Ανατροφή παιδιών και ομοφυλοφιλία. Σχετίζονται;

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Εμείς έχουμε δυο αγόρια, ομως η ερώτηση απευθύνεται πρός όλους γονείς αγοριών κοριτσιών, και μελλοντες γονείς. Είχαμε μια συζήτηση με τη γυναίκα μου για το θέμα αυτό και είπα να φέρω το θέμα εδώ.

Ζούμε σε ενα κόσμο όπου η ομοφυλοφιλία κερδίζει διαρκώς έδαφος όσο και αντιπροσωπους. Ανθρώπους δηλαδή που προτιμούν, για τον ένα ή τον άλλο λόγο, να συντροφεύουν, ακόμη και να κάνουν οικογένειες (είναι η τελευταία μόδα) με άλλα άτομα του ιδίου φύλου. Μέσα σ'αυτήν την αυξανόμενη τάση, το να πείς πλέον εναν γκέυ ανώμαλο, θεωρείται προσβολή, κι αυτό ίσως είναι μια καλή αρχή για τη συζήτηση μας. Αν πλέον δεν είναι ανώμαλος, όποιος με βάση τη φύση έχει ανώμαλη σεξουαλικη συμπεριφορά, όταν έρθει η ώρα να μιλήσουμε, λίγο λίγο απο μικρά, και πιο εμπεριστωμένα όταν μεγαλώσουν, στα παιδιά μας για το ρόλο του φύλου τους, και κατα συνέπεια τον δικο τους, τί θα τους πουμε;

Επίσης στο ίδιο θέμα θα ήθελα να διερευνήσουμε τους τρόπους αγωγής, που, κατα τη γνώμη σας πάντα, ίσως ωθούν αγόρια ή κοριτσια προς ομοφυλοφυλική συμπεριφορά, ή τελικά πρός το να γίνουν γκέυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
My friend δεν ξέρω να σου δώσω συμβουλή για αυτό, μάλλον να τα αφήσεις να ακολουθήσουν τις ορμές τους. Το μόνο που μπορώ να σε συμβουλεύσω είναι να μην τα κάνεις ομοφοβικά στη προσπάθεια σου να τα αποτρέψεις να γίνουν ομοφυλόφιλοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Κατ'αρχήν ας το διορθώσουμε απο την αρχή για να μην μπουμε στην λανθασμένη διαδρομή: τις συμβουλές.

Κανείς δεν ζητάει κανένός τη συμβουλή,
προσωπικές απόψεις θέλουμε. Δείτε το δικό σας παιδί, αποφασίστε κατ'αρχήν αν θα θέλατε να είναι ανώμαλο ή όχι, κι αναπτύξτε επιχειρήματα πάνω σ'αυτό. Πώς δηλαδή αν φερόσασταν εσείς, κιαι όχι οι άλλοι, φοβάστε ή πιστεύετε, ότι ΠΙΘΑΝΟΝ να έρεπε προς το να γίνει γκέυ.

Οι συμβουλές πρός άλλους συμφορουμίστες ειναι εντελώς οφ τοπικ. Το λέμε απο την αρχή γιατί το θέμα είναι λεπτό και εντελώς προσωπικά μπορεί ναμιλήσει ο καθένας για τον εαυτο του ΜΟΝΟ και για το δικο του παιδί ή παιδιά.

Γι'αυτό και εσύ Φαντασμένε, ευθύς εξ αρχής αν θές μίλησε μας γι'αυτά. Τι θα έκανες δηλαδή και τί θα έλεγες εσυ στα δικά σου παιδιά και για ποιούς λόγους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Θέλω το παιδί μου να είναι ευτυχισμένο. Με ό,τι αυτό συνεπάγεται.
Θα κάνει τις επιλογές του κι εγώ θα το στηρίξω.

