Αγαπημένα παλιά τραγούδια

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εκείνη τη μακρινή εποχή λοιπόν είχα λιώσει στους Nirvana! Kurt και ξερό ψωμί λέμε! :clapup:
Επίσης άκουγα Sex Pistols, Ramones, Bad Religion,
Blink 182 (τι θυμήθηκα τώρα...), Backstreet Boys (εεε μου άρεσε ο ξανθούλης!):redface::redface:, Five
Metallica (μου άρεσε το κοτσίδι που είχε στο μούσι ο τυπάς :P), U2, Savage Garden
Mariah Carey, Christina Aguilera, Spice Girls, Sonique... και άλλα πολλά! Αναρωτιέστε πώς γίνεται να ακούσει ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΑΖΙ κάποιος; Γίιιιιιιιινεταιαιαιαιαια! :D Εδώ, ζωντανό παράδειγμα!

Και τελικά κατέληξα στο ότι... αξίζουν μόνο οι Placebo! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Στις τελευταίες τάξεις του δημοτικού άκουγα Υπόγεια Ρεύματα και Ξύλινα που ήταν και στις δόξες τους. Μετά πως τους έμπλεξα με τους Hanson δεν ξέρω :eek: (τους τρεις ξανθούληδες). Επίσης άκουγα και τους Five. Στο λύκειο έμαθα Radiohead , Moby οπότε έστρωσα κάπως :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Metallica (μου άρεσε το κοτσίδι που είχε στο μούσι ο τυπάς :P)


E... Μηπος να πας σε καναν γιατρουλι για αλτσχαΐμερ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αχαχα τι μου θύμισες Isi με το #31! Κι εμείς το ακούγαμε αυτό στα παιδικά πάρτυ!

Όσον αφορά το τι άκουγα εγώ; Χμμμ.. Ποτέ δεν άκουγα φανατικά κάποιο συγκεκριμένο είδος (εκτός από τότε στα 17-19 που είχα κολλήσει με κλασσική ρόκ και δεν άκουγα τίποτε άλλο). Στην εφηβεία μου άκουγα αρκετά ελληνικά (που πλέον δεν ακούω) λαικά και μη, και ξένες επιτυχίες σε στυλ Without you, I will survive ή ακόμα και hitάκια της εποχής, όπως το Zombie nation που αναφέρθηκε και παραπάνω :lol: .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Θα λιώσετε (Αν το 1982 είχατε ηλικία άνω των 10 ετών τουλάχιστον):lol:

μπα... κι εγώ που ήμουν...1 το 1982 το θυμάμαι να το χορεύουμε φανατικά αυτό στα πάρτυ μέχρι τα 6-7 μου :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Η μουσική της γενιάς μου ήταν διαχρονική, όχι σαν κάτι σημερινά γκρουπάκια που χάνονται μετά από 1-2 τραγούδια! :pfff:





:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Ναι αλλά πόσα γκρουπάκια από την γενιά σου θυμόμαστε; Λίγα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
E... Μηπος να πας σε καναν γιατρουλι για αλτσχαΐμερ;

Δεν κατάλαβα; :mad: Το υφάκι στους φίλους σου σε παρακαλώ.

Θυμάμαι σε ένα βιντεοκλίπ που ο ένας είχε κάνει κάτι περίεργο με το μούσι του. Μπορεί να ήταν και σε άλλο γκρουπ, δεν ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Παντος απο τους μεταλλικα κανεις ποτε δεν ειχε μουσακι πιασμενο κοτσιδακι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

T_Chameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Καλά αυτά που έγραψα για τα δικά μου νιάτα κανένας δεν τα θυμάται…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Διάβασα το όνομα της Mariah Carey κι ειλικρινά δεν ξέρω πώς το ξέχασα.:PΚΛΑΜΑ με Mariah στο Γυμνάσιο, αλλά και με άλλες του ίδιου στυλ, Celine Dion, Whitney Houston, πια μόνο για βασανιστήριο τις ακούω. Γυμνάσιο άκουγα και Bryan Adams πολύ. Κλασσικά ακούσματα έμειναν Scorpions, Nazareth κι όλοι αυτοί.

