ο πρωταγωνιστής, κάτι που με κάνει να το αγαπάω ακόμα περισσότερο.
Please like me



@ultraviolence νομίζω θα σού αρέσει!:yes:

Ω ναι, την έχω δει! :flowers: Όχι ολόκληρη ακόμα, μου'χει μείνει μια season. Από τις λίγες comedy σειρές που μου αρέσουν!
Πρόσφατα είδα το You. Για την σκηνοθεσία της σειράς και μόνο, θα την έβλεπα ξανά.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Ω ναι, την έχω δει! :flowers: Όχι ολόκληρη ακόμα, μου'χει μείνει μια season. Από τις λίγες comedy σειρές που μου αρέσουν!
Πρόσφατα είδα το You. Για την σκηνοθεσία της σειράς και μόνο, θα την έβλεπα ξανά.
Το You αν και σαν ιδέα δεν είναι άσχημη, με χάλασε που δεν την τελείωσαν στην πρώτη σεζόν όπως θα έπρεπε. Είχε κενά τα οποία καλύψαν όπως όπως για να βάλουν δεύτερη σεζόν.
Μπορεί να σού αρέσει και το Love.

 

grtt

Δραστήριο μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Πολύ ωραία σειρά, καλογυρισμένη, μυστηρίου αλλά και κοινωνική είναι αυτή:



Βρήκα ένα διαμαντάκι στο netflix, αυστραλέζικο. Το έχει γράψει ο ίδιος ο πρωταγωνιστής, κάτι που με κάνει να το αγαπάω ακόμα περισσότερο.
Please like me



@ultraviolence νομίζω θα σού αρέσει!:yes:

Ωραία σειρά του "είδους" είναι η παρακάτω, που αναφέρεται σε έναν gay ΑΜΕΑ

 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Έχει δει κανένας το After Life?

trailer
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Έχει δει κανένας το After Life?

trailer

ναι
καλουλι ειναι, δεν τρελαθηκα να ειμαι ειλικρινης λογω του οτι κατ εμε ειχε ας τα πουμε "plot holes"
νομιζω εκανε μια μεταβαση πολυ αποτομη στην ψυχολογια του χαρακτηρα θα ηθελα να το χτισει κι αλλο ή να ειναι λιγο πιο ρεαλιστικη στις αντιδρασεις του σε σημεια
δες το παντως εχει ωραιο "μπλακ χιουμορ" και ωραιους δευτερευοντες χαρακτηρες
θα βγαλουν λενε και 2η σεζον αν και πιστευω πως δεν χρειαζεται
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
ναι
καλουλι ειναι, δεν τρελαθηκα να ειμαι ειλικρινης λογω του οτι κατ εμε ειχε ας τα πουμε "plot holes"
νομιζω εκανε μια μεταβαση πολυ αποτομη στην ψυχολογια του χαρακτηρα θα ηθελα να το χτισει κι αλλο ή να ειναι λιγο πιο ρεαλιστικη στις αντιδρασεις του σε σημεια
δες το παντως εχει ωραιο "μπλακ χιουμορ" και ωραιους δευτερευοντες χαρακτηρες
θα βγαλουν λενε και 2η σεζον αν και πιστευω πως δεν χρειαζεται

Είδα τα δύο πρώτα επεισόδια, βοηθάει που είναι ολιγόλεπτα.

Φαίνεται πολύ συμπαθητικό, ο Ricky είναι αδυναμία και το χιούμορ του έχεις δίκιο είναι καλό! :thumbsup:
 

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Όταν μας Βλέπουν
When They See Us


υποθεση : Τον Απρίλιο του 1989, στη Νέα Υόρκη, μια κοπέλα που είχε πάει για τζόγκινγκ στο Central Park βιάστηκε και ξυλοκοπήθηκε άγρια. Η Αστυνομία, στην προσπάθειά της να βρει γρήγορα τους ενόχους κατηγόρησε πέντε ανήλικους, τέσσερις Αφροαμερικανούς και έναν Λατινοαμερικάνο, που την ώρα του εγκλήματος έτυχε να βρίσκονται στο πάρκο.