Κατα τα άλλα με κάλυψε ο fantasmenos
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αν το παιδί μου συνειδητοποιούσε ότι είναι ομοφυλόφιλο, θα χαιρόμουν που βρήκε το δρόμο του και θα το στήριζα. Τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Ο τιτλος είναι

Πως ΔΕΝ θα γίνει το παιδί γκέυ

και όχι

Αφου γίνει γκευ τί θα κάνουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Ομοφυλόφιλοι υπήρχαν από την αρχαιότητα ακόμα, η τάση αυτή φαίνεται να πήρε έδαφος τώρα τελευταία αφού η κοινωνία έγινε πιο ανεκτική προς αυτούς, αρα δε νομίζω ότι το παιδί γίνεται γκέυ, εαν οι γονείς του εφαρμόσουν (αν είναι αυτό το σωστό ρήμα για την έκφραση) κάποιον "λάθος" τρόπο αγωγής. Ίσως θα πρέπει να τα αφήσεις όπως λέει και ο Φαντασμένος, να ακολουθησουν τις ορμές τους.

Νομίζω ότι είχα ακούσει σε κάποια τηλεοπτική εκπομπή ότι παιδιά που από τη φύση τους έχουν κάπως "αδύναμο" και ευμετάβλητο χαρακτήρα, καταπιεστικές μητέρες και αδιάφορους πατεράδες έχουν μεγαλύτερη πιθανότητα να γίνουν γκέυ.

Edit: Επειδή έκανα το ποστ αμέσως μετά την ανάνγωση του ποστ του Φαντασμένου και δεν είδα το ότι σε ενόχλησαν οι συμβουλές (no offence), εγώ προσωπικά θα στήριζα το παιδί μου στις αποφάσεις του και θα το άφηνα να ακολουθήσει το δρόμο του, δίνοντάς του παράλληλα τα κατάλληλα εφόδια για να αποφεύγει τις "κακοτοπιές".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ο τιτλος είναι

Πως ΔΕΝ θα γίνει το παιδί γκέυ

και όχι

Αφου γίνει γκευ τί θα κάνουμε

Γιατί το αντιμετωπίζεις ως ασθένεια; Ως κάτι επίκτητο;
Μου θυμίζεις κάτι εποχές που θεωρούσαν μίασμα στην οικογένεια να βγει το παιδί ομοφυλόφιλος και έκαναν ό,τι μπορούσαν να το αποτρέψουν! Σαν να ήταν κρύωμα και με τη σωστή θεραπεία θα περνούσε... :worry:

Όσο γι αυτό που ρωτάς, εγώ απλά θα φρόντιζα να έχω καλή επικοινωνία με το παιδί μου, να νιώθει ότι μπορεί να με εμπιστευτεί... Έτσι ό,τι και να επέλεγε θα ήξερε πως μπορεί πάντα να μου μιλάει. Και θα γλίτωνα το να το μάθω από τρίτους προφανώς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Ίσως θα πρέπει να τα αφήσεις όπως λέει και ο Φαντασμένος, να ακολουθησουν τις ορμές τους.

Επαναλαμβάνω, ο Φαντασμένος (και ο οποιοσδήποτε), μας ενδιαφέρει σ'αυτή τη συζήτηση τί θα έκανε με τα δικά του παιδιά, και γιατί.

Νομίζω ότι είχα ακούσει σε κάποια τηλεοπτική εκπομπή ότι παιδιά που από τη φύση τους έχουν κάπως "αδύναμο" και ευμετάβλητο χαρακτήρα, καταπιεστικές μητέρες και αδιάφορους πατεράδες έχουν μεγαλύτερη πιθανότητα να γίνουν γκέυ.
Αυτό είναι μια αφετηρία. Προσωπικά έχω πέντε γνωστούς, δυο του πατέρα μου και τρείς πρώτην φίλους μου (γιατι εγώ συνεχισα στρέιτ) οι οποίοι ειναι γκευ ή μπαι και οι γονείς τους πληρούν αυτό το μοντέλο.

Έτσι ό,τι και να επέλεγε θα ήξερε πως μπορεί πάντα να μου μιλάει. Και θα γλίτωνα το να το μάθω από τρίτους προφανώς...

