Προγράμμα για γραφικές παραστάσεις...

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ψάχνω κάποιο πρόγραμμα που να του δίνω κάποια συναρτήση και να μου σχεδιάζει την γραφική της παράσταση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Το Graphmatica είναι καλό, εμένα προσωπικά με βόλεψε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αχχ έχει άθλιο περιβάλλον :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
matlab...... και στην τελική, excel :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
matlab, είναι πολύ καλό!! και στις διπλωματικές όλοι σχεδόν αυτό δουλεύουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το matlab είναι πολυ βαρύ για εμένα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angel-Eyes

Νεοφερμένος

Η Angel-Eyes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Εγω θα σου πρότεινα να βρείς το Microsoft Student Graphing Calculator 2006!! Είναι σαν ένα απλό κομπιουτεράκι αλλα με πολλές δυνατότητες.

Λύνει συστήματα εξισώσεων μέχρι οτι κάνει γραφικές, δίνοντας του με πολύ απλό και γρήγορο τρόπο την συνάρτηση ή τις συναρτήσεις.Είναι πολύ εύχρηστο και αποτελεσματικό. Το είχα δει σε ένα φίλο και έτσι δεν ξέρω να σου πώ απο πού να το κατεβάσεις...Πραγματικά αξίζει πάντως:)

Μετά είναι και το origin αλλά to calculator που σου είπα είναι πολύ πιο απλοποιήμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τhanks Angel-Eyes , φαινετε κάλο για την χρήση που το θέλω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Το mathematica κανει παιδια για τετοια δουλεια?


offtopic: Exposed_Bone και εσυ Brom για avatar?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από songless_bird:
offtopic: Exposed_Bone και εσυ Brom για avatar?:D
Τσέκαρε και στη Gallery πόσους Brom έχει ανεβάσει! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tanos56

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tanos56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Αν είσαι Μηχανικός το ΜΑΤLΑΒ. Αν ασχολείσαι καθαρά με Μαθηματικά το ΜΑΤΗEMATICA. Για πακκέτο Στατιστικής το S.P.S.S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EpaRon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νώντας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Επίσης καλό είναι και το origin
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ektoras

Νεοφερμένος

Ο ektoras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
επισης πολυ καλο προγραμμα ειναι το spice.

ειδικο για ηλεκτρολογους μηχανικους στο τομεα των ηλεκτρονικων ισχυος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Είχα δοκιμάσει πέρισυ το MathGV όταν δεν είχα matlab για να είμαι σίγουρος για τις ρίζες που έβρισκα στις εργασίες της Αρθμητικής Ανάλυσης. Πολύ δύσχρηστο.

Αν και πλέον όλοι όσοι ασχολούνται με αριθμητική ανάλυση και τα συναφή έχουν πρόσβαση στα περιβάλλοντα του matlab και του mathematica.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KWW

Νεοφερμένος

Η KWW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Πράγματι Tsipouro...
Απλά ανέφερα αυτά τα προγράμματα "εγκυκλοπαιδικά", μήπως και κάποιος ενδιαφέρεται.
Ελπίζω κι εγώ να βρω κάποιο πιο εύχρηστο σχετικό προγραμματάκι για... τη συλλογή μου... (ούτε ξέρω γιατί μαζεύω τόσες εφαρμογές σχετικές με μαθηματικά!) και να το προτείνω και εδώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TERRY

Νεοφερμένος

Η TERRY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας χρειάζομαι βοηθεια για να κανω υσουψεις καμπύλες εχω τίμες για τα χ, y,z χρησιμοποιω το matlab αλλα δεν μου βγαίνει καμια ιδέα κάποιος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Τι εννοείς "ισοϋψείς καμπύλες"; Τι ακριβώς πρόβλημα έχεις να λύσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TERRY

Νεοφερμένος

Η TERRY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ισουψείς καμπύλες είναι το διάγραμμα που κάνουμε στο matlab με contour (είναι μια γράμμη που περνά απο τα σημεία που έχουν το ίδιο z. χρησιμοποίω τον παράκατω κωδικα αλλα κάτι πρέπει να κάνω λάθος
χ=[ καποια δεδομενα ];
y=[ κάποια δεδόμενα ];
z=[κάποια δεδομενα];
[Χ,Υ]=meshgrid(x,y);
Z=griddata(x,y,z,X,Y);
contour(X,Y,Z)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top