κατι τετοιες στιγμες με κανουν να μην εχω καθολου τυψεις που λιωνω στο νετφλιξ
καινουργια σειρα με 4 επισοδεια μιας ωρας το καθενα πανω κατω
προσωπικα μου γαμησε την ψυχουλα, κυριως επειδη ηταν αληθινη ιστορια, αλλα Ι swear to God αξιζει

Με έπεισες, το είδα. Μας μαύρισε η ψυχούλα κυριακάτικα. Πραγματικά.
Το πιο δύσκολο είναι ότι σκέφτομαι ότι η σειρά θα μπορούσε να ήταν 1.000 φορές πιο ωμή από ότι όντως ήταν. Στο τέλος σού αφήνει μια οριακά θετική αίσθηση, ότι με κάποιο μικρό τρόπο επιτέχθη η δικαίωση. Παρακολουθώντας, όμως, τη συνέντευξη με τους πραγματικούς πρωταγωνιστές και ψάχνοντάς το λίγο παραπάνω καταλαβαίνεις ότι δεν ακριβώς είναι έτσι. Ακόμα παλεύουν με τους δαίμονές τους. Ακόμα σε πνίγει η αδικία. Τέλος πάντων.

Οι ηθοποιοί μού άρεσαν πολύ (ειδικά αυτός που ενσάρκωνε τον Korey Wise και αυτός που έπαιζε τον πατέρα του Αντρόν), η σκηνοθεσία ήταν οκ με κάποιες πολύ δυνατές στιγμές επενδυμένες ωραία μουσικά.

Την προτείνω. 4 επεισοδιάκια μόνο για μια ιστορία που αξίζει να σε βάλει σε σκέψεις.
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Με έπεισες, το είδα. Μας μαύρισε η ψυχούλα κυριακάτικα. Πραγματικά.
Το πιο δύσκολο είναι ότι σκέφτομαι ότι η σειρά θα μπορούσε να ήταν 1.000 φορές πιο ωμή από ότι όντως ήταν. Στο τέλος σού αφήνει μια οριακά θετική αίσθηση, ότι με κάποιο μικρό τρόπο επιτέχθη η δικαίωση. Παρακολουθώντας, όμως, τη συνέντευξη με τους πραγματικούς πρωταγωνιστές και ψάχνοντάς το λίγο παραπάνω καταλαβαίνεις ότι δεν ακριβώς είναι έτσι. Ακόμα παλεύουν με τους δαίμονές τους. Ακόμα σε πνίγει η αδικία. Τέλος πάντων.

Οι ηθοποιοί μού άρεσαν πολύ (ειδικά αυτός που ενσάρκωνε τον Korey Wise και αυτός που έπαιζε τον πατέρα του Αντρόν), η σκηνοθεσία ήταν οκ με κάποιες πολύ δυνατές στιγμές επενδυμένες ωραία μουσικά.