Δεν μας λές όμως πώς νομίζεις (ή ελπίζεις,αν ελπίζεις) να μήν χρειαστεί να το μάθεις ούτε απο το παιδί σου ούτε απο τρίτους. Πως δηλαδή ΔΕΝ θα γίνει γκέυ. Φαίνεται να το θεωρείς, διόρθωσε με αν κάνω λάθος, εντελώς τυχαίο και ανεξάρτητο απο εσένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δεν μας λές όμως πώς νομίζεις (ή ελπίζεις,αν ελπίζεις) να μήν χρειαστεί να το μάθεις ούτε απο το παιδί σου ούτε απο τρίτους. Πως δηλαδή ΔΕΝ θα γίνει γκέυ. Φαίνεται να θεωρείς, διόρθωσε με αν κάνω λάθος, εντελώς τυχαίο και ανεξάρτητο απο εσένα

Δεν με απασχολεί το να μη γίνει γκευ. Αν αυτό θελήσει εμένα μου περισσεύει...
Με απασχολεί να μη γίνει ναρκομανής, αλκοολικός κλπ
.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

invalid

Πολύ δραστήριο μέλος

Η δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
Δεν υπάρχουν ρεύματα της εποχής που ωθούν τα παιδιά στην ομοφυλοφιλία. Απλά δεν αποτελεί τόσο ταμπου όσο πριν και οι ομοφυλόφιλοι μπορούν να εκφράζονται πλέον πιο ελεύθερα από πριν. Οπότε ίσως γι' αυτό να νιώθεις ότι τα σημερινά παιδιά κινδυνεύουν να ωθηθούν πιο εύκολα στην ομοφυλοφιλία.

Με κάλυψε απόλυτα ο τσιπράκιας, στο γεγονός πως αν δεν υπάρχουν γενετικές δυσπλασίες (ερμαφροδιτισμός και αναγκαστική επιλογή ενός από τα 2 φύλα χωρίς να ξέρεις τι θα σου βγει το παιδί), από αυτό κινδυνεύουν περισσότερο παιδιά με ευμετάβλητο χαρακτήρα.

After all και οι gay είναι αναγκαίοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ο τιτλος είναι

Πως ΔΕΝ θα γίνει το παιδί γκέυ

και όχι

Αφου γίνει γκευ τί θα κάνουμε

Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα, έτσι κι αλλιώς.
Εκτός αν ντύνεις το αγόρι σου με ροζ μπλουζάκια paris hilton και του χαρίζεις αφίσες από τα αγαπημένα σου πορνό, όπου και πάλι πιο πολύ fucked up θα το κάνεις παρά ντε και καλά γκέι, δύσκολα θα του εμφυτέψεις την ανωμαλία αυτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stratos7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stratos7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Εντελώς προσωπική άποψη:

Τα παιδιά μαθαίνουν κυρίως μέσω παραδείγματος και στη νεαρή ηλικία δέν υπάρχει καλύτερο παράδειγμα απο τους γονείς. Αν ένα παιδί μεγαλώσει μέσα σε μία οικογένεια όπου οι γονείς δείχνουν να έχουν μια πολύ καλή σχέση μεταξύ τους (αγάπη,σεβασμός,κτλ), πιστεύω οτι θα γίνει παράδειγμα για το παιδί.

Ασφαλώς, επειδή δέν γίνεται να είναι το μόνο παράδειγμα στην ζωή του, θα πρέπει αργά ή γρήγορα να του μάθουμε οτι υπάρχουν και άλλου είδους ζευγάρια, "διαφορετικά" αλλά όχι "ανώμαλα", που είναι εξήσου αγαπημένα.

Απο εκεί και πέρα, συμφωνώ οτι δεν μένει παρά να τον/την στηρίξουμε στην όποια απόφαση πάρει.

Υ.Γ. Αυτός είναι και ο λόγος που πιστεύω οτι δεν θα πρέπει να επιτραπεί σε ομοφυλόφιλα ζευγάρια, όσο αγαπημένα και να είναι, να υιοθετούν παιδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Γι'αυτό και εσύ Φαντασμένε, ευθύς εξ αρχής αν θές μίλησε μας γι'αυτά. Τι θα έκανες δηλαδή και τί θα έλεγες εσυ στα δικά σου παιδιά και για ποιούς λόγους.

