Star Wars, Episode III: Revenge of the Sith (2005) [spoilers inside]

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Η 3 τελευταίες ταινίες που είδα στο cinema ήταν το Star Wars: Episode III: The Revenge Of The Sith (το είδα εις τριπλούν).

ΓΑ-ΜΑ-ΤΟ! :inlove: :thumbsup: 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Star Wars III: Revenge of the Sith
πως να δεις άλλη ταινία μετά... :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
ifrit[ ]
Star Wars III: Revenge of the Sith
πως να δεις άλλη ταινία μετά... :thumbsup:

Τι καλό παιδί αυτός ο ]Ifrit[!!! Γιαυτόν δε λέγαμε ρε gianakin? :P

RESPECT!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianakin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gianakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Αλλα τρλο respect ομως! :worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Είδα το Star Wars III .
ντακς πολύ ωραία ταινία, αλλά αν ένα Star Wars δεν το δω πάνω απο 6 φορές δεν το δέχομαι :D
Ειδικά το Empire Strikes Back έχει λιώσει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Η τελεταία ταινία της εξαλογίας δεν μπορεί παρά να πάρει 10/10 από μένα. :thumbup:
Από τις ταινίες που απλά κάθεσαι και τις απολαμβάνεις. Εντελώς μέσα στο απρόοπτο αυτή η τανία.

Για όσους ποτέ σκοπεύετε να δείτε την εξαλογία των Star Wars, πρότασή μου είναι να την δείτε τελευταία, δηλαδή πάρτε πρώτα την παλιά τριλογία (IV - V - VI) και μετά την νέα (I - II - III).
Θα την απολαύσετε περισσότερο, καθώς απαντάει σε πολλά ερωτήματα που έχουν δημιουργηθεί από την παλιά τριλογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Η τελεταία ταινία της εξαλογίας δεν μπορεί παρά να πάρει 10/10 από μένα.
Από τις ταινίες που απλά κάθεσαι και τις απολαμβάνεις. Εντελώς μέσα στο απρόοπτο αυτή η τανία.

κατσε οταν λες τελευταια της εξαλογιας εννοεις το return of the jedi (10 στα 10 αυτο? ewoks...nuff said) η το revenge of the sith?

αν εννοεις το revenge of the sith...αυτο εχει εκπληξεις like...ξερεις τι θα γινει στο τελος, ο ανακιν γινεται darth vadar και η παντμι πεθαινει, πως εχει εκπληξεις?:P

για να μην αναφερθω στα τραγικα απαραδεκτα εξοντοτικα οπτικα εφε και τις καταπληκτικες οσκαρικες ερμηνιες (τρεμε πιτερ ο τουλ) ειδικα η κακομοιρα η πορτμαν (που ειναι καλη ηθοποιος) φαινοταν στα ματια της οτι σκεφτοταν "θεε μου τι βλακιες με βαζουν να λεω"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ναι, ξέχασα να το διευκρινήσω, τελευταία ταινία με βάση το πώς βγήκαν. Εγώ δεν τα 'δα με την εσωτερική χρονολογία τους, αλλά όπως βγήκανε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
αν εννοεις το revenge of the sith...αυτο εχει εκπληξεις like...ξερεις τι θα γινει στο τελος, ο ανακιν γινεται darth vadar και η παντμι πεθαινει, πως εχει εκπληξεις?:P

Μόνο και μόνο που ο φλώρος άνακιν γίνεται o σούπερ ντούπερ χαρακτήρας darth vader (μην ξεχνάμε ότι έχει πει κορυφαίες ατάκες του τύπου "dont make me destroy you, Apology accepted, Captain Needa" ενώ τιμωρεί την αποτυχία με απίστευτα αστείο τρόπο) αξίζει να δεις την ταινία. Είναι σαν μια ικανοποίηση της ανυπομονησίας να φανεί στο προσκήνιο και να αρχίσει να ξεκουράζει τους εχθρούς του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μα είναι ωραίο ρε παιδί μου. Γιατί
παρ' όλο που ξέρεις τι θα γίνει, ελπίζεις μέχρι τελευταία στιγμή ότι θα αντισταθεί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Για μένα αυτή η ταινία είναι ΤΟ αριστούργημα. Έχω και τα 6 αλλά αυτό ήταν το καλύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αφορά το Episode IV, αλλά δεν έχει αντίστοιχο topic.