Την προτείνω. 4 επεισοδιάκια μόνο για μια ιστορία που αξίζει να σε βάλει σε σκέψεις.
ειναι σειρα του νετφλιξ οποτε δεν θα μπορουσε να δειξει πιο "ωμο", πιο βιαιο περιεχομενο, οποτε πιστευω προσπαθησε να το παει οσο πιο ψυχολογικα μπορουσε
η αληθεια ειναι οτι ηταν πολυ αποπνιχτικο για να μην αφησει στο τελος μια θετικη αισθηση, η οποια εν μερη ειναι οντως θετικη γιατι ευτυχως αποκαλυφθηκε η αληθεια, που ενας θεος ξερει σε ποσες περιπτωσεις δεν θα μαθευτει ποτε
το θεμα ειναι οτι οι ζωες αυτων των ανθρωπων καταστραφηκαν οπως και να εχει και διαβασα κ εγω συνεντευξεις τους και οι περισσοτεροι ακομα εχουν τρομερα θεματα -το περιεργο θα ηταν να μην ειχαν- και παρακολουθουνται απο ειδικους
για μενα το προτελευταιο επισοδειο ηταν το πιο powerful γι αυτο το λογο
και να βγεις απο τη φυλακη, δεν ειναι τελος καλο ολα καλα, η ενταξη ειναι πολυ δυσκολο κομματι, η αντιμετωπιση του κοσμου δεν θα ειναι ποτε η ιδια και αποκορυφωμα η τελευταια σκηνη
ποσο ευκολο ειναι να κανεις καποιον που μολις βγηκε απο τη φυλακη να συνειδητοποιησει οτι δεν θα μπορεσει να εχει θεση εκει εξω και να προτιμαει να ξαναμπει μεσα, και αυτο εχει γινει σε απειρες περιπτωσεις κρατουμενων (ειτε ειναι αθωοι ειτε ενοχοι) που παρακαλανε να εκτισουν μεγαλυτερη ποινη για να περασουν τελικα ολη τους τη ζωη ως κρατουμενοι
γενικα, καλο στοιχειο οτι εδειξε τις συνθηκες των φυλακων, οι οποιες ξεκαθαρα ειναι συνθηκες επιβιωσης παρα διαβιωσης και κατα ποσο η φυλακη τελικα οδηγει στον σωφρονισμο ή στο ακρως αντιθετο αποτελεσμα
ειναι τρομακτικο το ποσοι εχουν μπει για μικρο εγκληματα ή και ειναι αθωοι και καταληγουν στη φυλακη για ολη τους τη ζωη για πολυ σοβαροτερους λογους (π.χ. φονος) και το ακραιο ειναι οτι μπορει να μην κατεφευγαν ποτε σε τετοιες συμπεριφορες στον εξω κοσμο

επισης ασχετο αλλα ειλικρινα σε αλλα επιπεδα γελοιοτητας ο τραμπ που ακομα δεν παραδεχεται το λαθος και που απ οτι ακουγεται θελει να κανει μηνυσεις για τη σειρα (η λοβοτομη εδω φανταζει ηθικη πρακτικη ααν βρουνε δειγματα εγκεφαλου)
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η δεύτερη σεζόν με τη δολοφονία του Versace είναι μακράν καλύτερη. Επίσης αν σε ενδιαφέρει η ιστορία του O. J. Simpson δες ένα ντοκιμαντέρ για το θέμα αυτό. https://m.imdb.com/title/tt5275892/
Είχα πολλές προσδοκίες επειδή είπες ότι ήταν καλύτερη η 2η σίζον αλλά δεν μου άρεσε. Ή τέλος πάντων μου άρεσε πολύ λιγότερο από τη προηγούμενη. Δεν τη τελείωσα καν, βαρέθηκα τα όκουαρντ πλάνα και το χρονολογικό μιξ.
Όταν μας Βλέπουν
When They See Us


υποθεση : Τον Απρίλιο του 1989, στη Νέα Υόρκη, μια κοπέλα που είχε πάει για τζόγκινγκ στο Central Park βιάστηκε και ξυλοκοπήθηκε άγρια. Η Αστυνομία, στην προσπάθειά της να βρει γρήγορα τους ενόχους κατηγόρησε πέντε ανήλικους, τέσσερις Αφροαμερικανούς και έναν Λατινοαμερικάνο, που την ώρα του εγκλήματος έτυχε να βρίσκονται στο πάρκο.

κατι τετοιες στιγμες με κανουν να μην εχω καθολου τυψεις που λιωνω στο νετφλιξ
καινουργια σειρα με 4 επισοδεια μιας ωρας το καθενα πανω κατω
προσωπικα μου γαμησε την ψυχουλα, κυριως επειδη ηταν αληθινη ιστορια, αλλα Ι swear to God αξιζει
Είχα δει τα δύο πρώτα επεισόδια πριν κανά μήνα και τα άλλα δύο σήμερα λόγω έλλειψης χρόνου και στέκουν καλά κι έτσι γιατί περιγράφουν δύο διαφορετικά κομμάτια: τη δίκη και τη ζωή μέσα και μετά τη φυλακή. Εξίσου δυνατά, αν δεν ξέρεις κιόλας την ιστορία δεν μπορείς παρά να απορείς με τους υπεύθυνους. Με άγγιξε πάρα πολύ ειδικά η ιστορία του Γουάιζ, πόσα τράβηξε ένα παιδί που απλά ήθελε να βοηθήσει τους φίλους του... Και άμα σκεφτείς ότι δεν μιλάμε για 200 χρόνια πριν, αυτοί οι άνθρωποι είναι στην ηλικία ή και μικρότεροι των γονιών μας...
Fun fact: https://edition.cnn.com/2019/06/13/...h-lederer-resigns-when-they-see-us/index.html
17 χρόνια μετά.