Όσο για τον Σιδηρόπουλο που ανέφερες Corpse, τον ανακάλυψα μεγάλη, Λύκειο. Μου άρεσε πολύ, αλλά δεν με άγγιξε πραγματικά, δηλ. δεν θα ακούσω πια πολλά τραγούδια, κανά ''Rock and Roll στο κρεββάτι'' ή ''Η ώρα του stuff". Πηγαίναμε πάντως τον Δεκέμβριο την επέτειο του θανάτου του στις συναυλίες που έκαναν οι Απροσάρμοστοι στο ''Αν''. Παίζει να τις κάνουν ακόμα βέβαια.

Περιμένω κι άλλη έμπνευση από τα posts σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Bryan Adams \m/
Μαζι με Bon Jovi ηταν οι αγαπημενοι μου οταν ανακαλυψα οτι υπαρχει μουσικη μετα τον Δακη :D (καλα, υπερβολες, κανα τσαι με λεμονι ακουγα μονο.. :P)..
Τοτε(στα σχολικα μου δηλαδη..) ειχε αρχισει κι ο Λιβιερατος, αλλα δεν μπορω να θυμηθω τον πρωτο δισκο του. Ειχε παντως μεσα το "κλεφτρααα γυρνα πισω κλεφτρααα, πηρες την καρδια μου, παρε και τα ονειρα μου" (αφιερωμενο :P). Παω για σερτς. (τις καραμελες τις σερτς τις θυμαστε; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Ο πρώτος δίσκος του Λιβιεράτου αδαή ήταν αυτός με το ''Ας είχα την δύναμη μακριά να σε κρατήσω'' και το ομότιτλο τραγούδι βάφτισε τον δίσκο.:P

Έλεγε και 1 ωραίο με τον Καλλίρη ''Ο νέος είναι ωραίος'' και είχα κολλήσει.

Ρε σεις βλέπατε στο New Channel την εκπομπή με τα video-clips? Και 1 άλλη Blue Sky που τηλ. και έκανες αφιερώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Α γεια σου.
Ο νεος, ο νεος, ο νεος ειν'ωραιος, μα παντα ευτυχωςςςς ο παλιος ειναι αλλιωωωως..
Το ας ειχα τη δυναμη ηταν τρελο κολλημα!
Εγω εβλεπα τη Νανα οταν ηταν χοντρουλα, κι εναν βλαμμενο που τωρα το παιζει τραγουδιστης, Αλεξανδρο νομιζω τον λενε, το αλλο μου διαφευγει..
Επισης εβλεπα φανατικα Πυριοχο που σχολιαζε βιδεοκλιπθ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Ναι, ο Αλέξανδρος.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ρε παιδια, μια ερωτιση, δεν περασε κανεις punk φαση, η εστω να την συνδιασει με αλλα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Οχι βεβαια. Αυτα ειναι τωρινα φαινομενα :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ρε παιδια, μια ερωτιση, δεν περασε κανεις punk φαση, η εστω να την συνδιασει με αλλα;

το πανκ εκείνης της εποχής ήταν οι cure :P
όσοι άκουγαν cure έφτιαχναν και το μαλλί μοϊκάνα με πράσινο σαπούνι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
The Exploited, Sex Pistols, Ramones, The Varukers, Discharge...
Δεν μπορει να υπηρχαν μονο οι Cure...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Backstreet Boys ftfw ρεεεεε! <3

Να μην ξεχάσω το ένα και μοναδικό μανάρι, τον Μιχάλη μας, τον Ρακιντζή μας. Στιγμάτισε την παιδική μου ηλικία κυρίως, αλλά πάντα θα έχει ένα special place στην καρδιά μου. Ο αληθινός φαν παραμένει αληθινός φαν ακόμα και μετά την ενηλικίωση πόουζεεεεερζ! (Φάνηκες μπροστά μουυυ έτσι ξαφνικάααα, ήσουν όμορφη όπως πάνταααα, έκανα να σ' αγκαλιάαααασω, και χαμήλωσες τα μάτιαααα <3)

Μανίτσα, δεν είσαι μόνη. Τα μεγαλύτερα αδέρφια πολλές φορές είναι σωτήρια, έτσι τον έμαθα κι εγώ τον Σιδηρόπουλο, να 'ναι καλά εκεί που είναι. Big brotherz rul.

Κασέτες έγραφα μόνο από Jeronimo, ότι καμένο μπορεί να έπαιζε και να μ' άρεσε. (Btw, καμία άλλη ερωτευμένη με την φωνή του Καραγιάννη κορασίδα υπάρχει;)

(
\m/ )

Αυτά.

(Ακόμα γίνονται συναυλίες για τον Παύλο.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top