Για ένα epic show, σε ascii μορφή:

  • Linux users:
    1. Ανοίξτε terminal.
    2. Γράψτε "telnet towel.blinkenlights.nl"
    3. Enjoy the show!
  • Windows Vista/7 users:
    1. Πατήστε Win Key + R.
    2. Γράψτε "C:\Windows\System32\OptionalFeatures.exe"
    3. Τσεκάρετε το κουτί "Telnet Client" και κλείστε το παράθυρο.
    4. Πατήστε Win Key + R.
    5. Γράψτε "telnet towel.blinkenlights.nl"
    6. Enjoy the show!
  • Windows XP users:
    1. Πατήστε Win Key + R.
    2. Γράψτε "telnet towel.blinkenlights.nl"
    3. Enjoy the show!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Έκατσα αυτές τις μέρες και είδα και τα έξι επεισόδια σε dvd, αλλά έχω κάποια κενά στο 2ο επεισόδιο.
Επειδή δεν θέλω να ανοίξω νέο τόπικ, μήπως μπορεί κάποιος που τα έχει δει, να μου εξηγήσει τι ήταν ο πόλεμος των κλώνων;
Έφτιαξε τους κλώνους ο τζεντάι που σκοτώθηκε στο πρώτο επεισόδιο, για να νικήσουν την αυτοκρατορία και να προστατέψουν την δημοκρατία;
Ο πόλεμος μετά με ποιους έγινε και γιατί;
Είναι τα μόνα σημεία που δεν έχω καταλάβει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τα εχω κατεβασει δει ολα
αλλα δεν θυμαμαι κατι ιδιαιτερο γιαυτο..
θα επανελθω..παω να δω..:P
βασικα το 2ο ειναι χειροτερο πιο θολο..εμενα μου αρεσε το τριτο,,καιτα παλια εννοειται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Τα star wars episode I,II,III είναι χαζομάρες τα πρώτα είναι τα καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
κοιτα..σαν ταινιες και ηθοποιοι τα πρωτα εχουν αλλο βαρος και ποιοτητα
καμια σχεση..

αλλα σαν ιστορια του star wars και διδαγμα.
θα σου πω οτι με επηρεασαν και με εβαλαν σε σκεψεις πικρές τα δευτερα..
γιατι τα πρωτα απλα δειχνουν τη νικη του καλου απεναντι στο κακο,συνηθες

αλλα τα δευτερα δειχνουν πώς σιγα σιγα μια δημοκρατια γινεται τυρανια,χωρις να το καταλαβει,,πολλα μηνυματα για σημερα,,
πολλη αλληγορια..
με εβαλαν σε σκεψεις..
ειδικα η δημιουργια του darth vader και το τελευταιο επεισοδιο ηταν το πιο πικρο,,
περα φυσικα απο τα γελοια εφε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Εγώ ξεχωρίζω το 3ο σαν το καλύτερο, μετά το πρώτο (ειδικά οι αγώνες του μικρού), και το τελευταίο, αλλά σαν ιστορία και σειρά, νομίζω ότι είναι η καλύτερη στην ιστορία του κινηματογράφου !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
και εγω προτιμω το 3ο απο τα καινουρια
αλλα με στενοχωρει

οποτε δεν το βλεπω συχνα..:worry:

ενω τα πρωτα ειναι τοσο χαρουμενα
δειχνουν την αισιοδοξη ευθυμη εποχη του 70-80

ενω τα καινουρια δειχνουν τη σημερινη παρακμαζουσα δυτικη κοινωνια,,που ενω νομιζει οτι ολα πανε καλα,,η κριση παραμονευει απο κατω..

και οταν δεν το περιμενουμε σκαει στα μουτρα μας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
To 1o είναι καρναβάλι δε το θεωρώ star wars ειδικά αυτό με τον jar jar :/ είναι πολύ lol lol

To 2o και το 3ο είναι αναμενόμενα (Αφού ξέραμε την ιστορία) ξέραμε και τι θα γίνει ούτε ανατροπές ούτε τίποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
εγω εκλαψα στο 3ο... :(

(το οποιο το ειδα και τελευταίο, με τη σειρα που βγηκε στους κινηματογραφους)

ειδικά εκεί που νομίζει ότι τουλαχιστον έσωσε τη γυναικα του και του λενε οχι, ενώ τον βαζουνε στην "εντατική" και του φοράνε το καινουριο του προσωπο ενω αυτος ουρλιάζει πλανταξα :cry_x:

απιστευτα καλογραμμένο σενάριο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top