Τι να δω τώρα; Dark, Black Mirror, Exhibit A?
 

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είχα πολλές προσδοκίες επειδή είπες ότι ήταν καλύτερη η 2η σίζον αλλά δεν μου άρεσε. Ή τέλος πάντων μου άρεσε πολύ λιγότερο από τη προηγούμενη. Δεν τη τελείωσα καν, βαρέθηκα τα όκουαρντ πλάνα και το χρονολογικό μιξ.

Είχα δει τα δύο πρώτα επεισόδια πριν κανά μήνα και τα άλλα δύο σήμερα λόγω έλλειψης χρόνου και στέκουν καλά κι έτσι γιατί περιγράφουν δύο διαφορετικά κομμάτια: τη δίκη και τη ζωή μέσα και μετά τη φυλακή. Εξίσου δυνατά, αν δεν ξέρεις κιόλας την ιστορία δεν μπορείς παρά να απορείς με τους υπεύθυνους. Με άγγιξε πάρα πολύ ειδικά η ιστορία του Γουάιζ, πόσα τράβηξε ένα παιδί που απλά ήθελε να βοηθήσει τους φίλους του... Και άμα σκεφτείς ότι δεν μιλάμε για 200 χρόνια πριν, αυτοί οι άνθρωποι είναι στην ηλικία ή και μικρότεροι των γονιών μας...
Fun fact: https://edition.cnn.com/2019/06/13/entertainment/elizabeth-lederer-resigns-when-they-see-us/index.html
17 χρόνια μετά.


Τι να δω τώρα; Dark, Black Mirror, Exhibit A?

Η θέση, το status [...] τα δικαιολογούν όλα, βλέπεις. Αναγκαίο κακό, μωρέ. Τι πειράζει;

Άσχετο - σχετικό, δεν θα μπορέσω ποτέ να καταλάβω και τους δικηγόρους που προσπαθούν να βγάλουν λάδι, με τη δυνατότερη ελαφριά ποινή, αποβράσματα που 'χουν βλάψει με αποτρόπαιο τρόπο άλλους. Δεν θα μπορούσα να το κάνω ποτέ αυτό το επάγγελμα, λέμε.
 

grtt

Δραστήριο μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Μου αρέσουν πολύ ατμοσφαιρικά θρίλερ και αστυνομικά...Και άρχισα να βλέπω το Σήμα Μηδέν, λέγεται ότι είναι η γαλλική εκδοχή του Twin Peaks αλλά εγώ δεν το έχω δει :P Από το γαλλικό τελείωσα ήδη τον πρώτο κύκλο και ξεκίνησα τον δεύτερο..

 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,778 μηνύματα.
Και άρχισα να βλέπω το Σήμα Μηδέν, λέγεται ότι είναι η γαλλική εκδοχή του Twin Peaks αλλά εγώ δεν το έχω δει :P

Τι ιεροσυλία είναι αυτή;;; :P Ένα είναι το Twin Peaks, δεν δεχόμεθα άλλες εκδοχές.
Πέρα απ'την πλάκα, να δεις οπωσδήποτε το Twin Peaks. Δεν ξέρω τι επιχειρήματα να ρίξω στο τραπέζι για να σε πείσω, αλλά είναι μια απ'τις καλύτερες σειρές που'χω δει. Σενάριο; Σκηνοθεσία; Υποκριτική; Μουσική; Αύρα; Όλα είναι άρτια.