Πφφφφφ με πιάνεις αδιάβαστο τώρα. Δεν το έχω σκεφτεί.:/:

Ε, μάλλον απλώς θα του μάθαινα να σέβεται το διαφορετικό και να γουστάρει κοριτσάκια δείχνωντας του με πλάγιους τρόπους γιατί είναι ωραίο :D. Αν δεν γούσταρε κοριτσάκια όμως δεν θα το σκότωνα κιόλας. Τεσπά δεν έχω εξασκήσει το επάγγελμα του πατέρα για να έχω και πλήρη άποψη στο θέμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
με τους γκευ όλοι δινουν συμβουλες απολυτα υποκριτικες..Οι ίδιοι (κυριως ίδιες )αν τους βγει το παιδι κουνιστο ψυχολογικο πατατρακ θα παθουν......Τωρα αν τους βγει ο φιλος ,τοτε ...ψυχολογε σου ερχομαι!λετε τετοια οι γυναικες ,αλλα μετα μην αναρωτιεστε "που πηγαν όλοι οι άνδρες"Θα έχουν ακολουθησει την "σεξουαλικη τους επιλογη" με έναν μητσο:P:mad:...προοδευτικοι όλοι ,αλλα στο κ@λο του άλλου..:mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Επαναλαμβάνω, ο Φαντασμένος (και ο οποιοσδήποτε), μας ενδιαφέρει σ'αυτή τη συζήτηση τί θα έκανε με τα δικά του παιδιά, και γιατί.
Buggs, είχα κάνει το ποστ μου αμέσως αφότου διάβασα το ποστ του Φαντασμένου :). Το τι θα κάνω με τα δικά μου τα παιδιά το πρόσθεσα στο ποστ μου. Και σίγουρα δε θα με ενοχλούσε το να καταλάβει το παιδί μου ότι είναι γκέι και να μου το πει.

Αυτό είναι μια αφετηρία. Προσωπικά έχω πέντε γνωστούς, δυο του πατέρα μου και τρείς πρώτην φίλους μου (γιατι εγώ συνεχισα στρέιτ) οι οποίοι ειναι γκευ ή μπαι και οι γονείς τους πληρούν αυτό το μοντέλο.
Πρώτα απ' όλα, δε νομίζω ότι είναι δεδομένο το ότι κάθε παιδί που είχε καταπιεστική μητέρα και αδιάφορο πατέρα θα εκδηλώσει κλίση προς την ομοφυλοφιλία. Αν προσπαθήσουμε να δώσουμε μια εξήγηση εδώ, ίσως να κολλούσε ότι τα παιδιά δεν διαμόρφωσαν μέσα από αυτό το στυλ οικογένειας το "επιθυμητό" (για όσους δεν θέλουν με την καμία το παιδί τους να γίνει γκέι) ανδρικό πρότυπο, χωρίς αυτό να είναι κάτι άσχημο βέβαια. Το άσχημο είναι το τα παιδιά ενός τέτοιου μοντέλου οικογένειας, ίσως να μη μπορέσουν να ανεξαρτητοποιηθούν ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
με τους γκευ όλοι δινουν συμβουλες απολυτα υποκριτικες..Οι ίδιοι (κυριως ίδιες )αν τους βγει το παιδι κουνιστο ψυχολογικο πατατρακ θα παθουν......Τωρα αν τους βγει ο φιλος ,τοτε ...ψυχολογε σου ερχομαι!λετε τετοια οι γυναικες ,αλλα μετα μην αναρωτιεστε "που πηγαν όλοι οι άνδρες"Θα έχουν ακολουθησει την "σεξουαλικη τους επιλογη" με έναν μητσο:P:mad:...προοδευτικοι όλοι ,αλλα στο κ@λο του άλλου..:mad::mad:



1. Κάποιοι σοκάρονται, σημασία έχει τελικά να στηρίξεις το παιδί σου.
2. Μην αποκαλείς υποκριτές έτσι στον αέρα, πολύ εύκολες είναι αυτές οι οργισμένες γενικεύσεις.
3. Ναι, αν μου βγει ο φίλος μου ομοφυλόφιλος, θα σοκαριστώ. Πού είναι το μεμπτό;

Οπότε, Άγγελε, φταίνε οι γυναίκες;;; Προς τι η οργή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
με τους γκευ όλοι δινουν συμβουλες απολυτα υποκριτικες..Οι ίδιοι (κυριως ίδιες )αν τους βγει το παιδι κουνιστο ψυχολογικο πατατρακ θα παθουν......Τωρα αν τους βγει ο φιλος ,τοτε ...ψυχολογε σου ερχομαι!λετε τετοια οι γυναικες ,αλλα μετα μην αναρωτιεστε "που πηγαν όλοι οι άνδρες"Θα έχουν ακολουθησει την "σεξουαλικη τους επιλογη" με έναν μητσο:P:mad:...προοδευτικοι όλοι ,αλλα στο κ@λο του άλλου..:mad::mad:

Ποιοι είναι οι όλοι; :confused: Γιατί όταν κάποια στιγμή είχα πάει στη Μύκονο, και είδα μερικά ζευγάρια ομοφυλόφιλων να κάνουν βόλτα και να είναι αγκαλιασμένοι, μου φάνηκε ότι αυτοί ξέρουν να αγαπάνε πολύ περισσότερο και πολύ δυνατότερα από πολλούς "στρεητ"... :(
Απόδειξη; Ότι πάνε κόντρα σε όλα τα στερεότυπα και φωνάζουν "Εγώ αυτός είμαι".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

invalid

Πολύ δραστήριο μέλος

Η δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
με τους γκευ όλοι δινουν συμβουλες απολυτα υποκριτικες..Οι ίδιοι (κυριως ίδιες )αν τους βγει το παιδι κουνιστο ψυχολογικο πατατρακ θα παθουν......Τωρα αν τους βγει ο φιλος ,τοτε ...ψυχολογε σου ερχομαι!λετε τετοια οι γυναικες ,αλλα μετα μην αναρωτιεστε "που πηγαν όλοι οι άνδρες"Θα έχουν ακολουθησει την "σεξουαλικη τους επιλογη" με έναν μητσο:P:mad:...προοδευτικοι όλοι ,αλλα στο κ@λο του άλλου..:mad::mad:

Το γ....σες και ψόφησε!
Σε καμία περίπτωση δε θα γίνουν προοδευτικά όλοι οι άντρες gay, όπως ισχυρίζεσαι. Επίσης η κοινωνία είναι που κάνει τους ομοφυλοφιλους δακτυλοδεικτούμενους, γι' αυτό και οι γονείς παθαίνουν πατατράκ (εννοώντας κι εμάς σα γονείς στο μέλλον). Άμα έχεις μεγαλώσει με ομοφοβικά βιώματα και νουθεσίες, λογικό είναι να το πάθεις το εγκεφαλικό αν το παιδί σου σου εκμυστηρευτεί κάτι τέτοιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stratos7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stratos7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Φοβάμαι πως ο Άγγελος έχει κάποιο δίκιο. Στην ελληνική κοινωνία τουλάχιστον, μπορεί να λέμε οτι δεν μας νοιάζει αν το παιδί θα γίνει γκέι αν είναι καλός άνθρωπος, αν αγαπάει και αγαπιέται πραγματικά κτλ. Στην πραγματικότητα όμως πιστεύω οτι όλοι όταν γίνουμε γονείς θα έχουμε μια κάποια ανησυχία. Κυρίως φοβόμαστε τι θα πεί η κοινωνία για τους γονείς του και τί αντιμετώπιση θα έχει το παιδί. Δέν λέω οτι είναι σωστό ή λάθος, αλλα αυτός ο φόβος είναι λογικό να υπάρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top