Ψήνομαι να δω το When They See Us που πρότειναν τα κορίτσια στην προηγούμενη σελίδα, αλλά φοβάμαι μη μου γαμήσει την (ήδη ευάλωτη) ψυχούλα μου. Το πάιζω safe για την ώρα, αφού βλέπω το The Society. Μην το δείτε, είναι ίσως ό,τι πιο βαρετό και ανούσιο έχω δει τον τελευταίο καιρό. Κοντεύω να τελειώσω την season κι ακόμα περιμένω να γίνει κάτι.
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Ψήνομαι να δω το When They See Us που πρότειναν τα κορίτσια στην προηγούμενη σελίδα, αλλά φοβάμαι μη μου γαμήσει την (ήδη ευάλωτη) ψυχούλα μου.
ημουν σιγουρη οτι θα μου ανεβει η πιεση στο θεο οταν ξεκινησα τη σειρα αλλα λεω αντε νταξει ζολοφτ υπαρχουν αν παει πολυ ασχημα ολο αυτο
και γενικα ολες εκεινες τις μερες το rage mode μου ειχε φτασει σε επιπεδα εξολοθρευστε την ανθρωποτητα, μισω τα παντα, μας αξιζουν τα χειροτερα κλπ κλπ το οποιο ειχα να το παθω απο το blood diamont και απο τα πρωιμα σταδια της εφηβειας μου
αλλα αξιζει και ειναι κριμα πραγματικα να μενουν στην αφανεια τετοιες ιστοριες και οκ σε σειρες,ταινιες κλπ ειναι κομμενα και ραμμενα αναλογως αλλα στιλλ το θεωρω πολυ καλο να εχεις την ευκαιρια να δεις τοσο παραστατικα αυτα τα πραγματα απο το να το διαβασεις απλα σε ενα αρθρο και να το προσπερασεις μετα απο λιγο και ως εκει
Τι να δω τώρα; Dark, Black Mirror, Exhibit A?

το 3ο δεν το εχω δει θα το ψαξω

αλλα black mirror και dark δες οπωσδηποτε, σειραρες απο τις καλυτερες που ειδα φετος
το μπλακ στην 3η σεζον που βγηκε τωρα με χαλασε λιγο (το πρωτο επισοδειο οχι γιατι κολλαει με το κονσεπτ που ειχε κ στις αλλες σεζον, οσο για τα αλλα 2 το ενα μου φανηκε απλα να κανει κοιλια και το τελευταιο μου φανηκε σαν εφηβικη ταινια αδιαφορο οσο δεν παει)

το dark το λατρεψα, υπερβολικα καλοφτιαγμενη σειρα απ ολες τις αποψεις
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Είχα πολλές προσδοκίες επειδή είπες ότι ήταν καλύτερη η 2η σίζον αλλά δεν μου άρεσε. Ή τέλος πάντων μου άρεσε πολύ λιγότερο από τη προηγούμενη. Δεν τη τελείωσα καν, βαρέθηκα τα όκουαρντ πλάνα και το χρονολογικό μιξ.
Ίσως είναι και η ψυχολογία του καθενός όταν βλέπει μια σειρά. Ίσως ξεκίνησες θεωρώντας ότι μοιάζει με την πρώτη σεζόν (καμία σχέση - η πρώτη ήταν δικαστική σειρά, αυτή είναι ψυχολογική - δραματική). Δε σου πετάει στο πιάτο τα γεγονότα. Έχει το σκοπό του που πάει μπρος πίσω. Εγώ έπαθα σοκ με το πώς έπαιζε αυτός που έκανε τον δολοφόνο του βερσατσε.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,778 μηνύματα.
ημουν σιγουρη οτι θα μου ανεβει η πιεση στο θεο οταν ξεκινησα τη σειρα αλλα λεω αντε νταξει ζολοφτ υπαρχουν αν παει πολυ ασχημα ολο αυτο
και γενικα ολες εκεινες τις μερες το rage mode μου ειχε φτασει σε επιπεδα εξολοθρευστε την ανθρωποτητα, μισω τα παντα, μας αξιζουν τα χειροτερα κλπ κλπ το οποιο ειχα να το παθω απο το blood diamont και απο τα πρωιμα σταδια της εφηβειας μου
αλλα αξιζει και ειναι κριμα πραγματικα να μενουν στην αφανεια τετοιες ιστοριες και οκ σε σειρες,ταινιες κλπ ειναι κομμενα και ραμμενα αναλογως αλλα στιλλ το θεωρω πολυ καλο να εχεις την ευκαιρια να δεις τοσο παραστατικα αυτα τα πραγματα απο το να το διαβασεις απλα σε ενα αρθρο και να το προσπερασεις μετα απο λιγο και ως εκει




το dark το λατρεψα, υπερβολικα καλοφτιαγμενη σειρα απ ολες τις αποψεις
Έτσι ήμουν κι εγώ πέρυσι με το dark. When the time comes, prozac will do the job. Ας μην σχολιάσω τα after effects του Dark..με επηρέασε αρκετά idk. Να φανταστείς τα τελευταία 2 επεισόδια δεν τα έχω δει ακόμα, φοβάμαι τις συνέπειες λολ.
Με έπεισες, λέω να το ξεκινήσω ( και να το τελειώσω) σήμερα. 4 επεισόδια, στο φτερό θα φύγουν.

Απ'τις καλύτερες του netflix που'χω δει, είναι το Τhe Ηaunting of Ηill Ηouse. Σταματήστε ό,τι κι αν κάνετε και ξεκινήστε την.
Βέβαια, να τα λέμε κι αυτά, θέλει και ανάλογο mentality η σειρά γιατί μπορεί να σε ρίξει ΠΟΛΥ. Αλλά αξίζει.
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,009 μηνύματα.
η παιδεραστία είναι ευρύτατο θέμα....



Και όταν λέμε γάμος κανονικός γάμος.
Η φωτογραφία είναι πραγματική, αλλά τα κοριτσάκια δεν είναι νύφες. Είναι παρανυφάκια από τις οικογένειες των ζευγαριών.

Η φωτογραφία προωθήθηκε μαζί με τον ψευδή ισχυρισμό πως πρόκειται για ομαδικό γάμο παιδοφίλων το 2009, αρχικά με email και σύντομα δημοσιεύτηκε και στην Ελλάδα, εκτός από διάφορα blogs, από την εφημερίδα Αδέσμευτο Τύπο και τον μητροπολίτη Καλαβρύτων και Αιγιαλείας Αμβρόσιο.

Και η επίσημη ανακοίνωση της Παλαιστινιακής πρεσβείας:

Διαψεύδουμε κατηγορηματικά το περιεχόμενο του συγκεκριμένου email και τις παραπλανητικές φωτογραφίες που το συνοδεύουν, και διευκρινίζουμε ότι όλα ανεξαιρέτως τα κοριτσάκια που εμφανίζονται στις φωτογραφίες δεν είναι οι νύφες στον ομαδικό γάμο, αλλά τα παρανυφάκια. Τα ντυμένα παρανυφάκια είναι μια συνηθισμένη τοπική παράδοση σε πολλούς Ισλαμικούς γάμους, και συνήθως είναι οι μικρές αδελφές ή οι μικρές ανιψιές του γαμπρού ή της νύφης. Οι νύφες παραμένουν σε ξεχωριστό χώρο κατά τη διάρκεια της ομαδικής τελετής, και για τον λόγο αυτό δεν εμφανίζονται στις συγκεκριμένες φωτογραφίες.

ΠΗΓΗ
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
βγηκε το The Last Czars
το εχει ξεκινησει κανεις? γνωμη?
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Μεχρι στιγμης οι νεες σεζον των Dark και stranger Things με εχουν απογοητευσει.

Δυστυχως και τα δυο εχουν αρχισει να χανουν την αιγλη του μυστηριου που ειχαν οι πρωτες σεζον . Δεν ξερω ειναι λες και εχουν αναλαβει διαφορετικοι σεναριογραφοι . Η πλοκη και των δυο προχωραει καπως ατσουμπαλα με ενα αρκετα μετριοπαθη τροπο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top